Çocuk Hastalıkları 1.5 aylık bebeğim grip oldu lutfen bir bakın

Bebek Hastalıkları, diş çıkarma, bebeklerde kusma, bebeklerde ishal, bebeklerde uyku düzensizliği

Melom26

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
6 Eylül 2020
1.718
1.037
Herkese merhaba 1.5 aylık bebeğime benden grip geçti hafif öksürük var doktora da götürdük ciğerlerini dinledi birşey yok takip et ateş olursa getir dedi ateşi yok ama yavrum öksürüyor hapşırıyor bol bol emzirmeye çalışıyorum başına gelen var mı geçer mi? Ilk annelik gerçekten çok farklıymış deneyimsizlik çaresizlik ona birşey olacak korkusu hepsi birbirine karışmış durumda

Merhaba öncelikle geçmiş olsun. Bebeğiniz ilaç kullanımı için sınırda. 2 aydan küçük bebeklerde parasetemol(calpol/dolven) veya ateş düşürücü fitil kullanımı önerilmiyor. Yalnız çok yüksek ateşlerde mecbur kalırsanız 3 günü geçmeyecek şekilde yarım ölçek fitil kullanabilirsiniz.
İlerleyen aylarda ise parasetamolü ise bir çay kaşığı miktarında verebilirsiniz
Ateşiniz 3 gün içinde geçmez ise enfeksiyon kaynaklı olacağından doktora gitmelisiniz.
Gerekirse antibiyotik tedavisi başlanacaktır. İyi günler…

Teşekkür ederim çok şükür ateşi yok öksürüyor içim parçalanıyor

Bol bol emzir yapacak bişey yok ..gecmis olsun ateşini takip et
Burnu tıkanip emmekte sorun yaşarsa da serumfizyolojik yapman gerekebilir..gerçi ben ogluma yapamazdim hastaneye goturup hemsireye yaptiriyordum oda 2 aylikken cok grip olmuştu

Teşekkür ederim çok şükür ateşi yok öksürüyor içim parçalanıyor
Korkmayın, anne sütü her şeyden değerli ve allahtan gelen bir nimet. Bol bol emzirmeye devam edin. Uykudan kalkınca atletini her zaman değiştirin terli değilse bile yelek giydirin. Ayaklarını çıplak bırakmayın. Üstünü aşırı örtmekten kaçının. Bol bol sevin.Allahın izniyle iyileşecektir..

Serum fizyolojik yapıyorum birkaç gündür baya acıyor burnunu ciğerlerine iner diye korkuyorum

Ilk olunca panik oluyor insan tamam teşekkür ederim

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…