19.haftada bebek hareketleri

gizem_istanbul

Üye
Kayıtlı Üye
10 Ocak 2023
97
31
32
Merhaba arkadaşlar ben kilolu hamile kaldım çevremde herkes kilolusun ondan hissetmiyorsun diyor benle aynı hafta hamilelik yaşayanlar var bebeklerini hissettiklerini söylüyorlar ama ben hissetmiyorum bu normal mi endişeleniyorum ben niye hissetmiyorum diye üzülmeyede başladım bilgisi olanlar varsa yazabilirse sevinirim

bir kac haftaya kesin hissedersin uzulme hareketleri yakinda iyice guclenecektir zeten 24. haftadan snra hareket takibi yapiliyor

Merhaba arkadaşlar ben kilolu hamile kaldım çevremde herkes kilolusun ondan hissetmiyorsun diyor benle aynı hafta hamilelik yaşayanlar var bebeklerini hissettiklerini söylüyorlar ama ben hissetmiyorum bu normal mi endişeleniyorum ben niye hissetmiyorum diye üzülmeyede başladım bilgisi olanlar varsa yazabilirse sevinirim
Bugün bende 19 haftalık oldum. İlk gebeliğim ve zayıfım yani zayıflar erken hisseder derler üstelik ama daha hissetmiyorum. Bebeğim ultrason çekildiği zaman bile hep uslu uslu uyuyor. Merak etmeyin üstelik ilk hamilelik ise hissetmek için daha zamanımız var. Geceleri genelde karın şişiyordur sizde de, hani yiyoruz yiyoruz göbek bir çıkıyor ya hani sabah ise o göbek gitmiş oluyor. İşte o göbek gitmeden yedikten birkaç saat sonra sırtüstü uzanın elinizi karnınıza koyun ve biraz ama çok değil baskı yapın bakalım hissedecek misiniz? Yedikten 1 saat sonra yediklerimiz bebeğe gidiyor belki o zaman bu yöntemle az da olsa bir kıpırdama hissedersiniz. Hatta yemekten sonra çikolata yiyin ama fazla yemeyin hatta hergün yapmayın bunu şeker oluşmasın. Çikolata yemek ya da sade Türk kahvesi içmekte bebeği hareketlendiriyor.

X