17. Haftada bebekte sol böbrekte genişleme 10mm

tazebirannecik

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
10 Ekim 2023
2
0
28
Merhabalar. 27 yaşındayım. 1,5 sene önce hamileliğim bebeğimin kalbinin durması ile sonuçlandı covide yakalanmıştım. Bebeğimi 9 haftalıkken kaybettim. 2. Bebegime 17 haftalık hamileydim erkek bebek bekliyorum. ekim ayında Bebeğin sol böbreğinde 10mm sağ böbreğinde 4 mm genişleme oldugu söylendi. Eğitim araştırmaya yönlendirildim. İncelemeler yapıldı bebeğin bağırsak ve kalbinde parlama bulundu. Beyninde de kist. Ve bu %40-50 down sendromu riskini artıyor kesinlikle sıvı aldırmam gerektiğini söylediler. Ve ben asla kabul etmedim. Konsey tarafından bakıldık. Suan bebeğim 21 haftalık 15 kasım’da yine heyet randevumuz var durum değerlendirilecek.ilk söylediklerinde dünyam başıma yıkılmıştı ama İçim o kadar rahat ki. Down sendromu olcak veya olmayacak cocugum her sekilde hayati tehlikesi yoksa tabi ki de ben bu çocuğu dünyaya getireceğim. Bu durumu yaşayanlar oldu mu ?

Merhaba, evet ben yaşadım. 20. Haftada kalbim yarısının gelişmediğini öğrendik, başka bir doktora yönlendirildim orada da böbreklerde genişleme ve gözlerde yakınlık tespit edildi. Büyük ihtimalle down dedi doktor.
Sıvı aldırdım amniyosentez. 3 aşamalı sonuç geliyor Wes analizi, birinci temiz geldi fakat ikinci de down sendromu çıktı. Heyete girdim tüm bu sonuçlar 3 hafta sürdü 23. Haftada sonlandırdım

Bizim dr erkek bebeklerde normal demisti ilk cislerini yaptikdan sonra duzelirmis oglumda demisti.oglum 5 aylik saglikli suan.cok sukur

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…