2.5aylik bebegin emme süresi

nevarneee

Gülümse gecemden karanlık kaçsın.
Kayıtlı Üye
23 Ağustos 2011
956
1.193
33
Merhaba kizlar.
2bucuk aylik bir oglum var.Asla yakinmak istemiyorum cunku birsuru olumsuzluk sonunda kavustum bebegime.doktor bebegimk 3saatte bir emzirmem gerektigini soyluyor ama benim bebegim en fazla 45dk memeden ayri kaliyor.Afedersiniz meme uclarim kipkirmizi.Ve aglamaya basladi mi mumkunati yok susturamiyoruz memeye geldi mi en az yarimsaat emiyor.Dr 3saatte bir 10dk emzireceksin dedi.Bu bana hayal gibi geliyor cunku yapisik ikiz gibi geziyoruz.Biryandan kakasi yemyesil.Bununda sebebini bilemiyoruz dr olabilir diyor.Bu kadar emmesine ragmen ayda sadece 1kg aliyor.Gunlerim rutine dondu emiyor,kusuyor emiyor kusuyor arada bir gazlaniyor.Mememde uyumaya alistigi icin emmeden uyumuyor cok yiprandim.Emzirmesem oyle bir agliyor ki bogazi yirtilircasina.Emziriyorum uyuyor yatagina koyuyorum aciyor gozlerini haydaa bi daha uyuyana kadar emziriyorum cunku agliyor.Dr 3saatte bir diyor ama ben 2saate de raziyim.Emzik de almiyor.Neyapabilirim bu emme skligini azaltmak icin.En sonunda mama verecegim.Bayram geliyor temizligimi yapmayi birakin aksam yedigim yemegin bulasigini bile yikayamiyorum.Lutfen akil verin.Cok bunaldim.

Emzil vermeyin, saatli de emzirmeyin, talep ettiği zaman emzirin bol bol
Boş yere neden mama vereceksiniz?
Ayrıca ayda 1 kilo gayet de iyi

Anne sütü alan bebeklerde yeşil kaka olabilir
Emmesi sadece açlıktan değildir
Susamıştır, anneyi istemiştir, huzur istemiştir vs vs

Emzil vermeyin, saatli de emzirmeyin, talep ettiği zaman emzirin bol bol
Boş yere neden mama vereceksiniz?
Ayrıca ayda 1 kilo gayet de iyi
Emzik almiyor canim.Saatli emziremiyorum ki keske emzirsem aglamaya basliyor sanirsin ki 5gundur ac.Besiginde oyuncaklari var onlarla oyaliyorum en fazla yarimsaat duruyor,tamam diyorum sıkıldı biraz kucagimda gezdireyim yok yine agliyor.Dra soyledim bu durumu bebekler doyduklarini,aciktiklarini anlamazlar diyor ama bnmki 1saatten fazla memesiz durmuyor ackkmis gibi agliyor.Acaba sütüm mü yaramiyor anlamadim ki.
Mama ile birlikte memede veririm diye dusundum hani acaba sutum mu doyurmuyor diye..
Cevabin icin tesekkur ederim

Demir ilacı kullanıyorsanız kakanın yeşil olması normal
Emmeye gelince ne zaman isterse verin sütünüz yağlı olup olmadığı kilo alımında etkili

Demir ilacı kullanıyorsanız kakanın yeşil olması normal
Emmeye gelince ne zaman isterse verin sütünüz yağlı olup olmadığı kilo alımında etkili
Demir ilaci kullanmiyoruz canim.
Nasil anlarim sutumun yagli oldugunu.Bir de önsüt diye birsey varmis acaba o mu fazla geliyor da bebegim doymuyor.

1 yaşında kızım, hiç saatli emzirmedim, istediği zaman istediği kadar emzirdim hep. O da hep sık sık emdi. Şimdi bundan şikayet etmeyin bence, 4 ay civarı bir meme reddi oluyor evlerden ırak, ah emse diye peşinden dolanıyorsunuz
Ayda 1 kilo gayet iyi, bundan sonra azalacak hatta.
6 aylığa kadar haftada bir yemek yapsam kendimi şanslı sayıyordum, nerde kalmış temizlik mutfak toplama, o yüzden şimdilik dert etmeyin bence. Bayram için de silme süpürme toz almayla idare edin. Yeni doğum yaptınız kimse sizden mükemmellik beklemesin.
Yeşil kaka, gaz ve kusmaya pişik ve emerken ağlama ve huzursuzluk eşlik ediyorsa süt alerjisini araştırmanızı öneririm. Araştırdıktan sonra belirtiler uyuyorsa 4-5 günlük bir süt ürünleri diyeti yaparak gözlem yapın. Sorunlar azaldıysa çocuk alerji veya çocuk gastroenteroloji uzmanına görünün. Ben bu hastalıktan geç haberdar olduğum için çocuğum çok sıkıntı çekti, o yüzden belirtileri okuyunca yazmak istedim.

Ekleme: Mama vermeyin bence sütünüz yetiyor ki ayda 1 kilo alıyor. Kilo alımı yetersiz olmadığı sürece mama vermenize gerek yok. Zamanla daha seyrek ve daha kısa emecek zaten, şimdilik tadını çıkartın sadece.

Bebeğinizin saati hangi marka? Ne saçma bir soru değil mi? Saati yalnızca biz biliriz bebekler değil. Meme emecek çünkü acıktı susadı birseyden korktu seni özledi uykusu geldi gazi var. Hepsi emme sebebi. Senin işin emzirmek çünkü lohusasin daha. Büyüdükçe sen peşinde koşarsın emzirmek için. Doktora da maşallah 1 kilo almış ne alabilirdi daha. Bu %90 persentil demek. Benim doktorum beni tebrik ediyordu 1 kilo aldığında.

Bu sut alerjisini ablamda soyledi.Ancak dra sordugumda oyle birsey olamaz dedi kestirip atti.22gunlukten beri kakasi yesil.Lokosit vardi az miktarda bu hafta sifirlandi ama hala yesil.Ama bez sayisi 6yi gecmiyor cok sukur.
Emme konusuna gelince hic memeden kendjsi cikmadi bebegim.Hep ben cikardim cunku memede uyuyakaliyor biraksam sabaha kadar kalacak orda:)Bi de sanirim bizim yatagimiza alisti yanimda uyuyor besige birakinca agliyor.Tavsiyen icin tesekkur ederim.Kilosu suan 5.300.Ablamin bebegi var ister istemez kiyas yapiyorum onun bebegi masallah 3aylik iken 6.500kiloydu.

Canim bebegimin saati yok bende ondan bahsediyorum:)doktorun soyledigi 3saatte bir 10dk emzirmem gerektigi.Benim drm da esime takildi esine bir ceyrek al kosedeki kuyumcudan diye:)Ama abartmiyorum en az 15dkda bir mememde durmasina ragmen kilo alimi bana az geldi.Bu kadar uzun neden mememde durabilir ve bnm gibi olan var mi diye konu actim,sagol cevabin icin..

Çocuk doktorlarının çoğu süt alerjisini ya bilmiyor ya da gereken önemi vermiyor. Benim bebeğimin de çok küçüklükten beri yeşildi, doktoruna sordum sen yeşil bir şey yediysen bile etki eder dedi ben de doktor böyle diyor o zaman sorun yok dedim ve rahatladım. Ama çok sonra bezinde kan görünce ve muhtemelen gereksiz bir amip tedavisi görüp geçmeyince gittim çocuk gastroenterolojistine ve diyetle o güzel sarı hardal rengi bezlerde yer edince anladım o zamandan beri sorun olduğunu. Sizin bebeğinizde vardır demiyorum ama gözardı etmeyin derim. Diyet konusunda yardımcı olmamı isterseniz elimden geleni yaparım çünkü aklınıza gelmeyecek şeyler bile yasaktı süt içerdiği için.

Benimde bebegim 2.5 aylik imkansiz 3 saatte bir emzirmek. Dr.lari bu anlamda dinlememeli bence her bebek ayri ihtiyacta. Eger gazdan uykusuzliktan aglamiyorsa emziriyorum valla. Bazen 1 saatte bir oluyor bazen 3 saat ona cocuk karar veriyor. Emince de ne kadar emecegine o karar veriyor uyuklamaya baslayinca cekiyorum memeyi yatiriyorum ayagima salliyorum uyuyor. Benim dr.da cok emzirme hava yutuyor gazi ondan cok dedi ama dedim boyle katila katila ağlıyorsa memede duruyorsa ne yapayim baska.. cevap veremedi dr.haklisin dedi. Ondan siz içinizden geldigi gibi ve bebek istedigi gibi emzirin gitsin.

Bizde amip tedavisi gorduk f... Adinda surup kullandi yavrum.Ama hic duzelme yok.Her bezi acisimda uzuluyorum.Diyet listenizi paylasirsaniz cok sevinirim.Denemek istiyorum,ne kaybederim ki.Ama eger ki sut alerjisi varsa brbeklerimiz sutteki yogurttaki proteini vitamini nasil alacak.Sut, disler icin cok onemli degil mi...

3 saayte 1 10 dakika zaten maksimum zaman araligi. Ama 10 dakika emziriyorsan yetersiz kalir. En az 20 dakika emmeli ki arkadaki yagli sutu alsin.

Kalsiyum sadece sütte yok sonuçta

O Fl’li ilacı biz de iki kez kullandık. En son tekrar kullanın dediğinde ben dedim alerjiden şüpheleniyorum diye, yoksa durup dururken 3. kez antibiyotik kullanacaktı bebeğim.
Şu linkte yasak olanlar çok güzel yazılmış, ben diyeti bıraktığım için kendi listemi attım sanırım, bulamadım.
Alerji çoğu bebekte 1 yaşından sonra geçiyormuş, ben birkaç aydır kendi listemi iyice azalttım sadece süt ve az pişirilip yapılan süt ürünlerini yiyemiyorum ama kızımda devam ediyor. Ara sıra onda da açmayı deneyeceğim tekrar. Ben size Facebook alerji grupları önereyim, orada çok yardımcı olabilirler.
İlk ve en önemli önereceğim grup ‘süt alerjili bağırsak tepkili bebekler (proktokolit)’ grubu, eğer bebeğinizde ciltte alerjik belirtiler yoksa bu gruptaki doktorlarla ve admininin önerileriyle büyük rahatlık yaşarsınız. Ben sadece ek gıdaya erken başlatma önerisine ısınamadım.
‘Alerji paylaşımları’ Bu grup Bybo’nun alt grubu, sevdiğim bir topluluk, tıbbi olarak çok şey öğrenebilirsiniz.
‘Alerji ile yaşam platformu’ bu grupta da çok paylaşım var ama bu sayfayı uzun süre okuyunca katı diyete adım adım kaymaya başladığımı fark edip azaltmıştım okumayı. Umarın şifa olur bebeğinize, çok geçmiş olsun.

Bu arada kalsiyum eksiğini hem sizden hem de diğer besinlerden alabilir bebeğiniz, korkmayın.

Bir ek daha var, eğer diyetiniz olumlu sonuç verir ve alerji kesinleşirse d vitamini ve kalsiyum içeren bir ilaç içmeniz gerekebilir kemik erimesi riskinden dolayı. Bunun için de süt proteini içermeyen bir ilaç önermişti bana doktor, ilaç ismi yazmak doğru olur mu bilemedim ama yazayım sonra lazım olur unuturum falan. Osdevita d3 efervesan tablet.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…