1 aydır adet oluyorum

Merhaba 1 aydır adet oluyorum yarın doktor randevum var başına böyle bir şey gelen oldu mu ne dedi doktor
canım benim basıma ilk defa geldi bu durum geçen ay hsg çektirdim kapalı tüplerimi açtılar sonra tam gününde regl oldum reglim bitti temizlendim 5 gün sonra tekrar regl oldum.. doktora gittim tam kan sayımı enfeksiyon hormonlar her seye baktı bisey cıkmadı hala da reglim.. hsg sonrası düzensizlikler olabilir vs dedi ciddi birşey yokmuş ama doktorum dış gebelik kimyasal gebelik vs şüphelenmişti mutlaka doktora uğraman lazım

canım benim basıma ilk defa geldi bu durum geçen ay hsg çektirdim kapalı tüplerimi açtılar sonra tam gününde regl oldum reglim bitti temizlendim 5 gün sonra tekrar regl oldum.. doktora gittim tam kan sayımı enfeksiyon hormonlar her seye baktı bisey cıkmadı hala da reglim.. hsg sonrası düzensizlikler olabilir vs dedi ciddi birşey yokmuş ama doktorum dış gebelik kimyasal gebelik vs şüphelenmişti mutlaka doktora uğraman lazım
Peki adet devam ettiği için başka sıkıntı yaşadınız mı halsizlik yorgunluk ya da psikolojik bir sıkıntı

benim 15 gün devam etmisti. doktorum normal reglimden sonra devam edenin ara kanama olduğunu söylemişti. sağ yumurtalığımda kist gördü. ameliyat edilecek kadar büyük değil, ülaca tepki verecek mi deneyelim dedi. 3 ay doğum kontrol hapı kullandım markasını hatırlamıyorum. 3 ay boyunca regl olamadım hiç. doktora gittim kist erimiş çok sükür. bu sefer de regl olayım diye yasmin verdi. yasminle düzenli regl oldum ama bu sefer de migrenim çıktığı için onu da bıraktım. 6 yıl oldu sükür tekrarlanmadı bir daha.

Merhaba 1 aydır adet oluyorum yarın doktor randevum var başına böyle bir şey gelen oldu mu ne dedi doktor
Daha yeni aynı dertten muzdariptim. Geçmiyordu. Duphaston verdi günde üç kere beş gün kullandım. Sonra regl oldum toplamda 40-45 gün sürdü ama ilaçtan sonra kendi regl sürem kadar kanama olup kesildi. Şükür düzene girdi. Rahmim kalındı kanama sürecinde ilaçla inceltmiş oldu. İlaç işe yaramasaydı kürtaj olacaktım.

Hormonlu spiral taktirin onerdigim herkes cok memnun oldu, ilk birkac ay ara kanamalar oluyor, ama sonrasinda tamamen bitiyor nerdeyse adetler, adet gunu geldiginde cok az oluyormus. Devlette karsiliyormus artik, eskiden paraliydi . Doktora gittiginizde bir problem cikmazsa baska, bunu istedignizi soyleyebilirsiniz.

X