2. Bebek Için Çok Erken ( Tecrübeli Hanımlar Acil Bakar Misiniz)

mamamio

⭐Bazen doğru yolu, yanlış insanlar gösterir. ⭐
Anneler Kulübü
Kayıtlı Üye
28 Haziran 2015
1.882
2.031
Merhaba hanımlar

Öncelikle konumu lütfen birsüre taşımayın en çabuk yanıtları buradan alabilirim çünkü

Halime gülsem mi ağlasam mi bilemedim. Uzatmadan konuya direk gireyim. Ilk defa başıma böyle birşey geliyor. Akşam eşimle ilişkimiz sırasında kondomun içeride kaldığını fark ettik hemen olayı kestik. Elimle çıkardım kondomu ama derinden vajinanın ağzından değil :KK43: Eşim boşalmadım dedi ama ilişkimizin ortalarındaydık diyim illaki zevk suyu falan bulaşmıştır. Ilk bebegime cok cabuk tek seferlik korunmasiz iliski sonrasi hamile kalmistim. Ve son adetimi 8 mayista gordum riskli donemdeyim.O yuzden tedirginim.Yarın eczaneye ertesi gün hapı almaya gidicem. Netten bi araştırayım dedim Ella diye bir hap fiyatı 50-58 lira arasi yuh dedim ve hap kullandigi halde hamile kalan varmış. Piyasada uygun yollu başka bir muadili satılıyor mu biliyor musunuz yada önereceğiniz başka birşey var mi? Şimdiden teşekkürler

Edit: Bebegimi hala azda olsa emziriyorum kizlar. Konuyu açtıktan sonra doğum yaptıran doktorumun numarasının bende olduğu aklıma geldi. Whatsapptan kendisine yazdım bu sabah cevap verdi. Hapı almam halinde 1 hafta emzirmemem gerekirmiş ve başka alternatifim var mı diye sorduğum da malesef yok dedi. Napim şimdi ben sessiz sedasız adet günümü mu bekliycem acaba adet olacak miyim olmayacak miyim diye? Ya neden her yuk kadınların omzuna binmek zorunda :KK14:

Edit 2: Çocuklu arkadaşlarımın yorumları ile eczanenin yolunu tuttum ve Ertes 72 adinda 1.5 mg tek bir tablete sahip haptan verdi oradaki gorevli bayan ve 2 gün bebeğini emzirme sütünü sağ dök dedi ( gerçi ilacın prospektüsünde 8 saat yazıyor ama ben yinede 2 gün emzirmicem içim daha rahat olur). Göğsüme yaslayip yalanci emzikle kandiricam bir sure oğlumu memeyi bırakmasin. Bu arada iliskiden 10-11 saat kadar sonra ilaci içmiş oldum.

Fiyatını merak edenler için ücreti 45 lira arkadaşlar. Ayrıca yine reçetede adet döngüsünün genel olarak normal devam edecegi ama yan etkileri olarak baş ağrısı halsizlik kusma ara kanamaların olabileceği belirtilmiş. Genel olarak ilaçların yan etkileri bende pek etki etmez. Ama bakalım sonuç ne olacak yine sizi bilgilendiririm. En azından benim gibi ilk defa kullanacaklara faydam dokunsun. Rabbim bebek isteyipte olmayanlara versin insallah. Ilgi ile yanıt veren tum arkadaşlarıma teşekkür ederim.

Güncelleme

SONUC; HAMİLE DEGILIM :) Evet kızlar bat'ım 7-8 Haziran gibi olması gerekirken 11 Haziranda yani 3-4 gun gecikmeli kahverengi bir lekelenmeye başlayarak çok sukur adet oldum. Hamile kalmamam Ertes 72 sayesinde mi yoksa doğru biyolojik zaman mi değildi bilmiyorum ama sonuçtan gayet hoşnutum :) esen kalın

Son düzenleme:
Ertesi gün hapları hep pahalı oluyor bildiğim kadarıyla.
Artık paraya kıyıp alacaksınız riske atamazsınız.
Başka çare yok gibi görünüyor .
Hamile kalmazsınız büyük ihtimal.

Ben de çok yuttum o haptan malesef yan etkileri fazla. Alt üst ediyo adet dengesini. Hamile kalmadım. Bundan başka da yöntem bilmiyorum.

Hap içtikten sonra etkisi başlayınca kanama mi oluyor ? Adet dengesi ortalama kac ay bozuyor?

Ertesi gün hapları hep pahalı oluyor bildiğim kadarıyla.
Artık paraya kıyıp alacaksınız riske atamazsınız.
Başka çare yok gibi görünüyor .
Hamile kalmazsınız büyük ihtimal.

Aynen mecbur alıcam. Bebegim henüz 1 yaşında 2. Için çok erken

Yok kanama olmuyor. Düzenliydi benim adet düzenim ama bu haptan sonra 2 hafta, 3 hafta arayla olmuştu birkaç ay.

Anladım teşekkür ederim yanıtlarınız icin. Bakalım bende nasıl etkiler verecek konuyu güncellerim o zaman. Bilmeyenlere fikir olur .

Merhaba hanımlar

Öncelikle konumu lütfen birsüre taşımayın en çabuk yanıtları buradan alabilirim çünkü

Halime gülsem mi ağlasam mi bilemedim. Uzatmadan konuya direk gireyim. Ilk defa başıma böyle birşey geliyor. Akşam eşimle ilişkimiz sırasında kondomun içeride kaldığını fark ettik hemen olayı kestik. Elimle çıkardım kondomu ama derinden vajinanın ağzından değil :KK43: Eşim boşalmadım dedi ama ilişkimizin ortalarındaydık diyim illaki zevk suyu falan bulaşmıştır. Ilk bebegime cok cabuk tek seferlik korunmasiz iliski sonrasi hamile kalmistim. Ve son adetimi 8 mayista gordum riskli donemdeyim.O yuzden tedirginim.Yarın eczaneye ertesi gün hapı almaya gidicem. Netten bi araştırayım dedim Ella diye bir hap fiyatı 50-58 lira arasi yuh dedim ve hap kullandigi halde hamile kalan varmış. Piyasada uygun yollu başka bir muadili satılıyor mu biliyor musunuz yada önereceğiniz başka birşey var mi? Şimdiden teşekkürler
Bende geçenlerde kullandım o hamile kalanlar 3-4 gün sonra içenlerdir ne kadar erken alırsan o kadar etkili.

Ya çok düşük bir risk gibi duruyor ama doktorunuza yazdiramiyor musunuz Bunu? Eğer yazdirilmiyorsa bir seferlik kullanın. Ben iki kez kullandım ne regl düzensizliği ne birşey yaşadım ama yine de madem o kadar para veriyorsunuz reçeteli olan en yüksek koruma saglayandan alın.

Ya çok düşük bir risk gibi duruyor ama doktorunuza yazdiramiyor musunuz Bunu? Eğer yazdirilmiyorsa bir seferlik kullanın. Ben iki kez kullandım ne regl düzensizliği ne birşey yaşadım ama yine de madem o kadar para veriyorsunuz reçeteli olan en yüksek koruma saglayandan alın.

Doktor yazmıyor. İki kullanım arasınd en az 6 ay olmalıymış

Hapı içince 2 gün gibi bir süre emziremiyorsunuz sanırım. Aklınızda olsun.

Hapı içince 2 gün gibi bir süre emziremiyorsunuz sanırım. Aklınızda olsun.

Çok az hala emiyor beni bebeğim. Ek gıdaya geçince haliyle azaldı sütüm. Geçen merakımdan kendimi sağdım 5 ml süt anca çıktı yarim saate. Bebegim günde 15-20 ml arası sutu anca alıyordur benden. Az ya da çok emmesi fark eder mi acaba. Sorarım eczaneye bunuda tesekkur ederim hatırlattığınız için.

Tabi bu bir doğum kontrol yöntemi değil aslında çok sağlıksız da birşey. Doktorların yazmaması ilginç ama sigorta karşılamasa bile tavsiye edilen bir urun alınması daha iyi olur.

Aslında doğum yaptığım doktorumun numarası var bende şimdi siz söyleyince aklıma geldi. Olmadı whatsaptan yazarım kendisine umarım cevap verir.

Ella illaki bi yan etkisini gosteriyo ya. Mahvediyo insani. Ama tek seferlik kullanayim derseniz siz bilirsiniz ben kullandigimda hamile kalmamistim malesef 3 sefer kullandim. Yan etkilerin elladan oldugunu arastirinca anladim malesef bi dahada tovbe ettim

60 lira bi çocuğun masrafının yanında nedir ki :KK66: öyle düşün git al bence.
Gerçi bişey olmaz gibi ama riske atma

Doğru diyorsun ama az once doktorum hapı alırsam 1 hafta bebeğini emzirme dedi. Haytta emmeden durmaz. Çok az sütüm geliyor ama gün içinde 3-4 kere ve gece uyuyacagi zamanlar emmek istiyor kısa süreli de olsa. Bilemedim :KK43:

Ben de oğlum 5 aylıkken içmek zorunda kalmıştım o ilacı.. Benim doktorum 3 gün süt verme demişti.
3 gün boyunca sütümü sağıp dökmüştüm işyerimde. Stoklarla idare etmiştik.

Muhtemelen ilacı içmişsindir şimdiye ama hala içmediysen ellaya 50tl vermek mi? yoksa ikinci çocuğun maddi manevi sorumluluğu mu? dersen seçme şansın daha kolay olur bence :)

X