11 aylık bebeğim et, köfte, kıyma, tavuk hiçbirini yemiyor

selina26

Üye
Anneler Kulübü
Kayıtlı Üye
21 Eylül 2023
204
98
31
İlk 6. Ayda ek gıdaya başladığımızda tadımlarla iyi gidiyorduk. Bazen kendisi yiyebileceği şeyler de veriyordum ama genelde sulu sebze yemekleri tarzı yaptığım için kendim yedirdim. 7. ve 8. ayda iyi geçti. Tamamen püre de vermedim taneli yedirmeye çalıştım.
sonraki aylarda ağzını açmadı ama en azından eline oyuncak verince yiyordu . Şimdi 11. ayında ve püskürtmeyi öğrendi ne versem püskürtüp çıkartıyor. Taneli şeylere karşı birşey oluştu yutamıyor gibi ağzında bekletip çıkarıyor. çiğneme hareketi de yapmıyor.
Bir de kafaya takma sebebim zayıf olması 8 kilo.

Kahvaltı bi şekilde iyi yapıyor. Tama yakın omlet, yarım muz, 1 tatlı kaşığı pekmez yiyor. Öğlen ve akşam çok zor geçiyor. Yemediği bişeyse tamamen reddediyor. Yediğinde 80 gr civarı yiyor mutfak tartısından gözlemledim zayıf olduğu için.
sadece çorba da olsa yemek de olsa 80 gr midesi mi bu kadar alıyor bilmiyorum.
Zaten süt yetersizse diye ek devam sütü verince de max 100 ml içer.

1 Yaşta ayni sorunu yaşıyorum et türü hic birsey yemiyor sebze corbasi vb iciyor ana oyunla oyuncakla kırk takla atıyoruz kahvaltı zaten yok bugun yoğurtlu yumurta sarısı yedi kahvaltıda zorla meyve yiyordu onuda bıraktı sadece kavun 1 dilim yok çözüm bulamadim hatta sutten kesmeyi düşünecek duruma geldim cunku ben yandırıyorsam yemek arasında ustune tırmanıyor emmek icin

Çocuk her şekilde acıktığını, ne istediğini veya neyi istemediğini belli eder.
Zorlamayın, ileride tiksinip hiç yiyemez.
Siz çocuğunuzun kilosunu takıntı haline getirmişsiniz bence.. Herşeyi yedirip içirmek istiyorsunuz. Reddetmesi de normal..

Tavuk zaten organik yada köy tavuğu değilse vermeyin, eti içine patates, havuç, soğan ile çok iyi pişirip küçük parçalara ayırıp sebzelerle birlikte suyu ile birlikte vein. Sadece eti benim oğlum da çiğneyip yutamıyor, pilavla yada sebzelerle birlikte yediriyorum. Her gün 1 kase yoğurt verin, tam mevsimi türlü yapın, bol bol sebze yedirin. Et suyunu kendiniz yapın çorbalarda kullanın.

1 Yaşta ayni sorunu yaşıyorum et türü hic birsey yemiyor sebze corbasi vb iciyor ana oyunla oyuncakla kırk takla atıyoruz kahvaltı zaten yok bugun yoğurtlu yumurta sarısı yedi kahvaltıda zorla meyve yiyordu onuda bıraktı sadece kavun 1 dilim yok çözüm bulamadim hatta sutten kesmeyi düşünecek duruma geldim cunku ben yandırıyorsam yemek arasında ustune tırmanıyor emmek icin
Düzeldi mi, benim ki biraz düzeldi, diş çıkarttı daha ilk dişi 11.5 aylıkken çıktı. Onun da etkisi varmış.
Ben kahvaltıda tereyağlı kaşar peynirli omlet yapıyorum sevdi ve uzun süredir böyle kalorisi de yüksek oluyor diye bir de birkaç kaşık lor peyniri, bir küçük muz yedi kahvaltıyı bu şekilde devam ediyorum. öğlen ve akşam hiç yememektense biraz daha kendi istemeye başladı , Yemeklerine az da olsa salça ekledim sevdi

İlk 6. Ayda ek gıdaya başladığımızda tadımlarla iyi gidiyorduk. Bazen kendisi yiyebileceği şeyler de veriyordum ama genelde sulu sebze yemekleri tarzı yaptığım için kendim yedirdim. 7. ve 8. ayda iyi geçti. Tamamen püre de vermedim taneli yedirmeye çalıştım.
sonraki aylarda ağzını açmadı ama en azından eline oyuncak verince yiyordu . Şimdi 11. ayında ve püskürtmeyi öğrendi ne versem püskürtüp çıkartıyor. Taneli şeylere karşı birşey oluştu yutamıyor gibi ağzında bekletip çıkarıyor. çiğneme hareketi de yapmıyor.
Bir de kafaya takma sebebim zayıf olması 8 kilo.

Kahvaltı bi şekilde iyi yapıyor. Tama yakın omlet, yarım muz, 1 tatlı kaşığı pekmez yiyor. Öğlen ve akşam çok zor geçiyor. Yemediği bişeyse tamamen reddediyor. Yediğinde 80 gr civarı yiyor mutfak tartısından gözlemledim zayıf olduğu için.
sadece çorba da olsa yemek de olsa 80 gr midesi mi bu kadar alıyor bilmiyorum.
Zaten süt yetersizse diye ek devam sütü verince de max 100 ml içer.
Çocuğum iki yaşına girmek üzere ve dokuz kilo. Yese de yemese de almıyor. Çünkü sindirimi inanılmaz hızlı. Büyüdüğünde istediğini yiyip kilo almaz diye avutuyorum kendimi. Sizin bebek de böyledir belki. Anne veya baba da zayıfsa veya çok yemeğe düşkün de değilseniz size çekmiştir. Bir de bana kahvaltısı fazla geldi. İyi kahvaltı yapıp gün boyu tok kalıyor sanki

Düzeldi mi, benim ki biraz düzeldi, diş çıkarttı daha ilk dişi 11.5 aylıkken çıktı. Onun da etkisi varmış.
Ben kahvaltıda tereyağlı kaşar peynirli omlet yapıyorum sevdi ve uzun süredir böyle kalorisi de yüksek oluyor diye bir de birkaç kaşık lor peyniri, bir küçük muz yedi kahvaltıyı bu şekilde devam ediyorum. öğlen ve akşam hiç yememektense biraz daha kendi istemeye başladı , Yemeklerine az da olsa salça ekledim sevdi
Bizimki kahvaltiyi bir turlu sevemedi kuru ekmegi hamur isi turu seyleri azda olsa yiyor gerisi yok biraz biraz yumurtali ekmek krep yiyor oglen aksam şehriye pilavi sebze corbalari ve yemekleri falan yyiyor ama az az ama et yok ancak corbasina falan kiyma karistirirsam anlamadan yediriyorum ben 2-3 aydir sutte veriyorum hani vari onu icsin dedim ama yok onuda sevmedi tatliyi sever dedim yok yemeedigi icin cesit cesit yapmayida biraktim ne yerse o artik yapiyorum cope gidiyor cunku

X