10 günüm var ama hala oğluma bir isim bulamadık. Kafayı yiycem.

aysun444

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
9 Nisan 2007
1.547
21
Dünyalar kadar isim var ama şöyle içimize sinen, bizim için özel bir anlamı olan bir isim bulamadım.. Sanırım içimize hiçbir ismin tam olarak sinmemesinin nedeni bizim için özel bir anlamı olmaması, mesela kızımız olsaydı adı hazırdı eylül koyacaktık (eylül ayı ilişkimiz için çok önemli bir dönüm noktasıydı), ama erkeğe bulamıyoruz, şu beylik efelik hanlık isimlerdende hoşanmıyoruz daha duygusal bir isim olsun istiyoruz. Napıcaz bilmiyorum. an,den doğsa alalacele isim koycaz ona üzülüyorum. Bana fikir verir misiniz? Lütfeen

baran-yagmur damlasi
benim en cok hosuma giden erkek ismi

allahim gönlüne göre versin
umarim melegine uygun ismi bulursunuz canim
allahim saglikla sihatle kucagina almayi nasip etsin insallah

Canım klasik isim düşünmez misin? Ali, Ömer, Burak, Semih, Faruk, Taha, Eymen, Aras, Yağız, Kerem bunlar benim sevdiğim isimler bende iki isim düşünüyorum sanırım bunlardan iki tanesini seçicem :1rolleyes: sağlıkla gelsin bebişin

Aslında yusuf ismini çok beğeniyorum ama çevremdeki kimse pek beğenmedi, malum zon yıllardaki "yusuf yusuf" takıntısından.. Klasik isimlerden mustafa ile ömeri de beğeniyorum ikiside bizim ailelerimizde var. Çocuklar isimlerinden etkilenirmiş, geçenlerdede bir adam isim analizi yapıyordu, isimlerin bir tınısı olduğunu bu nedenle karakterleri falan etkilediğini söylüyordu.. Mesela gerçekten efe isimli çocuklar hep çok yaramaz oluyor, Yusuflar genel anlamda çalışkan vs.

Yusuf ismin yanına yakışan bir isim önerebilirmisiniz, kıs olursa iyi olur, ama çok yakışır ise uzunda olabilir hani

Bende Yusuf ismini düşünüyorum oğlum olursa tabi senin gibi yanınada
mesela YUSUF ALP
YUSUF EGE
YUSUF ŞAN
YUSUF ÇINAR DA uyumlu bence :))
bende Yusuf kesin erkek olursa ama ikinciye karar veremedim hele bende son haftaları bi göreyim inşallahh

yusuf ziya
yusuf eymen
yusuf sefa
yusuf islam
yusuf cem
yağmrcn canım hayırlısıyla doğur canım...herkese guzel hayırlı bebişler

arkadaşımın golu ahmet yusuf ama son yıllarda yusuf ismi çok var çocugunuzunda sınıfında bir kaç tane yusuf olacaktır..ben oglum olursa adını eymen bera koyacagım inş.ama eymen adı moda olmuş biz 4 yıl önce karar vermiştik degiştirmicez artık.
mehmet kerem
erdem bora
ahmet yusuf
eymen bera
enis deniz
ensar süha
ebrar sina
edip eren
enes emre
emir mete
mert ali
mert emir
melih taha
merih talha
enis taha
emir selçuk
tuğra kağan
alperen
hakan alp
bunlar bana göre hoş isimler..

yusuf ensar
yusuf tunada güzel bence ahh kızlar siz bir isim düşünürken ben 3 isim düşünüyorum üçüz anneesi olup isim seçmek çok zorrrr:ecrin_bebek::ecrin_bebek::ecrin_bebek:

yusuf kayra nasıln tatlım kayranın anlamıda çok güsell

Kayra ismini ilk eşime söylediğimde (aylar önce) ilk defa duymuştu ve dalaga geçmişti:))) hatta beni her küstürdüğünde yanıma gelip karnımı severek "kayra kayra oğlum senin ismin niye böyle" diyordu:)))) beni zorla güldürüp barıştırıyordu:)
Bu ismi koymaz yani hala çok garip geliyo ona bu isim. anlamıda güzel aslında ama böyle.
Bizim en son aklımıza yusufun yanına Mirza mı koysak diye geldi. "Yusuf Mirza" bütün gece rüyamda tekrarlıyordum kendi kendime ama aynı rüyanın içinde konuyla alakasız olacak şekilde bir fare gördüm. Bilmiyorum yaaaa. Öff

bence bi erkeğe en çok deniz,ömür,devrim,mete gibi isimler yakışıyo..yusuf zaten yeterince eski ama çok güzel bi isim çok uzun isimli olursa çocuk için ileride zorluk çıakrabilir bence.. iki isimli olucaksa mesela melik talha ilk söylenişte çoğu kişi anlayamıycaktır ki ikisininde zor uzun ya da hani günümüz isimlerinden olmaması ileride çocuğun okul dönemindede belkide dalga konusu olmasına yol açar diye düşünüyorum biri günümüz isimlerinden olabilir dieğri de hani muhammed,yusuf,ali... gibi isimler olmalıdır bence... ben olsam şahsen öyle yapardım tabi size yardımcı olmak amacıyla söylüyorum karar size kalmış kaydirigubbakcemile5

Kayra ismini ilk eşime söylediğimde (aylar önce) ilk defa duymuştu ve dalaga geçmişti:))) hatta beni her küstürdüğünde yanıma gelip karnımı severek "kayra kayra oğlum senin ismin niye böyle" diyordu:)))) beni zorla güldürüp barıştırıyordu:)
Bu ismi koymaz yani hala çok garip geliyo ona bu isim. anlamıda güzel aslında ama böyle.
Bizim en son aklımıza yusufun yanına Mirza mı koysak diye geldi. "Yusuf Mirza" bütün gece rüyamda tekrarlıyordum kendi kendime ama aynı rüyanın içinde konuyla alakasız olacak şekilde bir fare gördüm. Bilmiyorum yaaaa. Öff

mirza kızlardada çok var canım tabi sen bilirsin yinede
ewet benim cinsiyet belli olmadan önce bende eşime kayrayı söylüyodum
oda saldım çayıra mevlam kayıra die dalga geçiyodu
nedense herkes begenmiyo
yusuf alp. yusuf ılgaz. yusuf aras..

yusuf ismi bence çok güzel yanına illa bişey koymak gerekmiyo
iki isim kullanmak gerçekten zor
zaten en dile yatkın olan söyleniyo genelde
kızıma 2 isim koyduk biz anlaşamamıştık eşimlekaydirigubbakcemile3

X