2008 Eylülde Anne Olacaklar/arşiv

Gülşahçım sıkma canını bazen erkekler düşüncesizlik ediyorlar.Sakin ol cnm sen sakin olursan bebeğinde sakin olurmuş gerçi elimizde değilde.Bende hemen parlayıveririm alışıcaz artık kocalarımızın bu hallerine a.s.

Kızlar ben geceleri horlamaya başlamışım biliyormusunuz. Aşkım öyle diyo dün gece bi baktım battaniyeyi yastığı almış salonda yatıyo kocacım.Dedim noluyos horluyosun seni uyandırmak istemedim dedi çok şaşırdım ya hayatta horlayacağım aklıma gelmezdi çok üzgünümmmmmm

canım sıkma canını oğluna da yansır..
Allah'a havale et içine atma.. üzme kendini canım.. :teselli:

arkadaşalr hepinize çok tşk. ederim sizlerde olmasanız varya sıkıntıdan patlıcam burda nerdeyse bide bacağımın arasındaki kemikler ve çok afedersiniz ama şeyimin kemikleri ağrıyo zor yürüyorum

Kübracım zaten bende öyle hemen kızıyorum ama hemenhemen hergün aynı şeylerle uğraşmaktan fenalık geldi o bana anlayış göstereceği yerde o benden anlayış bekliyo zaten daha fazla nasıl anlayışlı olunurki,sanki o hamile sırf dedim ya bebeğim için katlanıyorum bu sene hiç biyerede gidemedim yoksa durmazdım çoktan giderdim biyerlere arada biraz ayrılık iyi geliyo şu sıralar çok gördük birbirimizi ondan heralde

gunaydın canım, amin senınde kandilin mübarek olsun.. evet biz yaptırmayı dusunuyoruz..

gülşahcım sanırım biz dönem dönem aynı şeyleri yaşıyoruz, bende eşimle bu en hassa dönemimde kavga ediyorum, inanılmaz anlayışsız birisi oldu.Onunla ilgilenmiyormuşum, yemeklere bile özenmiyormuşum ne yapsam yaranamıyorum ben ona ben napıcam yaa...Beni bu hamile halimle 2 defa ağlattı, onu ileride affetmicem.

gülşah canım ne olur üzmemeye çalış kendini bebeğin doğunca herşey daha da güzel olacak canım .. erkeklerden bizi anlamalarını bekleyemeyiz onlar çok farklı ne yazık ki (
bride canım evet akika kurban bayramında bir tane de bebiş için kestirmeyi düşünüyoruz..annemler de bizim için kestirmişler mesela..Allaha şükretmek için kesiliyor.. etini de fakir fukaraya dağıtıyorsun kendin ve aileden kimse yemiyor bildiğim kadarıyla..

Sedacım hergün aynı şeyleri yaşatıyo hergün hareketlerine dikkat et diyorum ama artık yetti yani benimde bi sabrım var,dedim dün akşam senin ne bana nede karnımdaki bebeğime saygın var dedim stresse herkeste var,beni hamileliğim boyunca defalarca ağlattı inan bazen yüzünü bile görmek istemiyorum ben olmasam hiçbişeyi yapamaz en küçük çöpünü bile atmaz ama ellerindekinin kıymetini bilmiyolar malesef o yüzden aslında acıyorum çünkü bigün çok pişman olucak yaptıklarından

canım asagı yukarı cevremızden hepımız aynı seyler goruyoruz..kımısı esınden kımısı kayınvalıdesınden kımısı baskasından anlayıssızlık goruyor,bırde ustune bızde bu kadar hassas olunca hersey dahada cekılmez hale gelıyor...
ne var ki artık bız yalnız bıreyler degılız cok onemlı bır sorumlulugumuz var karnımızda bıze muhtac olan yavrularımız var onlar ıcın herseye dayanmalı kımseyı umursamamalı guclu olmalıyız...
bugun mubarek kandıl allah hepımıze sabır. dirayet,güç kuvvet versın..ve de herseyden onemlısıde saglık...a.s.

gülşahcımm
üzülme takma kafana insanlar değişmiyor şartlara bağlı olarak sen hassas da olsan onlar bildiğini okuyor allah hepimize sabir verin dua edelim bugün herkesin dertleri ayrı ayrı çünkü...

akika sadece kurban bayramında mı kesiliyor, mesela bebek doğdu diyelim rastgele bir günde kesilmede kabul olmuyor mu?

ah gülşahcım ahh şu erkekler tıpkı çocuk gibiler..iki ay sonra iki tane bebekle uğraşmak daha zor olacak bizim için..bizimki de sabah gömleğini ütüledim verdim biraz dar oldu iki kilo almış :1closedeyes: ben de dedim ki tartı azıcık fazla tartıyo üzülme ama kabahat bende.. bana kızıyo bi de ..yok çok yediriyormuşum ben ona.. yok kilo alıyormuş..:roflol: iyilik de yaramıyo bunlara canım Çok üzgünüm çoook sonra benim gözlerim doldu tabi bu sefer de başladı gönlümü almak için türlü şekillere girmeye.. ben de küstüm işte ona iki gün sonra 15 günlüğüne yurt dışına gidicek üzülüyordum şimdi hiiç üzülmiycem işte :1closedeyes: gitsin.. dediğin gibi arada bir biraz ayrı kalmak çok iyi oluyor canım..

Akika, çocuk nimetine karşılık, Allahü teâlâya şükretmek için hayvan kesmektir. Akika hayvanı, kurbanlık hayvan gibi olmalıdır.

Sonra da kesilebilir. Her zaman kesilebilir. Kurban bayramında da kesilebilir. Resulullah efendimizin nübüvvetten sonra, kendisi için akika kestiği (Şir’a)da yazılıdır.

Akika kurbanı akikanın adı olduğu için akika kurbanı denilince kurbanda kesilmesi lazım değildir. Onu da kurban olarak söylenirse o zaman kurbanda kesmek gerekir. Akika kurbanını kurban edeceğim derse kurbanda keser.

Akika, çocukları belalardan, hastalıklardan korur. Kıyamette, anaya, babaya, ayrı bir şefaat ederler. Erkek çocuk için iki, kız çocuk için bir akika hayvanı kesilir. Kesilen akikadan kendisi ve zengin fakir herkes yiyebilir, pişmiş veya çiğ olarak zengin fakir herkese verebilir.

Akikayı kesmeyip bedelini fakire tasadduk etmek, akika yerine geçmez. Akika bedeli kadar din kitabı tasadduk, akika yerine geçmez.

Şefaat etsin diye ölmüş çocuk için, torun için, hatta yaşlı kimse, kendisi için de kesebilir. Peygamber efendimiz de, kendisi için akika kesmiştir. Bunun için hangi mezhepten olursa olsun, herkesin akika kesmesi çok iyi olur.

Adak, akika veya ölüler için kesilecek kurban da, ilim neşri ile meşgul bir vakfa kestirilebilir. Böylece ilim neşrine katkımız olduğu için farz sevabı alırız. İlim tahsili yapılan yerlere, zekat, fıtra, adak, akika veya sadaka şeklinde yapılan yardım, insanı kazalardan, belalardan korur. Dünyada, sıhhat ve afiyet içinde bir ömür sürmeye sebep olur. Ayrıca farz olan ilim yayma sevabına kavuşulur.

Amin canım çok saol desteğin için zaten dedim ya benim herşeye dayanma sebebim canım oğlum,Allah a bunun için ne kadar şükretsem azdır onu çok istedim herşeyede değer,katlanırım yeterki bebeğim sağlıkla dünyaya gelsin bi şekilde üstesinden geliriz ne yapalım...

akika sadece kurban bayramında mı kesiliyor, mesela bebek doğdu diyelim rastgele bir günde kesilmede kabul olmuyor mu?

istediğin zaman kesebiliyorsun canım adak kurbanı çünkü..kesip dağıtırsın sadakanız olur hem bebişi hem sizi Allah kaza beladan korur inşAllah.. ben hepsi bi arada çıksın diye kurbanda kestirmeyi düşünüyorum canım..

Son düzenleyen: Moderatör:
SELAM KIZLARRRR

Üç aylar olarak bilinen Recep, Şaban, Ramazan ayları manevi yönden daha önemli ve hayırlıdır. Recep ayının ilk Cuma gecesi Regaip kandilidir. Yani bu gece ALLAH'ın rahmet ve bağışlamasının bol olduğu gecedir. Edilen dualar, tövbeler bu gece kabul olunur. Yürekler binbir nurla doludur. Kandiliniz kutlu olsun..

akika bebek dogduktan sonra ne zaman musaıt olursan o zaman kesılır..
arkadas kurbanda kesmeyı dusunuyormus ondan.. herhangı bır zaman dogdugunda yada en musaıt zaman ne zamansa o zaman kesılıyor..
biz dogduktan sonra kestırıcez sanırım..

Canım benim ya sizde olmasanız burda kime anlatıcam derdimi biraz olsun rahatladım görüyorumki çoğu kişide aşağı yukarı hep aynı sorunlar var,dediğin gibi biraz bizde ayrı kalsak çok iyi olucaktı çünkü geçen sene işleri yüzünden çok ayrı kalmıştık inanırmısın hiç kavga bile etmiyoduk,insan böyle durumda eşinden destek görmeyi saygı görmeyi falan bekliyo ama ne bileyim göremeyince bide üstüne üstlük yaptıklarını taktir etmediği zaman hayal kırıklığı yaşıyorsun inşallah oğlumuz gelince biraz düzelir işler tek tesellim o...

evet canım hepimiz hemen hemen aynı sıkıntıları yaşıyoruz çünkü bizdeki duygu değişiminin farkında değiller ne yazık ki :1no2: hiçbir zaman da anlayamazlar çünkü bu yüce annelik duygusunu Allah sadece bize vermiş ne güzel işte bizi onlardan ayıran en büyük özellik..senin de dediğin gibi biz olmasak çöplük içinde pasaklı pasaklı kalırlar ama nerdeee sanıyolar ki herşey öyle hoop kendi kendine hazır olmuş..yemekler ütüler...:1closedeyes: iki gün olmasak bak nasıl mumla ararlar bizi jeyyar

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…