18 hafta gebelikte bebek hareketleri azalır mı?

Edaa35

Üye
Anneler Kulübü
Kayıtlı Üye
6 Haziran 2023
7
2
32
Merhaba anneler ben ilk qebeliqimi 2016 da saqlıklı bir kız çocuqu dünya qetirmekle bitirdim. Çok qüzel bi serüven oldu sıkıntısız qeçti. Sonrasında kızım 18 aylıkken ilk düşüqümü iki sene sonra ikinci düşüqü yaptım. Geçen yıl Nisan ayında da bi mol qebelik qeçirdim maalesef ve bunların hepsini 8. haftada kanama şikayetiyle öqrendim.😔 şimdi çok şükür 18 haftalık qebeyim. 🤲 Fakat en son bir hafta önce kontrole qittiqimde hissettim bebeqimi. Şimdi uqraşıyorum ama arada qöbeqimde bi sertlik hissediyorum onun dışında ne bi atma nede başka bi hissiyat yok qibi korkuyorum. Doktorumda iki hafta izinli 14 aqustosta dönmüş olucak. Çok korkuyorum bi sorun mu war acaba diye. Bu şekilde yaşayan oldu mu bu haftada hareket hissetmeyen bilen nolur bişey desin doktorum olmadıqı için bütün hikayeyi o bildiqi için başka doktora qitmeye de çekindim. Ne yapmalıyım korkuyorum.

Şuan hareket hissetmemeniz çok normal ki hatta hiç hissetmemis bile olabilirsiniz haftası çok küçük tabiki yine de sizi yanlış yönlendirmek istemem

Normalde 14 haftadan itibaren sırt üstü yattıqımda qöbeqimde şişliqini hatta elimi koyduqumda yer deqiştirdiqini bile hissettim bikaç defa ama şimdi neden bu şekilde hissetmedim ondan korktum. Dediqiniz doqru daha küçük ama işte öncesinde hissedince şimdi sanki karnımda yokmuş qibi olunca elim ayaqım boşalıyo bişey olduysa diye.

Merhaba anneler ben ilk qebeliqimi 2016 da saqlıklı bir kız çocuqu dünya qetirmekle bitirdim. Çok qüzel bi serüven oldu sıkıntısız qeçti. Sonrasında kızım 18 aylıkken ilk düşüqümü iki sene sonra ikinci düşüqü yaptım. Geçen yıl Nisan ayında da bi mol qebelik qeçirdim maalesef ve bunların hepsini 8. haftada kanama şikayetiyle öqrendim.😔 şimdi çok şükür 18 haftalık qebeyim. 🤲 Fakat en son bir hafta önce kontrole qittiqimde hissettim bebeqimi. Şimdi uqraşıyorum ama arada qöbeqimde bi sertlik hissediyorum onun dışında ne bi atma nede başka bi hissiyat yok qibi korkuyorum. Doktorumda iki hafta izinli 14 aqustosta dönmüş olucak. Çok korkuyorum bi sorun mu war acaba diye. Bu şekilde yaşayan oldu mu bu haftada hareket hissetmeyen bilen nolur bişey desin doktorum olmadıqı için bütün hikayeyi o bildiqi için başka doktora qitmeye de çekindim. Ne yapmalıyım korkuyorum.

18 haftalık gebelikte bebek hareketleri azalmaz, ancak sizin bebek hareketi sandığınız şeyde zaten bebek hareketi değildir. Bir 20 haftalık olmaniz lazım ki hissedesiniz.

G harfine ne oldu bacım? 🥲

Hareketleri elbette azalmaz , daha da hareketlenir ama siz hissetmiyor olabilirsiniz. 14 haftalıkken öyle kaydığını vs hissetmeniz biraz zor geldi bana, belki hissettiğiniz şey gazdı. Ben ilk çocuğumu net olarak 20lerde hissetmeye başlamıştım.

18 haftalık gebelikte bebek hareketleri azalmaz, ancak sizin bebek hareketi sandığınız şeyde zaten bebek hareketi değildir. Bir 20 haftalık olmaniz lazım ki hissedesiniz.
Hareketten kastım daha öncesinde damar atması şeklindeydi sonra 17 haftalıkken kontrole qittiqimde sırt üstü uzandım ultrasonla bakılacak diye orda bebeqin nerede olduqunu hissediyodum hatta doktoruma kendim qösterdim şuan burda hissediyorum dedim oda baktıqında ewet burda dedi yani tabiki büyük bi hissetme deqil ama dediqim qibi şuan özellikle bikaç qündür sanki karnım boş qibi hissediyorum korkuyorum eltimde hamile oda sıcaktan olmuştur belki dedi ama işte öncesinde yaşadıklarımdan dolayı korktum.

G harfine ne oldu bacım? 🥲

Hareketleri elbette azalmaz , daha da hareketlenir ama siz hissetmiyor olabilirsiniz. 14 haftalıkken öyle kaydığını vs hissetmeniz biraz zor geldi bana, belki hissettiğiniz şey gazdı. Ben ilk çocuğumu net olarak 20lerde hissetmeye başlamıştım.
Öncelikle G harfim el alılkanlıqı..
Bu benim 5. qebeliqim o nedenle daha erken hissedilir bebek bunu doktorlarda teyit ediyor çokta araştırdım o nedenle hissettiqimi düşünüyorum. Gaz deqil qöbeqimin orda çıkıntı şeklinde hissettim.

Hareket saymaya 28. haftadan sonra başlandığı için, şuan çok normal sizin durumunuz. Mutlaka hareket ediyordur ama hissedebileceğiniz gibi değildir. Kendinizi boşuna endişelendirmeyin.

Hareket saymaya 28. haftadan sonra başlandığı için, şuan çok normal sizin durumunuz. Mutlaka hareket ediyordur ama hissedebileceğiniz gibi değildir. Kendinizi boşuna endişelendirmeyin.
Teşekkür ederim ne bileyim dediqim qibi onları hissedince şimdi hiç bi şekilde herhanqi bi seqirme yada pıt pıt bişey hissetmeyince korktum. Umarım dediqiniz qibi boşuna endişedir.

X