Bölgesel İncelme 10 günde yaza hazırız

Bölgesel İncelme; Yöntemler ve Ürünler

ezow

Nirvana
Kayıtlı Üye
1 Mart 2007
185
57
33
Kızlar merhaba,
Size yaza girme hazırlığı yaptığmız şu aylarda güzel bi program öneriyorum. Benim ve arkadaşlarım tarafından denenmiştir.Hem sağlık, hem güzel bir beden , güzel bir duruş ve bunları sadece günlük 20 dakikanızı alarak vaad ediyorum :)

Öncelikle beslenme konusunda bir kaç şey söylemek istiyorum. 5 günde 4 kilo veren arkadaşlarımızın mesajlarını görüyorum forumda, üzülerek söylüyorum ki bu tarz zayıflama umut ettiğimiz yağlardan değil , su kaybından kaynaklanıyor ki aslında bu iç organlarımız için zararlı bi durum. Program süresince,sizden her gün bir kase yoğurt, bir tane orta boy elma yemenizi istiyorum. Ekmeği abartmamak koşuluyla yiyebilirsiniz, ekmeksiz doyum hissetmeyenler olduğu için ekmeği bırakmayı önermiyorum. Vücudumuzun karbonhidratlarada ihtiyacı var çünkü ancak günde bir dilim ekmeğe kadar azaltabilirseniz bu çok iyi olur. Kesinlikle baklava gibi hamur tatlılarıyla vedalaşmalısınız. Kızartmaları da programımız için uzak durulucak ana başlıklardan biri yapıyorum. Brokoli gibi hazmı kolaylaştıran sebzeleri sadece suyla haşlayarak yemenizi öneririm. Kırmızı biberler de haşlanarak yendiği zaman kalbimizin büyük dostu. Yiyecek konusunda söyleyeceğim son şey, tuzu ve şekeri azaltabildiğiniz kadar azaltın , mümkünse bırakın.

Şimdiii gelelim programımızın asıl ayağını oluşturan spor meselesine...
Sabah kalktınız, hemen şöyle güzel bir biçimde esneyin böylece birinci hareketimize hazırlanmış olursunuz.

1.hareket : Bu hareket daha çok bel bölgemizde ki simit dediğimiz yan karın yağlarını eritmeye yöneliktir. Dimdik durun, burnunuzdan güzel bir nefes çekerek ağzınızdan verin. Zaten egzersizler boyunca bu nefes hareketleri önemli. Kollarınızı yana doğru tam açın bacaklarınızı az aralık bırakarak sağa doğru eğilin, belinizin altını hareket ettirmemeye çalışın, daha sonra doğrulun ve sola doğru eğilin... Bu hareket programımızın ilk 5 günlük süresince sabah yataktan kalkar kalkmaz ve gece yatmadan önce olmak üzere günde iki kere toplam 50 , 50 yapılmalı.

2.hareket: Biliyorum pek sevmiyoruz bu egzersizi ama mekik karın kaslarımız için adeta bir mucize , sizden ilk 5 günlük programımızda günde sabah ve akşam olmak üzere 5, 5 mekik çekmenizi istiyorum.

3.hareket: Benim en sevdiğim olan bu hareket sırt kaslarını çalıştırmaya, omurga bozukluklarını gidermeye ve güzel bir duruşa sahip olmayı vaad ediyor. Yere yüz üstü uzanın,boynunzu, kollarınızı ve bacaklarınızı arkaya doğru düz olacak şekilde kaldırmaya çalışın, sonra eski pozisyonunuza geri dönün. Bu hareketi günde bir defa 5 tane olacak şekilde yapmalısınız.

4.hareket: Gelelim göğüslere, göğüsleriniz sarkmasını önleyecek ve dikleşip toplanmasını sağlayacak bu hareket biraz uzun vade istiyor, ama aydan aya aynadaki değişimi takip edebilirsiniz. Yere bağdaş kurun, dik oturun. Ellerinizi kalp hizasında önünüzde birleştirin. Avuç içleriniz birbirlerine değmeli, daha sonra birden ellerinizi elektroşok vermiş gibi hızlı olarak avuçiçlerinizden itin. Hareketi ilk yaptığınızda göğüslerinden bir kasın çalıştığını hissediceksiniz. Hissetmiyorsanız, hareketi yapmada bir sorun var demektir.Bunu günde iki kez 40 lık partilerle yapmanız gerekiyor.

5.hareket: Bu hareket kalçanın toparlanmasını sağlıyor , hareket çok basit otururken ayaktayken , her durumda yapılabilir. Kalçanızı sıkın ve iki saniye bekledikten sonra bırakın. İlk 5 günlük programda günlük toplam 150 olacak şekilde yapmalısınız.

6.hareket: Şimdi neredeyse tüm vücudumuzu çalıştırdık bacaklarımız ve kollarımız haricinde...Bacaklarımız için günlük en az yarım saat yürüyüş ve en az 10 dakika koşu öneriyorum. Yürüyüş evet çok önemlidir ama koşu inanılmaz bir etki bırakıyor. Koşu yaparken nefeslerinizii iyi ayarlarsanız daha az yorulduğunuzu görürsünüz. Ayrıca mümkünse bisiklet sürmeyi de öneririm. Kol kısmına gelirsek ayakta dimdik durun , kollarınızı iki yana açın ve dirseklerinizi büzmeden kollarınızla ufak daireler oluşturmaya başlayın . Bu hareket ilk etapta günlük 50 içe 50 dışa olmak üzere toplam 100 daire olucak şekilde yapılmalıdır. Ayrıca yere yatmak bir litrelik dolu su şişeleriyle kolları indirip kaldırmak kollarda biriken yağlara savaş açmak demektir...

Evet kızlar biraz yoğun bir program olabilir, ama tamamen uygulayıpta 1 hafta sonrasında sonuçları görmemek imkansız.... Mayo mu ? Hayır bikini varken ne gerek var :) Yaza hazırız.... :):) Sevgilerle

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…