11 günlük bebeğim ve emzirme sorunumuz. Lütfen yardım edin

Purple Cloud

Üye
Kayıtlı Üye
9 Ekim 2021
26
10
Kızlar selam 11 gün oldu normal doğum yaptım ama suni sancıdan mıdır bilmem sütüm 3 gün felan gelmedi mama verdim mecburen. 5 günlükken sarılıktan fototerapi gördük yine mama ve anne sütünü sağarak besledim. Memeyi reddediyor kesinlikle almıyor artık. Silikon gögüs ucuyla bile emziremiyorum. Ne yapacağımı şaşırdım artık çok yoruldum. 2saatte bir emzirmeye çalışiyorum uyanmıyor. Uyanınca da memeye değer değmez deli gibi ağlıyor başını sağa sola hareket ettiriyor. Çok yoruldum artık. Sütüm kesilecek diye korkuyorum mamayla büyüsün istemiyorum. Ne yapacağım lütfen bir yol gösterin

Ayakta pışpışlayarak emzirmeyi DenediniZ mi bizimde ara sıra meme reddi oluyor değişik pozisyonlar deniyoruz
Bide kullandığınız biberon ucu da çok önemli emzik falan vermeyin bu dönemde. Mama saati gelince şırınga ile vermeye çalışın bakalım. Biberondan umudu keserse belki tutar

Kızlar selam 11 gün oldu normal doğum yaptım ama suni sancıdan mıdır bilmem sütüm 3 gün felan gelmedi mama verdim mecburen. 5 günlükken sarılıktan fototerapi gördük yine mama ve anne sütünü sağarak besledim. Memeyi reddediyor kesinlikle almıyor artık. Silikon gögüs ucuyla bile emziremiyorum. Ne yapacağımı şaşırdım artık çok yoruldum. 2saatte bir emzirmeye çalışiyorum uyanmıyor. Uyanınca da memeye değer değmez deli gibi ağlıyor başını sağa sola hareket ettiriyor. Çok yoruldum artık. Sütüm kesilecek diye korkuyorum mamayla büyüsün istemiyorum. Ne yapacağım lütfen bir yol gösterin
Benimki de dikkati cok dagilip fazla ememiyo diye de arada sagdugim sutumu damlalikla veriyorum. Onu sevdi baya. Enjektorden daha iyi bir yontem bence. Gezerek emzirmek iyi oluyo. Emzirme pozisyonlarini arastirin youtube dan deneyin. Gerekirse siz sadece oturun bu ise odaklanin cevrenizfen yardim isteyin baska hic bi ise karismayin. Surekli meme teklif edin. Uyuklarken agzini aralayip sokusturun. Ya da emzik aliyorsa emzigi verip az emdirip cekip hemen memeyi dayayin. Ben bunlari meme reddi donemimde yaptim (3-4 ay doneminde) su an hala az emiyor eskiye gore ama hic emmedigi gunleri atlattik sukur. Allah kolaylik versin

Süt önce az

Benim oğlum bir dönem sağ memeyi bir dönem sol memeyi reddeder gibi oldu. Çareyi ayakta gezdirirken emerek buldum sandım. Sonra o da işe yaramayınca pilates topunun üzerine oturup hafif zıplayarak emzirdim ve öyle kabul etti. Bir de bol bol ten teması çok önemli. Çıplak emzirin. size dokunsun, kokunuzu çeksin.

Merhabalar emmeyen çocuk emmiyor benm ilk kizimda böyleydi ama hiç mama ile beslemedim ben. İki saate bir sütümü sagdim iki saatte bir sagdim fazlasını buzluğa koydum sistemli verdim kuzuma 1 sene anne sütü alan 2 sene böyle anne sütü alan bebekler var sadece düzenli sağ ki azalmasjn sagarken bebisinle oyna temasta ol gunduzleri en azından üzülme illa emecek diye bir kaide yok

İmkanınız varsa emzirme danışmanından yardım alın. Bebekler emme refleksiyle doğar ama biberondan gelen kolay akışa alışınca bu sfer hep onu ister çaba sarf etmeden olsun diye. Sütünüzü arttırmak için 5-6 kaşık dut kurusunu haşlayın 10 dk suyunu için sonra. Bol su, az stres ve uyku süt için en önemli şeyler. Belki sağarak biberondan emzirseniz sonrasında da biberonu kademeli azaltıp tümüyle emzirmeye geçseniz. Bir de şu var mama vermeden meme verin. Bebek açken ilk meme verin unutmayın uyarılmayan meme süt üretmez ve gitgide azalır. Bne uyansın diye ıslak pamuğu yüzüne değdirirdim baktım çok uyanmayacak gibi olunca alt değiştirir ya da en son çare ayak mıncıklardım😊

X