Bebek Beslenmesi 1 haftalık kızım emmiyor yardım lütfen

Bebek Beslenmesi, Ek Besin Önerileri, Mamalar, Anne Sütü, 3 yaştan büyük çocukların çok yeme ya da yememe, obezlik, iştahsızlık, okulda beslenme, beslenirken dikkat edilecek konuların yani her türlü yeme problemlerinin paylaşıldığı alan.

emilyyyyyy06

emel
Kayıtlı Üye
28 Haziran 2010
546
4
bebeğimi sezeryan genel anestezi ile dünyaya getirdim. ama vucudumun narkoza gosterdıgı tepkı yuzunden bebeğim dogduktan 2.5 saat sonra ayılabıldım. hayal meyal hatırlıyorum acından ölmek üzere olan bebeğime dogduktan 3 saat sonra hala mememi tutturmaya calışıyordu hemşire. o da bir iki damla kolostrumla doğamayacağı için sonunda mama verdiler. 2 gun hastanede kaldıgım sure boyunca mamaya devam ettıler emzirtmek için uğraşmadılar. ben de bilmediğimden biberona alışacağını emzirmedim. zaten süt de yoktu sezeryan sırasında 3 tane ceviz buyuklugunde mıyom varmış onu da almışlar. normal sezeryanlıdan daha cok acı cektım gunlerce 2 amelıyatı ıkı anda oldugum ıcın. uzun sure amelıyathanenın sogugunda kaldıgım ıcın ensem boynum omuzlarımda da çok şiddetli ağrı vardı tarife dilemez acıyordu. sezeryandan sonra 2 gun gazım da cıkmayınca acılarım kat kat arttı. eve dondukten sonra anca duzelmeye başladım. bebeğimi mememe tutmaya başladım 3. gunden ıtıbaren ama 2 cop cop yapıp bakıyordu sut gelmıyor ağlıyor ıskence cekıyordu. drun tavsiyesi uzerıne her mamadan once bes dk bu savaşı verıyorum. dogumdan once mılkway marka mını elektrıklı sut sağma pompası almıştım. 3. gun onunla sutumu sağmaya başladım kolostrum 30 ml gelıyordu 3-4 saatte bır. onu bıberonla verıyordum mamanın yanında. ama o makına etkısız olmaya başladı. bız de medelanın hastane tıpı sut sağma makınasını kıraladık dun geldı makına. o çok ıyı sağıyor. 3 saatte bır 50 ml gelıyor sutum. dun bebegıme 5 kez anne sutu verdık tabı bıberonla. dıger zmaanlarda 4-5 kez heralde hazır mama verdık.
ama sut sağma cok zahmetlı gerek bıberonun ve makınanın aparatlarının her defasında sterılıze edılmek zorunda olması, gerek makınayla 20 dk sağma ışlemı sırasında bebeğın cok acıkabılmesı, gerekse 20 dk sağma 20 dk besleme 20 dk sterılızasyon derken her beslenmenın tam 1 saatımı alması ve benım haşat olmam. gerçekten cok zor. ustelık sut gelme olayı beyınle gogus arasında bır olay oldugu ıcın bebeğımın değil de tuhaf bır makınanın gogsumu emıyor olması sutun kesılmesıne de sebep olabılır allah korusun.
bugun aksam 7 gunluk olucaz ve durumumuz su: sabah 50 ml sutumu sap,ğdım. bıberonla azıcık verdım 5 ml kadar tadını alıp coşsun dıye. sonra mememı verdım ustusute anca 4-5 kez copurdattı. bısey gelmeyınce kıvrandı. bu işlemi bıberondakı sut bıtene kadar tekrarladım. bir mem bır bıberon seklınde. tabı zaten memedekı sutu sağdıgımdan o mememı copurdattıgında süt gelmıyordur . sadece memeden emmeye alışsın dıye yapıyorum. bır de yenıdoğan drumuz her doyurmadan once memede 4-5 dk savas ver kı beynıne sut uretım sınyalı gıtsın demişti ondan boyle yaptım. mememi her ağzına lışında maksımum 4-5 kez cekıp copurdattıgından sut de dırekt onun agzına gelmıyor. emmezse bu boyle devam edecek. makına vakumladıgında gayet ıyı fıskırıyor sutum. sutum var yanı. sorun kızımın emmesı memeden bıberon kolayına geldıgı ıcın ogrenemıyor.
annecikler ne yapabılırım emmeye alışması ıcın mememden. benzerı durumu yaşayıp çözen ya da sağdan soldan çözüm duyan varsa lütfen paylaşsın
bır de 7 gunluk bır anneden gunde 4-5 ke z 50 ser ml yani gunde toplam 200-250 ml süt sağılması normalmi azmı

benim kızım hiç emmedi canım.3 ay kadar sağıp verdim ve mama takviyesi yaptım.emmesi için çok uğraştım ama alışmadı.olmayınca olmuyor.yapacak birşey yok.inşallah seninki emer.doğal akışlı biberonlar var ondan al çok gelmesin süt.böylece memede yabancılık çekmez.süt emince daha çok çıkıyor ve vücut daha çok üretiyor. makina bir yere kadar bence.dediğin gibi çok zor bazen ben bir saat süt sağdığımı hatırlarım.makinayla 20 dakka sağardım.göğsümü tam boşaltmadığı için elle devam ederdim dedğin gibi sterileze et biberon yıka haşatım çıkardı.benim göğüs uçalrım içe dönüktü ondanda alamadı benimki sonra çıktı ama biberona alıştığı için yaygara kopardı.doğal akışlı anne memesine benzeyen biberonlardan al ilk önce memeni ver.emmeyen bebek çok zor inşallah emer

Önce sağıp sonra memeni veriyorsun ya, bebek süt olmadığı için kızıyor. 4-5 kere copurdatabiliyorsa o bebek memeyi tutacak demektir. Bu arada sütün de gayet bol. İlk ay ben sağdığımda 30 ml gelince seviniyordum. Neredeyse hiç amam takviyesi almadan (haftada bir filan çok yorgun olduğum günler yatmadan önce 1 biberon hariç, yani çok istisnai durumlar hariç) büyüdü bebeğim. Hep de iyi kilo aldı.
Benim sana tavsiyem önce emzir bebeni. Israrcı ol biraz, emebildiği kadar emsin. Sonra kalan sütü sağ. O sütü buzdolabında sakla. Bir dahaki sefere gene emzir, baktın çekemedi, aç kaldı seni emdikten sonra daha önceden sağdığın sütü ver. Kalan sütü gene sağ, dolaba koy, bir sonraki emme için. Yalnız bebeğin 4-5 defa çekince kucağından bırakma. Daha çok küçük, kucağa filan alışmaz o kadar küçük bebek. Tut göğsünde o uyuyup uyanıp emsin. Bir de 4-5 değil de 8-10 kere corplatsa doyar zaten. Şu anda midesi bir ceviz kadar. İçtiği süt az değil yani. sütün bolsa 4-5 çekişte baya süt gidiyordur onun midesine. O yüzden hiç sağmadan da deneyebilirsin. ama her durumda saat başı filan bebeğini memene koy. Alışana kadar neredeyse memede yaşasın bebeğin. Uykusunu filan sonra düzene koyarsın. Şu anda birinci öncelik memeyi tutmayı öğrenmesi.

Önce sağıp sonra memeni veriyorsun ya, bebek süt olmadığı için kızıyor. 4-5 kere copurdatabiliyorsa o bebek memeyi tutacak demektir. Bu arada sütün de gayet bol. İlk ay ben sağdığımda 30 ml gelince seviniyordum. Neredeyse hiç amam takviyesi almadan (haftada bir filan çok yorgun olduğum günler yatmadan önce 1 biberon hariç, yani çok istisnai durumlar hariç) büyüdü bebeğim. Hep de iyi kilo aldı.
Benim sana tavsiyem önce emzir bebeni. Israrcı ol biraz, emebildiği kadar emsin. Sonra kalan sütü sağ. O sütü buzdolabında sakla. Bir dahaki sefere gene emzir, baktın çekemedi, aç kaldı seni emdikten sonra daha önceden sağdığın sütü ver. Kalan sütü gene sağ, dolaba koy, bir sonraki emme için. Yalnız bebeğin 4-5 defa çekince kucağından bırakma. Daha çok küçük, kucağa filan alışmaz o kadar küçük bebek. Tut göğsünde o uyuyup uyanıp emsin. Bir de 4-5 değil de 8-10 kere corplatsa doyar zaten. Şu anda midesi bir ceviz kadar. İçtiği süt az değil yani. sütün bolsa 4-5 çekişte baya süt gidiyordur onun midesine. O yüzden hiç sağmadan da deneyebilirsin. ama her durumda saat başı filan bebeğini memene koy. Alışana kadar neredeyse memede yaşasın bebeğin. Uykusunu filan sonra düzene koyarsın. Şu anda birinci öncelik memeyi tutmayı öğrenmesi.

Evet canım sana çok katılıyorum biraz zor bir sürec olacak ama bebişin için değer ayrıca emerken bebeğinin seninle kuracağı tensel temas onun ve senin ruh sağlığın için çok önemli. Bir annenin bebeğini emzirirken onunla göz teması kurması harika bir duygu. O minicik elleriyle sana dokunması, parmağını tutması, anne kokusunu yaşaması müthit bir duygu. Sağlık ve mutlulukla bebeğinizi büyütün. Allah esteyen herkesi bebek sahibi yapsın. Sevgiyle kalın...

Bir de bir yerde okumuştum ama ne kadar doğru bilemem. Bebeği emzirmeye başlarken memeyi kavraması ve emmesi için gerekli ağız hareketini siz karşısında yaparsanız daha kolay öğrenirmiş.

canım benim oğlum da ilk 8 gün hiç emmedi ama seninki gibi bi iki copurdatma değil hiç ağzına almıyodu tutmuyodu bile sağarak verdim bende ..8 günün sonunda 1 saatlik savaşın sonunda nihayet 3 kere üst üste çekti ve bırakmadı doyana kadar..bundan sonrası da öyle devam etti yani 45 dk savaştan sonra alıyodu anca inan çok zordu ama ben bırakmadım..emmiyorsa dinlendiriyodum birazcık(çok ağlıyordu çünkü) 10 dk sonra yine deniyodum..3 ayımız böyle geçti anlican o ağlıyor ben ağlıyorum kan ter içinde kalıyoduk ikimiz ama illa yarım saat 45 dk sonra emmeye başlıyordu ve yarım saat en az kalıyordu memede..sütüm de boldu-ilk ayın sonunda tek göğüsten 100cc falan çıkıyodu ama emmesi hiçbi zaman düzene girmedi hep uğraştıra uğraştıra..ilk 3 ay mama takviyesi yapmadım pek fazla 1 gün bi 30cc verip günlerce hatta haftalarca vermediğim de oluyodu..bizim şansızlığımız 3 ayın sonunda sünnet olunca oldu..hiç emmek istemedi oğlum çok ağladı..bende onunla ilgilenme telaşından sağmayı ihmal ettim ha şimdi emer die..bi gece uyandım ki göğüslrim taş tarifsiz bi ağrı ve 38.6 ateş..sabaha kadar zor dayandım annemi aradım sık göğüslerini dedi tülbentle öyle yaptım,günün sonunda sütüm kesilmişti göğüslerim yumuşacık olmuştu..ama çok pişmanım inan ki keşke sağsaydım emmediğinde..acısı geçince yine savaşa savaşa emerdi ama olsun en azından anne sütünden mahrum kalmazdı..sen sakın benim yaptığım hatayı yapma iki üç kez çekiyosa emer mutlaka..baya uğraş ama sağmadan öyle 5 dk falan değil diyorum ya bizim bazen 1 saati bulurdu ama elinde sonunda emerdi..

benim kızım da doğduğunda sütüm ilk gün az olduğu için mama verdi hemşireler ama memeyi de alsın diye kaşıkla verdiler. Daha sonra kızım 4 günlükken sarılık oldu. Fototerapi için hastaneye yattık. Bu sefer hemşireler bol beslenmesi lazım çocuğun diye yeniden mama verdiler ama bu sefer biberonla verdiler hızlı emsin diye. Bebeğim de çok güzel emdi. Hem sütümü sağıp veriyodum hem mama veriyodum biberonla. Çok şükür sarılığı atlatınca mamayı kestik ama bu sefer biberon kolayına geldi diye beni emmek istemedi. Ama kesinlikle biberon vermedim. Hep mememi verdim emdiği kadar. Birkaç sefer sonra zaten şapur şupur emmeye başladı. Şu an 3 aylık biberon hiç kullanmıyorum. Sana tavsiyem biberonu unuttur. Sürekli memeye tut. Bi de biberona çok ihtiyaç duyarsan kaşıkla ver. Ama bibirkaç güne memeye alışır.

benim bebeğim doğduktan sonra emmek istemedi. bizde sağıp kaşıkla azar azar veriyorduk. ama bizim sağıp verdiğimiz süt yetmedi ve oğlum sarılık oldu. mecburen mama+anne sütü şeklinde biberonla beslemeye başladık. emzirmeye çalıştığımda kendini geriye atıp çığlık çığlığa ağlıyordu. bir defa bile tutmuyordu.

emmeyen bebek gerçekten çok zor. süt sağ biberona doldur. uygun sığaklıkta muhafaza et. süt pompası ve biberon yıka steril et. mama için uygun sıcaklıkta su bulundur vs. haklısın gerçektende çok zor.

bebeğim bir aylık olduğunda artık kafayı kırmaya başladım. bukadar uğraşıyordum ve bebeğim hala yeterli anne sütü alamıyordu. hiçbir pompa bebek kadar iyi çekemez. bütün hayatım süt pompası ile geçmeye başladı. ve çaraler aramaya başladım.
1) artık sarılık tehlikesi geçtiği için artık bebeğimi kısa süreli aç bırakmaya başladım.
2) her emzirme denemesinden önce göğüslerimi bir dakika kadar sağıyordum. böylece bebeğim daha dokunur dokunmaz ağzına süt damlıyordu.
3) hiç pes etmedim.
ve sonunda birgün bebeğime altı saat kadar hiç biberon vermedim. ağladıkça ağzına meme verdim. ve sonunda ben kazandım. kırkımız çıktığı gün emmeye başladı. :nazar: :KK19: :KK19: :KK19:

bebeğimi sezeryan genel anestezi ile dünyaya getirdim. ama vucudumun narkoza gosterdıgı tepkı yuzunden bebeğim dogduktan 2.5 saat sonra ayılabıldım. hayal meyal hatırlıyorum acından ölmek üzere olan bebeğime dogduktan 3 saat sonra hala mememi tutturmaya calışıyordu hemşire. o da bir iki damla kolostrumla doğamayacağı için sonunda mama verdiler. 2 gun hastanede kaldıgım sure boyunca mamaya devam ettıler emzirtmek için uğraşmadılar. ben de bilmediğimden biberona alışacağını emzirmedim. zaten süt de yoktu sezeryan sırasında 3 tane ceviz buyuklugunde mıyom varmış onu da almışlar. normal sezeryanlıdan daha cok acı cektım gunlerce 2 amelıyatı ıkı anda oldugum ıcın. uzun sure amelıyathanenın sogugunda kaldıgım ıcın ensem boynum omuzlarımda da çok şiddetli ağrı vardı tarife dilemez acıyordu. sezeryandan sonra 2 gun gazım da cıkmayınca acılarım kat kat arttı. eve dondukten sonra anca duzelmeye başladım. bebeğimi mememe tutmaya başladım 3. gunden ıtıbaren ama 2 cop cop yapıp bakıyordu sut gelmıyor ağlıyor ıskence cekıyordu. drun tavsiyesi uzerıne her mamadan once bes dk bu savaşı verıyorum. dogumdan once mılkway marka mını elektrıklı sut sağma pompası almıştım. 3. gun onunla sutumu sağmaya başladım kolostrum 30 ml gelıyordu 3-4 saatte bır. onu bıberonla verıyordum mamanın yanında. ama o makına etkısız olmaya başladı. bız de medelanın hastane tıpı sut sağma makınasını kıraladık dun geldı makına. o çok ıyı sağıyor. 3 saatte bır 50 ml gelıyor sutum. dun bebegıme 5 kez anne sutu verdık tabı bıberonla. dıger zmaanlarda 4-5 kez heralde hazır mama verdık.
ama sut sağma cok zahmetlı gerek bıberonun ve makınanın aparatlarının her defasında sterılıze edılmek zorunda olması, gerek makınayla 20 dk sağma ışlemı sırasında bebeğın cok acıkabılmesı, gerekse 20 dk sağma 20 dk besleme 20 dk sterılızasyon derken her beslenmenın tam 1 saatımı alması ve benım haşat olmam. gerçekten cok zor. ustelık sut gelme olayı beyınle gogus arasında bır olay oldugu ıcın bebeğımın değil de tuhaf bır makınanın gogsumu emıyor olması sutun kesılmesıne de sebep olabılır allah korusun.
bugun aksam 7 gunluk olucaz ve durumumuz su: sabah 50 ml sutumu sap,ğdım. bıberonla azıcık verdım 5 ml kadar tadını alıp coşsun dıye. sonra mememı verdım ustusute anca 4-5 kez copurdattı. bısey gelmeyınce kıvrandı. bu işlemi bıberondakı sut bıtene kadar tekrarladım. bir mem bır bıberon seklınde. tabı zaten memedekı sutu sağdıgımdan o mememı copurdattıgında süt gelmıyordur . sadece memeden emmeye alışsın dıye yapıyorum. bır de yenıdoğan drumuz her doyurmadan once memede 4-5 dk savas ver kı beynıne sut uretım sınyalı gıtsın demişti ondan boyle yaptım. mememi her ağzına lışında maksımum 4-5 kez cekıp copurdattıgından sut de dırekt onun agzına gelmıyor. emmezse bu boyle devam edecek. makına vakumladıgında gayet ıyı fıskırıyor sutum. sutum var yanı. sorun kızımın emmesı memeden bıberon kolayına geldıgı ıcın ogrenemıyor.
annecikler ne yapabılırım emmeye alışması ıcın mememden. benzerı durumu yaşayıp çözen ya da sağdan soldan çözüm duyan varsa lütfen paylaşsın
bır de 7 gunluk bır anneden gunde 4-5 ke z 50 ser ml yani gunde toplam 200-250 ml süt sağılması normalmi azmı

Canım sakın biberona alıştırma. Ama başlarda özellikle hastanede felan veriyorlar mamadan biberonla. Endişe de etme. Ama zor da kalırsan Dr.Brownsun doğal akışlı biberonu var onu alabilirsin. Yine de kaşıklı vermeyi dene. Bir de sütüm yeterli mi yetersiz mi diye düşünme. Gayet iyi ama az olsa bile zaten bebek emdikçe çoğalacak. Bazen azalır bazen çoğalır, bu tamamen senin kafanda bitiyor. Mümkün olduğunca bebekle beraber yat, sürekli kucağında dursun. Göğsüne de yakın tut sürekli emzirmeye çalış. O şekilde hem bebek kokunu alır hem de sen bebeğe yakın oldukça süt salgılarsın.
Şunu da unutma başta bu çektiğin sıkıntıları benzer veya farklı şekilde herkes yaşıyor. Bir de bebeğe başlarda sütünün sindirimi zor gelebilir. Bizimki hiç uyumamıştı ilk doğduğunda , bütün bebekler uyuyakalırken sarılık olurken bizimki de tam tersi 5 dk. bile uyumamıştı. Meğer anne sütünü sindiremiyormuş. Bütün gece dikişimle kucağımda yatırmıştım sabaha kadar ben de uyuyamıştım bebeğim ancak öyle uyumuştu. Bu durumu aylar sonra anladık. Anne sütünün sindirimine yardımcı bir damla kullanmıştık. Bir kaka testiyle çıkıyor ama aylarca ne oluyor acaba çocuk niye bir bırakıp bir emiyor diye kafa patlatmıştık doktorla beraber.

Bir de benim anlayamadığım bu kolostrum sütüyle bebek doymaz endişesi. Zaten bebek bu kolostrum sütünü emerek bağışıklık sistemini güçlendirecek; niye araya mamayı tıkıyorlar ve engelliyorlar bu yararlı sütün alımını. Bir de herkes sanki ilk başta hemen bembeyaz bir süt fışkıracak sanıyorlar. Başlarda milim milim geliyor kolostrum sütü. Doğum yaptığım hastanede hemşirenin biri ilk gelen damla şeklindeki süt boşuna gitmesin diye bebeğin ağzına vermişti direk, o çok dikkatimi çekmişti. Bir damlası bile önemli bu çok yararlı bir süt demişti. Öyle çektikçe bebek süt birkaç gün sonra sarı süte sonra da beyaz süte dönüyor.

Kısacası ölçüm yapma , kafaya takma, sürekli emzirmeye çalış ve emzirmenin tadını çıkarmaya bak canım. Eğer sıkıntın devam ederse, sütün olduğu halde bebeğin kıvranıyorsa doktoruna da sormak kaydıyla, gaitada redüktan madde diye bir test var onu yaptır derim.

canım bende seninle aynı durumdayım. benimde kızım yarın bir haftalık olucak. sinirlerim git git gide bozulmaya başladı.ben normal doğum yaptım ama erken doğum tehlikemolduğu için bir sürü hormon ilaçı aldım.bu yüzdensütüm yok denecek kadar az .sütüm anca 5. günde geldi oda benim pompalarla uğraşmamla ne yapacağımı bilemiyorum.

teşekkürler annecikler. sizlerden aldıgım moralle ve sağlık ocağındaki hemşirenin emzirmeyi göstermesi sonucu ben emzirmeyi kızım da emmeyi ögrendik çok şükür. daha çenesi çok zayıf hemen yoruluyor ben de bıraz emzirip sonra daha once sağdığım sütü biberonla veriyorum dr browns bıberonla. hem memeyi hem de bıberonu emıyor . drumuz bır ayını doldursun sonra memede daha uzun tutarsın o zamana kadar kılosunu toparlaması muhim dedi. sağarak gunde 600-700 ml sütüm çıkıyor artık onu verıyoruz bıraz memeden emıyor orda ne kadar aldıgını bılemıyoruz tabi. eger doymaz mırıldanırsa da gunde 1 ya da 2 kez mama takvıyesı yapıyoruz

teşekkürler annecikler. sizlerden aldıgım moralle ve sağlık ocağındaki hemşirenin emzirmeyi göstermesi sonucu ben emzirmeyi kızım da emmeyi ögrendik çok şükür. daha çenesi çok zayıf hemen yoruluyor ben de bıraz emzirip sonra daha once sağdığım sütü biberonla veriyorum dr browns bıberonla. hem memeyi hem de bıberonu emıyor . drumuz bır ayını doldursun sonra memede daha uzun tutarsın o zamana kadar kılosunu toparlaması muhim dedi. sağarak gunde 600-700 ml sütüm çıkıyor artık onu verıyoruz bıraz memeden emıyor orda ne kadar aldıgını bılemıyoruz tabi. eger doymaz mırıldanırsa da gunde 1 ya da 2 kez mama takvıyesı yapıyoruz

Çok sevindim. Emindim zaten bebeğinin memeyi tutacağından. 600-700 ml süt çok yeterli. Emerken sağdığından daha fazla çekiyor zaten. Hiç mama takviyesine gerek yok. Giderek emme süresini uzat. Sevgiler.

Zannedersem Keçiören hastanesinde Engin Furtun'da doğum yaptın.. Sezaryenın bile kolay olmadğını okudum.. Bende ankaraya yeni taşındım ve Dr. E. Furtun'a gidiyorum.. Sormak istediğim ise sezeyana mı teşvik ediyor çünkü bana ilk gittiğimde bilgi vermedi doğum şekli hakkında.. Bende sezaryenla yapıp sütümün gelmemesinden çok korkuyorum..
Müsait olduğunda bilgi vermen ricasıyla...
Allah kolaylık versin :)

canım ben normal dogum yaptım ve bebegım ılk 23 gun asla emmedı mama verıyodum arada sutumu sagıp verıyodum 23 günün sonunda ara ara denemelerımın sonucunu aldım ve bebegım meme delısı oldu umudunu kaybetme ve ara ara bebegını gögsünle oynat emınım alıcaktır

Merhabalar oncelikle hayirli olsun bebisin:)oncelikle sakin ol hic kafana takma rahat ol ve kimsenin lafina (olumsiz olanlara)kafani takma.benimde oglum ilk dogdugunda mememi alamadi ve istenbulun en iyi hastanesindeki hemsireler cok orali olup ugrasmadilar ve silikon baslik takip emzirttiler ve oglum buna alisti benim hic gogus ucum yoktu nezaman silikonsuz denesem katiliyordu bende aman anne sutu alsinda nekadar emerse kardir dedm ilk 10gunde yaklasik 700gr da kilo verdi ama hic pes etmedim yemek bile yerken mememdeydi saat basi emiyordu oyle uyuyup uyanip tekrar emiyordu hatta.suanda oglum1,5 yasinda ve hala emiyor.onemli olan imanmak sabirli olmak emsinde nasil emerse nekadar emerse emsin hic uzulme.ayrica ben 2aylik falan olunca milkwayle sagiyordum gunduz az emerse ve her gece direk ikisinide sagip veriyordum ve sagma isi sutumu cok arttirdi sagdigim sutur browns biberon cok iyi onunla veriyordum.kolay gelsin iyi aksamlar:)))

bnde yaşadım canım aynı şeyleri hele sağ göğsümü hiç almıordu saatlerce uğraştığım oldu sonunda çareyi silikkon uçlarda bulduk çok rahat kavradı sonra göğsümü ve biberona alışma durumuda olmadı onunla..

X