Ölçülerimizle Konuşalım

zey zey

Kabul Olmus En Güzel Dua'msin ♡♡♡
Kayıtlı Üye
10 Ağustos 2013
6.010
9.388
Kızlar Merhaba
Kilo geçmişi biraz karışık olan benim Ocak ayında Cuma günü yarışmasıyla başladığım an itibari ile hayatımda düzene girmeye başladı. :KK16:

Kadınların genel problemi kalça basen sorununu bende yaşıyorum .
Kk ya ilk geldiğimde 64,5 kiloydum 5 aydır buradayım 5. Takım da yer alıyorum ve orada olmaktan oldukça mutluyum En Büyük KK

Kilo verdim hemde çok güzel bir şekilde verdim şuan 57,1 elbette ufak ufak inişler çıkışlar oluyor. Ancak artık sayısal olarak değil vücuduma odaklanmış durumdayım .

Benimle aynı durumu yaşayan kişiler ile burada toplanarak kilo değil vucüt ölçülerimizle paylaşımda bulunalım istiyorum .

Sayısal olarak ne kadar kilo kaybı olursa olsun eğer spor ile desteklenmiyorsa hiç bir zaman o istediğiniz görsele sahip olamazsınız (suan benim gibi )

Neden ???

Sıkılaşmak vücudu toplamak en önemli unsurlardan biridir.

Bazen etrafımızda insanlar görürüz aynı kiloda ama biri diğerinden mutlaka daha zayıf gösterir işte o nokta buraya dayanıyor.

Bunu en güzel biçimde anlatan resimde aşağıda yer alıyor zaten .

Evett ben ptesi itibari ile sıkılaşmak adına inanılmaz bir adım atıyorum ve başlıyorum ( ölçülerimide ptesi paylaşıyor olacagım )

Şartları neler yapmamız gerektiğine birlikte karar verelim istiyorum

Benimle bu yolculukta gerçekten birlikte olmak isteyen var mı ???

Not : Lütfen 1-2 günlük olmasın ben gerçekten birlikte incelmek sıkılaşmak istediğim kişiler istiyorum incelip sıkılaştığımızda birlikte mutlu olabileceiğim kişiler istiyorum.

$sýkýlaþmak.jpg

Kızlarr süreçte birlikte olacagımız kişiler adına bir liste düzenleyecegim.

Bu listede sizlerin buraya aktardığı ölçüler yer alacak .

Değişimlerimizi bildirim zamanında görüyor olazagız. :KK34:

Peki aramıza katılmak isteyen arkadaşlarımız ne yapması gerekiyor ??? süreç nasıl olacak ?

• Kendilerini tanıtan kısa bir yazı ile göğüs,bel,göbek,kalça,basen,bacak,iç bacak ve kol ölçülerini 02.06.2014 tarihinde iletmeleri gerekmektedir.
  • Hergün yapılan spor egzersiz vb durumlar paylaşılmalıdır. (Varsa kullanılan yağ yada bir karışım bunları ekleyebilir)
  • 2 hafta bir (yani 2 haftada bir pazartesi günleri ) yeni vücut ölçüleri paylaşılmalıdır.

İsteğe bağlı kilo ,beden paylaşımında bulunulabilir.

Not : Bir fikri olan buda böyle olsun diyen varsa buyursun lütfen birlikten güç doğar hem bilgilerimizi hem ölçülerimizi paylaşalımm :KK52:

Son düzenleme:
Canım sanırım bu incelme sporla mümkün oluyor dimi..sporla sıkılaşılıyor. Ciddi spor yapmak lazım. Plates gibi..

Canım sanırım bu incelme sporla mümkün oluyor dimi..sporla sıkılaşılıyor. Ciddi spor yapmak lazım. Plates gibi..

evet canım

ben sıkılaşmak için kendime pilatesi seçtim birde bu parklardaki spor aletlerini kullanacagım bakalım :KK1:

tesekkür ederim canımmm

hedef kiloya giderken hedef vücuda ulaşmak istiyorumm :KK34:

en gzüeli bu zaten fit bir vucut squatı da eklemeni tavsiye ederim tatlım spor programına bir detibet yogasının 5 hareketi mutlaka her gün yapmalısın tatlım:KK54:

Göbek, basen ve iç bacak nasıl ölçüyoruz?

diğer bölgelerimizi nasıl ölçüyorsak o sekilde ölçeceğiz. Mezureyle ölçüm yapacagız.

en gzüeli bu zaten fit bir vucut squatı da eklemeni tavsiye ederim tatlım spor programına bir detibet yogasının 5 hareketi mutlaka her gün yapmalısın tatlım:KK54:

squatı kalça ve basen için hep duydum aslında onuda ekleyebilirim.

Yaa burda güzel kilo verdim ama vücudum yumusaklaştı sıkılaşmazsam olmayacakk.

Kıyafetle pek bir sorun görünmüyor ama iç çamaşırlarıyla yeterince rahatsız ediyor beni :KK1:

diğer bölgelerimizi nasıl ölçüyorsak o sekilde ölçeceğiz. Mezureyle ölçüm yapacagız.

squatı kalça ve basen için hep duydum aslında onuda ekleyebilirim.

Yaa burda güzel kilo verdim ama vücudum yumusaklaştı sıkılaşmazsam olmayacakk.

Kıyafetle pek bir sorun görünmüyor ama iç çamaşırlarıyla yeterince rahatsız ediyor beni :KK1:

canım yürüyüşle ısındıktan sonra mutlaka takviye hareketler eklemelisin

[video=youtube;ywDqgMZS7Mg]http://www.youtube.com/watch?v=ywDqgMZS7Mg[/video]

bu süper bel ve kalça çalıştırıyor 11 dk da hemde benim vazgeçilmezlerimden her gün yapıyorum diğer videolarını da yapabilirsin:KK8::KK8:

Anladım da, bel ve göbek aynı şey oluyor o zaman? Basen de kalçayla aynı diye yazıyorlar google'da? Bacak derken bacak boyu mu oluyor yoksa çevresi mi? İç bacağı da anlamadım? Elimde mezureyle kalakaldım, bilgisizliğime verip açıklarsanız çok mutlu olurum, teşekkür ederim =)

canım yürüyüşle ısındıktan sonra mutlaka takviye hareketler eklemelisin

[video=youtube;ywDqgMZS7Mg]http://www.youtube.com/watch?v=ywDqgMZS7Mg[/video]

bu süper bel ve kalça çalıştırıyor 11 dk da hemde benim vazgeçilmezlerimden her gün yapıyorum diğer videolarını da yapabilirsin:KK8::KK8:

11 dk hiç bişeymiş hergün yapılabilir aslında

videoyu tam incelemedim ama indirmek için aldım hemen :KK34:

Anladım da, bel ve göbek aynı şey oluyor o zaman? Basen de kalçayla aynı diye yazıyorlar google'da? Bacak derken bacak boyu mu oluyor yoksa çevresi mi? İç bacağı da anlamadım? Elimde mezureyle kalakaldım, bilgisizliğime verip açıklarsanız çok mutlu olurum, teşekkür ederim =)

tabiki canım resimli aktarım istersen

bu resimde o gördüğün genişlik kısmı basen yukarısı popo kısmı kalça

Bir çok insan var 45 kilo ama basenleri geniştir. (belki rastgelmişsindir )

$basen kýsmý.png

bel ölçümü su sekilde

$bel ölçümü.jpg

göbek ölçümü

$göbek ölçümü.png

buda kalça ölçümü

$kalça ölçümü.png

İç bacak için bir resim bulamasım ancak su sekilde aktarımm uzunluk olarak nitelendirmiyoruz.

Ayaklarından kalçana kadar olan kısmın en üstü genitalin alt bölgesinde iki bacagının iç bölgesi genişliği...

Mesela benim bacaklarım yumusak ince ama iç bacagım biraz geniş olduğundan bacaklarımın inceliği ortaya çıkmaz

Bazılarının iki bacak arası yapışık gibidir bazılarınınsa aralığı bayaa vardır

Umarım yardımcı olabilmişimdir. :KK1::KK1::KK1:

merhaba bende geçen sene cuma zayıflama yarışmasında 17 kilo verdim şuan tekrar listedeyim ebru şallı skinny jeans workout a bşladım yararlı olacagına inanıyorum bunlar bir hafta önce aldıgım ölçülerim umarım yararlı olur

hedef kilo :55

boy:1.61

gögüs:85

bel: 76

göbek:90

basen: 102

kol :28

bacak :54 (dizin 4 parmak üstü)

merhaba bende geçen sene cuma zayıflama yarışmasında 17 kilo verdim şuan tekrar listedeyim ebru şallı skinny jeans workout a bşladım yararlı olacagına inanıyorum bunlar bir hafta önce aldıgım ölçülerim umarım yararlı olur

hedef kilo :55

boy:1.61

gögüs:85

bel: 76

göbek:90

basen: 102

kol :28

bacak :54 (dizin 4 parmak üstü)

merhaba verdiğin kilo için seni öncelikle tebrik ediyorum canım

sende benimle ölçülerinle konuşmak istiyorsun doğru anladım değil mi ???

İstersen ptesi yeni ölçülerimizde burada olalım ne dersin ???

tabiki canım resimli aktarım istersen

bu resimde o gördüğün genişlik kısmı basen yukarısı popo kısmı kalça

Bir çok insan var 45 kilo ama basenleri geniştir. (belki rastgelmişsindir )

Eki Görüntüle 1138619

bel ölçümü su sekilde

Eki Görüntüle 1138620

göbek ölçümü

Eki Görüntüle 1138622

buda kalça ölçümü

Eki Görüntüle 1138623

İç bacak için bir resim bulamasım ancak su sekilde aktarımm uzunluk olarak nitelendirmiyoruz.

Ayaklarından kalçana kadar olan kısmın en üstü genitalin alt bölgesinde iki bacagının iç bölgesi genişliği...

Mesela benim bacaklarım yumusak ince ama iç bacagım biraz geniş olduğundan bacaklarımın inceliği ortaya çıkmaz

Bazılarının iki bacak arası yapışık gibidir bazılarınınsa aralığı bayaa vardır

Umarım yardımcı olabilmişimdir. :KK1::KK1::KK1:
Çok teşekkür ederim.
Bu açıklamaya göre ölçülerimi yazayım.
Göğüs - 87
Bel - 62
Göbek - 70 (göbek değiliğinin hizasından ölçtüm)
Kalça - 88
Basen - 89
Bacak (dizin hemen üstünde - 36, basenlere en yakın bölgede 49)
Kol - 25
İç bacak - (eğer iki bacağın arasındaki boşluğu ölçmek gerekiyorsa, ikisinin arasında 1 cm gidiyor, dizlerde birleşiyorlar, inşallah doğru anladım)
Bu ölçülerde, 90-60-90 idealine göre göbek ve basen kaç olmalı? Aynaya baktığımda biraz göbek biraz da bsen görüyorum ama nedense kalça-basen hemen hemen aynı çıktı, yanlış mı yaptım acaba?

Son düzenleme:
Çok teşekkür ederim.
Göğüs - 87
Bel - 62
Kalça - 88
Basen - 89
İç bacak - (eğer iki bacağın arasındaki boşluğu ölçmek gerekiyorsa, ikisinin arasında 1 cm gidiyor, dizlerde birleşiyorlar, inşallah doğru anladım)
Bu ölçülerde, 90-60-90 idealine göre göbek ve basen kaç olmalı? Aynaya baktığımda biraz göbek biraz da bsen görüyorum ama nedense kalça-basen hemen hemen aynı çıktı, yanlış mı yaptım acaba?

öncelikle rica ederim ancak iç bacak hatalı ölçüm

şöyle yapalım ben pazartesi ölçüm yaparken senin için resimli alayım ve o sekilde paylaşayım ne dersin ?

peki o halde seni listeye ekliyorum ptesi itibari ile sen de başlıyorsun :KK34:

Çok teşekkür ederim.
Göğüs - 87
Bel - 62
Kalça - 88
Basen - 89
Bacak (dizin hemen üstünde - 36, basenlere en yakın bölgede 49)
Kol - 25

bu arada ölçülerin gayet ii sen neden sıkılaşmak yada incelmek istiyorsun tatlım ???

şuan kaç beden giyiyorsun ?

öncelikle rica ederim ancak iç bacak hatalı ölçüm

şöyle yapalım ben pazartesi ölçüm yaparken senin için resimli alayım ve o sekilde paylaşayım ne dersin ?

peki o halde seni listeye ekliyorum ptesi itibari ile sen de başlıyorsun :KK34:
Tamam teşekkür ederim =) Kol ve bacağı unutuum onları da ekledim mesajıma. Çok fazla problemim yok ama işte oturunca veya yandan bakınca göbek görünüyor, önden bakınca da basenler çıkıyor. İstediğim kiloya ulaşınca sadece sporla devam edeceğim.

X