Düğün 2 düğün?

limoncicegii

eat pray love
Kayıtlı Üye
5 Temmuz 2014
1.306
1.019
Merhaba hanımlar,
Sorum şu. Baharda nişanım olacak. Yaza da düğünüm. 2 tane düğün olacak biri memleketimizde diğeri İstanbul'da benim ailem İstanbul' da yaşadığı için. İstanbul'daki düğünü kız tarafı olarak bizim mi yapmamız gerekiyor? Yoksa sadece nişan ve kına mı bize ait? Nasıl yürüyor bu işler. Tecrübelerinize ihtiyacım var.

Bizde 2 düğün oldu. Bizim taraftakini bizinkiler yaptı onların taraftakini onlar. Gerçi zaten bi masraf yapmadılar düğünde takılan paraları düğün çıkışı salona verdiler bitti gitti işte.

Niye 2 sinide erkek tarafı yapsın yazık değilmi erkek tarafına 2 düğüne ne gerek var
Nişanla kına da yapılıyor.
Düğünü de kız evi yapsın, erkeğe ne kaldı?
Yazık değil mi kız tarafına, hiç nişanı ya da kınayı yapan erkek evi gördünüz mü?
Gücü yetmiyorsa 2 düğüne bir yerde nikah yapabilir ya da sadece tek düğün yapabilir.

İyi de İstanbul düğünü sizin aileniz orada yaşadığı için yapılıyorsa bu erkek tarafını neden ilgilendirsin ki?

Madem eşiniz dostunuz memleketinizdeki düğüne gelemiyor diye keyfe keder bir düğün daha istiyor canınız, lütfen elinizi cebinize atınız. Yazık yahu insanlara azıcık empati, çok değil azıcık...

Nişanım yemekli şık bir nişan olacak. Memlekette de bir düğün olacak. Ailem istanbulda da istiyor çevreleri hep burda e kına da olacak. Ne yapacağız bilemedim

Kinayla nişanı neden karıştırıyorsun
Ben düğünden bahsediyorum
Tabikide kız tarafı kına gecesini yapar nişanıda ortak yaparlar
Ama kız tarafında da düğün olacaksa buna erkek tarafı niye karissin
Herkes istiyosa 2 düğün kendi tarafında yapmalı

Biraz daha yapıcı konuşamaz mısınız? Çok şükür empati kurabilen bir insanım. Kimsenin sırtına yük bindirecek biri de değilim. Ayrıca keyfe keder falan değil. Doğma büyüme İstanbul'da yaşıyor ailem de ben de.

Ayrıca elimi cebime zaten atıyorum merak etmeyin. Yazık falan demişsiniz inanın anlamlandıramadım yazdıklarınızı. Ne acımasızlığım kaldı, ne empatik düşünemeyişim. Çok nahoş yazdıklarınız. Fikir almak istedim sadece. Ona göre yolumu çizeceğim

Niye karıştırıyorsun derken?
Nişan-kına-düğün bir pakettir.
3lü bir evlenme paketi.
İkisini kız, birini erkek tarafı yapar.
Nişan öyle ortaklaşa olmaz.
Nişan ortaklaşa olabiliyorsa düğünü niye kız evi yapıyor?
Burada nişan, kına ve 2 düğün olacaksa tam ortaklaşa bir bölüşüm olacak işte.
2sini erkek, 2sini kız evi karşılayacak.
Ayrıca konu sahibi ben değilim, bana yürümeyin.
Benim çevremde,kültürümde nişan ve kına bir düğün gibi yemekli büyük davet şeklinde yapılıyor.
Hiçbir erkek evi buna kuruş yardım etmezken, kalkıp düğünü kızın yapması abesle iştigal olur.
Hem kız evi olarak düğün yapılması bence erkek evi için gocunulacak bir şeydir.
Baba hem kızını verip hem de düğünü mü yapacak, bir de damat adayı bunu kabul edecek...
Yoksa gücü, yapmasın, nikah yapsın bitti gitti.

2 düğün hem maddi anlamda hem de fiziksel olarak yorucu olmayacak mı sizin için?

Ben de böyle düşünüyordum başlangıçta yapmayacaktık ama içime sinmedi. Çocukluğum gençliğim hep İstanbul'da geçti. Babamın annemin tüm çevresi de İstanbul'da. Düğün kına aynı akşam olabilir belki. Yani çözemedim ben de kafam karıştı açıkçası

Valla anlaşamadık bi konuda 2 düğünü de neden erkek tarafı yapsın
Biri kızın memleketinde biri oğlanın memleketinde
o zaman tek düğün olsun
Erkek tarafı yapmam demiyorki kendi düğününü

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…