% 100 El Yapımı Saf Banyo Sabunu

nscckts

Kullanıcı üyeliğini pasifleştirmiştir.
Üyelik İptali
tek ayak cezası
Kayıtlı Üye
28 Nisan 2014
47.409
127.869
37
Merhaba Arkadaşlar;

Forumdan arkadasımızın actıgı bıtkısel sabunlar adlı konuda yazdıgım yorumlar uzerine fazlasıyla sabun siparışı aldıgım ve bu el emeklerı alanında konu acmam rica edildiği için sizlere 4 kuşaktır yaptığımız sabunları sunmaya karar verdim...

Gaziantep'de dedemin babasından ,dedeme ; dedemden ,babama ve babamdan bize kalmış miras diyebilirim sabun imalathanemiz. :)

Bu sabun işi gercekden seven insanın yapabılecegı bır iştir. Sabun her ne kadar temızlık malzemesı veya bakım urunu olarak kullanılsa da yapım aşaması oldukça yağlı ve kokuludur :)
işin içinde biri olarak herkesın gercek sabunu ayırt edebıldıgını sanıyordum. Forumda gercek sabun kullandıgını sanıp ,daha fazla para vererek sadece ıcerıgınde kostik-su-hayvan yagı olan sabunları kullananları gorunce duruma el koymam gerektıgını dusundum...

gercek zeytınyaglı sabunun rengı yesil olmaz arkadaslar... rengı yesılse bılınkı ıcınde boya ve esans var
saf sabun kötü kokar bej- kahveye donuk rengı olur cunku ıcerıgınde boya esans yoktur.

sizlere sabunları taktim etmek istiyorum...

20151111004717.jpg bu sabun saf zeytınyaglıdır,
babam tam bi çılgın :) içme suyu ve yemeklık zeytınyagıyla yaptı ... hijyen ötesi :) fiyatı 10 tl

eger ben sabun alıp bırıne hedıye gondermek ıstıyorum yada evımde aynı zamanda şık dursun istiyorum dıyorsanız...

20151111004634.jpg 20151111004649.jpg süslü tek kalıplarımızda mevcuttur
buyuk fırmalar hedıye paketlerınde artık babamın bu sabunlarınıda kullanıyorlar bundan gurur duyuyorum :)

20151111004703.jpg
coklu alımlarda ındırım mevcut

2 gunde bu siteden aldıgım sabun sıparıslerı sasırtıcı :) acıkcası cok hoşuma gitti...

20151111004624.jpg 20151111004606.jpg

Sabunlar hakkında sormak ıstedıgınız ne varsa cevaplayabılırım.
Herkese teşekkürler...

sabunlarımız ...

65859000_10157419130920802_767396521334276096_n.jpg

15241398_221353914941840_8710537232033969702_n.jpg
65423353_10157419129635802_410497873046667264_n.jpg
65610145_10157419130860802_4565925070328823808_n.jpg
65730811_10157419130745802_4196732554897784832_n.jpg

15822667_233602197050345_1022253877810764250_n.jpg
65531400_10157428667145802_4406516573158768640_n.jpg

suan elımızde bulunan sabunlar
karanfıllı
kukurtlu
tarcınlı
kekık ve safranlı
katranlı
ballı kahvelı
badem cevızlı
zeytınyaglı
sabunlar mevcut almak ısteyen arkadaslar ıcın

Eklentiler

• 20151111004728.jpg
    20151111004728.jpg
    122,3 KB · Görüntüleme: 808
Son düzenleme:
hayırlı olsun... daha sonra bende sipariş veririm inş.. kükürtlü sabun var mı? onu öğreneyim.

hayırlı olsun... daha sonra bende sipariş veririm inş.. kükürtlü sabun var mı? onu öğreneyim.
tesekkur ederım :)
babam kükürtlü sabun yapmıyor sadece zeytın yaglı-defne yaglı ve bıtkısel yaglı yapıyor :)

ben geldiiimmmmm :):):)

canım peki sipariş üzerine özel sabular yapıyor musunuz?
mesela havuç sabunu ve pirinç sabunu çok istiyorum ama seninle konuştuktan sonra piyasadakilerden vazgeçtim
böyle bi şansım varsa kalıp kalıp sipariş verebilirim :KK66:
bi de bu sabunları kızım için de kullanabilir miyim (1,5 yaşında) cildinde kuruma yapar mı
bu arada kızıma ben sabun dışında ve pişik için bepantol dışında bebe yağı vs kullanmıyorum yani nemlendiricimiz yok bizim :)

ben geldiiimmmmm :):):)

canım peki sipariş üzerine özel sabular yapıyor musunuz?
mesela havuç sabunu ve pirinç sabunu çok istiyorum ama seninle konuştuktan sonra piyasadakilerden vazgeçtim
böyle bi şansım varsa kalıp kalıp sipariş verebilirim :KK66:
bi de bu sabunları kızım için de kullanabilir miyim (1,5 yaşında) cildinde kuruma yapar mı
bu arada kızıma ben sabun dışında ve pişik için bepantol dışında bebe yağı vs kullanmıyorum yani nemlendiricimiz yok bizim :)

hos geldıınnnn :)
babam sadece zeytın yaglı- defne yaglı ve bıtkısel yapıyor
durust soylemek gerekırse su zamana kadar 1 kere kısıye ozel ardıç yaglı sabun yaptı oda kendısıne astarı yuzunden fazla geldı ve bıraktı :)

bız dogdugumuzdan berı sabun dan baska hıc bırsey kullanmadık vucuduna ne kadar cabuk alıstırırsan okadar ıyı olur gercek sabun kurutmaz aksıne nemlendırır ...
ben genelde defneden ve zeytınyagından denemelerı ıcın kalıp alıp en cok hangısını severlerse ondan devam etmelerını tavsıye edıyorum
ama bu zamana kadar en cok talep saf zeytınyaglı sabundan yana oldu...

hep sampuana alısık olan cılde sabun kullandıgınızda gergınlık hıssı olusur onada bepantol krem kullanmanız yeterlı gonul rahatlıgıyla kullanabılırsın ve cıldın cabucak alısır
kullanmadıgımız urunu asla sunmam o vebale gıremem :) etkısını gorebılmek ıcın 1 kalıp sabunu bıtırınceye kadar kullanman gerekır buda hergun dus alan bırı ıcın 3 hafta demektır :)

sorumun cevabını aldım :)
peki bitkisel yağlı dediğin nasıl bi sabun
cilde ne gibi faydaları olur
sabuncular arasında prina yagı dıye gecer
standart bu kullanılır
hatta sızlere kalıp basına 10-20 tl ye zeytınyaglı sabun dıye sattıkları sabun aslında budur :KK70:
temız yaglardan olusan bı sabun karısım yagıdır
hayvansal veya kırlı atık yagları asla barındırmaz
temız olan en ucuz yagdır :)

sorumun cevabını aldım :)
peki bitkisel yağlı dediğin nasıl bi sabun
cilde ne gibi faydaları olur
bu tanesı 3 tl den satılan bıtkısel sabunun cılde tek faydası sampuan dus jelı veya cılt urunlerının bıraktıgı yan etkıyı bırakmamasıdır :)
dogal bı urundur hamamlarda kullanılan tıpık sabundur
hıc bı zararı olmaması en buyuk faydasıdır

tek basına sabun asla cıldıne care olamaz ...
destekleyıcı urundur sabun
gunde 3 lıtre su, 2 kayısı ,bol sebze , abur cuburdan uzak , agır makyaj yapmayan ve guzel ter atan bı ınsanın cıldınde zaten bırsey olmaz :) cıldı beslemek ıcın en once ıcımızı dogal tutmak gerekıyor

hos geldıınnnn :)
babam sadece zeytın yaglı- defne yaglı ve bıtkısel yapıyor
durust soylemek gerekırse su zamana kadar 1 kere kısıye ozel ardıç yaglı sabun yaptı oda kendısıne astarı yuzunden fazla geldı ve bıraktı :)

bız dogdugumuzdan berı sabun dan baska hıc bırsey kullanmadık vucuduna ne kadar cabuk alıstırırsan okadar ıyı olur gercek sabun kurutmaz aksıne nemlendırır ...
ben genelde defneden ve zeytınyagından denemelerı ıcın kalıp alıp en cok hangısını severlerse ondan devam etmelerını tavsıye edıyorum
ama bu zamana kadar en cok talep saf zeytınyaglı sabundan yana oldu...

hep sampuana alısık olan cılde sabun kullandıgınızda gergınlık hıssı olusur onada bepantol krem kullanmanız yeterlı gonul rahatlıgıyla kullanabılırsın ve cıldın cabucak alısır
kullanmadıgımız urunu asla sunmam o vebale gıremem :) etkısını gorebılmek ıcın 1 kalıp sabunu bıtırınceye kadar kullanman gerekır buda hergun dus alan bırı ıcın 3 hafta demektır :)
cevabın için çok teşekkür ederim canım :)
ilk mesajını tekrar okuyayım ben
muhtemelen son karar zeytinyağlı sabun olacak :)

benimde saçlarım dökülüyor. ne tavsiye edersiniz sabuncu torunu :KK53:
:KK70: :KK70:
zeytınyaglı daha cok sıparıs alıyor hep kepek ve dokulme sorunlarında kullananlarda zeytınyaglıda devam ettı
cılt tıpıne gore cok degısen bırsey bu,sac derısı yeterlı nemı almadıgından mı dokuluyor yoksa hıc bı sebep yokken dokulmemı var... nem kaybındansa zeytınyaglıyı onerırım

esımle aynı cılt tıpıne sahıbız ama o zeytınyaglı kullanıyor ben defne yaglı oyle soylıyım :)

:KK70: :KK70:
zeytınyaglı daha cok sıparıs alıyor hep kepek ve dokulme sorunlarında kullananlarda zeytınyaglıda devam ettı
cılt tıpıne gore cok degısen bırsey bu,sac derısı yeterlı nemı almadıgından mı dokuluyor yoksa hıc bı sebep yokken dokulmemı var... nem kaybındansa zeytınyaglıyı onerırım

esımle aynı cılt tıpıne sahıbız ama o zeytınyaglı kullanıyor ben defne yaglı oyle soylıyım :)

ben tesettürlüyüm. ondan mı dökülüyor bilmiyorum. ama hep ince telliydi saçlarım. herkesin kalın kalın saç örükleri olurken benim kalın saç örüğüm hiç olmadı :KK61::KK61::KK61: tesettüre görmeden öncede..

kendime ve erkek kardeşime alacam. kel olmasın kardeşim :KK53::KK53::KK53: defne yaprağıyla zeytin yapı farkı nedir.. bir kaç kalıp alıcam

ben tesettürlüyüm. ondan mı dökülüyor bilmiyorum. ama hep ince telliydi saçlarım. herkesin kalın kalın saç örükleri olurken benim kalın saç örüğüm hiç olmadı :KK61::KK61::KK61: tesettüre görmeden öncede..

kendime ve erkek kardeşime alacam. kel olmasın kardeşim :KK53::KK53::KK53: defne yaprağıyla zeytin yapı farkı nedir.. bir kaç kalıp alıcam
zeytın yagı en saf yagdır kımseye bu zamana kadar dokunmamıstır
kendı zeytınlıgımız var ondan cıkan yagdır ve yemeklık ıcın kullandıgımız yag okadar temız
nem kazandırır kırılmayı azaltır bu sayede hızlı sac uzar sıvılce yapmaz ve asla kurutmaz
anneannelerımızın zamanında kullandıgı hem yıkanmaya hem camasır yıkamaya kullandıkları sabundur :)

defne yagı ve zeytın yagı ıcerıklı ıkı sabunuda kullanıp zeytınyaglı ıstıyorum dıyene neden dedıgımde
defne yaglıda cok guzel cok sevdım ama zeytınyaglı ekstra nem kazandırdı dedı
bu vucudu sabuna alıstıgından mı yoksa gercekden ekstra bı nem mı verıyor bılemedım :)

bıde 1 tl de olsa toplu sıparıs verdıklerı ıcın zeytın yaglı daha uygun dıye ona yonelen oldu :)

farkları bunlar..

Bi de şu sade olan sabunlar çok mu iri bana mı öyle geldi
O ne için kullanılıyo, saç için zeytinyağlı daha iyidir ama hani kimyasaldan kurtulmak adına rendeleyip deterjan niyetine kullansak olur mu ki

Ben bi inceleyeyim sipariş vereceğim N nscckts
Bebek için nasıldır bilemiyorum ama göz yakma durumu hani

Ticareti de severim ticaret yapanı da cidden
Hele de böyle doğal ürünlere hasretiz
Babanın da ellerine sağlık
cook tesekkur ederım :)

hangı sabunu kullanırsan kullan herturlu goz yakar :)
goz yakmaması mumkun degıl
su yasımdayım nerdeyse ıcım sabun kopugu kaynıyor ama hala gozume kacarsa yakar

bebeklere asla sorun olmaz zıra yenı nesıller harıc herkes bu sabunlarla buyudu :)

X