Tatlı Tarifi Kedidili ile tiramisu ( cankız kardeş sponsorluğunda ) :)

nehirnil111

Nirvana
Kayıtlı Üye
19 Ekim 2012
47.477
78.587
Merhabalar öncelikle herkese başarılar dilerim :KK16:

Uzun zamandır katılmak isteyip de bir türlü nasip olmayan yarışmaya katılmış bulunmaktayım. Sütlü tatlıların beni ele geçirmesiyle kendime engel olamadım:KK53:Kardeşcan resim çekmede yardımcı olmasaydı daha zor olurdu zor işlermiş anlamış bulunmaktayım herkesin emeğine sağlık :81:

Malzemeler

Kedidili 36 adet

Muhallebi için;

4 Su bardağı süt
4 Yemek kaşığı un
2 Yumurta sarısı
8 Yemek kaşığı şeker
300 gr labne
2 paket vanilya

Kedidillerini ıslatmak için;

2 Su bardağı su
2 Yemek kaşığı nescafe
2 Yemek kaşığı şeker

Üzeri için;Kakao

İsteğe göre rendelenmiş çikolata,dilerseniz meyve dilimleri..

Yapılışı;:21:

$1.jpg

Öncelikle tenceremize malzemede belirtilen miktarlarda sırasıyla Süt,Un,Yumurta sarısı ve Şekeri ekleyerek muhallebi kıvamına gelinceye kadar karıştırıyoruz.

$2.jpg $3.jpg $4.jpg
$5.jpg $7.jpg

Muhallebi kıvamına geldikten sonra labnemizi ve en son vanilyamızı ilave ediyor tekrar çırpıyoruz.

$8.jpg $9.jpg $10.jpg

Hazır olan muhallebimizden ince bir tabaka şeklinde olmak üzere tepsimize döküyor ve üzerine kedidillerimizi diziyoruz.

$11.jpg $12.jpg

Diğer bir kısımda cezveye kedidillerini ıslatmak üzere ılık olan suya nescafe ve şekeri ekleyerek erimesini sağlıyoruz.

$13.jpg $14.jpg

Hazır olan nescafeli ılık suyu kedidillerinin üzerine eşit bir şekilde paylaştırarak ıslanmasını sağlıyoruz dikkat etmemiz gereken çok fazla ıslatmadan eşit bir şekilde dağıtmaktır. Islanan kedidillerinin üzerine muhallebinin yarısını paylaştırıyoruz.

$15.jpg $16.jpg $17.jpg

İlk yapılan işlemi tekrarlayarak önce kedidillerinin dizimi daha sonra nescafeli suyla ıslatılması ve muhallebinin en son kalan kısmını üzerine paylaştırarak dolaba hazır vaziyete getirmektir:KK55:

$18.jpg $19.jpg

Dolapta en az 6 saat olmak üzere soğumasını bekliyoruz. 1 gün bekletilirse daha güzel oluyor ama bizim gibi dayanamadıysanız 6 saatte kurtarıyor test edildi onaylandı :KK60:

Dolapta soğuyan tiramisu üzerine kakao serpilerek nefis bir şekilde ikram edilir. İsteğe göre benim yaptığım gibi beyaz ve siyah çikolata rendesiyle süsleyebilirsiniz veya dilediğiniz meyveyi üzerine ekleyebilirsiniz ben vişne tercih ettim her daim çikolatayla yakıştırmışımdır kendilerini:KK53:Tabi ki yanına bol köpüklü türk kahvesiyle kahvenin lezzetini almak paha biçilemez benim kahvemde resmi çekene kadar köpükten eser kalmadı :KK3:ama yine de tatmanızı isterdim nefislerdi :KK17:

$20.jpg $21.jpg
$22.jpg $23.jpg

$21.jpg

Ne çok resim eklemişim hızımı alamayıp :KK60:İlk katılımım yanlışlarım olabilir. Bir hatamız olduysa affola :KK42:

Sizlerin huzurunuzda Kedidilli pratik tiramisu :KK69:

Son düzenleyen: Moderatör:
Enfes görünüyor :KK56: Ellerine sağlık kuzum benimmm :KK16::KK54:
Teşekkürederim kuzum benim beğendiğine çok sevindim ki Eki Görüntüle 1158291
eline sağlık bebişim çokta güzel tarif etmişsin kesinlikle yapmalıyım bunu kocacımaa :KK1:

Canımcım beğenmene sevindim kesinlikle yapmalısın koçişine :KK19:midesinden vurulur bak bir daha sana :KK60:çok hafif mükemmel bir lezzet sütlü tatlıları bu yüzden seviyorum 1 gün beklet daha nefis olsun bekledikçe güzelleşiyor :KK52:

Canımcım beğenmene sevindim kesinlikle yapmalısın koçişine :KK19:midesinden vurulur bak bir daha sana :KK60:çok hafif mükemmel bir lezzet sütlü tatlıları bu yüzden seviyorum 1 gün beklet daha nefis olsun bekledikçe güzelleşiyor :KK52:

:KK54::KK54::KK54::KK54::KK54::KK19:

Ellerine sağlık canım:KK16:Yarışmada başarılar dilerim:KK16:
Yarışmaya katıldığın için ayrıca teşekkür ederim:KK54:

Canım çok teşekkür ederim aslında daha iddaalı bir tarif yapacaktım ama evdeki tadilat falan biraz pratiğe kaçtım sütlü tatlı dediğinde bende dünya durur o yüzden kendime engel olamadım hemen araya sıkıştırdım:KK52:beğenmene çok sevindim:KK16:

Nil'im ellerine sağlık çoook güzel görünüyor :KK56:

akşam eve gidince ben de yapıyım didim ama bi an diyette olduğumu unutmuşum :KK30:

hemen vazgeçtim :KK43:

Canım çok teşekkür ederim aslında daha iddaalı bir tarif yapacaktım ama evdeki tadilat falan biraz pratiğe kaçtım sütlü tatlı dediğinde bende dünya durur o yüzden kendime engel olamadım hemen araya sıkıştırdım:KK52:beğenmene çok sevindim:KK16:

Ellerine sağlık canım gayet güzel görünüyor:KK56:Çok iyi yapmışsın..:KK19:

Nil'im ellerine sağlık çoook güzel görünüyor :KK56:

akşam eve gidince ben de yapıyım didim ama bi an diyette olduğumu unutmuşum :KK30:

hemen vazgeçtim :KK43:
Sağol boncuğum beğenmene çok sevindim:KK17:Hafif tatlı kuzum zaten sütlü tatlılar çok kalorili değildir böyle düşün daha güzel sindiriliyor :KK60:ben yedim diyet falan yalan oldu :KK52:Yarın elma sirkesine başlayacağım sende yap bir tatlı sabahına diyete devam edersin:KK53:
Ellerine sağlık canım gayet güzel görünüyor:KK56:Çok iyi yapmışsın..:KK19:

Çok sağol canım beğenmenize çok sevindim gerçekten :KK17:

telefona kaydedim de yapim akşam yarına saklim gizli gizli :KK1: şimdi biz iki kişiyiz ya alzemeleri yarı yarına kullansam nolur tarifi bozmuş mu olurum?

Sağol boncuğum beğenmene çok sevindim:KK17:Hafif tatlı kuzum zaten sütlü tatlılar çok kalorili değildir böyle düşün daha güzel sindiriliyor :KK60:ben yedim diyet falan yalan oldu :KK52:Yarın elma sirkesine başlayacağım sende yap bir tatlı sabahına diyete devam edersin:KK53:

Çok sağol canım beğenmenize çok sevindim gerçekten :KK17:

Bilimsel yönden destekleyeyim sutlu tatlilari:) sutteki protein yediginiz tatlidaki sekerin yani karbonhidratin kan sekerini aniden yukseltmesini onler. Bu da daha gec sekerinizin yukselmesine yavaş yaani ve yavas dusmesini yani gec acikmanizi saglar:) tum bunlar vucudun yag depolamasini da yavaslatiyor bildigim kadariyla. Kalorinin yaninda sekeri hizli yukseltip yukseltmedigi onemli yani:)

Sutlu tatlilar bu yuzden ozellikle serbetlilere gore coook masum kaliyor:KK66:

Nehir seni görmek sürpriz oldu:)Çok iyi yapmışsın katılmakla.Tatlında çok lezzetli görünüyor.Dediğin gibi kahveyle nefis gider.:KK56:Ellerine sağlık.Başarılar dilerim canım.

X