Gebeliğe Hazırlık 2 kere diş gebelik gecirdim.Doktorum rahim filmi cektirme diyor. Yasayanlarin tecrubelerine cok ihtiyacim var

Gebe kalmayı planladığımızda yapmamız gereken hazırlıklar.

Rahim filmi cektirmelimiyim?

• Çektir

OY: 11 100,0%
  • Çektirme

OY: 0 0,0%

• Ankete Katılan
    11
Canım benimde evliliğimin 5.ayında dis gebelik oldu ilaçla düşürüldü ondan 6 ay sonra yine gebe kaldım bu sefer düşük oldu 2 yıl geçti hamile kalamadım virüsten önce tedaviye başladım rahim flimim çekildi tüplerim açık çıktı çok şükür her şey normaldi 2 kez aşılama yapıldı tutmadı bende tedaviyi yarıda bıraktım psikolojikmen bitik durumdaydım artık Allahım sen istersen olur dedim umudumu tam kaybetmişken mayıs ayında hamile olduğumu öğrendim bence mutlaka rahim flmi cektirmelisin cunki dis gebelik tüpte gelişen bir gebelik rahime ilerlemiyor tüpün rahime bağlı olan kısmı belki tikalidir bilemezsin 2 kez tekrarlanmış bu seferde tekrarlamicaginin garantisini veriyor mu doktorun bence dr unuta degistirmelisin

Hocada tikali olsa hamile kalamazdin spermler tuplerden gecip yumurtalikta dolleniyor dedi. Cok kararsizim cok moralim bozuk. Cok sogudum cocuk fikrinden iyice zaten cok sicak degildim. Simdi baska bir doktora danistim cevap bekliyorum.

Amin. Allah sizinde yardimciniz olsun insallah. Peki neden yapisiklik oluyormus bunyeselmi sigarami kullaniyorsunuz veya baska bisey aciklama yaptilarmi?
Rahim yapısıklıgı kürtajdan olurmus bılemıyorum Sebep yok saglıklı bebeğim 3 aylıkken karnımda öldü sebep yok nasıp olmayınca olmuyor bence sakın rahım fılmı cekılmeden gebe kalmayın cok zor bir işlem değil 3 kere cektırdım İstanbul daysan fulya mr tavsıye edebılırım tamamen acısız hem ıçın rahat etmıs olur

Yapışıklık yüzünden gebelik sonlanır mı

Öyle saçmalık olurmu tüpler tıkalı değilse nasıl dış gebelik yaşanıyor? Belki rahimde yapışıklık,anormali veya tüplerde tıkanma vardır 2kez yaşandığına göre var bir sorun kesinlikle çektir.

Hocada tikali olsa hamile kalamazdin spermler tuplerden gecip yumurtalikta dolleniyor dedi. Cok kararsizim cok moralim bozuk. Cok sogudum cocuk fikrinden iyice zaten cok sicak degildim. Simdi baska bir doktora danistim cevap bekliyorum.
Benim bildiğim dis gebelik tüpte gelişen bir gebelik nu yüzden genelde tüplerden biri alınır tüplerden rahime ilerler diye biliyorum aslında bununla ilgili çok araştırmada yapmıştım o zamanlar sende bir araştır derim canım Allah şifa versin insallah

Peki cektirdikten sonra hamile kaldinizmi? Ne yaptiniz? Soylediler 6 ay dediler ama ben 10 aydir bekliyorum dahada beklemeyi dusunuyorum zaten
Açtık tüpü dediler yine hamile kaldım yine dış gebelik şimdi sağ tüplerim ve yumurtalığım yok tek tüpe kaldım yaşımda 38 dolayısıyla onların yanlışı bebeklerime mal oldu önlemsiz hareket etmeyin süreç psikolojik çok yoruyor

Gercektenmi? Ben o zaman tup bebekmi yaptirayim acaba direk ya

İstanbulda degilim ben iyice korktum tupmu yaptirsam diye dusunmuyor degilim

Ona sen değil doktorların karar verir kuzum yaşın gençse rahim filmi çektir biraz daha dene baktın olmuyor sonra tüp bebek düşün✔ çünkü psikolojik çöküyorsun resmen
Ben coktum bu konuda zaten Allah beterinden saklasinda. Yani soguyorum cocuk fikrinden yine ayni seyleri yasamaktan korkuyorum. Bilmiyorum ne yapcam. Tupte kolay bisey degil oda bi psikolojiyi zorluyor doktorlar hastaneler islemler vb

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…