03 03 2008 annesi olan varmi

kızlar ya bebekleriniz nasıl uyuor uyurken zorlanıyormu benim oğlum gündüz iyide akşam uyumakta biraz zorlanıyo, sallayarakmı uyutuyosunuz........

bende 03.03 üm bebeğimi çok seviyorum önceden seni ben mi doğurdum diye seviyordum şimdi ne çabuk büyüdün diyorum
uyumamız kolay emerken uyuyo gecede çok iyi çok şükür 9-10 gibi yatar sabah 6-7 gibi kalkar ve 2 saate bir emziririm uyurken emiyo çok şükür ama bura çok sıcak klima açıyorum donuyo napcam bilemiyorum
diş çıktı mı sizde
2 hafta önce 7670 gr 63 cmdi
Allah nazarlardan saklasın bebişlerimizi
bide çok hareketli yandım ben

kızlar ya bebekleriniz nasıl uyuor uyurken zorlanıyormu benim oğlum gündüz iyide akşam uyumakta biraz zorlanıyo, sallayarakmı uyutuyosunuz........

benim bebeğimde zorluk vernmiyor gayet iyi uykusu 11 12 gibi yatıyor gece 3 4 gibi uyanıyor sonra sabah uyanıyor enson 7 300 dü şimdi kimbilir ne kadar olmuştur
öyle duyorum çünkü ben bebeğime hasret kaldım arkadaşlar çalıştığım için anneme bıraktım :roflol::roflol:

bende sürekli sallıyorum sallamadan uyumuyo akşamda 9 gibi uyuyo 2 saate bi emmek için uyanıyo gündüz uykusu azaldı gündüz pek uyumuyo dahad azalacak gibi.........

kızlar ek besinlere geçtinizmi?biz 3 hafta önce doktora gitmiştik 7 kilo 900 gramdıdoktor emzirmeye devam et dedi.hiç birşey verme dedi bende vermiyorum sadece emziriyorum siz geçtinizmi ek besinlere?

kızlar ek besinlere geçtinizmi?biz 3 hafta önce doktora gitmiştik 7 kilo 900 gramdıdoktor emzirmeye devam et dedi.hiç birşey verme dedi bende vermiyorum sadece emziriyorum siz geçtinizmi ek besinlere?

canım sen bilirsin ama ek besinlere başlanmalı bence bana sağlık ocağındaki ebemde aynısını söyledi hatta beşinci ayından başlanmalıymış daha sonra çocuklar alışmakta çok zorluk çekiyorlar yeğenim iki yaşında hiçbirşey yiyemiyor yediklerini çıkatıyor yinede sen bilirsin :nazar:

bilemiyormu ya
ne vermeli nasıl başlanmalı benim ki ne versem yiyecik ama ben mi yapmalıyım hazır mı vermeliyim şaşırdım kaldım ya
yardımmmmmmmm

bilemiyormu ya
ne vermeli nasıl başlanmalı benim ki ne versem yiyecik ama ben mi yapmalıyım hazır mı vermeliyim şaşırdım kaldım ya
yardımmmmmmmm

canım ya bence ona vereceğin hemen hemen herşeyi kendin hazırla
onlar daha hassas doğal şeylerle buyusun ne bileyim ben katkısız birşey yok zaten aldığımız sebzeleri bile kullanmadan en az yarım saat suda bekletmemiz gerekirken diğer şeyleri düşünemiyorum

imkanın varsa kendin hazırla herşeyini

evet kendim hazırlıyorum hazır hiç vermedim daha yani yoğurdu hariç yoğurdu devam mamasıyla yapıyorum
ama çorba sevmiyo ya napsam bilemiyormu kıvamını mı tutturaıyorum acaba

hazır çorba denemeyi düşünüyorum belki beğenir onlardı yer cnım kuzum

kızlar beslenme programınınz nasıl
bebişinizin kilosu vs
benim oğlan 8850 ama 150 gr almış 1 ay 1 haftada çok az değil mi ya
sizin nasıl kilo almanız şitahımızda yok

kızlar nerelerdesiniz ya
gelin konuşalım
kaç diş çıktı
yürüyo mu
bizim 4 oldu 2 alt 2 üst
çekyattan tutup kalkıyo oğluşum
bizi anlıyo bunu hissediyorum artık
bağırıyo aya y korktum deyince kıkır kıkır gülüyo çok şeker
kilomuz 9100 falan normal mi kızlar
yemek yemeyi seviyoruz kek bile yiyoruz maşşallah diyeyim nazar değmesin oğluşuma

kızlar bugün doğum gününüz hepimizin kutlu olsun
ben çok çok heycanılyım ya
akşam 9.30 da geldi benim miniğim
neredesiniz kızlar

benim bebeğimde zorluk vernmiyor gayet iyi uykusu 11 12 gibi yatıyor gece 3 4 gibi uyanıyor sonra sabah uyanıyor enson 7 300 dü şimdi kimbilir ne kadar olmuştur
öyle duyorum çünkü ben bebeğime hasret kaldım arkadaşlar çalıştığım için anneme bıraktım :roflol::roflol:

merhaba mart annelerinde gezinirken haddim olmayarak topiğinize göz attım bende 31.03.2008 annesiyim tarihler yakın olduğu için bilgilerinizden faydalanırım belki diye ve sizin mesajınızı gördüm benim kızımda da çok şükür uyku problemi yok sabah kalkıyor ö ğlen uykusunu yapıyor , ikindi uykusunu yapıyor ve gecede önceleri 11-12 ye kadar oyalıyordum gece uyanmasın diye tabi o saate zor dayanıyordu yavrum mamasını yedirip yatırıyordum sonra öğrendim ki bebeklerin saat 10:00-10:30 arası büyüme hormonlar salgılanıyormus belki bilirsiniz (yetişkinlerde de böyle bir saatler var geceleri) ve şimdi saat 9:30 u geçirmemeye çalışıyorum tabi arada istisnalar oluyor. İşinize karışmak gibi olmasın ama sizlerlelede bu konuyu paylaşmak istedim. Acaba erken yatırıyorum gece uyanırmı diye düşünüyordum ki sadece karnı acıkınca uyanıyor ve tekrar uyuyor tabi sabahları daha erken uyanmaya basladı o ayrı, yinede uyansa bile yatakta oyalanıyor kuzum ve artık saat 9:30 10:00 gibi kaldırıyorum kahvaltısını veriyorum. Hepinizin bebeişlerini kocaman kocaman öpüyorum. sevgiler...

canım benim oğlum 8 den önce mızıklamaya başlıyo artık isteğine göre yatırıyormu 7.30 8.30 arası değişiyo
gecede emmeye uyanıyo ve hemen uyuyyo sabah da 6,30-7.00 gibi bizimle bir kalkıyo

9 da başlıymoş zeka hormonları salgılanmaya fazla geç yatırmamanızı tavsiye edirm
ama sabah yarım saat 10 gibi öğleden sonra yarım saat 3 gibi uyuyor tamam gündüz uykumuz az malesef

Arkadaşlar bebişlerin doğum günlerini yaptıysanız önerileriniz varmı? şunu yaptık iyi oldu şunu yaptık iyi olmadı gibi, yada resimleriniz varsa paylaşırsanız memnun oluruz malum bizimkilerde yaklaşıyor...

X