10 aylık bebeğim 8 kilo

selina26

Üye
Anneler Kulübü
Kayıtlı Üye
21 Eylül 2023
206
99
31
Bebeğim erkek. 6 aya kadar kilo alımı iyiydi 6 aydan sonra sadece 100er gram almaya başladı son ayda hiç almamış. evet 6'dan sonra kilo alımı yavaşlar diyorlar ama bu kadarı çok az değil mi doğum kilosu 3150. 1 yaşında 8 kilolarda kalacak.
Ek gıda iştahı pek olmasa da o kadar kötü değil 3 öğün veriyorum nazlanarak da olsa yiyor. Emziriyorum bir de günde bir kez devam sütü de veriyorum kilo almadı diye ama o da işe yaramadı.
Bir de gece uykuları hiç iyi değil doğduğundan beri 2 saate bir uyanır 4-5kere bununla bi alakası var mı bilmiyorum

Camom bence kilosu gayet iyi 22 aylık oğlum 9 kilo yani bence sayılara takilma

Anne sütü alanlar genelde böyle oluyor canım. Benim oğlumda 9 aylıkken 9kilo filandı . Dediğin gibi ilk 6 ay tosun gibiydi . Ek gıdayı başlangıçta hiç sevmedi . Hep emmek istedi o da kilo yapmadi tabi . 23 aylıkken emmeyi bırakınca biraz toparladı. 13 kilo filan işte o da .

Doktor onerisiyle mama kullanmalisiniz, devam sutu uygun degil 1 yas oncesi

Doktor kontrollerinizde ne dedi? Boyu kac cm?

Doktor onerisiyle mama kullanmalisiniz, devam sutu uygun degil 1 yas oncesi

Doktor kontrollerinizde ne dedi? Boyu kac cm?
Aptamil üzerinde 9-12 aylık devam sütü yazıyor. Ben günlük sadece bi kez 100 ml kadar veriyorum onu bile bitirmediği oluyor. Emziriyorum genelde.
Boyu normal 73 cm, 8 aylıkken doktor zayıf ama korkacak bişey yok demişti kan tahlileri de yapıldı kan damlası arttı kansızlıktan dolayı.
Sonra başka bi doktora gittik 9 aylıkken o da kilo alır ilerde diye pek takılmadı ama 2 aydır kilo aynı

Mama dokunuyor olabilir. Ek gıda ve meme alan bebeğe devam sütü mama vs bana hiç mantıklı gelmiyor.

Devam sutlerinde 6 ay ve uzerine uygun oldugunu yazan yazilar mevcut biliyorum, ama doktorumuzun soyledigi 1 yasa kadar herhangi bir sut turunu kullanmamamiz gerekiyor, cunku mide bagirsak sistemi sutleri tolere edemiyor. Cocugunuzun kilo alamama sebebi (ayni kiloda kaliyor dediginiz icin boyle yaziyorum) muhtemelen sutunuzun yaramamasi, devam sutunu tolere edememesi ve ek gidayi duzgun tuketmemesi.

Ustelik 6 ay sonrasinda da hareketlenme arttigi icin sutunuzden aldigini tamamen yakiyor olmali.

Kendiniz emzirmenizi destekleyecek, sutu daha besleyici hale getirecek gidalar tüketmeye calisin, doktora danisarak bir gastroenteroloji uzmanina yonlendirmesini talep edin ve gastrocunun onerisiyle mama+anne sutu+ek gida uclusuyle devam edin. 1 yas sonrasi zaten sutunuzu daha az tuketecek.

Su an 10 aylik bir kizim var (3 yasina girmek uzere olan bir kizim daha var) kucuk kizim 76 cm ve 9.4 kg, normal boy ve kilo araliginda.

Ek olarak d vitamini kullaniyor musunuz? Kan tahliline gore sanirim demir ilacini arttirmislardir (kan ilaci dediginiz sanirim demir ilaci).

Tüm mamalarda kutu üzerinde devam sütü yazıyor bence aynı ben mi yanlış biliyorum bilmiyorum ilk başta bakmıştım devam sütü 1 yaş sonrası diye düşünüyodum.
Evet d vitamini ve demir kullanıyoruz tekrar değerlere baktıracağız biz de 8. Ayda bakmışlardı

Simdi baktim da hakikaten devam sutu yaziyor 6 ay uzeri icin olanlarda, eskiden bebek sutu yazardi. Bir de devam sutu dediginizde ben sivi formda satilan urunleri anladim ne yalan soyleyim. Kusura bakmayin.

O zaman soyle soyleyim, gastroenterolojiye gitseniz oldukca iyi olur, zaten niye doktor tarafindan yonlendirilmediniz o da ilginc.

Gunde kac cisli ve kakali bez aliyorsunuz cocuktan? Kakasinin kivami nasıl? Su tuketiyor mu?

Benim kızımda 1 yaşındayken 7 kiloydu doktor özel mama yazdı raporlu 6 ay onu kullandık onun üzerine kilo almaya başladı

13 aylık bebeğim 9.5 kilo nerde tuhaflık var gayet normal bence bu kilolar

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…