2 li test sonucum berbat cok mutsuzum

rica ederım canım bende rahatım allahıma cok sukur ıcımde korku yok bencede zeynep kamıle gıtme zaten ayrıntılı ultrasyonu 1 ay sonraya gun verıyorlar eger durumunda ıyıyse ozele gıt derım ablam oyle yapmıstı umranıyede 150tl ye ayrıntılı ultrasyona gırdı hemde cd ve resım vermısler anı olur bende para olsa bende oraya gıderdım ama ben mecbur devlete gıdıcem.benımde kız olcakmıs sırf onun ıcın ozele gıttım %90 kız dedı 15 haftalıkken ogrendım ama yınede kızım dıyemıyorum 6. aydan sonra erkek derlerse olmaz 6. aydan sonra bıdaha gırım net ogrenım oyle cıcıler alım dıyorum allah ızın verırse kızım olursa ki inş:) ceren koymak ıstıyorum tabı en onemlısı saglıklı olsun da erkege de razıyım:)
fbhcg hormonun dusuk olmasına da takma derım hamılelıgın tadını cıkar.anneme ımrenmıyorum bızı sorunsuz dogurmus masallah darısı bızım basımıza:)

evet canım ya sorma benim annem 6 tane dogum yaptı hemde benim gibi sezeryanda degil normal dogum hepsi ne test ne birşey en ufak kızkardeşimi 39 yaşında ve ters olarak dogum yaptı düşündükce rahatlıyorum şimdi o zamanlar nasıl yapmışlkar test mi varmış hem ben kızımdada test falan yaptırmadım belki ondada vardı bu risk ama bilmiyoruz ki işte teste falan girmedim ben Allahım yanımızda olsun bende 4 lü testimi veye 3 lüyü özelde yaptırıcam bakalım neler olcak hayırlısı artık ne diyelim

yok canım sat tarihim dogru ama sanırım gebelik haftasını yani crl yi yanlış gördü cünkü bir keresinde ben gittim 11 haftalıktım bana 10+3 dedi bende yanlışlık var dedim bir daha bakayım dedi bu seferde evet 11 haftalıksın 2 li teste gün al dedi anlamadım yani ense 1,2 olana 2 li bile yapmıyorlar ayrıca benim freebetahcg düşük cıktı sorun bundan olabilirmi ama anomalili cocuklarda bu oranlar yüksek cıkıyor diye biliyorum benim için bu sorun olur mu acaba

kızlar cok teşekkür ederim yanımda oldugunuz için bu ruhi bunalımlardan nasıl kurtulurdum yoksa şimdi Allahın izniyle 27 mayısta testim var dua edin iyi cıksın bu arada bana kız dediler daha erken ama dogruysa 2 kız annesi olucam talipleri bekleriz yaniiiiiiii :))

Bu resimde oldugu gibi sende bebegindeki olan farki gormusundur...Bende 2 gun once yaptirdim down riski yok ama bebek ayina gore kucuk dedi,benimde cokk moralim bozuk ya gelismesse diyesenağlama ama herseyin hayirlisi,buyuk ihtimal yazilarini okuduguma gore yanlislik olmali,dr un kesin bir tani koyamamis,11 haftalik 12 haftalik ne dedigi belli degil.,..bu sure icinde gec kalmadan baska dr a gitmek seninde dedigin gibi...Eve gelirken sonuclarimida verdiler ama salaklar kagida 11 hafta 4 gunluk yazmislar,oysa ben 12 hafta 4 gunluktum...Bunlarla ugrasmaktan strese giriyor insan,sen saglikli hissediyorsan sagliklidir,allahta saglikli nasip edecek insallahh stres yapma...kendine iyi ve bebegine iyi bak .........!a.s.

arkadaşlar.size tavsiyem kesinlikle ultrasonlara inanmayın.ben 12 haftalık hamileyken salak drun bitanesi bana 19 haftalık dedi düşünebiliyomusunuz:)ve ben öyle kötü bi hamileleik geçirdim.başka dra gidiyorum 14 haftalık diyo bi başkası başka diyo.aptal olmuştum adeta.napçağını bilmiyodum artık.her ultrsaonda başka başka çıkıyo.bidaha hamile kalırsam hiç bişiyi kafama takmıcam.boşuna üzülmüşüm okadar hamileleiğimin tadını bileçıkaramamıştım.ama şimdi çok mutluyum kızımla nur topu gibi sağlkılı bi evladım var çok şükür:teytey::teytey::teytey::teytey:

canım cok teşekkür ederim ben bu olaylardan sonra babamların orada özel bir poliklinige gittim kızımın doktoruydu cünyt bey bana bebegin 100 gr 9 cm boy ve kız oldugunu söyledi ayrıca şu anda herşey normal gözüküyor dedi ben ondan sonra rahatladım şimdi 4 lü test buldum özel bir hastanede oraya yaptırıcam Allah izin verirse acaba yeni bir test bu 4 lü 3 lü mü yaptırsam diyede düşünmüyor degilim ama kısmet ben eminim benim bebişim saglıklı kızımda ne test ne bişi belki ondada vardı bu risk ama bilmiyorduk hayırlısı olsun artık

canım Allah bebişini sana bagışlasın bende 5 sene sonra isteyerek yaptık bu cocugu işe giricektim ama sırf kızım kardeşsiz kalmasın diye vazgectim ama şimdi bunun keyfini bile cıkaramıyorum ne zormuş ve kızım ne zahmetsizmiş meger

haklısın cnm.şimdi test sonuçları nekadar temiz çıksada içinde hep bi soru işareti kalır. doğuma kadar ister istemez.bebeğini sağlıklıa kucağına alırsın inş.

haklısın cnm.şimdi test sonuçları nekadar temiz çıksada içinde hep bi soru işareti kalır. doğuma kadar ister istemez.bebeğini sağlıklıa kucağına alırsın inş.

teşekkür ederim canım eger dogruysa benimde seninki gibi güzeller güzeli ( maşallah) bir kızım olur inşallah

canım 27 haftalık hamileyim. doktorum 2 li teste gerek yok ense kalınlığı normal demişti, kendisi proftu 3 lü yaptırdım ona gösteremeden şehir dışına taşındı doktorum. başka bir doktora gösterdim sonucum 974:1 çıkmıştı. o doktor bana riskli olabileceğini söyledi, günlerim kabusa döndü ayrıntılı doppler ne varsa hepsine girdim bebeğimin gelişimi, bağırsakları, serçe parmağı, burnu herşeyi yerli yerinde ve hep çok sağlıklı olduğunu söylüyor yeni doktorum. ama ben 947:1 çıkmış olmasına rağmen hala takıyorum kafama acaba bişey var mı diye, kaldı ki senin 89:1, yani doğan 89 cocuktan sadece biri down lu olacak değerlerine göre. ama canım 3 lü de de aynı çıkacaktır, amniosentez için gün al eminim bişey cıkmayacak ama benim riskimin normal sınırlarda olduğunu bildiğim halde acaba diyorum hep. hamilelik cok zor geçiyor. amniosentez öneririm eğer Allah korusun cocukta bişey varsa aldırmak isteyeceksen canım.

gecmis olsun arkadaslar benimde ikinci kızımda bifina spida riski cok yüksekti ama kendi doktorum ben böyle bir sey görmüyorum ama sen yine icinde bir sey kalmasın iyi bir hastanede kapsamlı bir incelemeden gec dedi
bende öyle yaptım bebekte bir sorun yoktu doktora sordugum zaman eğer ilk gebelik döneminde kanama olursa tahlili gec yaptırırsan yaş kilo bunlar hep etkiler dedi
allaha sükür kızımda bir sey cıkmadı ama bende gebelik sekeri oldugundan kızım dört bucuk kilo doğdu aslında sezeryan olmam lazımmış malesef kolunda zor doğumdan dolayı sinir zedelenmesi oldu aylarca tedavisini yaptırdık halada sol kolunda biraz var
hamilelik döneminde neler yasadım cok zor günlerdi gebelige son vermeyi hic düsünmedim on yıl cocuğum olmamıstı ben can veremiyorum almamda cok haksız ne olursa olsun doğuracaktım ama hep ya o neler yasayacak aklımda hep bunlar vardı ama sonuc hic beklemediğim bir sey
hersey taktiri ilahi yani elimizden gelmeyen seyler var
bence allaha havele edip gönlümüzü ferah tutmalıyız karnımızdaki bebek icin en azından bizim sıkıntımızı oda yasıyor kalp atısımızdan stresliyken vücut değisiyor oda tüm bunları hisediyor
allaha havele edip eğer tedavisi varsa elimiziden gelen herseyi yapmak en güzeli hepinize gecmis olsun

canım saol önerilerin için ama benim down bile degil trizomi 18 internetten baktım yaşama sansları olmuyormuş anne karnında ölüm diyor 6000 dogumda bir görülüyor amniyo için gün aldım zaten ben ama 3 lümü ve dopleri bekliycem daha sonra amniyo gerekirse yaptırıcam

Haklısın canım bende senin gibi düşünüyorum ben kızımda hiç ne test ne bişi maşallah cok akıllı cin gibi kızım var herşey Allahtan gelir

arkadaşlar merhaba;
ben dün ikili testimin sonuçlarını aldım.değerler:
CRL:59 mm nt:1.7 mm
fb hCG:58,74 IU/I fb hCG mom:1.8609
papp-a 0.76IU/I papp-a mom: 0.3604
trisomy 21 trisomy 13/18

background risk: 1:1047 1:1872
ultrasound risk: 1:4510 1:14514
biochemistry risk: 1:84 1:2304
adjusted risk : 1:359 1:17864

sonuçlar bunlar bana riskli olabilir dedi isterseniz amniyosentez yapabiliriz dedi.birde testin sonucu olarak negatif çıkmış.dünden beri araştırmaktan deli oldum tabi ağlamaktanda.birisi beni aydınlatabilirse çok sevinirim.

canım valla ben 3 lü sonucumu da aldım maalesef trizomi 18 riski sınırda cıktı ama doktorum %98 saglıklı %2 riskli dogar dedi bende zeynep kamilin uzman bir doktorunun muayenesine gidicem cuma günü 17 hazirana gün aldım amniyo sentez için rahat edecekse yaptır ben yaptırmayı düşünüyorum şu anda Allah hepimize kolaylık versin bebişinde bişi yok bence gene başka doktora görün derim ben öyle yaptım

ikili testimin sonucu kötü çıkınca baya bir araştırma sonucunda amniyosentez yaptırmadan önce integre test yaptırmaya karar verdim.bu test ikili ve dörtlü testin kombinasyonu sonucu oluyormuş.akşam üstü gidip hemen kan verdim.2,5 hafta sonrada tekrar 4 lü test için kan vericem.buradaki arkadaşlara tavsiyem amniyosentez yaptırmadan önce bu testi denesinler.çünkü bunun kan aldırmaktan başka zahmeti yok.ayrıca % 94 doğruluk payı var.ancak amniyosentezin 200 de 1 düşük riski var.testimin sonucunuda yazıcam.bu arada istanbulda yapan tek yer kadıköy kızıltoprakta gelişim tıp laboratuvarı die bir yer.ayrıca çok uygun fiata yapıyorlar.şahsen hastanede yaptırdığım ikili testten daha az bir fiyata yaptılar.bakalım allahın izniyle bebişim çok sağlıklı çıkacak,en azından ben böyle hissediyorum.allah herkesin evladını sağ salim eline almayı nasip etsin

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…