2 aylık bebeğim 35.4 - 35.5 arası ateşi

demetzzz

Yeni Üye
Anneler Kulübü
Kayıtlı Üye
31 Ağustos 2024
6
0
26
2 aylık bebeğim covit oldu 2 gün ateşi çok yüksekti 37.5 - 38.3 idi. En son dün gece ılık duş ve 1 çay kaşığı Calpol verdim gece ateşi 36.5 oldu rahatladık. Sonra gittikçe düştü. 35.4 ü gördü. Şimdi 35.5 elleri göğsü buz gibi giydirdim üstünü örtüm ama yükselmiyor bir türlü. Kaça düşerse acile götürmeliyim ya da şuan götürsem mi? Acaba Covit olduğu için mi böyle bir ateşlenip bir düşüyor ateşi. Daha önce böyle bebeğinin ateşi 35 olan var mı ne yaptılar endişelenmeli miyim?

Hemen giderdim cihaz yanlış ölçüyor olabilir
Dün akşam acil kapısından girmeden ölçüm yaptım koltuk altından, kulaktan ölçüm yaptıkları cihazla aynı sonucu verdi. Bir de sürekli sağ sol değiştirip ölçüyorum. Çok mu riskli bir değer 35.4

Internetten baktim simdi bilgilerin dogrulugunu bilemiyoruz ama 35 alti olmamaliymis.. duserse daha cok mudahale edemezsiniz doktora gitmelisiniz hic bise yoktur insallah en azindan iciniz rahatlar

Riskini bilmiyorum ama buraya yazacak kadar akliniz karistiysa lutfen hemen gidin gitmekten hic bise kaybetmezsiniz
İki gündür covit yüzünden acildeyiz ve inanın acil adım başı enfeksiyon herkes kırılıyor hastalıktan doktor da sürekli getirmeyin diyince buraya yazdım ama haklısınız gitmeden rahatlamayacağım.

Merhaba bebis nasil oldu
Merhaba. Dün tanıdık bir çocuk doktoruna ulaştık 35 derece tam olana kadar götürmememizi eğer bir gün sonunda hala ısısını yükseltemezsem götürmemizi söyledi. Kendim göğsüne sıcak havlu koydum. 35.5 ile 35.8 arasında gidiyor. İnşallah gün sonunda yükselirde götürmek zorunda kalmayız 🥲

Gayet iyi. Gözü açık oyun oynuyor bizimle gülüyor halsizliği gitti. Ateşi varken göxünü bile açamıyordu. Sadece hastalığın başından beri olan emme isteksizliği var. Yani güzel emiyor beni ama öyle hasta değilken heyecanlı heyecanlı emer meme arardı şimdi ben tuttururken memeyi biraz vakit geçiriyoruz.

X