2008 Eylülde Anne Olacaklar/arşiv

bende çok yemiyorum ama biraz problemli bir gebek geçirdiğim için sürekli yatıyorum o yüzden diyorum ama bilmem artık aman boşver biz bebişlerimizi hayırlısıyla kucağımıza alalımda elbet bir yolunu buluruz.

haklısın canım hareket de çok önemli yaa bu sıcakta ve bu haldeyken de yürüyüş de yapılmıyo ki sıcaktan yapış yapış oluyo insan..benim de hareket azlığındandır kesin..bi de tuzu tamamen kes dedi dr. su tutuyor vücudun dedi ama tamamen tuzsuz yiyince de tansiyonum düşüyo başım dönüyo...tuzu tamamen kestiniz mi siz kızlar ??

evet canım emzirirken metabolizma hızlanıyormuş ben de öyle biliyorum ama yine de o dönemde de boğazımızı tutmamız ve spor yapmamız gerekir sanırım :1no2:

Annemlerde koşu bandı var,doğumdan sonra ordayım diyorum galiba 1 sene filan kalsam anca eririm:roflol:,canım ilk zamanlar falan kesinlikle diyet yapmayın diyolar süt yapıcak faydalı şeyler yesek çok kilo yapmaz heralde,of ya bebiş olayı çok güzel ama kilolar berbat

kızlar bırde dogumdan sonra eger sezeryan olmazsa su korselerden gıymek lazım galıba yada eskı usul carsafa sarınmak lazım:))))
ben kesın yapıcam cunku yapanların gobeklerınden eser kalmadıgını goruyorum...

Evet canım kesinlikle normal yaparsam doğumu yapıcam o çarşaf işini,bide benim yapıştırmalı korsem var onuda hiç çıkartmamayı düşünüyorum tabi sezeryan olmazsa,çok faydalıymış

duygu evet canım göbişi sarıp sarmalamak gerekiyormuş..sezeryan olsak da yine sarmalıyız yoksa şişko göbiş kalırız :))

gülşah canım anne sütünün %70- 80 i sudan oluşuyormuş dr lar emzikli anneler bol su içsinler yeterli diyorlar ama bakalım görücez.. sütümüz bol bol olur inşAllah..
ayy cidden penguen gibi iki yana sallanarak yürüyoruz di mi göbişin ağırlığından :))

kızlar tuzu tamemen kesen var mı ??
bir de benim bebiş hep kaburgama batıyo oturduğum zaman özellikle çok acıtıyo :KK43: sizin de böyle oluyor mu ??

canım ben hıc kesmedım eskısı gıbı yemeye devam edıyorum...henuz hıc bıryerım sısmedı ama su ıcmeye baglı oldugunu dusunuyorum...

evet duygu su içmek ödem oluşumunu engelliyormuşş..ben de bol bol su içiyorum eskiden de içerdim..ama yine de tuzu kes dedi dr :KK43:( sen de azalt bence canım benim kuzenim son ayına kadar turşuları tuzluları yedi bol bol, yüzü gözü burnu bile şişti valla :)) ben de onun gibi olmaktan korkup azalttım 6. aydan sonra..

Ay mervecim ben kesemedim aslında kessem süper olucak ama yapamıyorum o yüzden ayaklar davul gibi şişti,ayakkabıya girmiyo zaten,biraz önce ayaklarımı tuzlu suya soktum birazda havaya diktim ama çok geçici çözümler,tuzda ödem yapıyo keşke kesebilsem,bende batma değilde canım mide yanması var beter durumdayım,sendede varmı yanma

hadı ya:KK43:((
ayyy allah korusun valla.ama ben oyle tursu falan yemem.yanı benım yedıgım normal yemek...
onun dısında tuzdan cok tatlı yıyorum ben..
sen ne kadar su ıcıyorsun canım?yınede sısıyormu ayakların ellerın?

evet duygu su içmek ödem oluşumunu engelliyormuşş..ben de bol bol su içiyorum eskiden de içerdim..ama yine de tuzu kes dedi dr :KK43:( sen de azalt bence canım benim kuzenim son ayına kadar turşuları tuzluları yedi bol bol, yüzü gözü burnu bile şişti valla :)) ben de onun gibi olmaktan korkup azalttım 6. aydan sonra..

Merve ben çok su içiyorum ama yinede şişiyo tuzdan o zaman şişiyo,ilk başta tansiyonum bi kere çok yükselmişti 2 hafta falan kestim çok iyi geldi hatta yemek bile yiyemedim tuzsuz bişeye benzemiyo çünkü yemekler, tansiyon düzelince tuza devam ettim şimdide şişiyorumsenağlama

Ay mervecim ben kesemedim aslında kessem süper olucak ama yapamıyorum o yüzden ayaklar davul gibi şişti,ayakkabıya girmiyo zaten,biraz önce ayaklarımı tuzlu suya soktum birazda havaya diktim ama çok geçici çözümler,tuzda ödem yapıyo keşke kesebilsem,bende batma değilde canım mide yanması var beter durumdayım,sendede varmı yanma

evet canım ara ara oluyor mide yanması da dikkat ediyorum yemeklerle mi alakalı diye yok boşken de yanabiliyor midem..benimki çok fena batıyor ya baya baya kaburgamı acıtıyor yani :emir_bebek:
tamamen kesemesen de azalt canım tuzu, yarardan çok zararı var .. patlıcan gibi bi burnun olmasını istemiyorsan tabii :roflol:

hadı ya:KK43:((
ayyy allah korusun valla.ama ben oyle tursu falan yemem.yanı benım yedıgım normal yemek...
onun dısında tuzdan cok tatlı yıyorum ben..
sen ne kadar su ıcıyorsun canım?yınede sısıyormu ayakların ellerın?

Duygu bende mesela en az 3 lt.su içiyorum günde ama tuzu kesemediğim için şişiyo ayaklarım,ama mervenin dediği gibi bırakmak lazım daha çok şişmesin diye

valla canım benim teyze kızı öyle oldu burnu yüzünün yarısını kaplıyordu neredeyse :)) aman Allah korusun...
duygu ben 2,5- 3 lt içiyorum suyu.. gülşah canım dr dedi ki bana ; tuzu kesmezsen vücudun su tutar dedi..yani içtiğimiz suları atamayıp şişmeye neden oluyormuşş.. en iyisi minimum seviyeye indirebilmek..

evet canım ara ara oluyor mide yanması da dikkat ediyorum yemeklerle mi alakalı diye yok boşken de yanabiliyor midem..benimki çok fena batıyor ya baya baya kaburgamı acıtıyor yani :emir_bebek:
tamamen kesemesen de azalt canım tuzu, yarardan çok zararı var .. patlıcan gibi bi burnun olmasını istemiyorsan tabii :roflol:

:roflol::roflol::roflol:ilahi kız hiç güleceğim yoktu,napiyim kız zaten heryerim dolgunlaştı bari burnum küçük kalsın azaltıcam tuzu,bugünde ayıptır söylemesi canınız istemesin alt komşu pişi getirmiş ama acaip tuzluydu ya yiyemedim içimde kaldı millet ne kadar tuzlu yiyo öyle

evet kızlar unutmuşum.. mesela benim elim ayağım fazla şişmiyo...ayaklarım sedece çok ayakta kalınca ya da çok hareketsiz kalırsam şişiyo..tuzu azaltmak işe yarıyo gerçekten..

bende azaltayım barı ama tuzu kesmek dedıgınız yemeklerın hepsını tuzsuz yapmak anlamınamı gelıyor yaa:KK43:of cok kotu

valla canım benim teyze kızı öyle oldu burnu yüzünün yarısını kaplıyordu neredeyse :)) aman Allah korusun...
duygu ben 2,5- 3 lt içiyorum suyu.. gülşah canım dr dedi ki bana ; tuzu kesmezsen vücudun su tutar dedi..yani içtiğimiz suları atamayıp şişmeye neden oluyormuşş.. en iyisi minimum seviyeye indirebilmek..

Ay bu burun meselesinden çok tırstım yok anam kesiyorum tuzu burnumdanda olmiyim en iyisi:)))

sorma gülşahcım benim kuzen olayı abartmış o da ağustos ta doğum yapmıştı..yazın ortasında turşuları kızartmaları löp löp yemiş :)) bebeğini de sezeryanla aldılar..suyu azalmış bebişinin..tuzlu yemekten mi onu bilemiyorum :)) ikinciyi de doğurdu ama onda şişmedi demek akıllanmış :)))

pişi nasıl birşey canım yaa çok tuzluysa sakın yeme kendini düşünmüyosan burnunu düşün :))

X