Gebeliğe Hazırlık 1 yil olmak uzere bebegim olmuyor

Gebe kalmayı planladığımızda yapmamız gereken hazırlıklar.

maydanooz

Guru
Kayıtlı Üye
27 Şubat 2012
411
110
Merhabalar 3 yillik evliyim yaklasik 1 yildir bebek icin ugrasiyorum henuz olmadi. Ozel hastsnede kontrollerimi yaptirmistim sorun olmadigini iletmislerdi.Dr 7 8 ay olmazsa gel demisti.o zaman calisiyordum suan calismadigim icin devlet hastanesine gidecegim egiyim arastirma mecburen. Nasil yapalim nereye gidelim ? Esime uroloji bana jinekoloji infertilite bolumune mi randevu almaliyim ? Yoksa esimde kadin doguma mi gelmeli o mu yonlendirir ? Onun disinda spermiyogram devlet hastanesi yapar mi ?

Bende de durum aynı. Eşin direkt urolojiye gitsin. Semen analizi sonucunu alıp kadın doğuma git. Tuplerine bakilacaktir büyük ihtimal. Ama acisiz olan icin radyomara git.

Esin mutlaka sperm testi versin. Sende hsg yi ihmal etme. En buyuk sorun bence bu ikisi. Hastanenin infertilite bolumune gidip islemlerini yaptiriyorsun onlar seni yonlendiriyor.

Eşin test vermeli ilk aşamada. Onun için ürolojiye gitmek yeterli. HSGden önce biraz daha bekle derim yaşın gençse. Benim 16 ayda oldu hiçbir sebep yokken. Kendini rahat bırak, o geleceği zamanı biliyor.

Hic soğan kuru denedin mi ve birer gun arayla ilişki

Bebeğiniz oldu mu ?

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…