Canan Karatay'dan izleyiciyi susturan cevap

alaraey

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
26 Şubat 2013
2.225
328
Canan Karatay, katıldığı programda bademin fiyatından bahseden bir izleyiciye sert bir cevap verdi.

Kardiyolog Canan Karatay, Show TV ekranlarında Alişan ve Çağla Şıkel'in konuğu oldu.

BADEM ALMAYA PARA NEREDE..

Programda sağlıklı yaşam formüllerini sıralayan Karatay kendisini dinleyenlere "Ekmek asla yemeyin. Ekmekten uzak durun" diye tavsiyelerde bulundu. O sırada stüdyoda bulunan bir izleyici söz alarak bademin fiyatından bahsetti. İzleyici, "Bademin kilosu 40 TL, asgari ücret alan ve 3-4 çocuk geçindiren insanlar nasıl alsın" deyince Karatay sinirlendi.

CANAN HOCA'DAN SUSTURAN CEVAP

İzleyicinin bu isyanı karşısında sinirlenen Canan Karatay öyle bir cevap verdi ki, izleyici de susmak zorunda kaldı: Yüzünde gözünde boya var. Saçlarını yaptırmaya para var. Onları almaya para buluyorsun ama..

http://www.ensonhaber.com/canan-karataydan-izleyiciyi-susturan-cevap-2014-05-09.html

karatayın işi bu , sağlıklı yaşam formüllerini anlatmak
haliyle kadın sağlıklı besinler hakkında bilgi verip bunları tüketmeye çalışın diyor, insanlarda alacak para yok tepkisini hemen gösteriyor
ne diyecekti kadın herşeyi yiyin mi diyecekti ..

Videoyu izlemedim ama yazilana gore haksiz da bulmadim hocayi.
Herkesin ihtiyac gordugu ve luks gordugu baska..
Beslenmeyi ihtiyac gorenler lukslerinden kisip aliyordur mecbur herhalde.

karatayın işi bu , sağlıklı yaşam formüllerini anlatmak
haliyle kadın sağlıklı besinler hakkında bilgi verip bunları tüketmeye çalışın diyor, insanlarda alacak para yok tepkisini hemen gösteriyor
ne diyecekti kadın herşeyi yiyin mi diyecekti ..

Ben izledim herşey dahile gelmişti ali şan ile çağla şikelin proğramıydı. Başka bi söyleşide bi kadın nasıl tepki verdiyse Canan kartayın sözüne bu kadında aynı kelimeleri kullanarak tepki verdi. Canan Karatay gene iyi sabretti. Kadın ne güzel anlatıyo insanları sağlıklı yaşamaya teşvik ediyo. Saçını boyamaya tırnağını boyamaya para buluyosunda sağlıklı yaşamaya gelince para mı var diyosun dedi kadın.Zaten milletin istediğini söylerse ondan iyisi yok.
:KK14:

Ben izledim herşey dahile gelmişti ali şan ile çağla şikelin proğramıydı. Başka bi söyleşide bi kadın nasıl tepki verdiyse Canan kartayın sözüne bu kadında aynı kelimeleri kullanarak tepki verdi. Canan Karatay gene iyi sabretti. Kadın ne güzel anlatıyo insanları sağlıklı yaşamaya teşvik ediyo. Saçını boyamaya tırnağını boyamaya para buluyosunda sağlıklı yaşamaya gelince para mı var diyosun dedi kadın.Zaten milletin istediğini söylerse ondan iyisi yok.

evet aynen
kadın o programa insanları bilgilendirmek için çıkıyor , illa bunları tüketinde demiyor , yiyebiliyorsanız bunlar sağlıklı besinler anlamında söylüyor ...
hayır badem pahalı diyerek badem hakkında bilgilendirmesin mi yani , yada pahalı badem yemeyin mi desin

evet aynen
kadın o programa insanları bilgilendirmek için çıkıyor , illa bunları tüketinde demiyor , yiyebiliyorsanız bunlar sağlıklı besinler anlamında söylüyor ...
hayır badem pahalı diyerek badem hakkında bilgilendirmesin mi yani , yada pahalı badem yemeyin mi desin

Sen süsüne püsüne para buluyosunda sağlığına param yok dersen sağlığını kaybedince anlarsın. Allah önce akıl sağlığımızı sonra beden sağlığımızı korusun inşallah. Hastalıkların arttığından bahsediyo kadın, sağlıklı beslenin diye kendini yırtıyo resmen. Kitabını aldımıştım kadının sadece kendi sözleri yok kitabında arştırma yapmış amerika avrupadan alıntı yapmış. Badem pahalıysa illa onu yiyeceksin demiyo kadın alabilen alsın gramla al ama vucuduna onun vitaminini ver. Bizim milletimiz söz konusu sağlık olunca gerçekten az önem veriyo ama başka şeylere gayetde güzel önem veriyoruz

Proğramı izlemedim ama Canan Hocayı ben haklı buluyorum.Bazı insanlar param yok mutfağıma şunu alamıyorum diyorlar ama lüks telefon,bilgisayardan vazgeçmiyorlar.Benim de çevremde var komşularımızda var mutfak masrafından kısıyor kendilerine en iyi telefonu alıyorlar yada en son çıkan televizyonları alıyorlar maddi durumu pek iyi olmayıp her sene telefon değiştiren kişileri görüyordum taksitle falan alıyorları ama onlara gelince para bulunuyor ama doğal yemeğe gelince para bulunmuyordu.YAda her gittigi yerde param yok diye dert yanıyorlar ama günlük 10 milyondan ayda 300 lira sigara parasını veriyorlar tamam paran varsa içersin orası ayrı ama beslenmeye gelince para yok sigaraya gelince günlük 10 lira bulunuluyor o yüzden hoca doğru söylüyor.

aynen süs püs olsun para bulurlar,çifter çifter kıyafet alırlar
son model telefonlar,olmadı yenisi çıkmış tekrar alalım
insanların gözü doymuyorki,benim eşimle telefonum eski modeldir hala
bi bozulma olmadığı için değiştirmedik,millet zevk için değiştiriyor
hemen akıllı telefon alınıyor, yok ıphone,yok samsung vs.
bunlar 2000 tlden aşağı değil
cebinde parası yok,evine baksan doğrudüzgün eşya yok
kıyafeti telefonu son modeldir bunların
kuafördende çıkmazlar
bir insan zengin olsa bile böyle israf yapmamalı
bunların hesabını vereceğiz mutlaka,bunlarda unutulmamalı...

Son düzenleme:
Canan Karatay çok haksız sayılmaz ama öte yandan asgari ücret ile ev geçindiren insanlarda var bunu da gözardı etmemek gerekiyor.

ben hiç anlamam, pahalılıktan bahsedince neden hemen saç boyasından dem vurulur.. bir kutu boya 15 bilemedin 20tl, 3 ayda bir boyasan yıllık 80 tl gider.. bu yine de bademin 40 tl olduğu ve insanların alamadığı gerçeğini değiştirmez.. zaten insanların sağlıksız beslenmelerinde ki en büyük etkenin, faydalı yiyeceklerin pahalı- sağlıksız yiyeceklerin ucuz olmasıyla da çok ilgisi var.. yani fındık, badem, ceviz'in fiyatıyla cips fiyatı arasında uçurum var resmen..

bu fılmı bı kere daha ızlememıs mıydık?

aynı sorular,aynı cevaplar..

bıde anlamadığım sağlıklı olmak,bakımsız gezmek mıdır

canan karataydan hiç hoşlanmıyorum ben :s

istediğiniz kadar tereyağ yiyin falan

koyunlar ot yiyorlarmış, her yerleri yağ imiş:KK14:

koyunla insan aynı mı ya, aynı mı yaradılmışız yani... karşılaştırmaları falan çok saçma geliyor bana

bi aslan günde bilmem kaç kilo et yiyor sonra av bulamazsa günlerce aç geziyor. biz buna dayanabilir miydik? 1 günde 30 kilo et yiyelim 10 gün aç gezelim hiçbir şey yemeden.

........

İnsanın yaradılışında da sık sık yemek yok zaten.........özellikle avcı toplayıcı gruplar avlandıktan uzun bir süre sonra aç gezer. Tıpkı taş devri insanları gibi

İnsanın yaradılışında da sık sık yemek yok zaten.........özellikle avcı toplayıcı gruplar avlandıktan uzun bir süre sonra aç gezer. Tıpkı taş devri insanları gibi
ben

örnek verdim sadece hem ben az az sık sık yiyorum :)

kim 1 hafa aç geziyormuş ki aslan kaplan gibi:KK53:

ya da kış uykusuna yatan hayvanlar ya da 1 sene bir şey yemeden duran hayvanlar var... bunlarla insanların karşılaştırılması ne denli doğru!

kaldı ki hiçbir hayvan bile birbirine benzemezken, yeme, depolama falan bakımından biz koyunla kıyaslanıyoruz:KK19:

ben

örnek verdim sadece hem ben az az sık sık yiyorum :)

kim 1 hafa aç geziyormuş ki aslan kaplan gibi:KK53:

ya da kış uykusuna yatan hayvanlar ya da 1 sene bir şey yemeden duran hayvanlar var... bunlarla insanların karşılaştırılması ne denli doğru!

kaldı ki hiçbir hayvan bile birbirine benzemezken, yeme, depolama falan bakımından biz koyunla kıyaslanıyoruz:KK19:

Orda kadın sadece bir örnek vermiş...metabolizmalar farklı olsa da karbonhidratların ve fruktozun yağa çevrildiğini anlatmaya çalışmış....yediğin tereyağı insan vücudunda yağa çevrilmiyor
Taş devri insanları günde bir öğün yerdi....ara öğünler bu yüzyılın en büyük yalanı çünkü tüm gençlik hormonları açken salgılanıyor...sürekli birşeyler yemek çok saglıksiz..ilaç şirketleri yalanlari bunlar

Orda kadın sadece bir örnek vermiş...metabolizmalar farklı olsa da karbonhidratların ve fruktozun yağa çevrildiğini anlatmaya çalışmış....yediğin tereyağı insan vücudunda yağa çevrilmiyor
Taş devri insanları günde bir öğün yerdi....ara öğünler bu yüzyılın en büyük yalanı çünkü tüm gençlik hormonları açken salgılanıyor...sürekli birşeyler yemek çok saglıksiz..ilaç şirketleri yalanlari bunlar

Kesinlikle dogru konusuyorsun. Bunun üzerine hatta bir belgesel görmüstüm. Eskiden hiç araögün felan yenilmiyordu aslinda. Eskiden dedigim bundan 30 yil önce. Sonradan artik çikolata, biskuvi fabrikalar suni istek yarattilar insanlarin arasinda. Artik sanki ögünler arasinda mecburen birsey yemen gerekiyor diye bu olgu olusturdular. Karatay hanimda bunu diyor, eger ögünler arasi açikiyorsan, demekki iyi beslenmemissin.

Bu arada hakiki yaglardan, yani tereyag, köy yagi gibi yaglardan zarar gelmez insanlara. Insanlari sismanlandiran, kalp hastaliklari yaratan yag degildir, sekerdir. Seker resmen zehirdir. Sekerin yanindada transyag dedigi seyler vardir (yani margarin, ayçiçek yagi, kisacasi modern zamaninin yaglari) onlar asil kötü olan seyler. Yoksa Karatayin dedigi gibi, tavada tereyag ile kizartilmis yumurtadan zarar gelmez.

Dogru söyleyeni dokuz köyden kovarlar :KK53:
kadın saglıklı beslenmeyi öneriyor . nasıl alacagımızıdamı önersin ben anlamadım ..:KK14:
çok zor durumda olanlar vardır elbet ama ülke genelinin karatay hocanın bahsetigi beslenmeyi uyguluycak imkanı var ....

Son düzenleme:

Katılıyorum pepe.... insan vucudu yedigi yiyecegi sindirmeden diger ögünü yememeli .......vucuddaki bir çok hastalık bu yüzden meydana geliyor ....

ben hiç anlamam, pahalılıktan bahsedince neden hemen saç boyasından dem vurulur.. bir kutu boya 15 bilemedin 20tl, 3 ayda bir boyasan yıllık 80 tl gider.. bu yine de bademin 40 tl olduğu ve insanların alamadığı gerçeğini değiştirmez.. zaten insanların sağlıksız beslenmelerinde ki en büyük etkenin, faydalı yiyeceklerin pahalı- sağlıksız yiyeceklerin ucuz olmasıyla da çok ilgisi var.. yani fındık, badem, ceviz'in fiyatıyla cips fiyatı arasında uçurum var resmen..

arkadaşım sana tamamiyle katılıyorum. Bademin pahalı olmasının sebebi Karatay Hoca değil belki ama savunduğu beslenme şekli oldukça lüks. Gerçek tereyağı, köy yumurtası, fındık, badem, et. Bunlar hep pahalı şeyler. Ben saçımı boyamam, kuaföre yılda 2-3 ancak giderim, akıllı telefonum da yok ama organik yumurta, köy tavuğu alamıyorum çocuklarıma, onu ne yapacağız di mi...

Bu kadını bi sevemedim gitti.Çocuk azarlar gibi konuşuyor herkesle.

Boyalar abarttığı kadar da belli değil,kipada 5 liraya kadar iniyor en iyi boyalar.:KK14:

X