Bebek Beslenmesi 14 aylık bebeğim hiçbir Gıdayı ağzına sürmüyor lütfen yardım edin

Bebek Beslenmesi, Ek Besin Önerileri, Mamalar, Anne Sütü, 3 yaştan büyük çocukların çok yeme ya da yememe, obezlik, iştahsızlık, okulda beslenme, beslenirken dikkat edilecek konuların yani her türlü yeme problemlerinin paylaşıldığı alan.

Dilek06

Aktif Üye
Anneler Kulübü
Kayıtlı Üye
27 Aralık 2017
347
446
Merhaba hanımlar 14 aylık bir oğlum var eskiden kaşıkla besliyordum güzel faydalı gıdalar yiyordu azda olsa ama son dört gündür bütün besinleri reddediyor bir tabak çorba dahi görse ona vermeyeceğimiz halde ağlamaya başlıyor çok kötü şartlandı Eline veriyorum onu bile kabul etmiyor artık ne yapabilirim bu şartlanmayı nasıl yok edebilirim hiçbir şey yemediğim için çok halsiz düştü çok yorgun ve hiç gücü yok lütfen yardım edin

kansızlık vardır. demir ekskliği olan bebekler iştahsız olur
Kanına geçen ay bakılmıştı döküntü yok şükür geçenlerde hastalanmıştı bende sarımsaklı tarhana çorbası verdim yemek istemedi biraz zorla verdim artık hiç bir şeyi ağzına sürmüyor😞

Hastalık öncesi dönemdeyse iştahı kesilmiş olabilir. Yemeği verirken baskıcı davranmış olabilirsiniz. Acı, sıcak bir şey yemiş olabilir. Ya da farketmediginiz bir besin hassasiyeti varsa onu yedikten sonra rahatsız olup yemekten kaçınıyor olabilir.

Siz hiç yemesi için teşvikte bulunmayın derim. Varsa yer sofrasında yiyin. Çocuğun tabağına kendi yiyebileceği kıvamda yemek koyun, kendi yemeğinize odaklanın. Sofraya gelmezse çağırmayın, yemek konusunda ilgisiz davranın, hiç bir sorun yok gibi. Sofrayı kaldırınca ulaşabileceği yerlere elma gibi mücver gibi, haşlanmış yumurta gibi eline alıp yiyebileceği yemekler koyun. Yine hiç teklif yapmayın. Önünde sonunda acıkıp yiyecektir. Fakat hastalık öncesinde ise iştahsızlığı daha uzun sürebilir. Hastalık durumunda çocuğu yemek yemeye zorlamamak gerekir.

Hastalık öncesi dönemdeyse iştahı kesilmiş olabilir. Yemeği verirken baskıcı davranmış olabilirsiniz. Acı, sıcak bir şey yemiş olabilir. Ya da farketmediginiz bir besin hassasiyeti varsa onu yedikten sonra rahatsız olup yemekten kaçınıyor olabilir.

Siz hiç yemesi için teşvikte bulunmayın derim. Varsa yer sofrasında yiyin. Çocuğun tabağına kendi yiyebileceği kıvamda yemek koyun, kendi yemeğinize odaklanın. Sofraya gelmezse çağırmayın, yemek konusunda ilgisiz davranın, hiç bir sorun yok gibi. Sofrayı kaldırınca ulaşabileceği yerlere elma gibi mücver gibi, haşlanmış yumurta gibi eline alıp yiyebileceği yemekler koyun. Yine hiç teklif yapmayın. Önünde sonunda acıkıp yiyecektir. Fakat hastalık öncesinde ise iştahsızlığı daha uzun sürebilir. Hastalık durumunda çocuğu yemek yemeye zorlamamak gerekir.
Kızamık çıkardı geçenlerde ama ben kızamık çıkaracağını bilemedim ateşliydi hasta olacağını sanıp sarımsaklı tarhana çorbasını zorla verdim koşullandı 3 gündür hiç teklif etmiyorum sadece süt içiyor dün ilk defa kuru ekmek yedi dediğin gibi hiç bir şey dememeye karar verdim inşallah düzelir

X