2008 Eylülde Anne Olacaklar/arşiv

evet canım hepimiz hemen hemen aynı sıkıntıları yaşıyoruz çünkü bizdeki duygu değişiminin farkında değiller ne yazık ki :1no2: hiçbir zaman da anlayamazlar çünkü bu yüce annelik duygusunu Allah sadece bize vermiş ne güzel işte bizi onlardan ayıran en büyük özellik..senin de dediğin gibi biz olmasak çöplük içinde pasaklı pasaklı kalırlar ama nerdeee sanıyolar ki herşey öyle hoop kendi kendine hazır olmuş..yemekler ütüler...:1closedeyes: iki gün olmasak bak nasıl mumla ararlar bizi jeyyar

Mervecim öyle zaten bi yere gittiğimde sürekli arar,ben artık ondan bişey beklemiyorum valla o böyle gelmiş böyle gider hiç bi zamanda değişmez ben şuan bebişimin sağlığını düşünüyorum ondan ziyade,Allah ım çok büyük inşallah herşeyin hayırlısı olsun hepimiz için yavrularımız sağlıkla gelsinlerde bizim en büyük zenginliğimiz onlar

Mervecim öyle zaten bi yere gittiğimde sürekli arar,ben artık ondan bişey beklemiyorum valla o böyle gelmiş böyle gider hiç bi zamanda değişmez ben şuan bebişimin sağlığını düşünüyorum ondan ziyade,Allah ım çok büyük inşallah herşeyin hayırlısı olsun hepimiz için yavrularımız sağlıkla gelsinlerde bizim en büyük zenginliğimiz onlar

amin canım herşeyin hayırlısı olsun.. sen de zamana bırak bebişin de gelsin herşey daha güzel olur inşAllah..bu gece birbirimize ve bebişlerimize dua edelim :1hug:

Kızlar elimde acil bi iş var. Yetiştirmeye çalışıyom. Okuyorum ama yazamadım.
Gülşahcım, benim babamda Kırklarelili ve orada köyünde bi iki katlı ev yaptı. Biz pek sevmiyoruz orayı, annem de pek gitmek istemiyo. Annem Tekirdağlı , orası gene bi harika, zaten kasaba Muratlılı, orasını daha çok seviyoruz. Fakat ağbim evlendi ve annem artık tek kalamaz, babamda hep kırklarelinde ama annem pek stemiyo gitmek.... Bende kara kara dünüyorum nasıl olacak diye...Annem tek kalamaz, babam ist. 'a gelince fazla kalmak istemiyo. Çok kızıyorum babama. Birde şimdi ağbimin düğünü var 1 ay sonra , onun orada işleri varmış, beni deli ediyo. Bu konularda beni çok üzüyo. bi tek anneciğime çok üzülüyorum. O yüzden bilirim Kırklareliyi... Canın çok sıkılıyordur. Benim eşiminde aile bağları çok sağlam. Bu meselelerde sanki onun karşısında beni eziyo. Bana bazen şöyle yapsınlar, böyle yapsınlar falan diyo, çok canım sıkılıyo. Benim aile çok inatçı...Bazen bizde de böyle olaylar çıkıyo, sonuçta ailem gücüme gidiyo..
Bazen de bizimki ailesine benden daha çok önem veriyo. Ben hamilemiyim , gidebilirmiyim, o kadar kalabilirmiyim hiç anlamıyo.. Şu aralr işleri sıkışık , evde hep bilgisayarda.. Bende ilgiye ihtiyacım var diyorum, şu anda çalıştığı işi yeni değiştirdi ve sıkı tutunmam lazım diyo..
Onuda anlıyorum , bebek geliyo ama, benimde ona çok ihtiyacım var. Hem bizim istediğimiz ne olabilir ki.... Bi sarılsa, güzel bi laf yetiyo zaten insana...

Yani canını sıkma, bu akşam çok çok dua edelim. Bende anlattım ki bizdede boyumca sorun var. Yani canını sıkmaya değmiyo... Bazen kızınca insanın gözü görmek istemiyo...
Bebeğin için üzülmemeye çalış, yavrularımız hissediyo...

Kızlar herkesin Kandili Mübarek olsun ...Dualarımız Allah kabul etsin, bi avazda bizi ve yavrularımızı sağsağlim kurtarsın inşallah..:nazar:

Duygucum selam;
ben akika diye hiç duymamıştım. Bide ya adak derler, eti hiç yenilmez. Yada kurban derler...
Benim kuzen askere giderken yengem kuran okutup, kurban kesmişti. Mevlüt erkekli kadınlıydı , orada hem yenilmişti. Ben de o şekilde yapayım diyorum. Bi kurban kesip mevlütte pilavlı olarak yapalım . Bakalım ama şu anda sadece benim düşüncem..

Akika kurbani neden erkek bebeklere 2 kiz bebeklere 1 tane kesiliyor ben orasini anlayamadim

BEN ANAMLARA GİDİYOM KIZLARRR BUGÜN TAKILAMİCAM SİZE KANDİL YA AKŞAMA HERKES ANNEMLERDE OLCAK GÖÖRÜŞÜRÜZZZZZZZ BYYYYYYYYYYY SİZE İYİ MUHABBETLERŞeniz:enbuyukkk:

Ee ikiz erkek bebeleri olacak arkadaşlar ne yapacak 4 tanemi akika kesecek allah yardimcilari olsun ne diyeyim ben artik

Harbi ya... Yok ya Dinde öyle bi zorunluluk yok. Ben akika diye burada duydum zaten. Bizde Allah rızası için yeni ev alınca, yeni araba alınınca, yeni bebeğe yada askere adak yada kurban kesilir. Adak adayınca kesilir ve yenmeden dağıtılır.

Gücümüz yeter ise biz bi tane kesmeyi istiyoruz. Allah kabul etsin , gönlümüzden geçirmek yeter...

mrb kızlar hepinizin kandili mübarek olsun,Rabbim hepimize hayırlı evlatlar nasip etsin inş.bu gece çok dua edelim arkadaşlar,kolay doğum yapabilmek ve sağlıklı bebekler dünyaya getirmek için,böyle bir gecede edilen dualar boş dönmez,birde eylülde doğum yapacak annelerin hepsi ramazan ayında doğum yapacak,bence bu Rabbimin bir lütfu.Binbir aydan hayırlı olan bir ayda doğum yapmak herkese nasip olmaz,kıymetini bilin kızlar.düşünsenize şeytanların cinlerin ellerinin kollarının bağlı olduğu insanlara zarar veremeyeceği öylesine güzel bir ay bu,Rabbim hepinize evinizde yuvanızda evlatlarınızla birlikte huzur versin inş...
Nunucum ilgin için tşkler bitanem,dediğin gibi ne kadar dikkat etsekte bi şekilde kapıyoruz şifayı,şükürler olsun iyiyim şimdi..

Kızlar elimde acil bi iş var. Yetiştirmeye çalışıyom. Okuyorum ama yazamadım.
Gülşahcım, benim babamda Kırklarelili ve orada köyünde bi iki katlı ev yaptı. Biz pek sevmiyoruz orayı, annem de pek gitmek istemiyo. Annem Tekirdağlı , orası gene bi harika, zaten kasaba Muratlılı, orasını daha çok seviyoruz. Fakat ağbim evlendi ve annem artık tek kalamaz, babamda hep kırklarelinde ama annem pek stemiyo gitmek.... Bende kara kara dünüyorum nasıl olacak diye...Annem tek kalamaz, babam ist. 'a gelince fazla kalmak istemiyo. Çok kızıyorum babama. Birde şimdi ağbimin düğünü var 1 ay sonra , onun orada işleri varmış, beni deli ediyo. Bu konularda beni çok üzüyo. bi tek anneciğime çok üzülüyorum. O yüzden bilirim Kırklareliyi... Canın çok sıkılıyordur. Benim eşiminde aile bağları çok sağlam. Bu meselelerde sanki onun karşısında beni eziyo. Bana bazen şöyle yapsınlar, böyle yapsınlar falan diyo, çok canım sıkılıyo. Benim aile çok inatçı...Bazen bizde de böyle olaylar çıkıyo, sonuçta ailem gücüme gidiyo..
Bazen de bizimki ailesine benden daha çok önem veriyo. Ben hamilemiyim , gidebilirmiyim, o kadar kalabilirmiyim hiç anlamıyo.. Şu aralr işleri sıkışık , evde hep bilgisayarda.. Bende ilgiye ihtiyacım var diyorum, şu anda çalıştığı işi yeni değiştirdi ve sıkı tutunmam lazım diyo..
Onuda anlıyorum , bebek geliyo ama, benimde ona çok ihtiyacım var. Hem bizim istediğimiz ne olabilir ki.... Bi sarılsa, güzel bi laf yetiyo zaten insana...

Yani canını sıkma, bu akşam çok çok dua edelim. Bende anlattım ki bizdede boyumca sorun var. Yani canını sıkmaya değmiyo... Bazen kızınca insanın gözü görmek istemiyo...
Bebeğin için üzülmemeye çalış, yavrularımız hissediyo...

Kızlar herkesin Kandili Mübarek olsun ...Dualarımız Allah kabul etsin, bi avazda bizi ve yavrularımızı sağsağlim kurtarsın inşallah..:nazar:

Nuraycım saol desteğin için canım biliyosun kırklareliyi aşırı sıkıcı ne bileyim gidecek pek biyerde yok,zaten bide eşim üstüme geliyo,ailem 12 saat uzakta yani bazen kafayı yiyecek gibi oluyorum..
Canım sizin hakkınızdada hayırlısı olsun çünkü sorunlar hiç bitmiyo,bugün kandil bolbol dua edelim hepimiz için en iyisi olsun vede bebişlerimiz sağlıkla doğsunlar diye ne yapalım kul sıkışmadan hızır yetişmezmiş derler hepimiz bişeylerin savaşını veriyoruz,herşeye rağmen gelecek miniklerimiz için ayakta durmalıyız,seninde kandilin mübarek olsun canım,birbirimizede dua edelim bu gece...

nuraycım canım tabii ki bizim dinimizde zorlama yoktur yani ister kesersin ister kesmezsin maddi yönden gücü yeten kesecek zaten canım..kesip fakir fukaraya dağıtacak.hem Allaha şükrünü bu şekilde göstermiş olacak hem de bol bol sevaba girecek..inşAllah kabul eder Allah..hepimizinkini..

nuraycım bende akikayı burda duydum canım hayatımda ılk olarak:))
bızde adak adarız...
arkadaslar yazınca ve sorular sorulunca bende netten arastırdım merak ettım ve gonderdım bılgıyı...
yoksa bende bılmıyorum boyle bır sey arkadaslar...
dedıgın gıbı dınde zorlama yok yanı erkek cocuk olcak dıye 2 tane sanırım eskıden kız cocuklara deger verılmıyormus ya o zamandan kalma bır bagnazlıktır...erkek cocuk daha kıymetlıymıs ya o zamanlar ondan ona ıkı tane kesıyorlardır:roflol:

ama allah kısmet ederse ve maddı gucumuz olursa bende oglusum ıcın bır adak kesmek ısterım
yada dıger adıyla akika:))))))

ben farkında degılım canım bende kımseler yok zannedıyorum belkıde bozuk dıye yazılmıyor kac saattır...

X