2.düzey ultrason Acil yardım :(

GNC

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
8 Nisan 2008
117
2
Doktorum 2'li tarama testimde sorun olmadığını söyedi ve 3 lü tarama testinde sadece AFP değerine baktı ve bununda normal olduğunu söyledi. Şuan 20+4 haftalık hamileyim ve 2.düzey ultrason istemeyecekmiş. Konuştuğum tüö hamişlerden isteniyor. Kötü bi durum sadece bu ultrasonla anlaşılmıyormu çoooook tedirginim neden istemedi çok üzgünüm :çok üzgünüm:

Doktorum 2'li tarama testimde sorun olmadığını söyedi ve 3 lü tarama testinde sadece AFP değerine baktı ve bununda normal olduğunu söyledi. Şuan 20+4 haftalık hamileyim ve 2.düzey ultrason istemeyecekmiş. Konuştuğum tüö hamişlerden isteniyor. Kötü bi durum sadece bu ultrasonla anlaşılmıyormu çoooook tedirginim neden istemedi çok üzgünüm :çok üzgünüm:

canım sanırım sen yanlıs anlamıssın
2. duzey ultrason eger sotrun varsa ıstenıyor dıye bılıyorum ben
2li de yada 3 lüde sorun varsa ıstenıyo cunku 2.düzey cok detaylı kalbıne ıc organlarına kanına vs bakılıyo daha detaylı yanı
benım dr um benden ıstemıstı bendede bı sorun yoktu çapada yaptırmıstım
gıttıgıme de pişman oldum psıkolojım bozuldu hep sorunlular vardı oradakı dr bana sende bı problem yok neden dr un senı gonderdıkı anlamadım demıstı
bende druma sordum tedbır olsun dıye butun hastalarımı gonderıyorum demıstı bana
sende ıçinin rahat etmesını ıstıyorsan yaptırabılırsın canım ama her dr ıstemıyor gercekten

2.düzey ultrasona genelde20 - 24 haftalar arası girilir.en uygun zaman dilimi 22.haftadır.bu hafta bebeğin tüm organlarının net ölçülebileceği zaman dilimidir.ayrıca kalp atışlarıda dinlenir.tüm organları incelenir.tüm hamilelere önerilmektedir.

canım 20. haftama gün vermişti dr um sorun olmaksızın herkese yapılıyomuş. sonra 3lüde sorun çıkınca18 haftamda bakıldı bütün organları görünüyo. dediğim gibi bende sorun çıktı,şimdi geçti allaha şükür.ama sen dr una söyle ben istiyorum diye eğer için rahat edecekse şu durumda senin kafanın rahat etmesi oldukça önemli.:nazar:

Teşekkürler kızlar ancak hala ne yapacağımı bilemiyorum :KK43:
aytiicim herkesten istenmiyomuş haklısın ama bir arkadaşım hiç bir sorun yokken (bebeğin gelişimi tamamen normaldi) 2.düzeye girdiğinde kalbinden 2 aort çıktığı görüldü ve bebeğini aldılar bunun gibi duyduğum şeyler korkutuyor beni ancak doktorumda hiçç bir sorunun yok girme diyor :KK43: söylesemde gerek yok diyecek ne diyim allah sağlıkla bebişlerimizi kucağımıza almayı nasib etsin inşallah

X