Nişanlıma Çok Büyük Yalan Söyledim.

hly99

Geçici Olarak Hesap Pasiftir !
tek ayak cezası
Kayıtlı Üye
24 Şubat 2014
201
44
Kızlar kendi kendimi çok kötü köşeye sıkıştırdım. Konu mesajlar arasında dağılmasın diye önce bi özet geçip sonra ayrıntıları yazmaya çalışacağım.

Nişanlım bir iki kez ima ettikten sonra "biliyorsun ben 27 yaşında bir erkeğim, ve her sağlıklı erkek gibi nişanlımla birlikte olmak istiyorum" dedi. O anın paniğiyle bakireyim olmaz, günah, vebal, ahlak, ailem... diye sıralayıp reddettim. O da "tamam, 27 yıl bekleyen yedi ay daha bekler" diyip konuyu kapattı. Ama ben eski erkek arkadaşımla cahillik edip bir şeyler yaşamıştım. Bu yaz düğünüm olacak ama idamı bekleyen mahkuma döndüm resmen.

26 yaşımdayım. Nişanlımla o dönem çalıştığım pastahanede tanıştık. Sabahları okula gitmeden(öğretmen kendisi) önce arkadaşlarıyla topluca gelip kahvaltı yaparlardı. Bir buçuk yıldır sevgili, sekiz aydır da nişanlıyız. Onun bu talebinden bi kaç hafta sonra “seven adam affeder”, “hem sahil kasabasında büyümüş, anlayış gösterir” diye cesaretimi toplayarak konuşup itiraf edecektim. İtirafıma yol yapmak için "erkekler istedikleri gibi gönüllerini eğlendiriyor ama bize o zarı korumamız dayatılıyor" bahsiyle konuyu açmıştım ki nişanlım bakir olduğunu söyleyip lafı ağzıma tıktı. Ben "taabii canımm" diyince de başladı saymaya; "lise ve üniversitedeki üç kız arkadaşımı ayrıntısıyla biliyorsun(ikisiyle tanıştım), üniversiteden sonra tam iki yıl eve kapanıp atanmak için kpss çalıştım, allahın hakkarisinde bir yıl asteğmen olarak askerlik yaptım, iki yıldır da dizinin dibindeyim. En sağlıklısı siğil ve uçuk taşıyan o hastalık yuvası hayat kadınlarına da öldürseler gitmem(biraz hastalık hastasıdır)..." ben "hadi yaa hiç mi?" diyince " Şu an beni dünyanın en büyük enayisiymiş gibi hissettiriyorsun yemin ediyorum. Neyi sakladım bu zamana kadar? sadece bir kez kazayla birini çıplak gördüm, onu da anlatmıştım zaten." dedi. Yalan söylediğini zannetmiyorum, sorduğumda; lisede öğretmenine aşık olup onu kiracıları ve aile dostları yapmak için harcadığı çabalara kadar en anlatılmayacak şeyleri çekinmeden anlatan birisidir.

Nişanlım, “haksızlık” konusunda çok hassas birisi. Yani tek sıkıntı hemen aşırı tepki göstermesi değil; daha sonra sakinleşeceği yerde oturur bildiğin plan yapar. sonra da kendi kendini gaza getirip fiili saldırılarda bulunur(gece yarısı adam dövmeye gittiği de var, mahkemeye vermeye kadar verdiği de). okulda ve askerde(birini askeri mahkemeye vermiş) olayları falan var. hatta kardeşimin sevgilisi bizim evden çıkmazken birlikte vakit geçirmemizi engellemeye kalkan babamın yüzüne bu durumu vurmaktan çekinmedi bile. Ve ben kendisini azıcık tanıyorsam; onun bakir olup benim olmamamı ve bakireyim diye yalan söylediğimden iki yıllık ilişkimiz süresince seks yapamamasını üst üste koyup hayatı boyunca yüzleştiği en büyük haksızlık olarak görür. Direk ayrılır, evlenmişsek de boşanır.

Bazen planlarını filan anlatıyor, içimden ağlamak geliyor; babası emekli oldu, işlerinin takibini devredecek buna(otobüs hattı ile okul servisi filan) Araçlardan birini benim üzerime geçirip eş durumundan Balıkesir’e tayin isteyecekmiş.
Çok kötü bir eksiklik duygusu çekiyorum. Yani normalde kavga çıkaracağım durumlarda bile susuyorum. Eski bir hocası(yukarıda bahsettiğim lisedeki hocası) ile telefonda "canımlı cicimli" konuşuyor ona bile ses edemiyorum.
Çok sevdiğim adamı kaybetmek istemiyorum.

ekleme: Konu biraz fazlaca "nişanlımın bakire olmamayı kaldırabilme" sorusuna kaymış. Ben kaldırabileceğine ve bekareti sorun etmeyeceğine dair bir emare gördüğüm için itiraf etmeye kalktım ama onun bakir olma ironisi çıktı ortaya ve itiraf işi yattı. Geçen yaz Bunlara, Ayvalığa ailece tanışmaya gittiğimizde bir hafta içinde abi-kız kardeş(o da 23 yaşında bir ingilizce öğretmeni) bizim sevgili/nişanlı halimizle iki yılda sarılmadığımız kadar sarıldılar(ben biraz soğuğumdur). bizden daha samimiydiler(kız arkadan, koltuğun üzerinden nişanlımın boynuna sarılıp kucağına atladı, yerde yuvarlandılar resmen, oturup sohbet ederken bile kızın ayağı, bacağı ya da kafası abisinin üzerindeydi). bu havayı gördüğüm için cesaret bulmuştum. söylerken utanıyorum ama "allahım noolur daha önce birileriyle yatmış olsun" diye umarak "hadi ya kimse olmadı mı" diye uzattıkça uzatmıştım.

Ekleme 2: Aslında konuyu açarken ne yapacağıma zaten %90 karar vermiştim, şimdi %95 oldu. Bu zamana kadar bütün sıkıntı, bir şeyler söylememden ya da bir şeyler yapmamdan çıktı. her hareketimde daha da köşeye sıkışmış gibi oldum. Muhtemelen yapacağım en iyi şey susup hiç bir şey yapmamak olacaktır. Üç maymun yani. bu riski alıp gerisini de şansa bırakacağım. İnsan hayatı ve geleceği için risk almayacakta ne zaman alacak? hele ki başka çıkar yol kalmamışsa. Ne yaptığımı bildiğim için kendimi de savunmayacağım. İçimden Kendime söylemediğim hiçbirşeyi zaten bana söyleyemezsiniz, Hatta eleştri ve kınama mesajları terapi gibi geliyor.

Her şeye rağmen kendimi çok çok şanslı hissediyorum. çok büyük bir hata(lar) yapmama rağmen sevgilimi buldum ve gene her şeye rağmen, bi aksilik olmazsa 7 ay sonra düzgün olduğuna inandığım biriyle evli ve mutlu olma şansım var. Yani ben bu 4-3'lük adamı(ki burada 4-4'lük diye bahsedilen sünepe ya da ruh hastalarından beş gömlek daha "adam" olduğuna inanıyorum) sevdim; Nişanlım okula gitmeden önce, çalıştığım pastanedeye kahvaltı için gelirken, ben neredeyse iki ay boyunca başkasının işi olmasına rağmen her çayını kendi ellerimle koyup götürdüm, her seferinde sohbet etmeye çalıştım, sırf konu açabilmek için sabahları harıl harıl gazete okudum, en güzel poğçayı seçip verdim, yanındaki sandalyeye oturup önünde olan kağıtları sordum, memleketini sordum, saatlerce ayvalığın tarihini ve meşhur yerlerini araştırdım, büyük dedesinin sakız göçmeni olduğunu öğrendim gittim bütün mübadele filmlerini/belgesellerini izledim, tuttuğu takımı sordum, memleketini övdüm, gelmediği gün nerede olduğunu sordum... İnsan sevdiğinin karakterini benimsemeye başlarmış, bende de ciddi bir "haksızlık" takıntısı oluşmaya başladı. Malum eksiğimi bir şekilde telafi etmek için uğraşacağımı biliyorum. Şimdiden bile "hoşgörümü" etrafındakilere övüp göklere çıkarırken, onu kıskançlıklar ya da feminist triplerle boğacağımı zannetmiyorum. Çocukken kız kardeşini üzen kızları kendi dövmemek için parayla başka kızları tutan, 27 yaşına kadar kız kardeşine bir tokat atmamış bir erkek bu saatten sonra ağzımı burnumu kıracak değil. olmaz ama bana yapacağı en kötü şey aldatmak olur; gene 27 yaşına kadar bakir kalmış bir erkek bu saatten sonra zamparaya dönüşmeyeceği için bir iki istisnayı da hoşgörürüm gider.

Ekleme 3: Kızlar sorunumu büyük oranda çözdüm. Tam olarak itiraf ettiğim söylenemez ama "yarım itiraf" ettim sayılır. En azından artık korkmuyorum. Beni destekleyenlere, yol göstermeye çalışanlara hatta hakaret edenlere teşekkür etmek istiyorum.

Son düzenleme:
bence söylemelisiniz.. evlenmiş olsa bile ayrılır diyorsunuz evlendiğinizde ortaya çıkacak mecburen o yüzden şimdi söylemek ikiniz için de daha uygun..

Hicbir sey soylemeyin bence. Anlattiklariniza bakilirsa dogruyu ogrenirse bu adami kaybedersiniz.

Tek çıkar ihtimal bu görülüyor zaten. Ama bunun vebali bir yana o kan olayında sıkıntı yaşayacağım muhakkak.
Bir laf arasında ""daha önce erkek arkadaşım olmadı" demiştim ama bana teklif etmeden önce zaten beni soruşturmuş. "Bir daha yalan istemiyorum" diye yemin ettirmişti.

Ayy cidden cok tuhaf bi durum.
Siz tam olarak hangi sebepten birlikte olmak istemediniz peki? Bence ona gercegi gercek bi sekilde soyleyin. "Eskiden oyle bi hata yaptim, bunun gunahini vebalini tekrar yasamak istemedim, bunu o an soyleyemedigim icin de sana bakireyim dedim" diyin. Bana sebep bu gibi geldi. Buysa eger, soyleyin. Yalanla iliski yurumez, yalanin da vebali var unutmayin. Omur boyu saklarsaniz omur boyu yalan soylediginiz bi yuze bakicaksiniz. Bu sizi 3 gun rahatsiz etmese 5. Gun rahatsiz edicek. Eger cidden seviyo ve evlenmeyi dusunuyosaniz ki nisanlilik adimini atmissiniz, ve sonucta bu yalan nisandan once de soylenmemis, soyleyin derim..

her sağlıklı erkek nişanlısıyla birlikte olmayı planlıyorsa bence çıktığı birileriylede beraber olmuştur.
neticede nişanlılık garantili değil. tıpkı flört gibi..

sen dürüst ol ve gerisini ona bırak... insanın kendi vicdanıyla hesaplaşması daha ağır çünkü...

Uw zor bir durum keşke başta söleseydiniz. üzgünüm ama söylerseniz nişanı atacak gibi hissettim ben .

bence söylemelisiniz.. evlenmiş olsa bile ayrılır diyorsunuz evlendiğinizde ortaya çıkacak mecburen o yüzden şimdi söylemek ikiniz için de daha uygun..

size daha önce böyle bir şey yasayip yasamadiginizi sordu mu hic? Hani kendi geçmişini çok detayli anlatmis çünkü.. Sizden de detay istedi mi?

Birlikte olmayi istediğinse ki yalaninizdan başka yalan var mi bu konuda konuşurken falan?

belkide size o teklifi yaparken sizi denedi???
acik acik herhalde soramadi bakiremisin diye ögrenebilmek icin o yola basvurmusta olabilir...

ama ne olursa olsun söylemeniz gerekiyor... madem insanlar hata yapa biliyor hayatinda o hatanin arkasinda da durabilmeli...
seni kaybetmekten korktum cok sevdigim icin yalan söyledim pismanim vs. diye acin konuyu hic uzatmaya gerek yok sizde kesinlikle kandirilmak istemezsiniz...
insan ne ekerse onu bicer...
hakkinizda hayirlisi olsun...

Ayy cidden cok tuhaf bi durum.
Siz tam olarak hangi sebepten birlikte olmak istemediniz peki? Bence ona gercegi gercek bi sekilde soyleyin. "Eskiden oyle bi hata yaptim, bunun gunahini vebalini tekrar yasamak istemedim, bunu o an soyleyemedigim icin de sana bakireyim dedim" diyin. Bana sebep bu gibi geldi. Buysa eger, soyleyin. Yalanla iliski yurumez, yalanin da vebali var unutmayin. Omur boyu saklarsaniz omur boyu yalan soylediginiz bi yuze bakicaksiniz. Bu sizi 3 gun rahatsiz etmese 5. Gun rahatsiz edicek. Eger cidden seviyo ve evlenmeyi dusunuyosaniz ki nisanlilik adimini atmissiniz, ve sonucta bu yalan nisandan once de soylenmemis, soyleyin derim..

O birlikte olmak istediğini söyleyince ben bayağı panik oldum, hatta suç üstü basılmış hissiyatı vardı. konuyu kapatıp bir daha açmasın diye bayağı; ahlak, edep, din, aile, vebal edebiyatı yaptım. Şimdi hakkını yemeyeyim sevgililik dönemimizde böyle bir talebi olmamıştı. Belki kültür farkı yüzündendir; ege'de nişanlı çiftlerin iç anadoludakilere göre daha yakın olduğunu düşünüyorum. en azından ailecek ziyaretimiz sırasında gördüğüm buydu.

Tek çıkar ihtimal bu görülüyor zaten. Ama bunun vebali bir yana o kan olayında sıkıntı yaşayacağım muhakkak.
Bir laf arasında ""daha önce erkek arkadaşım olmadı" demiştim ama bana teklif etmeden önce zaten beni soruşturmuş. "Bir daha yalan istemiyorum" diye yemin ettirmişti.

Sekerim, ben sizin yerinizde degilim. Sizin yerinizde olan bence cok az kisi vardir, acikcasi 27 yasinda bir erkegin bakir olmasi bana cok olasi gelmedi. Bakir olmasi bence hikaye.

Ben sizin yerinizde degilim, bekaret konusuna onem veren erkekler bana inanilmaz itici geliyor, kadina mal gozuyle bakan ilkel bir kafa tasiyan birisini asla sevemem, saygi duyamam. Nisanlinizin kisiligini hic begenmedim acikcasi, ne demek sorusturmak? Sizin dediginize inanamayip, oteye beriye mi sormus, ne kadar itici. Nisanlinizin gecmisini anlatmasi, davranislari ve zihniyeti zaten cok itici...neyse. Turk toplumunun ahlak anlayisinin carpikligini, ikiyuzlulugunu ve berkaret zirvaligini zaten her firsatta yaziyorum, ama konumuz bu degil zaten, konuya geleyim.

Kendim olsaydim, beni "sorusturan" adamla zaten hicbir isim olmazdi.

Samimi olarak kendimi sizin yerinize koyuyorum simdi, kaybetme korkusu bende agir basardi ve kesinlikle soylemezdim, ve renk vermezdim. Hatta kimseye soylemezdim, arkadas, akraba vs. cunku iki kisinin bildigi sir degil. Gecmisimdeki bir olayin hayatimi rezil etmesine izin vermezdim sanirsam, hizli ve kesin dusunmeniz gerekiyor bence. Operasyon isine girecek paraniz var mi, bu fikre ne dersiniz? Evet gunaha gireceksiniz ama bir de soyle dusunun, hayatiniza deger mi? Sanirim siz de benimle ayni fikirdesiniz, sizinle ayni fikirde kac kisi var gormek icin konu acmissiniz bana kalirsa. Adamla evlenmeyi cok istiyorsaniz, bence kesinlikel renk vermeyin. Tabi adamin ne kadar evlenmelik oldugu tartisilir.

Son düzenleme:
size daha önce böyle bir şey yasayip yasamadiginizi sordu mu hic? Hani kendi geçmişini çok detayli anlatmis çünkü.. Sizden de detay istedi mi?

Birlikte olmayi istediğinse ki yalaninizdan başka yalan var mi bu konuda konuşurken falan?

Yok hiç sormadı. Konuyu da ben açmıştım zaten, itiraf edecektim ama resmen ağzıma tıktı. ben de "hadi ya hiç mi" filan diyince detay verdi.

yalan olarak bi bu var;Bir laf arasında ""daha önce erkek arkadaşım olmadı" demiştim ama bana teklif etmeden önce zaten beni soruşturmuş. "Bir daha yalan istemiyorum" diye yemin ettirmişti.

Neden ortaya çıkacağını bile bile yalan söylüyorsun ki . Sonuçta sen gerçeği biliyorsun yalan söylediğinin anlaşılacağını da biliyorsun. Sen tam itiraf edecekken lafı ağzına ben bakirim diye tıkmış olsa bile devam edip itiraf etmeliydin diye düşünüyorum, böyle bir şey senin açından zordur eminim ama o zaman daha olaylar bu raddeye kadar gelmemişken kabul ediyorsa eder etmiyorsa da yollarınızı iki medeni insan gibi ayırmış olurdunuz. Hem bakireyim diyorsun hem hiç erkek arkadaşım olmadı diyorsun sonrada onu kaybetmek istemiyorum diyorsun kusura bakmayın da zaten evlenince öğrense bile beni boşar diyorsunuz benim fikrimce beyinde bitmiş zaten bu ilişki en doğrusu her şeyi itiraf etmen evlilik süreci var boşanma süreci var psikolojik olarak geçirmen gereken bir süreç var zaman kaybı yaşamamış olursunuz.

Dipnot: İlişki yaşamış olduğun için kesinlikle ama kesinlikle seni eleştirmiyorum bu senin kendi özgür kararın benim eleştirim sonunu bile bile yalan söylemiş olman.

O birlikte olmak istediğini söyleyince ben bayağı panik oldum, hatta suç üstü basılmış hissiyatı vardı. konuyu kapatıp bir daha açmasın diye bayağı; ahlak, edep, din, aile, vebal edebiyatı yaptım. Şimdi hakkını yemeyeyim sevgililik dönemimizde böyle bir talebi olmamıştı. Belki kültür farkı yüzündendir; ege'de nişanlı çiftlerin iç anadoludakilere göre daha yakın olduğunu düşünüyorum. en azından ailecek ziyaretimiz sırasında gördüğüm buydu.

Tamam ama sizin birlikte olmayi istememe sebebiniz ne? Ben bunu soruyorum. Cunku soylemek veya soylememek ona gore mantikli veya mantiksiz olucak. Eger gunahtir vebaldir bunlar icin birlikte olmak istemediysen, ayni gunaha tekrar girmek istemediysen, nisanlina gercegi soylemen mantikli. Niye istemedigine bagli yani. Eger bakire olmadigimi ogrenir de benden ayrilir diye istemediysen, bence buna onem veren ve esini buna gore secen bi erkege gercegi soylemesen de olur. Eger durum buysa soylersen vicdanini rahatlatmis olursun bu yanina kar kalir

her sağlıklı erkek nişanlısıyla birlikte olmayı planlıyorsa bence çıktığı birileriylede beraber olmuştur.
neticede nişanlılık garantili değil. tıpkı flört gibi..
sen dürüst ol ve gerisini ona bırak... insanın kendi vicdanıyla hesaplaşması daha ağır çünkü...
bence de canım dürüst ol...

Ben bakir erkeklerin olabileceğine inanıyorum..
Eşim öyleydi ve ben bunu ilk geceki tavırlarından bile anlamıştım..
O kadar belliydi..

Neyse siz de yalan söylemez eminim diyorsunuz.
Dürüstlüğü haketmiyor mu bu adam?
Sonuç ayrılık bile olsa ona gerçeği söylemelisin..
Bu yalanla bir ömür mutlu yaşayabilir misin?

Sekerim, ben sizin yerinizde degilim. Sizin yerinizde olan bence cok az kisi vardir, acikcasi 27 yasinda bir erkegin bakir olmasi bana cok olasi gelmedi. Bakir olmasi bence hikaye.

Ben sizin yerinizde degilim, bekaret konusuna onem veren erkekler bana inanilmaz itici geliyor, kadina mal gozuyle bakan ilkel bir kafa tasiyan birisini asla sevemem, saygi duyamam. Nisanlinizin kisiligini hic begenmedim acikcasi, ne demek sorusturmak? Sizin dediginize inanamayip, oteye beriye mi sormus, ne kadar itici. Nisanlinizin gecmisini anlatmasi, davranislari ve zihniyeti zaten cok itici...neyse. Turk toplumunun ahlak anlayisinin carpikligini, ikiyuzlulugunu ve berkaret zirvaligini zaten her firsatta yaziyorum, ama konumuz bu degil zaten, konuya geleyim.

Kendim olsaydim, beni "sorusturan" adamla zaten hicbir isim olmazdi.

Samimi olarak kendimi sizin yerinize koyuyorum simdi, kaybetme korkusu bende agir basardi ve kesinlikle soylemezdim, ve renk vermezdim. Hatta kimseye soylemezdim, arkadas, akraba vs. cunku iki kisinin bildigi sir degil. Gecmisimdeki bir olayin hayatimi rezil etmesine izin vermezdim sanirsam, hizli ve kesin dusunmeniz gerekiyor bence. Operasyon isine girecek paraniz var mi, bu fikre ne dersiniz? Evet gunaha gireceksiniz ama bir de soyle dusunun, hayatiniza deger mi? Sanirim siz de benimle ayni fikirdesiniz, sizinle ayni fikirde kac kisi var gormek icin konu acmissiniz bana kalirsa. Adamla evlenmeyi cok istiyorsaniz, bence kesinlikel renk vermeyin. Tabi adamin ne kadar evlenmelik oldugu tartisilir.

O soruşturma olayı, çıkma teklifi etmeden önce "kimdir, nedir, iyimidir, çıktığı var mı, daha önce kimlerle çıkmış" filan diye sanırım. nişanlımın Bakir olduğuna inanıyorum, en azından hayat kadınlarına bulaşmayacak bir yapısı olduğu ve 22 yaşından sonrası için eminim.

Ailemden falan fırsat bulup diktirmeye niyetlensem hem pahalı, hem bu küçük yerde yapamam hem de düğün burada değil ayvalıkta olacak. galiba operasyon düğüne yakın olmak zorundaymış.

ne demek birşey söylemeyin . tabiki söyleyeceksin . detaylı anlatmana gerek yok . evet ben birşeyler yaşadım ama geçmişte kaldı .diyeceksin bunda ne var . neden kandırıyorsunuz ki . genital estetik topiğine git ordan doktor falan sor kendine o zaman .. ne demek ya .. seni seven kabul eder bunu bu şekilde evlenen bir sürü kişi var . senin nişanlının asla inanmıyorum bu arada bakir olduğuna . bakir bir erkek nişanlısıda olsa bir kadını nikahına almadan cinsellik istemez . seni denemiş olabilir acaba bakire misin değil misin diye o yüzdende bakirim yalanını uydurmuştur . yüzde doksan dokuz yalan söylüyor . bir öğretmen okmuş etmiş hayatı grmüş 27 yaşonda bir erkek mutlaka yaşamıştır ..

O soruşturma olayı, çıkma teklifi etmeden önce "kimdir, nedir, iyimidir, çıktığı var mı, daha önce kimlerle çıkmış" filan diye sanırım. nişanlımın Bakir olduğuna inanıyorum, en azından hayat kadınlarına bulaşmayacak bir yapısı olduğu ve 22 yaşından sonrası için eminim.

Ailemden falan fırsat bulup diktirmeye niyetlensem hem pahalı, hem bu küçük yerde yapamam hem de düğün burada değil ayvalıkta olacak. galiba operasyon düğüne yakın olmak zorundaymış.

Sekerim, tecrubeli degilse karsisindaki bakire mi degil mi anlamaz zaten.

Bu durumda iki secenegin var, ya isler iyice ilerlemeden soylersin ya da Oscarlik rol yaparsin, karar senin.

Son düzenleme:

bakir olduğuna inanırım evet varmı bu devirde var tabi hala çünkü bazıları çok tutucu mesela, o yüzden evlenmeyi bekliyorlar..
zaten operasyonla cartla curtla uğraşmak doğruyu söylemekten daha zor...
bence bir an önce açıklamalısın

X