1 yil icinde 3 dusuk ( Hocam lutfen okuyun)

Cannn

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
14 Şubat 2009
6
0
Hocam iyi aksamlar,
Ben Hollandada yasiyorum ve son 1 yil icerisinde malesef 12 haftayi doldurmadan dusuk yaptim ven her defasinda da kurtaj olmak zorunda kaldim.
Burdaki doktorum olaylara cok basit bakiyor. Her dusugumde malesef bu seferde olmadi, doganin kanunu, bir sorun yoktur diyip duruyor.
Ikinci dusukten sonra kromoson( chromoson) testi yaptilar ve birsey cikmadi. Simdi ise rahmine bakacaz ama bir problem cikmaz diyor. Inan ne yapacagimi bilemez oldum. Iyice umutsuzlanmis durumdayim.
Bana ne gibi testler onerirsininiz? En azindan o testlerin yapilmasini isterim.

Sorumu cevaplandirsaniz inan beni cok mutlu etmis olursunuz.

Simdiden size cok tesekkur ediyorum.....

canım bende iki düşük yaşayanlardayım yazını okuyunca kayıtsız kalamadım. kromozondan daha önemli olan kan pıhtılaşma ve bağışıklık testleri var bence onları yaptır bende yaptırdım testleri ve kan pıhtılaşması çıktı bende hamile kalır kalmaz aspirin kullanıcam kan sulansın diye.ama bazı hastalarda yani kan pıhtılaşmasının yoğun olduğu hastalarda da iğne veriliyor ve 9 ay boyunca iğne kullanıyosun. kanı cıvıtıyor. kullanmazsan eğer kan pıhtılaştığı için bebeğe kan gitmiyor ve bebek beslenemeyince düşük oluyor. bence rahme baktırmadan önce bir kan pıhtılaşma ve gen mutasyonu testleerini yaptır. faktör v leiden, MHFC677, protein s ve c faktörleri yanlış hatırlamıyosam tahlilin isimleri. birde bağışıklık sistemine baktır. bazen vücut bebeği yabancı bir madde yada hastalık olarak algılarmış ve vücuttan atmak için antikor üretirmiş yani bağışıklık sisteminde bir problem varmı bebeği yabancı bir madde olarak bünyen algılıyormu onada baktır. üç düşük az değiş devamlı kürtaj olmakta iyi bir şey değil bence 4. denemeden bu testlerini mutlaka yaptır canım. geçmiş olsun

Canim cok tesekkur ederim. Bu yazmis oldugun tavsiyeleri doktoruma soyleyecegim. Biraz daha bilgilenmis oldum.

Hocam siz ne dersiniz? Sizin daha baska onerileriniz varmi??

Merhaba Cannn,

Histereskopi yöntemi ile rahim yapınızı incelemek yararlı olabilir, yer kaplayan kitle varlığında ya da rahimin doğal yapısının daralmış olduğu durumlarda erken dönem gebelik kayıpları görülebilir. Doktorunuz bu durumu değerlendirmek istemiş olabilir. Size önerim, bu uygulamayı yaparken, diğer yandan da yine erken dönem gebelik kayıplarına neden olduğunu bildiğimiz immunolojik faktörlerinizin düzeylerinin de gözden geçirilmesini sağlamanız olacaktır. Sağlıklı günler geçirmenizi ve doğru-etkili tedavilerle buluşmanızı dilerim.

Op. Dr. Osman Denizhan Özgün
Maya Tüp Bebek ve Kadın Sağlığı Merkezi

X