2. kutuya ara vermeden basladigimda bu hassasiyet devam eder mi?

sitareyildiz1407

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
25 Haziran 2019
62
26
Arkadaslar merhaba. Daha oncede sordum ama cevap alamiyorum.
Ben yasmin kullaniyorum ve bittigi donem dugune denk geliyor. Balayinda hicbiseyden faydalanamiyorum eger regl olursam. Kutu bitince hemen 2.kutuya baslamayi dusunuyorum. Su an ilk kutunun bitmesine 3 gun var ve goguslerimde hassasiyet basladi. Ben 2.kutuya ara vermeden basladigimda bu hassasiyet devam edermi? Sislik agri hassasiyet sonraki kutu bitene kadar mi surecek? Lutfen biliyorsaniz cevaplarmisiniz?
En azindan konuma yorum yapip gorunmesini saglarsaniz sevinirim

Hiç kullanmadım yasmin vs ama balayında regl olmıyım diye geciktirici kullandım içimden canavar çıktı aşırı sinir yaptı bende. Herkeste farklılık gösteriyormuş sadece paylaşıyım dedim.

ben son hapımı içtiğim gün başlardı reglim veya son hapımı içmeden 1 gün önce onu napıcaz?

Sizin fizyolojiniz enteresanmış. Normal şartlarda son haptan 24-48 saat sonra başlar. Doğum kontrol hapı kullanan kişilere geciktirmek için doktorlar da yeni kutuyla devam etme yöntemini önerirler.

Arkadaslar merhaba. Daha oncede sordum ama cevap alamiyorum.
Ben yasmin kullaniyorum ve bittigi donem dugune denk geliyor. Balayinda hicbiseyden faydalanamiyorum eger regl olursam. Kutu bitince hemen 2.kutuya baslamayi dusunuyorum. Su an ilk kutunun bitmesine 3 gun var ve goguslerimde hassasiyet basladi. Ben 2.kutuya ara vermeden basladigimda bu hassasiyet devam edermi? Sislik agri hassasiyet sonraki kutu bitene kadar mi surecek? Lutfen biliyorsaniz cevaplarmisiniz?
En azindan konuma yorum yapip gorunmesini saglarsaniz sevinirim
Seninle ayni durumdaydim doktorun ara vermeden icmemi onermedi kesin olmazsinda demedi. Onun yerine geciktirici ilac icmistim

Sizin fizyolojiniz enteresanmış. Normal şartlarda son haptan 24-48 saat sonra başlar. Doğum kontrol hapı kullanan kişilere geciktirmek için doktorlar da yeni kutuyla devam etme yöntemini önerirler.
şaşırdım gerçekten, yasmini 6 ay kadar kullanmıştım sonrasında başka bi ilaca geçtim onda da aynı olmuştu iyi hamile falan kalmamışım o arada ben.. En son da yeni nesil çıkan ara verilmeyen haplardan içmiştim, en iyisi de onlardı.

X