2009 Ağustos Ayında Doğum yapacaklar buraya.

benim göbeğim şiş ve inmek bilmiyo yermekten diil ..fena gaz var bebkten de diil kçüçük minicik bebiş bu kadar şişlik yapmas..ne güsel keyfni çıkar bende sıkma yapıyo rahat olamıyorum pantolanlarımda..geçen dr gittiğimde son bi kes giyim dedim bi daha ne zaman giyerim belli olmas diye pantalonumu giydim gerçi öncedende dar oluyoduya ..dr bidaha böle dar giyme dedi sakıncalı bol şeyler giymeye özen gösterd dedi

arkadaşlar ben bayadır yazmıyodum dün dr deydim geç döllenme var yaklaşık 7 haftalık dedi kalp atışlarınıda duyduk ama boyunu falan ölçmedi hiç.. zaten kendi doktorum çıkmıştı işten geri dönmüş bi dahaki sefere ona gidicem.bide karın şişliği konsuna gelince bendede var doktor karından bakınca bi şey göremedi çok gaz var dedi ondan sanırım hiç bi pantolonum olmuyo sizler ne yapıyosunuz büyük beden pantolon alan varmı şimdiden hamilelik kıyafetide alınmazki ne yapıcam şaşırdım..

ben ağustos anneleri içinde en son ben gördüm bebeğimi ve kalp atışlarını diye düşünüyodum ama daha bekleyenler var sanırım allah sabırlar versin bir an önce sizlerde görürsünüz inşallah...

Yok canım herhalde en sonuncu benimdirkaydirigubbakcemile3Benim bebişin tahmini doğum tarihi 30 ya da 31 ağustos. Henüz kalp atışlarını görmedik. Allah hepimizi sağ salim kavuştursun inşallah:Saruboceq:

Hoşgeldin aramıza canım. Seninle satlarımız aynı neredeyse sanki. Seninki ne zamandı?Benim de midem berbattı bu hafta ama bugünü dışarıda piknikte geçirdim çok iyi geldi vallahi:CüvCüv:

arkadaşlar doktordan geldim moralim çok bozuk. kese görünmüyor ve beklenenden çok daha küçük bir nokta var dedi. Yani düşük riski((

Canım 7. haftaya kadar doğru dürüst bir kese bile göremeyen arkadaşlarımız var. Bence sen mutlaka daha güvenilir bir doktora daha görün. Sana fetüs küçük dediyse onun doktorluğundan bile şüphe ederim çünkü 5. HAFTADA ONUN ADI FETÜS DEĞİL; EMBRİYODUR. İnsanı böyle boşu boşuna strese sokan doktorlar beni katil edecek yahukötükedihüso

Canım midye ağır metal depoladığı için tavsiye edilmiyor. Büyük balıklar ve dip balıkları da aynı şekilde

keopscuğum senin bu yaşadıklarını her okuduğumda bildiğim her tür küfürü sayıyorum içimdenklava:kötükedihüsoAma İzmir'de de insanın derdinden anlayan, destekleyen, güleryüzlü doktorlar var çok şükür. Ben iki tane tavsiye edebilirim: Gökalp Tokaç (Üçkuyular) ve Saime Yetiş (Balçova İlgi). İkisi de dört dörtlük doktorlar.

Millet bebeğiniz sağlıklı büyüsün, düşük riskiniz olmasın, doğduğunda da çoook güleryüzlü olsun isterseniz günde yarım saat tazefasulye'nin yazdıklarını okuyun. İlaç gibi valla:lepi:Öptüm seni adaşçığımŞeniz

merhaba arkadaşlar bende 6 hafta 2 gunluk hamıleyım allah bebeklerımızı kucagımaza almayı nasıp etsın haftaya cuma kalp atışlarını duyacaz bakalım inşallahh

Hoşgeldin canım aramıza. İzmirliler çoğalıyor yaşasııın:lepi:
Ticker için de yardımcı olabilirim. Kiminkini beğendin ve son adet tarihin ne zaman?

arkadaşlar şu düşük tehlikesi olmasa keşke her dakika wc koşmak sürekli kontrol etmek çok kötü acaba bişey olacakmı diye kafayı yemek ben tırlatmak üzereyim

Canım bir düşüğüm olduğu için ben de başlarda aynen öyle dakika başı tuvalete taşınıyordum. Sonra kendi kendime dedim ki, leke görsem ne olacak? Sanki olacağın önüne geçebilecek miyim. Moralim sıfıra vuracak ve bu sadece bebeğime daha çok zarar verecek. Ben de bir daha bakmamaya karar verdim. Yemin ederim o günden beri çook daha rahatım

Hadi yaaa, comely çok heyecanlandım. ben de çarşamba 9+1 olacağım. Ben de görecek miyim.. Ay çok sevindim canım yaa..

Kızlar benim bütün belirtiler 1 hafta falan sürdü. Hiç bir şeyim kalmadı. Göğüslerim indi, midem bulanmıyor. Bu kadar da olmasın.. Bir de progestana rağmen! İyice alıştı bünyem sanırm progestana sanırım. Şu 10. ve 13. haftaları da sağ salim bir atlasak...

Teşekkür et butonu bana görünmüyor arkadaşlar..Size görünüyor mu?

Burkocuğum çok teşekkür ederim canım.. Böyle düşünmene sevindim :)

canım göğüslerin inmesi iç çamaşırınla ilgili olabilir
silikonlu giyince daha çok ağrıyo daha yumuşak iç çamaşırında sönmüş gibi hissediyorum
kafanı çok kurcalıyosa strese girmektense git bir doktora içini rahatlat ama her şey yolundadır
bende mide bulantısı hemen hemen yok gibi
göğüslerim sızlıyo belim ağrıyo
karnım hiç şiş değil bazen bende buna takıyorum neden bu kadar yumuşak diye
sanırım kendimizi çok dinliyoruz biz

Evet de, bütün gün sıkı bir sütyenle gezdim, gayet ağrısızdı. Amaaan, dinlemiycem kendimi diyorum o kadar, gene dinliyorum. Neyse. Aslında 2 defa göğüslerim indi diyerek gittim doktora. Bebişimin gayet iyi olduğunua tanık oldum.

Demek tek kuruntulu ben değilim :) Beni rahatlattığın için teşekkürler. Çarşamba gidicem doktora da.. Bıktı valla doktorlar benden :)

Teşekkür et butonu bana görünmüyor arkadaşlar..Size görünüyor mu?

Burkocuğum çok teşekkür ederim canım.. Böyle düşünmene sevindim :)

canım,teşekkürler kaldırılmış,'onun yerine rep verin' diyorlar.ben hiç beğenmedim bu uygulamayı,inşallah en kısa zamanda teşekkürler geri gelir.
bu arada ben de çok kendimi dinliyorum,her doktor kontrolü en fazla 1 hafta idare ediyor beni,sonra yine başlıyorum manyakça düşüncelerimle kendimi hırpalamaya...
benim kontrol tarihim 19 ocak ptesi.doktorum 'bana gelmeden önce tahlillerini yaptır da gel' demişti,o yüzden cuma günü tahlil için başka bir hastaneye gideceğim.acaba o gün de ultrasona girsem,yani hem cuma hem ptesi girsem sakıncası olur mu,bu konuda bilgisi olan var mı?

kızlar geldım bebeğim kocaman olmuş herşey normalmiş ve 22,9mm olmus 9+3 müş bebeğim allahım şok oldum kocaman ellerı aayakları falan gördüm süper bi duygu

Canim tebrikler, darisis bizlerin basina, benim daha 10 gunum var kontrole, nasil gecicek bilmem...

merhaba kızlarr. 7.0 ken bebişimin kalp atışını duydum. özellikle ii ultrasona sahip bir merkez bulup gittim yoksa 2 hafta daha bekletçekti bunlar beni. benim de 6. haftam zor geçti mide bulantılarımla ancak 7 ye girdim ve bişim yoktu.ben de evhamdan doktor buldurdum eşime. ve bam bam bam ses çıkarıodu minikimmm . ağladım hala yazarken göslerim doluor. sanki kalp atışlarını duyunca yeni bir insanın geldiğini ve tüm sorumluluğunun bize ait olduğunu hissettim kıyamadım bebişime. gene ağlıorum :) allah sağ salim doğmalarını nasip etsin allhım tüm bebeklerin. kısmetli şanslı bebişlerimiz olsun inşallah .

ne güzel canım; allah hep sevinç göz yaşları nasip etsin:1rolleyes: darısı herkesin başına.... benim daha çok küçük 5 hafta 4 gün umarım ben de o günleri görürüm

gamzecim, arkadaşların çoğu geç döllenmiş. yani bebeğin bir hafta ya da iki hafta geriden gelmesi o kadar normal ki... genelde böyle oluyor benim duyduğum ve yakın çevremden d bildiğimkadrıyla. çünkü internet sata göre hesap yaparken ideal yumurtlama günü olan 14.güne hesap yapıyor. oysa kadınların çoğunun siklusu daha uzun sürüyor 28 günden. sen benimkine bakma, anormol olan benimki. doktor bile şaşırdı. tam 8 gün önden gidiyor. bana "satının 1 kasım olduğundan emin misin" diye sordu. sonra da benim satımı 1kasım yerine 23 ekim olarak güncelledi ki bebeğin testlerini takibini filan yaparken karışıklık olmasın. yoksa ben tabi ki eminim 1kasım olduğundan. ama olabiliyormuş iste erken ya da geç. takma sen bunu kafana. ayrıca şunu da belirtmek istiyorum ki alttan ya da üstten ölçüm almak arasında çoooook fark var. mesela ben cuma akşma kontrole gittiğimde önce üstten baktı, bebek 32 mm ölçüldü. çünkü görüntü hiç net değildi. ben de "neden karından baktınız, bu haftalarda alttan bakmak tehlikeli mi" diye sordum. "ondan değil, sen daha rahatsız olma, ne de olsa artık üstten de görüntü verecek kadar büyüdü" dedi. ama sonra alttan da baktı çünkü benim doktorum vajinal ultrasonu tercih ediyor, görüntü çok daha net oluyor. ve kızlar 32mm çıkan bebek birden bire 40,5 mm oluverdi. ve o kadar hoştu ki kollarını bacakları gördüm tektek. çok hareketliymiş, "fotojenik bir bebek, her yandan poz veriyor" diye güldü doktor. o kadar hoş bir duyguydu ki, inşallah hepiniz yaşarsınız. istemsiz de olsa o kollarını bacaklarını oynatışı, iki büklüm olup olup yeniden açılması filan ağlayacaktım nerdeyse. onu kaybetmeyi hiç istemiyorum. ama o hala benim değil, sadece bana emanet. allah isterse kucağıma da emanet eder. ben gözüm gibi bakarım. hepimizin bebeği önce allaha sonra bize emanet olsun arkadaşlar.

pazar sabah sabah ne işim var nette di mi? eşimi trekkinge gönderdim de azcık girip doktor kontrolümün nasıl geçtiğini yazayım dedim. yukarda anlattım arkadaşlar merak edenler için.
lütfen karından baktırıp da morali bozulanlar bir kere de vajinal baktırın..... görüntü çok değişiyor. tabi doktorunuz tavsiye etmiyorsa onu bilemem.
benim ikili test 21 ocak olarak değişti. aslında daha öne çekmem gerekiyordu ama ikili test için randevular çok önceden alınıyormuş ve hiç boşluk kalmamış. ataşehirdeki acıbademde ölçecekler ense kalınlığını filan. daha önce girdiğimiz ultrasonlardan daha detaylı olacak bu. keşke haftaya bir gün bulabilseydim. bizim bebiş bize feyk attı işte. ben yine de ara sıra arayıp kontrol edeceğim boşluk çıktı mı diye.

kızlar dünden beri çok kötüyüm dün sabah kanam oldu acil doktora gittim ağlayarak tabi dualar okuyarak bebişim iyiymiş.çok harektli dedi ama birtürlü kalp atılarını dinletemedi okadar hareketliki dedi.kanamama gelince önce rahim ağzında gebelik öncesi yara varsa o yapıyordur dedi.bend esorunum yoktu dedim.bu seferde myon var dedi o yapıyor dedi gebeliklede büyüyecekmiş kanamam kahveye döndü ama hem sancım var hemde çok endişeliyim .bu myom önceden vardıysa okadar kontrole gittim niy egörünmedi yada gebelikle berabermi oluştu bi kaç yerde okudum riskliymiş erken doğuma düşüğe sebeb olabiliyormuş bana dua edin kızlar buna ihtiyacım var. ikili test içinde kan verdim cumayada sonucunu alıcam

karnı şişen arkadaşlar,
benim de kilo aldığım filan yok ama akşama kadar yiyip içip gaz üretmekten akşamları karnım top gibi oluyor. sabahları herşey normal. doktor kilomu beğendi. 51 ile başlamıştım şuan 52yim. ama zaten zayıf başlamış olduğum için sorun yok dedi.
tek sorun, benim kesede ufak bir yapışılık çıktı. bant diyorlarmış. şimdilik sorun yok dedi doktor ama bu konuyu ayrıca takip etmesi gerekecek. inşallah o bant yani yapışıklık alanı byümez, büyürse ne yapacaklar bilmiyorum. doktor üzerinde durmadı ama benim biraz kafama takıldı. neyse şimdiden canımı sıkmayayım, ne de olsa bebiş iyi. doktor da takip edecek durumu. üzülmek bi işme yaramayacak.

geçmiş olsun canım. bebeğin iyiymiş iste üzülme. ikili test için kan mı verdin? daha erken değil mi? dört boyutlu ultrasona da girdin mi? benim ikisini aynı gün yapacaklar. ense kalınlığını burun kemiğini filan ölçüyorlar ya işte o gün kan vereceğim.

bir arkadaşım bana yoğurt yapma makinası hediye etti. artık kendi yoğurdumu kendim yapacağım. bebeğim olursa eğer ona da kendi ellerimle yaptığım yoğurdu yedireceğim. gerçi daha denemedim bakalım becerebilecek miyim... bugün gidip prebiyotik yoğurt alıp onunla mayalayacağım sütü. güzel olursa size de tavsiye ederim.

kimseden ses yok. eeee tabi pazar keyfi yapıyorsunuz. ben de çıkıp biraz evişi yapayım bari hazır eşim de yokken.

gözünaydın canım ben 10+0 iken gitmiştim doktora ve ellerini oynatıyordu doktorum çok oynak olacak bu dedi.senin bebeği daha net görmüşsündür daha büyük ve vajinal bakmış
bende karnım büyümüyo diye sinir oluyordum sabahları dümdüz
peki bebeğinin gün ve haftası ne çıktı
benim şu an en son ultrasona göre 11+1 sanırım yakınız ama benim sat 28 ekim yalnız 4 gün öndeyim

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…