Bebek Aylık Gelişimi, Aşı Takvimi 2. ay aşısı ve 2 gündür ateş...

Bebeğimizin Aşıları, Kontrolleri, Aylık Gelişim Bilgileri

Patrick89

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
3 Ocak 2011
17
3
Kızlar dün sabah kızım 2. ay aşısını oldu sağlık ocağında ve dünden beri ateşli.
Ateşli çocuk giydirilmez diye söylüyor doktorlar, çırılçıplak soyuyorum bu seferde elleri aykları ve burnu buz gibi oluyor. Isıtamadın 2 gündür el ve ayaklarını.
Hemşire 6 saatte bir calpol ver dedi, veriyorum, yarım saat sonra birazcık düşüyor sonra tekrar çıkıyor. 2 gün oldu düşmedi bu normal mi?
Yoksa eşim işten gelince acile götüreceğim...

Cnm normal gecen hafta kızımın iki gün boyunca atesldndi 38.5 a kadar çıktı. Şurup verdim 6 saatte bir tamamen soyma sonra usutursun sadece body ile Dursun alninada ıslak bez koy yarım saatte ilacın etkisiyle yavaş yavaş düşer ama birden düşmesini bekleme panik yapma eğer bebeğin ateşten çok huzursuz oluyorsa Dr a götür . aşıdan sonra zaten atesdusurucu veriyorlar yani ateşi çıkacak ona göre verin diyorlar genelde her bebekte çıkar.. aşıdan sonra bizim kız istahsislasti usuttu burnu tıkandı oksuruyor halen daha yeni iştahı yerine geldi

oncelikle gecmis olsun.Kizim atesi ciktiginda hastanede hemsire soylemisti,bebegini komple soysan bile ayagina coraplarini giydir diye.Ates dusurucusunu ihmal etme,ben bir de ates dusurucu bantlar almistim hep onlari da yapistirdim alnina ve bileklerine.Bu bantlar her yerde satilmiyor ama buldugunda bol bol al evde hep bulundur cok ise yariyor.

paranox fitili bende aşıya gitmeden önce yarım koymuştum maşaallah bir problem yaşamadık...

bende oğluma yarım paranox fitil verdim aşıdan 2 saat sonra dr tavsiyesiyle çok şükür ateşi çıkmadı

2.ay aşıdan sonra bana da sağlık ocağındakiler ateş yapar doktor yapmaz dedi ama yaptı malesef allahtan fitil yazdırmıştım yarısını vericeksin dedi doktor 37,5 a kadar çıktı biz sadece üstünü örtmedik ve kalın giydirmedik bide üşütmeyelim diye o gün çok keyifsiz ve halsizdi gece düştür allahtan ateşi fitil sayesinde

Bizde 2.ay aşılarını 3 gün önce yaptırdık 1.gün hafif ateşlendi calpol verdim yarım saatte düştü.sonra anlamsız ağlamaları başladı 3gündür sanki gaz sancısı var gibi sürekli ağlıyor sizlerdede oldumu acaba?aşıdan olabilirmi?

aşıdan huysuzluğu o kadar uzun sürmedi benim sadece o gündü belki gazı vardır bebişinin karnına sıcak küçük havlu koy yüzüstü yatır biraz sırtını sıvazla iyi geliyor

Lanet gelsin bu ikinci ay aşılarına. Yapsak bi dert yapmasak bi dert. En iyisi mi yapmamak bu nedir ya.

Bu 2. Ay aşılarını doğumdan sonraki kaçıncı gün vurdurdunuz acaba ? Ben tam 60.gün vurduramayacagım. 75.gün falan olacak. Gecikiyormuyum diye endişeliyim.

X