1 ayda 7 kilo aldım yardım edin

mxn

Üye
Kayıtlı Üye
2 Eylül 2017
82
31
Merhaba ben 16 yaşındayım ve 1 sene için yurtdışına değişim programına gittim ve aralarda Türkiye'ye dönmem yasak 11 ay aralıksız burada kalacağım. Geleli tam 5 hafta oluyor fakat ben kaç kilo aldığımı bile bilmiyorum sadece en az 7 olduğundan eminim şu anda büyük ihtimal 61-62 arası gelip gidiyorum (Evinde kaldığım ailenin tartısı yok Kendilerine beni tartı almaya götürür müsünüz dememe rağmen geçiştiriyorlar sürekli. (Taksi, Uber, toplu taşıma kullanmamız yasak program şartları sebebiye) Ama yakın zamanda bir arkadaşıma falan gidip tartılacağım. Şimdi benim sorum ben bu kadar kiloyu nasıl vereceğim tardımcı olun. Buraya 15 kilo verme hayaliyle gelmiştim 7 kilo aldım daha ilk aydan. Aile yanında kaldığım için diyet yapamıyorum sürekli hamurişi falan yiyorum ama mesela az yemeye çalışıyorum.

Aileye söyleyin daha sağlıklı şeyler yapabilirler,
Az yiyin.
Diyet yapamamak diye bir bahane olamaz.

başkasının evinde nasıl olacakki o, az yemekten başka çaren yok gibi, et sebze yemeye çalış yapıyorlarsa, hiç şeker yeme, sonuçta yemekte şeker yemiyorlardır, şekerli içecekte içme tabii

adına diyet demedikten sonra diyet yapmış olmuyorsunuz. Hamurişi 1 yiyosaniz 1 canım istemiyor yada tokum diyebilirsiniz. Yemeği azaltabilirsiniz. 1 ayda 7 kilo ne demek obezite başlangıcı yapmak istemiyorsan dikkat etmeli tedbiri ele almalısın biran önce.

Aileye söyleyin daha sağlıklı şeyler yapabilirler,
Az yiyin.
Diyet yapamamak diye bir bahane olamaz.
Aile ile problemlerim var açıkçası değiştirmeye çalışıyorum ama bilmiyorum değiştirirler mi, o yüzden kendilerinden bir şey isteyemiyorum

Aile degisimi yapilmiyor mu?
Hangi program bu?
Ben de gitmistim ama toplu tasima yasak degildi. Memnun degilsek de aile degisimi yapiliyordu.
Sen oyle 7 kg aldim demeyi birak, belki sadece su topladin odem yaptin vesaire... en kisa zamanda bir tarti edin.
Sonra da once saglik icin bu hamur duzeninden kurtul.

Nasıl bişey ki bu degişim programı merak ettim ?
Niye başkasının evinde kalıyorsunuz ?
Onların çocuguda sizin ailenizdemi kalıyor

İsim vermeyeyim ama benim bölgemde kullanılmıyor aynı programla bu ülkenin başka şehrine gidenler kullanabiliyor, biraz şehirle ilgili sanırım. Memnun değilim zaten aile değişimi için uğraşıyorum ama hayırlısı.

Nasıl bişey ki bu degişim programı merak ettim ?
Niye başkasının evinde kalıyorsunuz ?
Onların çocuguda sizin ailenizdemi kalıyor
Öğrenci değişim programı, kendi kızları da aynı programla gitti ama Türkiye'ye gitmesi tesadüf yani, benim şehrimden başka bir şehire gitti ama program zaten sadece seçilen insanlar için olduğundan dolayı evinde kaldığınız insanlar güvenli yani o konuda bir sıkıntı yok.

Dediğim gibi zaten belli bir topluluk, sadece onlardan olursanız gidebiliyorsunuz isim vermeyeyim ama yani tanımasanız da belli bir seçme ile alınıyorsunuz.
Sen önceden diyet yaparak zayıflamıştın ve o kiloyu koruyamadın herhalde.
Bu kadar alınmaz

eğer hamur işi ağırlıklı bir beslenmeleri varsa ve senin için değişiklikm yapmıyorlarsa bol yürüyüş yap, su içmeyi ihmal etme, salata yap içine peynir ya da arada konserve balık falan atabilirsin. kendine uygun çözümler bulmaya çabala ve umutsuzluğa kapılma. Sonuçta oraya deneyim kazanmaya gittin, bu da bir deneyim çözüm odaklı düşünürsen üstesinden gelebilirsin.

Reactions: mxn
Neye yarıyor dil falan ögrenmek içinmi ?

Sen önceden diyet yaparak zayıflamıştın ve o kiloyu koruyamadın herhalde.
Bu kadar alınmaz
Anlamadım? Önceden diyet yaparak zayıflamıştın demişsiniz kişileri karıştırdınız heralde bu benim ilk konum.

Çabuk gelen çabuk gider ...
Spora zaman ayırıp her ikram edileni yemiyerek işe başlayabilirsin .

16 yaşındasın , zehir gibi metabolizman vardır .. sağlıksız sunulan hamur işlerini reddetmek ile başla işe ... hatta reddi de geçtim .. şuan yediğinin 4/1 porsiyonuna düş yeter .

benim asıl takıldığım 7 kilo en az aldım demişsin 54-55 kilo idin demek ... ve gelirken hayalim 15 kilo verip dönmekti demişsin ???

hayalin 39-40 kilo olmak mı ??

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…