Jinekoloji 13. Gün adet

iyikiamaiyiki

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
11 Eylül 2020
2.173
551
Ben 5 ay önce dış gebelik ameliyatı oldum. Normalde 28 günde bir oluyorum.bazı zamanlar 24. Gün olduğum olmuştu ama şimdi 13. Gün oldum. Ben yumurtlama beklerken adet olmam beni endişelendirdi
Bugün doktor randevum var ancak yine de buraya yazıp benzer durumu yaşayan var mı merak ettim.
Hayatımda hiç böyle birşey yaşamadım

Bir sıkıntı olabileceğini düşünüyorum 13 günde olmak pek normal değil benim başıma hiç gelmedi ama bir şey diyemem en iyisini şu an doktor bilir sanırım

Muhtemelen adet kanaması değildir. Lekelenme veya ara kanama mı acaba?

Ben olsam günlerin hesabını tutar ve kadın ve doğuma giderdim.

Ben 5 ay önce dış gebelik ameliyatı oldum. Normalde 28 günde bir oluyorum.bazı zamanlar 24. Gün olduğum olmuştu ama şimdi 13. Gün oldum. Ben yumurtlama beklerken adet olmam beni endişelendirdi
Bugün doktor randevum var ancak yine de buraya yazıp benzer durumu yaşayan var mı merak ettim.
Hayatımda hiç böyle birşey yaşamadım
Bugün doktorunuz size gerekli açıklamayı yapacaktır zaten. Herkesin durumu birbirinden farklıdır

Bir sıkıntı olabileceğini düşünüyorum 13 günde olmak pek normal değil benim başıma hiç gelmedi ama bir şey diyemem en iyisini şu an doktor bilir sanırım
Endişeliyim neden kan gelir ki bir insandan
İnternete bakıyorum bir sürü belirti yazıyor
Muayene olsam bir an önce neden olduğunu merak ediyorum
Eşim akşam doktoru aradı, olabilir bazı bayanlarda oluyor demiş doktor

Ama adet gibi yani az değil ilk defa başıma geliyor adet mi kanamamı anlayamadım
Benim yılda en a 6-7 kere olur o şekilde. Bazen az, bazen çok olur. Genelde de kısa sürede biter. Normalde yazmazdım ama nasolsa doktora gideceksiniz, gidene kadar telaş yapmayın diye yazdım. Doktorunuz çok daha iyisini bilir ama boşuna telaşlanmış olabilirsiniz yani ☺️ geçmiş olsun, sonucunuzu da yazar mısınız?

Dış gebelik konusunu bilmiyorum da biz kadınlar bazen erken bazen de geç regl olabiliyoruz.

Psikolojik,mevsimsel,kullandığımız ilaçlar vs.

Öyle değil mi?

Ben olsam bunu düşünüp doktor randevuma kadar kendimi sakinleştirirdim.

Benim yılda en a 6-7 kere olur o şekilde. Bazen az, bazen çok olur. Genelde de kısa sürede biter. Normalde yazmazdım ama nasolsa doktora gideceksiniz, gidene kadar telaş yapmayın diye yazdım. Doktorunuz çok daha iyisini bilir ama boşuna telaşlanmış olabilirsiniz yani ☺️ geçmiş olsun, sonucunuzu da yazar mısınız?
Tabi yazarım
Peki siz bunun için doktora gittiniz mi neden olabilirmiş

Endişeliyim neden kan gelir ki bir insandan
İnternete bakıyorum bir sürü belirti yazıyor
Muayene olsam bir an önce neden olduğunu merak ediyorum
Eşim akşam doktoru aradı, olabilir bazı bayanlarda oluyor demiş doktor
Leke mi acaba bilmiyorum ki hamile değilsiniz demi

Dış gebelik konusunu bilmiyorum da biz kadınlar bazen erken bazen de geç regl olabiliyoruz.

Psikolojik,mevsimsel,kullandığımız ilaçlar vs.

Öyle değil mi?

Ben olsam bunu düşünüp doktor randevuma kadar kendimi sakinleştirirdim.
Bazen geç olabiliyor stres mevsim faktörü etkili ama erken olması çok iyi değil diye biliyorum

Bazen geç olabiliyor stres mevsim faktörü etkili ama erken olması çok iyi değil diye biliyorum
Öyle mi?

Benim regl erken geldiği de olur.

Doktor anormal bir durum görmemişti.

Hatta düzenim çok şaşmıştı. 1 ay erken 1 ay geç derken doğum sonrası düzene girdi ilginç bir şekilde.

Deprem sonrası gene bozuldu regl düzenim.

Leke değil bildiğin kan
Hamile değilim eşimle ilişkiye girmedik bu ay
Annemde son 3 aydır 11 15 gün arası adet oluyor doktoru yavaş yavaş menepoza giriyorsun demiş ama sizin ki farklıdır annem 50 yaşında sonuçta kesin farklı bişey vardır sonucu bizimle paylaşın olurmu

Öyle mi?

Benim regl erken geldiği de olur.

Doktor anormal bir durum görmemişti.

Hatta düzenim çok şaşmıştı. 1 ay erken 1 ay geç derken doğum sonrası düzene girdi ilginç bir şekilde.

Deprem sonrası gene bozuldu regl düzenim.
Kaç gün önce adet oluyordun benimki çok erken oldu ya çok şaşırdım hiç böyle olmazdı
Herşeyi kafama takan bir insanım ama yıllardır böyleyim stres yaptığım dönemlerde hiç böyle olmamıştı

Annemde son 3 aydır 11 15 gün arası adet oluyor doktoru yavaş yavaş menepoza giriyorsun demiş ama sizin ki farklıdır annem 50 yaşında sonuçta kesin farklı bişey vardır sonucu bizimle paylaşın olurmu
Menopoz durumuda olabilir
2. Çocuğu da düşünürken bu kanamanın olması beni enidşendirdi

X