1 aylık bebeğim hep memede durmak istiyor ?

TugbaCO

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
12 Aralık 2023
36
10
24
Merhabalar bebeğim 25 günlük ilk hafta kilo kaybı fazla olduğu için mama başlandı şimdi sütüm çok şükür arttı sadece beni emsin istiyorum mamayı kestim ama bebeğim hep memede durmak istiyor memede uyuyor yatırınca çok ağlıyor acaba doymuyomu ??? Mama verince 2 saat uyuyor bazen 3 saat ama emzirirken 10 dk anca uyuyor

Bırakın dursun , ne güzel. Sizinle bağ kuruyor, daha kendini anne karnında hissediyor o annesi. Emse de emmese de dursun.
Evet size zor olacaktır ama o günler çok çabuk geçiyor inanın. Bebeğim 3 aylık biz hala bu sıcakta kanguru şeklinde uyuyoruz, terden pişiyoruz ikimizde düşünün yine de besige gitmiyor, benim kokumla uyuyor. Keyfini çıkartın bu sürecin.

Doyma konusunda da, cisli bezi takip edin, günde 5-6 bez değişimi oluyorsa doyuyordur. Doymasa memede de ağlar zaten. Bir de arada sağım yapıp deneyin sütünüz geliyor mu ki zaten elinizle yoklasaniz da anlarsınız

Sadece doymak için emmiyor aslında emerek uyanınca tekrar uykuya dalabilmek için emmek istiyor. Bir de o kadar küçük bebeğin memede kalmak istemesi çok normal. Ben 3 ay yapışık yaşadım bebeğimle. Sonra ayrıldım diyemem ama tabii ilk zamanlar hep emmek isteyecek her istedikçe verin şu an en ihtiyacı olan o yavrunun. Allah bağışlasın.

Doyma konusunda da, cisli bezi takip edin, günde 5-6 bez değişimi oluyorsa doyuyordur. Doymasa memede de ağlar zaten. Bir de arada sağım yapıp deneyin sütünüz geliyor mu ki zaten elinizle yoklasaniz da anlarsınız
Günlük en az 10 bez değiştiriyoruz ama yinede mama arıyor bende doymuyor diye düşünmeye başladım

Memede duracak yeni doğan koala gibi sana yapışık durur. Kokunla sakinleşmek güvende hissetmek istiyor. Amniyon sıvısındaki koku memende de var onu istiyor.
Mama içinde uyumasının sebebi her ne kadar ona uygun olsa da yapay bir şey ve sindirim sistemine ağır geliyor bayılıyor aslında. Sütün en hafif dolu gıda ağır ağır emiyor yormuyor onu. Mama gibi ağır olmadığı için algıları açık çabuk uyanır. Minicik bebekten uyku düzeni beklemek ilk 3 ay öantıklı değil. Hele bu yenidoğan ise. Sarıl bol bol öp kokla, dursun memede. Mama verme, sütün azalır. Emsin bebiş bıl bol. Bir daha bu kadar minik olmayacak tadını çıkar sana aşık bir minnoş var geçici bu günler özlersin

Günlük en az 10 bez değiştiriyoruz ama yinede mama arıyor bende doymuyor diye düşünmeye başladım
Emmek istemesi illa aç olduğu anlamına gelmiyor, seni özler ister, kokunu ister, korkar ister, sıkılır ister, gazı olur ister, ağrısı olur emmek ister, güvende hissetmek ister emer, susayınca emmek ister.

Aslında şöyle, ben de ilk 1 ay mama+meme gittim sütüm yoktu. Şimdi 3.aydayiz sütüm gayet yeterli, mama versem yine yer. Mamayı seven bebek itiraz etmiyor, doydum da demiyor. Meme için de öyle doymuş olsa da emer memeyi de. Doktorunuz sizi daha iyi yönlendirir, yavaş yavaş mamayı kesin, 2. ayın sonu gibi artık meme de süt üretim miktarı bebeğe göre şekillenmiş oluyor. Fazla süt de başa bela, az süt olursa da bebek aç kalır... O denge 2. ya da 3. ayda oturmuş olur. Gece emmesini mutlaka yaptırın, atlamayın. Gece süt üretimi daha çok oluyor.

Emmek istemesi illa aç olduğu anlamına gelmiyor, seni özler ister, kokunu ister, korkar ister, sıkılır ister, gazı olur ister, ağrısı olur emmek ister, güvende hissetmek ister emer, susayınca emmek ister.
Gün boyu hep mememde hiç ayrılmıyor yatırdığım an uyanıyor memeden kafasını ayırdığı an aranıyor ağlıyor bende o yüzden aç sanıyorum sabah 8 den akşam 12 ye kadar memede

Gün boyu hep mememde hiç ayrılmıyor yatırdığım an uyanıyor memeden kafasını ayırdığı an aranıyor ağlıyor bende o yüzden aç sanıyorum sabah 8 den akşam 12 ye kadar memede
Valla benim minnoş da 3 ay 16 günlük. İlk zamanlar biz de öyleydik. Korkma zamanla geçiyor bol bol sarıl güvenli bağlanma gerçekleşsin çok ağlatma. Yerine koyarken iyice dalmasını bekle yan yatır arkasına destek koy. Hemen elini çekme yerine koyunca nefes alışı normalleşince sessizce çek :)

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…