2 saatte bir uyanmalara çözüm bulan var mı?

ldybrown

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
10 Kasım 2023
89
26
26
Anneler iyi akşamlar tabii ki çoğu annenin başına gelen benim başıma da geldi geceleri 2 kere mamaya kalkan oğlum saatte bir 2 saatte bir uyanmaya başladı ağlayarak uyanıyor emziği resmen kapıyor hiç mama yememiş açlıktan bayılmış gibi Ya anlamadım gitti gündüz açlıktan ölüyor neredeyse 5 6 saat hiç düzgün mama içmiyor ama gece olunca mama içmezse kıyamet kopuyor 140120 cc. Rüya öğünü denedim su vermeyi denedim az içirmeyi çok içirmeyi denedim hiçbiri olmadı ve maalesef en büyük sorunum sallanarak uyuyor. 4 ay atağında buna alıştı oğlum ne güzel yanına uzanınca uyurdu gece 2 kere yer uyurdu şimdi düzen müzen sıfır resmen sabahın 4üne kadar ıkır mıkır 4ten sonra da ığğ ığğ ağlar gibi hep zorla uyutuyorum 6 7ye kadar. Dişlerden mi yapıyor acaba çünkü diş problemimizde var buraya foto atmıştım hepsi bir geliyor demişlerdi dişleri için henüz çıkmadılar 😖 tetagil diş granüllü ve calpol veriyorum çok huzursuz olursa oda işe yaramıyor sorun diş değil sanırım😮‍💨 biliyorum hepsi geçecek ama yorgunluk içe atma insanı yıpratıyor. Buraya sık uyanmalar için yazanlar çoktu acaba ne yaptılar çözüm varsa lütfen paylaşın

Merhaba dis sancısı tarif ediyor gibisiniz ama içiniz rahat etsin diye bence bir çocuk doktoruna gösterin. Bir de çok sıcak bir ortamda uyuyan çocuklar huzursuz olur uyanır oda ısısı ne nemini kontrol ederseniz çok iyi olur. Kakasi idrari normalse yüksek ihtimal distir

atak dönemi olabilir. hem fiziksel olarak büyür hem de bir davranışsal olarak bir milestone. 6-7 aylık diye anladım, bu dönemdeki her bebeğe burada da orada da hemen ‘diş’ derler oral dönem de başladığı için ama çoğunlukla değildir.

Merhaba dis sancısı tarif ediyor gibisiniz ama içiniz rahat etsin diye bence bir çocuk doktoruna gösterin. Bir de çok sıcak bir ortamda uyuyan çocuklar huzursuz olur uyanır oda ısısı ne nemini kontrol ederseniz çok iyi olur. Kakasi idrari normalse yüksek ihtimal distir
Evet çok terliyordu kafası sıcaklığı çözdüm ama hala aynı şuan bile emziğini öyle bir emiyor ki çok yutkunarak ve kıpırdıyor dişten mi şüphelenmeliyim? Aç olması imkansız

atak dönemi olabilir. hem fiziksel olarak büyür hem de bir davranışsal olarak bir milestone. 6-7 aylık diye anladım, bu dönemdeki her bebeğe burada da orada da hemen ‘diş’ derler oral dönem de başladığı için ama çoğunlukla değildir.
Yazmayı unutmuştum evet 6 aylık olmak üzere oğlum. Sanırım atak haftası da olabilir bilemiyorum ki çok sık yaşanan bir durum diye düşünüyorum bu sık uyanmaları. Çözümü bilemiyorum çok kıpırdıyor şuan ve emziğini aşırı açmış gibi emiyor halbuki değil anlamıyorum

Yazmayı unutmuştum evet 6 aylık olmak üzere oğlum. Sanırım atak haftası da olabilir bilemiyorum ki çok sık yaşanan bir durum diye düşünüyorum bu sık uyanmaları. Çözümü bilemiyorum çok kıpırdıyor şuan ve emziğini aşırı açmış gibi emiyor halbuki değil anlamıyorum
Açlık değil bence, emzik ile dişleri kaşıyor. Biz de 6.aydayiz bizde de aynı durum, bugün doktorumuz diş sancısı dedi, gece boyu dakka başı ayaktayım. Ellerimizi sürekli ağzına götürüyor damarlarının arasına alıp ısırıyor, belli diş süreci

X