16 cm Yumurtalık Kisti

Canım kuzenim kürtaj olmustu bir sürü kist oluşmuştu kızda ama büyüklüğünü bilmiyorum o hep soğan suyu içti sabah gece sonra kontrole gitti doktor bile hayret etti Kistler nasıl kaybolmuş diye .. bide belirtiler neydi Ağrın var mıydı

Adetim ağır geçiyor canım benim. Bir de alt karnım şiş adetim bitiyor yine olacakmış gibi ağrıyor ama çok şiddetli değil tahammül edebiliyorum

Adetim ağır geçiyor canım benim. Bir de alt karnım şiş adetim bitiyor yine olacakmış gibi ağrıyor ama çok şiddetli değil tahammül edebiliyorum
Peki neden hiç gitmedim öncesinde doktora belki erken teşhisle kolay geçerdi cnm .. cok geçmiş olsun ya ağır işler yapma patlamasın ve biran önce iyi bir doktor bulup ameliyat olmaya bak

evet benim de gaz ve tuvalete çıkamama sorunum oluyordu.Çok ciddi sancılar geçiriyordum ve bunlar ani kramplar şeklinde giriyordu.Buscapon ve declaronu karıştırıp vuruyorlardı. Karnım şişip kocaman oluyordu.Ben kendimde bir tuhaflık olduğunu seziyordum ama doktorlar birşey bulamıyordu. Bir ara böbrek taşı dediler,sonra yumurtalıklarını üşütmüşsün dediler.En son gece üst üstte iki kere çok ciddi sancı yaşayınca acildeki doktora tek tek izah ettim. İçimde birşey var ama ne olduğunu bilmiyorum dediğimde ultrasondaki doktora bir notla gönderdi beni. 15 dk boyunca ultrasoncu bastıra bastıra baktı.Solumda çengelli miyomu öyle gördü.Bir de şöyle birşey var ;ben her yıl kontrole giderim.Özelde gittiğim yer bunu görmüş rapor etmiş ama bana verilen rapora yazmamıştı. Benim kistin büyüme hızı fazla olduğu ve mesane ile böbreklere baskı yaptığı için acil alınması gerekiyordu. O nedenle konumu önemli. Bir de 16 cm ölçebiliyorsa nasıl göremez şaşırdım. İyi bir ultrasoncuya görünmen lazım.

Canım adetim ağır geçiyor dediğin ağrın mı çok oluyor
Ağrı kesici kullanmazsam yerlerde kıvranıyorum canım. :) ama ağrı kesici ile işi çözüyorum. Ben ilk reglimi 10 yaşında oldum, o gün bugündür hep ağrır o yüzden ağrısı beni hiç kuşkulandirmadı zaten

Merhaba bende de yıllarca vardı sonunda ameliyat oldum 14 mm kist alındı iyi huylu bir kist türüydü.siz olmadıysanız muhakkak ameliyat ile aldırın yaşınızı bilmiyorum ama 40 yas altı kötü huylu olma şansı düşük bu kistlerde sizin ki muhtemelen ya seröz yada misünöz kist olabilir

O kadar büyük kist nasıl görünmemiş daha önce bekarken hiç gittiniz mi doktora

Panik yapmayın benimde 4 yıl önceki kistim 12 cm di yanlış hatırlamıyorsam ama kesin 10 cm üzerindeydi doğum kontrol yapıyla geçmişti şimdi yine var o kadar büyük değil bu defa farkli doktorlara gidin

Panik yapmayın benimde 4 yıl önceki kistim 12 cm di yanlış hatırlamıyorsam ama kesin 10 cm üzerindeydi doğum kontrol yapıyla geçmişti şimdi yine var o kadar büyük değil bu defa farkli doktorlara gidin
Sana ilaç kullanmanı doktor mu söyledi sen kendin mi kullandın cnm?

Sizde şikayetleri ne kistin
Adet düzensizliği ve adet ağrıları çok sancılı geçiyordu düzensiz diye gitmiştim doktora
Sana ilaç kullanmanı doktor mu söyledi sen kendin mi kullandın cnm?
Doktor söyledi aslında bana neyin iyi geldiğini biliyorum tecrübe oldu 4. kez yaşıyorum bunu ama yine de doktorun söylediği dışına çıkmıyorum

16 cm mi? Emin misiniz? Benimki 8 cm de patlamıştı da acil ameliyata alındım. Yani o cok büyük

16 cm mi? Emin misiniz? Benimki 8 cm de patlamıştı da acil ameliyata alındım. Yani o cok büyük
Toplam 6 7 kere muayene oldum. Büyüklüğünden ötürü sağ mi sol mu nerede olduğunu bile göremediler ameliyat dediler hala doktor arıyorum . Sana da çok geçmiş olsun zor bir hastalık

Ne güzel canm senin adina sevindim

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…