2 haftalık mı, 5 haftalık mı?

ozlemurat

Guru
Anneler Kulübü
Kayıtlı Üye
4 Temmuz 2010
469
1
Arkadaşlar merhaba deneyimlerinizi benimle paylaşırsanız çok sevinirim. Sat: 8 mart BAt: 2 nisandı 11 gün batım geçti ve dün hamile olduğumu öğrendim. B HCG değerim 2744 çıktı kan testindeki hafta sıralamasına göre 5 haftalıkmış bebişim fakat doktor ultrasonla muayene etti ancak 2 haftalıktır dedi. Vajinal ultrasonda keseyi gördük. Fakat şimdi kafam karıştı bebeğim 5 haftalık mı? 2 haftalık mı? Sizinkiler nasıl olmuştu? Doktorun dediğine mi inanmalı yoksa kan testi sonucuna mı? Hiç 2 haftalık gebeyken bu kadar yüksek B HCG si olan var mı aranızda? Çok meraktayım. Lütfen yardım edin.

canım oncelıkle hayırlı olsun aralık anneler topiğine beklerız senıde
genel olarak sat tarıhınden ıtıbaren hesaplanır bıyolojık olarak tabıkıde daha yenı dollenmısdır onu kımse bılemes nekadarlık hemen hemen 2 hafta falan ama onemlı olan dogum ıcın hesap yaparken mutlaka sattan hesap yapılır ... bu arada aynıyız benımde sat 7 mart tı hemen kendıne hamıle takvımı yap

@hilbar ;
Gebelik takvimi süpermiş onu yaptım ekledimde. Boş vaktim olduğu anda aralık anneleri topiğine de gelcem ama anlamadığım şey şimdi ben soranlara 5 haftalıkmı dicem yoksa 2 haftalıkmı? Gerçekten güzel tesadüf. İlk duyduğunda ne hissettin bebişi bekliyo muydun? Ultrasonda nasıl göründü? Küçük yuvarlak bir kese gördüm ben sadece. Burdan hep konuşmaya devam edelim çok iyi olcak. Sık sık giriyo musun internete?

cnm iki hasftalık bebeğin kesesini nasıl görmüş o doktor merak ettim açıkcası ayrıca ewet 5 haftalık demen lazım çünkü sat a göre hesaplanır tekrar hayırlı olsun sana kalp sesini de duyarsın inşallah

ayyyy bnde de aynı muammma var en son 23 martta adet olmusdum ama 5 nisanda aşilama yapıldı ve tututtu çok şükür benim bhcg degerlerim o kadar yüksek değil 50 ler de bende kaç haftalık oldugunu anlayamadım :26:

ayrıca kızlar bu hafta ben çok korktum bebeğin kesesi görülemediği için dış gebeliktir dedi doktor gün bekledik sürekli kan verdim sonunda amerikan hastanesinde doktorum keseyi gördü 4 hafta 1 gün dedi çoğu hastanede ultrason aletleri 4 hafta 3 günden öncesini göstermezmiş özel hastanelerde 4 haftadan itibaren görülebiliyormuş.paylaşayım dedim ..hepinize güzel hamilelikler.....

evet doktoru değiştirdim şu anki doktorum gayet iyi ve bebeğim şimdi 7 haftalık 2 gün sonra 8. haftaya gircez nasipse.

ayyyy bnde de aynı muammma var en son 23 martta adet olmusdum ama 5 nisanda aşilama yapıldı ve tututtu çok şükür benim bhcg degerlerim o kadar yüksek değil 50 ler de bende kaç haftalık oldugunu anlayamadım :26:

Canım hcg çok düşük, kan testini tekrarladı mı hiç doktor? Yükselme varmı?

bu güzel bilgi için teşekkürler. Bir dahaki hamileliğimde işime yarar en azından artık geçti Doktorlar bazen böyle vesvese verebiliyor. O yüzden doktor bulmak çok zor. Keseyi görebilmene sevindim. İnşallah yakında yolk kesesini ve bebeğinide görürsün

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…