2008 Eylülde Anne Olacaklar/arşiv

:roflol::roflol:ay canım yaaa aynı ben:roflol:
bende oyle.gecenlerde kuzenım dedıkı sen boyle cok zorlanıyorsun bence buzdolabının onune bır sandalye at hem serın olur hem yorulmazsın:roflol::roflol:
o derece yanı...
sen kac kılo aldın?ben 15:1shok:

duygucum baştan çok iyi gidiyordum dediğin gibi ama nedeni tatlıdan tiksinmiş olmamdı (normalde tatlı delisiyimdir)..7. ayda iştahım açılınca tam üç kg birden almışım bir ayda..bu hızla gidersem ki son ay daha çok alınıyormuş..9-10 kg daha alırım gibi duruyo :çok üzgünüm: toplamda da 18-20 kg yapıyo az değil kii senağlama senağlama

haklısın canım az degıl ama bana bak bırde sımdıden 15 aldım senın dedgın gıbı 10 kg alsam 25 yapar ya(saka gıbı
10 alırmıyız kı yaaaben kendı adıma boyle gıdersem alcam gıbı
sen yıne 3 kg almısın ben bır ayda tam 4 kg almısım(
haftada bır kılo alırsam zaten 29.haftaya gırdım sezeryan olursa 9 hafta daha var demektır..buda 9 10 kg demektır((
of yaaa((
allahım ben cok korktum sımdı

yok ben daha o kadar olmadım çok şükür 9 kilo aldım şimdilik ama toplamda 15le bitirsem süper olucak bak bu çok iyi bi fikir zaten benim buzdolabının hemen yanında masam var sandalyemde var hemen oraya oturuyorum çok kolay oluyo hiç zahmet etmiyorum

hay Allah kızlar yaa valla güldürdünüz beni :roflol: gece uyanıp meyva yemedim hiç amaa sabah kalkar kalkmaz yiyorum valla :sm_cool: :sm_cool:
aa bi de ben bi aralar nutella y takmıştım şişe şişe yiyordum :roflol: ama onu da azalttım kestim gibi neredeyse

sen benden cok daha ıyı durumdasın o zaman hıc uzulme arkadasım:))

yaaa kızlar şimdi eşim aradı ve tatlı getiricem özel istediğin bişey varmı diye soruyo şimdi kabahat benim mi nasıl yemiyim ben tatlıları yicem valla napıyım alalım kiloları insan ömründe kaç defa hamiş oluyo ki bence bunlar bizim en anlamlı günlerimiz doğumdan sonra sıkı bi diyetle hallederiz bu sorunumuzu da yeter ki bebişlerimiz iyi olsun

kızlar ben bu kadar kılo muhabbetının ustune cıkıp yurucem belkı 3 5 gram verırım:))
gelırkende balık sıparısımı verırım burda bızım balıkcımız pısırıp getırıyor:))hıc ugrasmıyorum:)
esım yıne mesaıde ben kaldım tek basıma napıyım artık...
sımdılık gıdıyorum ama aksam yıne burdayım:)))
kendınıze ıyı bakın,hayırlı kandıller...sevgıler...

korkuttum seni de canım yaa ama dikkatli olmakta yarar var ..sonra kilo vermek için de şimdi yediğimizin bi bu kadarı kadar da aç kalmamız gerekecek :çok üzgünüm:

benimde aklımdan biraz yürümek geçiyodu ama balkondan bakındım birini bulamadım bana eşlik edicek benim evimin bulunduğu cadde korza trafiğe kapalı ve hep yürüyüş yapılıyo caddenin sonunda da süper bi dondurmacı var her yürüyüşün sonu dondurmayla bitiyo

geçen gün aynı şeyi benim eşim de sordu yok alma kilo alıyorum dedim :roflol: o da şaşırdı sen tatlıyı reddetmezdin hayret diyoo .. evde olunca yeniyo canım en iyisi hiç olmaması mesela canım browni istedi ama yapmadım..yapsam tepsiyi bitirecektim kesin :roflol:
duygu iyi yürüyüşler canım.. sağol sana da iyi akşamlar iyi kandiller..

BROWNİ :
3 yumurta.
1 su bardağı sıvı yağ,
1 su bardağı süt
1,5 su bardağı toz şeker,
2 su bardağı un,
4 çorba kaşığı kakao
1 paket kabartma tozu
1 paket vanilya,
1su bardağı dövülmüş fındık..
YAPILIŞI : yumurtalar, şeker, yağ, süt ve kakao iyice çırpılır.. bu karışımdan 1,5 su bardağı ayrılır..
Kalan kakaolu bu karışıma, diğer malzemeler de katılır iyice çırpılır.170 derece fırında pişirilir..kek sıcakken ayrılan sos kekin üzerine dökülür..dövülmüş fındıkla servis edilir..
not: sosunu keki dilimledikten sonra dökersek. kek sosu daha güzel emiyor..
Afiyet Olsun..

canım çok sağol en kısa zamanda denicem bu tarifi ama ben fındık içini karışımın içine koyucaz diye bekliyodum ama üzerine dökülücek sanırım

rica ederim canım beğenirsin umarım..evet bendeki tarifte üzerine dökülüyo.. ama sen istersen son hamurun içine döküp karıştır öyle de güzel olur...

kızlar cok guldurdunuz benı.. :roflol:
belkide o kadar yolu sırf dondurma yemek ıcın cekıyorsun heralde.. :roflol:

Kızlar günaydınnnn ;
Bizde akşan kayınvalidemlere gittik. Yemek yedik öyle gittik. Dün kandildi diye bide ben seviorum diye, dızmana yapmış. Bilen var mı bilmiyorum ama, bulgaristanlılar yapar genelde. İçine ekşimik konulan ufak parçalarla tepsiye dizilen hamur. Güzel oluyo. Tabii tam tarifi bilmiyom , öğrenirsem yazarım sizede.
Evde zaten fazla ekmek yemedim bu akşamm diyodum ne güzel, bide sana yaptım deyince...Ben zaten iyice kilo aldım, bide hamur yapıyolar bana ya.. Neyse fazla yemedim, alınmamışlardır inşallah.

Duygucu selam; devamlı tartıya çıkıp bakarsan, beyinde bi sıvı mı ne salgılanıyomuş. İkide bi tartıya çıkmaya çalışıyom her gördüğümde :dance:
Aklım sıra beynimi kandıracam :dance: . Haftaya 12'sinde doktora gideceğim. En son gittiğimde 1035 gr. olmuştu kızım. bakalım bu sefer kaç çıkacak.
Bu arada kızlar bana hiç suyum için bişey demedi, yada rahim boynu uzunluğu falan için..Ne zaman doğum için kontrol olacak? Bride'den duyduğum için sordum geçen gittiğimde doktora rahim boynu diye..Ona şimdi bakamayız, alttan bakmak lazım dedi.Ama sen istedin dedi, karnımdan bakarken çatı kemiklerime ultrason aletleri ile öyle bi bastırdı ki bakmak için .Ama bu şekilde bakılmıyo dedi. Ama ben çok kötü oldum canım çok yandı, bağırdım. Bide sanki ilgilenmek istemiyo gibi geldi uyuz oldum. Bu sefer mi bakacak acaba..:uhm:
Neyse bu hafta Allahın izni ile bi program yok, bi sonraki haftaya nişan var. Bu hafta denize giderim inşallah.. Bu arada bi bikini aldım bende. Öyle normal ucuz yollu bişey. Altı şort gibi, tam şort deil de daha geniş yapılanlar var ya öyle.. 42 beden aldım ama üstü yanlardan biraz geniş. İdare edeceğiz napalım. İstediğim gibi değil ama, seneye güzel bişey alırım, fazla para vermek istemedim şimdilik...

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…