18 mayıs viyana ,prag, budapeşte turu için yol arkadaşı arıyorum.Kalan yer 4 kişilik

tulipa

ΛŁŁ -SТΛЯ başlangıç 66; güncel 62; hedef 60
Kayıtlı Üye
13 Ekim 2010
8.139
4.871
Kızlar; zaman:18 mayıs2013cumartesi: 4 kişilik oda kalmış ,elimizi çabuk tutmamız lazım.Evraklar gönderilecek daha.

yer:viyana-prag-budabeşte

kaç gün:7 gece 8 günkalkış :istanbul
şirket:Herkesçe bilinen jolly tur
fiyat:449euro(iki kişi birlikte giderse (iki kişi oda için)kişi başı fiyatı,yoksa 150 euro fazla ödenecek,buyüzden yol arkadaşı arıyorum,şirket kendi vermiyor.)
pansiyon:sabah oda kahvaltı

vizeyi biz kendilerine evrak göndererek kendileri yaptırıyorlar.Hiç gitmeye gerek kalmıyormuş.fiyat:125euroPasaport çıkartıyoruz bulunduğumuz ilden 400 tl imiş.Pasaportu ve evrakları bu şirkete gönderiyoruz.Vizeyi onlar hallediyor.tur tarihine kadar yetişirmiş.Vize %90 belki 99 çıkıyor.Devlet memurlarına daha kolay çıkıyor.zayıf bir ihtimal de olsa çıkmaması durumunda tur tarihine 15 gün kala şirketten ödemeyi tamamen geri alabiliyoruz..

Bir hafta pasaoport ,sonra bir haftada vize diye düşünürsek,iki haftada işlemler tamamlanıyor.

İnternet sitelerinden her karta taksitli ödeme yapılıyor.(eoronun tl karşılığı)2.39*(449+125:574euro:1.371.86 Bunu 12 ye kadar taksit yapılabiliyor.(internet ödeme bölümüne bağlanabilirsin tel ile sorularınız için)
15euro zorunlu olmayan seyahat sigortası,isteğe bağlı..
Uçak kalkışı atatürk havalimanı sabah saatlerinde..Dönüş yine aynı yer akşam saatleri..THY ile..

Başka bir ilden katılacak olanlar istanbul'a uçak bileti vs ekleyecek.Ben kendim için gidiş dönüş onur air'den 150 tl ayırdım.Bu da kredi kartına taksitle internet sitesinden ödenebiliyor.

Orada extra turlar var bayağı,benim seçtiklerim 260 euro (600 tl)tutuyor,diğerlerine gerek görmüyorum,elimi çok da sıkmadım.
Öğlen yemeyi düşünmüyorum.Akşam yemeği kendimiz ödeyeceğiz,toplam 100tl civarı diyorum.
Yani elimizde peşin olması gereken 700 tl var.Diğerleri taksitle olabilir.

Şimdi hepsini toplarsak kaça malıyor görelim..1.372 +400+150+600+100: 2.622 tl ye maloluyor.Bütün geziyi içine kapsayan bu fiyat bu tur şirketinin güvenilirliğini de eklersek uygun diyorum...
isteyen zorunlu olmayan seyahat sigortasını eklyebilir.15 euro,isteyen gezi içindeki extra gezileri azaltabilir..Extraların hepsine katılmayan grup muhakkak olacaktır,onlar da extralara gitmeyen grup olarak şehir turunu beraber yapabilir..

Yanıma yol arkadaşı arıyorum bir kişi.Lütfen beni yalnız bırakmayın ..Peşime takılıverin ben giderken..

isterseniz bkm tur,bam tur gibi şirketlere de bakabiliriz..Araştırdım biraz..Ama jolly tur daha tanınmış..Vize işini daha kolay hallediyorlar gibi geldi bana..Ve bu tur jolly için uygun bence..

Son düzenleme:
Kızlaaar ...

prag ya,viyana, budapeşte ...çok güzel yerler bir bakın google'den..

Yok mu bekar, memur,çalışan arkadaşlar..

tek kişi oda farkı 150 euro demişim ama başka firmalarda böyleydi galiba,yanlış olmuş..Bu firma için 230 euro fark var..230 euro daha fazla ödemek içime oturur,gidemem yoksa...

Son düzenleme:
kızlaarrr

.....

Son düzenleme:
30 Ağustos 2012; 1523
Seçtiğiniz mesajın linkini aşağıdaki kutudan kopyalayabilirsiniz.

http://forum.donanimhaber.com/fb.asp?m=65245327

Bu siteden kopyala yapıştır yapıyorum.Bu ülkelerin turu hakkında..şöyle denmiş.
--------------------------------------------------------------------------------

aklıma gelenler.

1. Prag ve budapeştede para bozdurmayın, giydiriyorlar. Camlarda yazan kurlara aldanmayın onlar yalan. (veya belli bir miktar sonrası geçerli oluyor) göz göre göre soyuyorlar milleti. Mümkünse kredi kartı ile alış veriş yapın. İş bankası felan varsa çok koymuyorlar. En azından aldığın verdiğin parayı biliyorsun.
2.Viyanada panaromik turdan sonra başka tur olursa gitmeyin. Zaten yazdığnız yerleri hep panaromik turla gezdirecekler. Bi schönburrn sarayına detaylı girersiniz ki mutlaka görün. Mümkün olduğunca çok kendiniz gezin. Mesela bizi segrotte diye bir maden ocağına götürmüşlerdi dağın başında. Hiç gitmesek te olurmuş. Bütün günümüzü yedi. Orda günler daha kısa ve hava kapalı. Vaktinizi iyi değerlendirin.
3. Mesela gün içinde abuk turlar varsa katılmayın. Viyana için 2 gün çok az... Bu sarayların hepsini gördükten sonra şehirde kendiniz gezin. doga ve sanat tarihi müzelerine gidebilirseniz verin parasını ve girin. bir daha gelip göremezsiniz.
4. Akşam oldu mu operalarda çok güzel oyunlar var. Enayi gibi ekstra tura 60euro vermeyin sakın. Ayakta girin (5 euro mu neydi) Ortamı ambiyansı görün. Yarım saat kalın çıkın zaten sıkılırsınız.
5. Hiç bir ekstra tura gitmeyin. Yok buda peşte nehir turuymuş, orta çağ gecesiymiş, bilmem ne nehrinde kayıkla gezintiymiş. İnanın yarı yarıya daha ucuza yaparsınız. Yapmazsanız da çok elzem değil.
6. Pragta meydandaki kafelerin yanında batar katlar var. Oraları orta çağ hanları. Orta çağ gecesine kendiniz gidebilirsiniz. Bizim turda kişi başı 60 € idi. Biz iki kişi geyik yedik ördek yedik şarap bira vs. total 45 € hesap geldi Extra Tura gitsek 120 € vercektik.
7. Pragta Harley davidson bar var. Tavanda motorlar falan asılı. Bir de avrupadaki birkaç Hard Rock Cafeden biri var. Bunlara gidin. Kokteylleri birası falan çok güzel.
8. Karlovy varyde pek bişey yok sıcak su kaynağını görmek için gitmeyin. Bi tane fıskıye var o kadar
9. Cesky krumlov diye bir yer var kiçok güzel orayı görün mutlaka.
10. Becherovka almayın. bok gibi. Bildiğin sıvı mesir macunu, iğrenç bişey. Aldım 3 senedir evde duruyor.
11. Mümkünse balayında gitmeyin. Sakin bir zamanda gidin. Kışa doğru çok güzel ve sakin oluyor.
12. Pragta kızlar öküz gibi bakar. Gerçekten çok güzel ve bakımlılar. Ama hemen atlamayın. Dont touch only watch
13. Krusovice diye bir bira fabrikası var. Turla yanından geçerseniz otobüsü durdurup ordan bira ve bardak alın, gerçekten çok güzel.
14. Budapeşteden tokai şarabı alın. 3 numarası en güzeli. Diğerleri çok tatlı oluyor.
15. Tur şirketleri viyanada konaklama pahalı olduğu için çok kalmak istemezler. Viyanada daha çok vakit geçirmeye çalışın. Mesela bizim turda birisi vardı Budapeştede 1 gün kaldıktan sonra kendi viyanaya gitti. Sonra tur sonunda bize katıldı. Bütün zamanını orda geçirdi. Çok güzel bir şehir.
16. Sulara dikkat edin. Onlar maden suyu içiyor. Normal suyu aramanız lazım. Kapak rengine falan bakın. Kırmızı olan normal suydu galiba.
17. Islak mendil alın. Wc lerde musluk falan yok. Pis herifler
18. Harita mutlaka alın yoksa kaybolursunuz. Ortaçağ şehirleri olduğu için sokaklar paralel değil. Yuvarlak ve iç içe. Yani gideceğin yerin bir arka sokakta olduğunu bilsen de oraya ulaşamıyorsun. çünkü sokaklar kıvrılarak gidiyor Mumkünse önceden haritayı kabaca inceleyin.
19. Bisiklet yollarından yürümeyin, adamı dövüyorlar.
20. Sağınıza solunuza dikkat edin. Çantanıza sahip çıkın. Boyun cüzdanı takabilirsiniz. Her yerde para çıkarmayın. Turistik yerlerde ortalık uğursuz kaynıyor. (aynı bizdeki gibi) Sonra zehir olmasın.
21. Giderken konserve poaça kraker felan götürebilirsiniz. Öğlenleri çok işe yarıyor gereksiz masraftan kurtulursunuz. Biz duruma göre öğlen dışarıda güzel yemek yiyip akşam otelde getirdiklerimizi atıştırmıştık. Ve tabi su ile aynı fiyata aldığımız süper biralarımızı götürmüştük.
22. Bilindik yerlerden yemek yemeye çalışın, budapeştede gulaş falan yemeyin iğrenç bişey. Sbarro mc donalds felan iyidir.
23. Fiyat yoksa sorun, ayıp değil. Ne şık şık hatunlar takım elbiseli adamları pazarlık yaparken gördüm.
24. Bahşiş mutlaka bırakın, bazıları hesabı geri getiriyor eksik diye. Kural gibi bir şey onlar için. Ama siz bakın duruma göre bırakmazsınız :))
25. Umarım faydalı olmuştur. iyi gezmeler.

1 Ağustos 2011; 1454

http://forum.donanimhaber.com/fb.asp?m=51247419

başka bir yorum
--------------------------------------------------------------------------------

aynı geziyi geçen sene yapmıştım. ekstra turları kendiniz de kolaylıkla yapabilirsiniz, tur şirketine bir ton para vermeyin.

prag'dan karlovy vary'e 5 euroya otobüsler kalkıyor, yol 2.5 saat sürer. 1 gününüzü oraya ayırabilirsiniz. prag muhteşem bir şehir, şehir merkezinde gezin kaybolun, yeme-içme çok ucuz.

viyana'da orman gezisini tavsiye ederim ama ona turla gitmek zorundasınız. grinzinge kendiniz gide bilirsiniz, sanırım westbahnhoff istasyonundan trenle gidiliyordu.

budapeşte'de tekne gezisini 9-10 euroya yapabilirsiniz, nehir kıyısında firmalarla görüşürsünüz

10 Eylül 2012; 2339

http://forum.donanimhaber.com/fb.asp?m=65664987

başka bir yorum

2003 yılıydı yanlış hatırlamıyorsam prag'a gitmiştim. aralık ayıydı. acayip soğuktu. şehir güzeldi. charles köprüsü çok güzeldi, özellikle de geceleri. otelimiz merkezdeydi. bence yurt dışında önemli bi ayrıntı. karloy vary kaplıca yeri yani gezilebilir,bütceye bağlı. trezen toplama kampıcok ürkütücü idi. pronto ile gitmiştim.

Son düzenleme:
5 Eylül 2012; 2240

http://forum.donanimhaber.com/fb.asp?m=65471976
başka bir yorum.

budapeşteden fazla bahsedilmemiş.. 3 sehri de hızlıca gezdim. prag bence ovulduğu kadar da guzel degil. budapeşte pragdan daha tarihi binaya sahip. nehir üstündeki kopruleri bile harika.. daha ucuz. insanları türklere ılımlı..
biz hic müzeye falan gitmemiştik.. genllikle dışardan dolaştık şehri.. manzaralı yerlerine cıkıp yukardan seyrettik.. budapeştede bir tepede 2 dunya savaşı sığınağı falan var oraya gittik bi tek.. güzel yer. halen kullandıkları parlamentoları bizim dolmabahce sarayı gibi nehir kenarında ve harika bir mimari..

prag zaten kucuk yuruye yuruye geziliyo merkezi. ama budapeşte de oyle gecilecek bi meydan yok.. prag gibi turizmle var olan bir şehir degil. insanların turizm dışında haytlarını surdurdugu tarihi bir şehir.. bizi bi tanıdık gezdirmişti. nasıl gezilir bilmem...

Son düzenleme:
29 Ağustos 2012; 1839

http://forum.donanimhaber.com/fb.asp?m=65210662

biz önce prag'a sonra viyana'ya gittik.
prag çok güzel bir yer gerçekten her şey tarihi binalar vs müthiş . tercih ve zevk meselesi tabi ama ben viyanaya gittiğimde artık sıkıldım tarihi binalardan müze kilise vs görmekten .artık böyle çarşı pazar vs görmek istiyor insan.
tarih,mimari ilginizi çekiyorsa mutlaka gidin .
prag da göreceğiniz çoğu yer çok yakın birbirine
viyana daha büyük bir yer olduğu için metro-tramway çok yaptık.
bu arada prag da tekne turu yapmayın çok gereksiz.kanal boyunca 1 saatlik bir tur ama hiç esprisi yok.
arkadaşın da dediği gibi pragda gezin kaybolun
ara sokakalara girin
saat kulesini görün hatta tepesine çıkın.özellikle akşam üstü tavsiye ederim.
akşam da köprüde yürüyüş yapın,şherin diğer tarafına geçin.

eğer başlangıç budapeşte-viyana-pragsa iyi
yoksa önce praga giderseniz viyana sıkıcı gelir.bu arada viyanada gerçekten çok Türk var

biz önce prag'a sonra viyana'ya gittik.
prag çok güzel bir yer gerçekten her şey tarihi binalar vs müthiş . tercih ve zevk meselesi tabi ama ben viyanaya gittiğimde artık sıkıldım tarihi binalardan müze kilise vs görmekten .artık böyle çarşı pazar vs görmek istiyor insan.
tarih,mimari ilginizi çekiyorsa mutlaka gidin .
prag da göreceğiniz çoğu yer çok yakın birbirine
viyana daha büyük bir yer olduğu için metro-tramway çok yaptık.
bu arada prag da tekne turu yapmayın çok gereksiz.kanal boyunca 1 saatlik bir tur ama hiç esprisi yok.
arkadaşın da dediği gibi pragda gezin kaybolun
ara sokakalara girin
saat kulesini görün hatta tepesine çıkın.özellikle akşam üstü tavsiye ederim.
akşam da köprüde yürüyüş yapın,şherin diğer tarafına geçin.

eğer başlangıç budapeşte-viyana-pragsa iyi
yoksa önce praga giderseniz viyana sıkıcı gelir.bu arada viyanada gerçekten çok Türk var

başka bir yorum:

paylaş×#16712623
facebooktwitterfriendfeedya da direkt link
20.08.2009 01:24
şikayetbirbirinden üç farklı zaman diliminde, üç farklı güzellikteki bireysel tatillerle tamamlama mutluluğuna eriştiğim üçleme. en büyük korkum bir tur ile gidip bu üç güzel şehri tüketmek olabilirdi ancak. neyse ki çok farklı dönemlerde, çok farklı vesilelerle oraları gidip görmek çok iyi geliyor insana. insan, sokakta insanların insan gibi dolaştığı yerler olabildiğini görüp hayata karşı bir umut besleyebiliyor. şehircilik ne demek, şehir kurmak ne demek şöyle bir gözden geçiriveriyor.

sana katılmayı öyle çok isterdım kı anlatamam.ama malum eş iş en önemlisi bebek.. bana engel okadar çok ki.
sana iyi eğlenceler umarım bulursun araıdıgın yol arkadasını.bol şanss.

Kızlaaarr...

.......................

kızlaaarr...lütfeeenn..

Extralara gerek yok diyor alıntı yaptığım yorumlar..Bu durumda masraf söylediğimden daha az olur..Ve istanbuldan katılacaklar için vize ücreti 90 euro.....benim ilim için 120euro..

lütfenn....

Son düzenleme:
Kızlar yazın fiyatlar artıyor ,en ucuz zamanları şimdi üstelik...Ve yer kalmayacak...Koskoca Türkiye'de ben yol arkadaşı bulamadım mı ben ya?

Bunu bile bulamıyorsam,koca bulamadığımıza şaşırmıyorum...

benim arkadaşım gidiyor... bende çok gitmek isterdim ama iznim yok

Ben bir arkadaştan haber bekliyorum şimdi ,ondan olumsuz cvp gelirse o arkadaşına söylermisin peki bu tura beraber gitmek için..

Aşk olsun yaa

son hesaplamama göre 2250tl yetiyor..yarısı taksit olabilir..a'dan z ye tüm masraf sadece bu,vizeyi tur şirketi yaptırıyor..7 gece orta avrupa göreceksiniz yaa...Allah'ım satış yapsam bukadar dil dökmezdimm.Koskaca Türkiye'den bana bir tane yol arkadaşı yokk(((

Son düzenleme:
tulipa bende gitmek istiyorum..ancak 15-30 temmuz arası ancak gidebiliyorum..eğer o tarihte gidersen çok iyi olur..

canııım konunu şimdi gördüm.ben de yalnızlar tayfasından olduğum için o zamanlar görseydim sana eşlik etmeyi isterdim.yazık sen de baya bi arkadaş aramışsın.buldun mu bari.gidebildin mi?ben sırf yalnızlığım yüzünden gitmek istediğim bir çok yere gidemiyorum

1 haziranda gittim.Gezi sitesinden bir arkadaş buldum ama orta yaşlı olduğu için çok kafama uymadı yine de güzel geçti.Bir dahaki sefere birlikte gidebiliriz istersen.Hangi şehirdesin,özel mesajla söyleyebilirsin..

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…