1 bucuk yaşında ki kızımın yemek yememesi

Nar tanesii

Üye
Kayıtlı Üye
23 Kasım 2022
67
27
31
Merhaba 19 aylik kizim aylik meme bağımlısı oldu resmen ek gida veremiyorum ek gıdaya 6 aylıkken azar azar başladım ve yiyodu yoğurt meyve sebze püre şeklinde günde iki öğün olarak ıvır zıvır da yoyodu arada 1 yaşından sonra ek gıdayı reddetmeye başladı sadece meyve yemeye başladı yaklaşık 2 aydır bisey yediremiyorum herseyi reddediyor kaşığı uzatınca bağırıyor sürekli emmek istiyoru sadece arada makarna yiyor bazende çok az meyve ne yapacağımı bilmiyorum bu konu beni çok üzüyor benim gibi yaşayan varmi nasil bi yol izlemem gerekiyor yardımlarınızı bekliyorum eczaneden iştah açıcı ilac alsam işe yarar mi

Sanırım meme ve yemek saatlerini denk getirdiğiniz için memeden doyan karınla diğer besinlere ihtiyaç duymuyor. Kan değerleri nasıl? Bazı vitamin değerlerinin eksikliğindede iştahsızlık gözükebiliyor. Planınız ne zamana kadar emzirmek bilmiyorum ama 2 yaş ise zaten az kalmış yavaş yavaş kademeli azaltarak 4-5 aya süreci yayayarak hem memeyi azaltıp hem de gıdaya yoğunlaşabilirsiniz. Bir de çevremde gördüğüm kız bebekler genelde iştahsız olabiliyorlar.

Benim kızım da çok istahsizdi maalesef. Biz zorla yediriyorduk. Ona rağmen zayıftı. Doktor doktor gezdik. Tahliller hep temiz çıktı. Doktorlar zorla yemek yedirmeyin, siz hiç açlıktan ölen cocuk gördünüz mü dedi. Kendisi yemek isterse yer zaten dedi ama anne yüreği dayanamıyor işte . Üstelik çevreden de aa ne kadar zayıf, hiç bakamamışsınız gibi cümleler duyunca iyice psikolojik olarak çöküyor insan. Ustelik benim kizim iki yasina dogru yürüdü. Size tavsiyem her yemeğin tadına baktırmaya çalışın. Az yese de önemli değil. Yavaş yavaş açılır zaten. Benim kızım şimdi sekiz yaşına girecek. Keske benden yemek istese de ben ona her seyi yapsam diyordum. Çok şükür artik yiyor. Siz rahat olun ki çocuğunuz da rahat olsun.

Az az tadına bakiyor tabiki ama herseyi yemiyor asla çorba içmez sürekli emdiginden dolayi galiba kraker yer bazen de meyve tarzı ne zamana kadar böyle devam eder bilmiyorum

Emzirmeyi bıraktırmak düşündünüz mü hiç, 1 yaşından sonra meme arka planda kalmalı ve el gıda öne geçmeli. Bence yeterince meme vermişsiniz.

Canım benim kızımda 17 aylık ve memeyi yavaştan kesmeye başladım söyle sık sık emziriyordum artık günde bir defaya düşürdüm onun dışında yemeği yiyor içiyor sende bence yavaştan azalttmaya ya da kesmeye bak zaten sonra acıkınca ister istemez yemek yicektir ve emzirdiğin için de sütünden doyuyor o yüzden yemek yemiyor

Az az tadına bakiyor tabiki ama herseyi yemiyor asla çorba içmez sürekli emdiginden dolayi galiba kraker yer bazen de meyve tarzı ne zamana kadar böyle devam eder bilmiyorum
Meme bıraktırma yöntemlerini denemelisiniz ve ailecek yemek saatlerinde beraber masaya oturup evde kim varsa iştahlı bir şekilde yemegi ballandirarak yemeli çocuklar gördüklerini yapıyorlar size bir süre sonra özenecektir sabredip rahatlayın güzel sekilli yemekler hazırlayın herkes önünde yemek yesin

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…