2009 Ağustos Ayında Doğum yapacaklar buraya.

canım çok sevindim ya. önden gittiğiniz için sayenizde bebeğimi seyrediorum nolcak gelecek hafta nasıl gidior sizden öğreniorum allahtan. allah tamamını erdirsin inşallah . o kadar bağlanıor ki insan allah korusun bebişlerimiiz

darısı başına canım.ne merak edersen sor iki doktorum var ve 15 güne bir hastanedeyim tamammı canım elimden geleni bildiğim kadarıyla yaparım

ya arkadaşlar klomen kullandım sonra arkasından iğnemi oldum ve şafak 3 neolur banada dua edin ve bişiy sorcam size aranızda klomen kullanıpta iğneyi olduktan sonra o ay boyunca hafif kasıkağrısı çeken oldumu lütfen banada yazın bildirin kızlar ya çok korklu ve heycanlıyım

canım allah sizlerede güzel güzel duyunca benim gibi sevinçten ağlayacağınız haberler duyursun inşallah.korkuyorum ya randevularım resmen azap...ama çok şükür.kıskandırmak olurmu bitanem benim sıpa çok erken döllenmiş,doktor adetinin bittiği ilk gün döllenmiş dedi.çok şaşırdım.hakkımızda hayırlısı.rabbim bizlere bağışlasında 5 gün erken 15 gün geç ne farkeder.

sen kıskandırmıyorsun ki canım benim,ben kıskanıyorum kötükedihüso şaka bir yana,bebeğimiz iyi olsun da varsın bizi meraklandırsın...
randevu azap,hem de ne azap...hiçbir tedirginliğimiz olmasa da beklemek zor zaten,bizim üstüne üstlük içimizi kemiren kurtlarımız var...inşallah her zaman herkesten iyi haberler alırız...
minik kelebek yok çoktandır,haberi olan var mı?

kızlar doktorumuza gittik.her gitmem biraz daha şaşırtıyor beni çok ilginç bir şekilde elma çekirdeğim 3 gün daha öne atmış.bugün itibarıyla 11+4 olmuşuz.çok ama çok mutluyum.doktor amcamız ense kalınlığımızı ve burun kemiğimizi ölçtü.çok şükür rabbime hiçbir sıkıntımız yokmuş:nazar:ikili test için kan verdim haftaya bugün sonucumu alacağım inşallah.hatta 4 boyutlu ultrasondada baktı yarık dudak olayına.aslan gibi dedi maşallah.:nazar:
bu doktor ultrasonu duvara yansıtıyor dediki bebeğime; bıldırcın anne babaya bir selam ver ve bebişim başını kaldırıp usulca tekrar koydu sonra kollarını sonrada ayaklarını kaldırdı.kızlar başını bir koyuşu vardı kuzumun sanki kuş tüyü yastığa koyuyor.allahım sen onu bana bağışla inşallah.
demir ilacı verdi folik plusu bıraktırdı.20 gün sonraya randevumuz var.cumartesi günüde diğer doktoruma gideceğim.malum ben iki doktorla devam ediyorum.ha birde bu doktorum cep nosunu verdi.kasık ağrın lekelenmen yada kanaman olursa gece 3 te olsa ara dedi sağolsun.akıntı takibi başlattı.idrarda enfeksiyon var sanırım tahlil verdim ama ona göre üç kullanımlık fitil verecekmiş.birde günde en az iki litre su içmem lazımmış.normal doğum yaparsam 30 temmuz ile 2 ağustos sezeryanda ise 18_22 temmuz arası dedi.tabiki rabbim nasip ederse kesinlikle normal doğum yapacağım inşallah.işte böyle hanımlar.doktora gitmek için bekleyenler bu güzel haberler sizide bulsun.
cumartesi günkü doktorumda renkli doplere sokup ölçecek ama onun tek farkı vajinal ultrasonla bakıp rahim ölçümü yapacak.cumarteside yazarım.hepinizi öpüyorum...

Canim tebrikler, sen anlatirken gozlerim doldu vallahi,benim randevum 1 hafta sonra cabucak gecsede bebisimi gorsem, cok ozledim:emir_bebek:

Oh be! Çok şükür bitirebildim geçmişi okumayı. Bu arada Allah hepinizin iyiliğini versin, 29 yıllık hayatımda ilk defa ıssıra şapırdata limon yedirdiniz banacokacimcoook
Kayracığım ne kadar seviniyorum bir bilsen senin bu güzel haberlerini okuyunca. Müthiş bir umut doğuyor içime. Bu sefer hepimiz için çoooook güzel olacak herşey kızlar. Hiç sıkmayın siz canınızıa.s.

Ama...ama.... benim canım tickerım nereye gitmiş ki :KK43:((

Burada yazışmalarımızdan anladım ki, İzmirli anne olmak isteyen bayanlar olarak topluca Kasım ayında azmış, kudurmuşuz. :))) hatta Esra'nın da belirttiği gibi lekelerden dolayı doktor yasak koyunca, başımıza vurmuş, kocalarla rüyalarda kavuşmuşuz. Aklıma Sezen'in şarkısı geldi (İzmir'in kızlarıııı... ) valla ben bu hafta kontrole gittiğimde doktordan izin istiycem. 1 kerecik sevişelim yav. Hiç iyi hissetmiyorum kendimi, 5 hafta oldu en son seferden beri. Zaten kurtluyumdur, hayatımda 5 hafta ara vermişliğim yok. :p (abartmıyım, doktor olmaz derse olmayacak tabii..)

Öhöm! Kendi adıma söyleyeyim, kurban bayramı tatilini iyi değerlendirdimsengözlerimebaksanab

kızlar cumartesinden beri kanamam vardı cumartesi gittiğim kendi doktorum myom var dedi ama meğerse alakası yokmuş bugünde başka doktora göründüm bebişim sağlıklı ama düşük tehlikesi varmış progesteranla bebe aspirini verdi ve yatacam kızlar bu aylardan sonra ilaçların pek faydası olmuyormuş bebişin tutunmasına bağlıymış bana dua edin gördüm yavrumu takla atıyor hıçkırıyor 12+2 günlük olmuşuz ense kalınlığınada bakıldı herşeyi normal RABBİM KUZULARIMIZI KORUSUN .DUALARINIZIDA EKSİK ETMEYİN BİZDEN:Saruboceq::Saruboceq::nazar::nazar:

Canım bütün kalbimle dua ediyorum sana. Allahım sağ salim kavuştursun inşallah hepimizia.s.

arkadaşlar çoğumuzun türlü türlü şikayetleri var. herkese acil şifalar ve sabır diliyorum. bende şimdilik sadece bulantı ve gaz problemi var. gündüzleri bulantı akşam belli bir saatten sonra da gaz öldürüyor beni. gece yatmadan önce ağzımdan bir canavar çıkarmaya çalışıyorum. eşim de "zorlama kendini kusacaksın" diyor. ama o gaz içimde kalınca allak bullak ediyor beni. herzaman değil ama bugüne kadar 3-4 akşam gazdan kıvrandım. sadece iki kere de başım ağrıdı. o yüzden allaha şükrediyorum. çok daha feci durumda olanlarımız var okuduğum kadarıyla.

Tamamen aynı durumdayız hayatım. Sabah yatakta atıştırmazsam kalkar kalkmaz müthiş bir bulantı, öğle yemeğine kadar ara ara devam, öğleden akşama kadar öylesine geçiyor, akşam yemeğinden sonra bomba yutmuşum da içimde patlamış gibi şişiyorum:1shok:

prebiyortik yoğurt yemeye izin var mı arkadaşlar? ben bugün bir tane yemeyi düşünüyorum. normalde de hiç yemezdim ama böyle de gazım olmazdı hep çok rahattım sindirim sistemile aram çok iyiydi. acaba gaza iyi gelir mi diye aldım o yoğurtlardan bi denesem mi?

Doktor günde bir tanenin hiçbir sakıncası olmaz demişti bana

Kızlar bugün sınıfta resmen cinnet geçiriyordum. 12. sınıflardan birine dersim vardı, perşembe de sınav yapıyoruz. Dedim, bilmediğiniz bir konu, 15 dk ders anlatıcam, sınavda çıkacak dedim. bunu yaklaşık 4 defa söylemem gerekti, çünkü hanımlar beyler sürekli konuşmakta idiler. Dersi dinleyen bir 7-8 kişi için anlatıyordum zaten.. en sonunda cinnet geçirdim, sınavı ben yapıyorum, siz sınav olacak olanlarsınız, sözlünüzü de ben vericem, ben ders anlatayım diye yırtınıyorum, siz sohbet ediyorsunuz, diye naralar atarak bir hışımla çıktım sınıftan.:eek:klava: Dangalaklar yaa, hayır dershanede falan da gördükleri yok o konuyu..
Sonra da kendime "sinirlenme burcu, sakin ol" diyorum ama, resmen gerildim.
[/QUOTE]

Cinnet geçiren tek Burcu ben değilmişim demek ki-tatlicadiarzu-Çocukların yaptığı en ufak haylazlığa tepine tepine bağırır oldum.
Ben böyle değildim....sonradan olduuuuumkaydirigubbakcemile3

darısı başına canım.ne merak edersen sor iki doktorum var ve 15 güne bir hastanedeyim tamammı canım elimden geleni bildiğim kadarıyla yaparım

Bende senin gibiyim canim, 2 doktor takip ediyorum, biri ozel digeri universitede:eek:
hatta bi tane daha vardi ama onu biraktim gerci hastane superdi ama dryi begenmedim, ogrenince bi suru yerden randevu almistim hangisi once verirse diye, sonra ozel gitttigim doktordan cok memnun kaldim ama calistigi hastaneyi begenmiyorum, universiteyi de cok begeniyorum dogum icin ama doktorlar bi tuhaf, bakalim agustosa kadar karar vericez nerde dogum yapicagimiza, universitede 1 ay dr izliyor bi ay ebe, burda ebeler doktor gibi cok bilgili, ama ne yazikki doktoru o zaman 2 ayda bir goruyorsun en azindan ozel doktora gik desem gidiyorum:CüvCüv::teytey:

evet ben de görmedim minik kelebeği. Her gün giriyorum, yok. gelgit de girmiyor. milkshake de yok ortada.. evriş bulantılardan giremiyorum demişti.

slm kızlar....dr geldim pıt pıt maşallah bebişime...dinletmedi kulakları daha gelişmedi zararı olurdu dedi ses.... tmm dedim sorun yok...süperdi ya.........
kıslar bişi sorcam sarımsaklı çorba zarlımı acaba........ilaç içemiyom dedim ceviz yiyom olurmu içme dedi cevizde olur dedi...o konuda rahatladım..ama ağzımda iğrenç bi tat var ...yemek görmek ... kokusuna bile tahammülüm yok...yemekteyiz programını severke isliyodum ama şimdi o kanalı atlayarak geçiyom

Canim tebrikler, sen anlatirken gozlerim doldu vallahi,benim randevum 1 hafta sonra cabucak gecsede bebisimi gorsem, cok ozledim:emir_bebek:

allah gönlüne göre versin inşallah herkes süper haberlerle döner...bende çok özlüyorum o yüzden seni çok iyi anlıyorum....

sen kıskandırmıyorsun ki canım benim,ben kıskanıyorum kötükedihüso şaka bir yana,bebeğimiz iyi olsun da varsın bizi meraklandırsın...
randevu azap,hem de ne azap...hiçbir tedirginliğimiz olmasa da beklemek zor zaten,bizim üstüne üstlük içimizi kemiren kurtlarımız var...inşallah her zaman herkesten iyi haberler alırız...
minik kelebek yok çoktandır,haberi olan var mı?

evet her randevuda parmak uçlarıma kadar buz kesiyorum kalbim çıkacak kokuyorum doktorun ağzından çıkan kelimeleri dinliyorum.malum birçoğumuzun kaybı var ama inan doktorlar anlayışla karşılıyor.inşallah canım inşallah...

bebişlerinizi görmenize cok sevindim.birde bir an önce ben görsem ne güzel olur.bu gidelim diyorum ama eşim pimpirik yapıp co fazla ultrasona girmwni istemiyorum diyo offf yaaa.:uhm:

Bende senin gibiyim canim, 2 doktor takip ediyorum, biri ozel digeri universitede:eek:
hatta bi tane daha vardi ama onu biraktim gerci hastane superdi ama dryi begenmedim, ogrenince bi suru yerden randevu almistim hangisi once verirse diye, sonra ozel gitttigim doktordan cok memnun kaldim ama calistigi hastaneyi begenmiyorum, universiteyi de cok begeniyorum dogum icin ama doktorlar bi tuhaf, bakalim agustosa kadar karar vericez nerde dogum yapicagimiza, universitede 1 ay dr izliyor bi ay ebe, burda ebeler doktor gibi cok bilgili, ama ne yazikki doktoru o zaman 2 ayda bir goruyorsun en azindan ozel doktora gik desem gidiyorum:CüvCüv::teytey:

aslında üç doktorum vardı ama senin hesap diğeri ölçmeden bakmadan farazi konuştu canımı sıktı gitmiyorum bende.ama bu iki doktorumda süper.15 güne bir alıyorlar.ben gerekli herşeyi yapıyorum fındık kurtlarımız rabbime emanet.rabbim onları peygamberimizin yüzü suyu hürmetine bizlere bağışlasın.

norra seninle aynı sanırım bizim.benim sata göre 9+2 ama doktora göre 8+6 yım.sana doktorun ikili test için tarih verdimi?

Oh be! Çok şükür bitirebildim geçmişi okumayı. Bu arada Allah hepinizin iyiliğini versin, 29 yıllık hayatımda ilk defa ıssıra şapırdata limon yedirdiniz banacokacimcoook
Kayracığım ne kadar seviniyorum bir bilsen senin bu güzel haberlerini okuyunca. Müthiş bir umut doğuyor içime. Bu sefer hepimiz için çoooook güzel olacak herşey kızlar. Hiç sıkmayın siz canınızıa.s.

Ama...ama.... benim canım tickerım nereye gitmiş ki :KK43:((

değilmi canım?bende sizlerden haer alınca çok mutlu oluyorum sevinçler ve dualar paylaşıldıkça bize dönüyor ben buna inanıyorum.bu kez bende umutluyum rabbim bir kere sınadı en ağır şekilde çok şükür isyan etmeden sabırla duayla bugünlere geldik.rabbim isteyen herkese bu duyguyu yaşatsın.saatlerdir gözümün önünden gitmiyor kuzum kendi kendime gülüyorum.zaten günlük tutuyorum teyzesi hergün yazıyorum ona olan sevgimi özlemimi.allah yardımcımız olsun arkadaşım hepimizin....

kızlar doktorumuza gittik.her gitmem biraz daha şaşırtıyor beni çok ilginç bir şekilde elma çekirdeğim 3 gün daha öne atmış.bugün itibarıyla 11+4 olmuşuz.çok ama çok mutluyum.doktor amcamız ense kalınlığımızı ve burun kemiğimizi ölçtü.çok şükür rabbime hiçbir sıkıntımız yokmuş:nazar:ikili test için kan verdim haftaya bugün sonucumu alacağım inşallah.hatta 4 boyutlu ultrasondada baktı yarık dudak olayına.aslan gibi dedi maşallah.:nazar:
bu doktor ultrasonu duvara yansıtıyor dediki bebeğime; bıldırcın anne babaya bir selam ver ve bebişim başını kaldırıp usulca tekrar koydu sonra kollarını sonrada ayaklarını kaldırdı.kızlar başını bir koyuşu vardı kuzumun sanki kuş tüyü yastığa koyuyor.allahım sen onu bana bağışla inşallah.
demir ilacı verdi folik plusu bıraktırdı.20 gün sonraya randevumuz var.cumartesi günüde diğer doktoruma gideceğim.malum ben iki doktorla devam ediyorum.ha birde bu doktorum cep nosunu verdi.kasık ağrın lekelenmen yada kanaman olursa gece 3 te olsa ara dedi sağolsun.akıntı takibi başlattı.idrarda enfeksiyon var sanırım tahlil verdim ama ona göre üç kullanımlık fitil verecekmiş.birde günde en az iki litre su içmem lazımmış.normal doğum yaparsam 30 temmuz ile 2 ağustos sezeryanda ise 18_22 temmuz arası dedi.tabiki rabbim nasip ederse kesinlikle normal doğum yapacağım inşallah.işte böyle hanımlar.doktora gitmek için bekleyenler bu güzel haberler sizide bulsun.
cumartesi günkü doktorumda renkli doplere sokup ölçecek ama onun tek farkı vajinal ultrasonla bakıp rahim ölçümü yapacak.cumarteside yazarım.hepinizi öpüyorum...

gözünaydın canım
gebelik haftamız aynı bende bugün 11+4 üm.dün doktora gittim ense ölçümünü pozisyonundan dolayı yapamadı.hem ikili test hem de ense kalınlığı için bir hafta sonra gideceğim.inşallah hep hayırlı haberlerle döneriz doktordan

gunaydın herkese...

kayracım guzel haberlerini aldık cok ama cook sevindik darısı hepimizin basına insallahhh
benim randevuma 3 hafta var ikilii icin nasıl dayanıcam bilmiyorum ama 3.haftanın basında giderim muhtemelen :)

haklısın tatlım da ben 6. haftada gitmiştim 1 ay sonra gel dedi insan dayanamıyo.bir an önce görsün istiyo.elimden gelse eve ultrason alcamda sürekli bakıcam.bide evde yanlızım eşim görevi nedeniyle h.içi istanbulda haftasonları geliyo.moralim bozuluyo.bi yandan merak ediyorum eşimi özlüyorum.arada bi geliyolar ağlıyoum.bugün pek ağlak bir günüm.:eek:[/QUOTE]

canım bilirim çok zordur ilk hamileliğimde eşimle ayrı şehirlerdeydik.tayinimiz çıkmamıştı.yeni evliydik.o yüzden bilirim zorluğunu.hiç değilse bebişin sağlıklı buna şükret.benim bebişim sağlıksızdı sonunda kürtajla aldırmak zorunda kaldık.hayat böyle işte zorluklar da yaşatıyor güzellikler de..hep güzellik getirsin bebişin sana inşallh.üzülüp onu da üzme

norraa çok geçmiş olsun.kayra Allah mutluluğunu arttırsın, beyazincim hoşgeldin...
umarım herkes için güzel bir gündür. 2-3 doktora giden arkadaşların yazdıklarını okudum.acaba biz tek doktora giderek hata mı yapıyoruz? endişelendim biraz. bir de bu 4d ultrason mutlaka gerekli mi? bilgisi olan paylaşabilir mi acaba?

X