Sosyallikten uzak bi yerde yaşamak:((

zlmm

artık böyle
Kayıtlı Üye
7 Ocak 2009
902
43
Arkadaşlar küçük bi ilçede yaşıyorum evlilik dolayısıyla eşimin memleketine geldim. İş yerindeki insanlarla yaş farkı en az 20 hiç arkadaşım yok eşimin de yok. Geldiğim yer büyüktü ve çok arkadaşım vardı . Ders çalışıyorum ama insan arada sohbet etmek isteyeceği bi insan arıyo fakat kimse yok . eşimin ailesine gitsek sürekli oğlum yorgunmusun hep sana dua ediyorum yok gel bi okuyum geçsinler.... geçen annem aradı yanlarında size dua ediyorum dedi bende beni en ön sıraya koy dedim:))(sınavdan dolayı) .Senin neyin varki oğlum için okusun dedi. bu arada eşim esnaf ben memur .Benim iş yerimde çok rahat olduğumu düşünüyorlar cuma günü gitsek ne güzel yarın geline tatil diyolar . (Memur onlar için çalışmıo gibi bi şey) Büyük bi boşluğa düştüm bu süreci daha iyi atlatmak için bana neler önerebilirsiniz .

Son düzenleme:
Arkadaşlar küçük bi ilde yaşıyorum evlilik dolayısıyla eşimin memleketine geldim. İş yerindeki insanlarla yaş farkı en az 20 hiç arkadaşım yok eşimin de yok. Geldiğim yer büyüktü ve çok arkadaşım vardı . Ders çalışıyorum ama insan arada sohbet etmek isteyeceği bi insan arıyo fakat kimse yok . eşimin ailesine gitsek sürekli oğlum yorgunmusun hep sana dua ediyorum yok gel bi okuyum geçsinler.... geçen annem aradı yanlarında size dua ediyorum dedi bende beni en ön sıraya koy dedim:))(sınavdan dolayı) .Senin neyin varki oğlum için okusun dedi. bu arada eşim esnaf ben memur .Benim iş yerimde çok rahat olduğumu düşünüyorlar cuma günü gitsek ne güzel yarın geline tatil diyolar . (Memur onlar için çalışmıo gibi bi şey) Büyük bi boşluğa düştüm bu süreci daha iyi atlatmak için bana neler önerebilirsiniz .
Tek yolu takmican, baska bise degil. Onlar zaten bi tarafini yirtsan gormez yaptigini. Kendine is uydur, kitap oku, dil ogrenmeye calis vs..
Kilit nokta sallamamak

Çok haklısınız ben de ailemden uzağım çok zor ama kızım var diye seviniyorum.çocuk düşünüyor musunuz?

evet çok zor birşey ama, hiç kurslar falan yok mu?
ya da eşinizin akrabalarının kızları, yaşıtınız yok mu?
komşularınız varsa bi çaya davet etseniz?

Sakın sıkıntına çare olsun diye çocuk yapma. Çocuk hayatına bir şeylere çözüm olarak girmemeli bence. Hani ilişkimizi kurtarsın, ya da kocamı eve baplasın ya da bana arkadaş olsun sebepleri ile çocuk yapılmamalı.

Onun dışında eşiniz esnaf olduğundan çok görüşemiyorsunuz sanırım. Yoksa en azından ilk yıl arkadaş varmış yokmuş aramazdınız. Ya da ben düzenimi oturtmakta çok tembelim :)

Probleminizin sosyallikten uzak bir yerde yaşama kısmına yorum yapmak isterim. Yaşadığınız yerde küçükte olsa spor merkezleri ya da halkeğitim kursları vs. yok mu? Onlara katılabilirsiniz.

Çok haklısınız ben de ailemden uzağım çok zor ama kızım var diye seviniyorum.çocuk düşünüyor musunuz?

kafam çok dağınık burada kendimi çok yalnız hissediyorum çocukları çok seviyorum ve çok istiyorum ama bu aşamada yapmanın beni daha da yalnızlaştıracağını düşünüyorum

öncelikle gerçekten zor bir durum
hem yeni bir yer yeni memleket yabancı insanlar,
hemde bu sözler ilk yapacağınız biliyorum zor ama bu sözlerı takımıcaksınız. eğer herşeyi öyle takarsanız inanın kafa hastası olursunuz. Heye diyip gececeksiniz içinizde bunu yaptığınızda sizden mutlusu olmaz işte.
Asosyallik konusunA gelincede burası :) katılabileceğiniz kurslar vardır muhakkak orda kurslara giderek yeni arkadaşlıklarda edinebillirsiniz boş zamanlarınızda daha sonrasında bol bol kitap okuyun kafanız dağılsın
çok düşünmeyin olumlu yanından bakın biraz:)
Sizi seven bir eşiniz var ve onun yanındasın
Bu dertler çözülür kuzum Rabbim Büyük dertler vermesin.

öncelikle gerçekten zor bir durum
hem yeni bir yer yeni memleket yabancı insanlar,
hemde bu sözler ilk yapacağınız biliyorum zor ama bu sözlerı takımıcaksınız. eğer herşeyi öyle takarsanız inanın kafa hastası olursunuz. Heye diyip gececeksiniz içinizde bunu yaptığınızda sizden mutlusu olmaz işte.
Asosyallik konusunA gelincede burası :) katılabileceğiniz kurslar vardır muhakkak orda kurslara giderek yeni arkadaşlıklarda edinebillirsiniz boş zamanlarınızda daha sonrasında bol bol kitap okuyun kafanız dağılsın
çok düşünmeyin olumlu yanından bakın biraz:)
Sizi seven bir eşiniz var ve onun yanındasın
Bu dertler çözülür kuzum Rabbim Büyük dertler vermesin.

Evet rabbime şükür verdikleri için çok teşekkür ederim yorumunuz için :KK19:

Son düzenleme:
evet çok zor birşey ama, hiç kurslar falan yok mu?
ya da eşinizin akrabalarının kızları, yaşıtınız yok mu?
komşularınız varsa bi çaya davet etseniz?

Kayınvalidemin çıktığı eve girdim komşular onun komşuları yaşıt olarak tek karşı komşum var o da dersanede öğretmen ve çok yoğun çalışıyor evde özel ders falan veriyor. Eşimin akrabaları köyde ikamet ediyor orda karşılaşıyoruz ama sülalece gezdikleri için hiçbirisiyle samimilik kuramıyorum . O kalabalıkta acaip yalnız hissediyorum kendimi . Burası çok küçük ve herkes birbirni tanıyor bizi görenler hemen telefona sarılıp kayınvalideyi kayınpederi arıyorlar işte gördük falan diye. Lafı sözü çok seven bir yer. Ben Ankarada büyüdüğüm için böyle şeylere alışamadım . Kendimi kapana kısılmış gibi hissediyorum. :KK14:

Sakın sıkıntına çare olsun diye çocuk yapma. Çocuk hayatına bir şeylere çözüm olarak girmemeli bence. Hani ilişkimizi kurtarsın, ya da kocamı eve baplasın ya da bana arkadaş olsun sebepleri ile çocuk yapılmamalı.

Onun dışında eşiniz esnaf olduğundan çok görüşemiyorsunuz sanırım. Yoksa en azından ilk yıl arkadaş varmış yokmuş aramazdınız. Ya da ben düzenimi oturtmakta çok tembelim :)

Evet çocuk sahibi olmak için benim ruhsal durumumun iyi olması gerekir ki bu kadar insanların içiçe olduğu bi yerde çocuk sahibi olmanın beni daha da yalnızlaştıracağını düşüyorum . Ben de kendim için yerleşik hayata geçemedim hala diyorum :)) burdan büyük illere gitme imkanım var inşallah olur . Eşimin telefonu falan işten dolayı hiç susmaz telefonlar bilgisayarlar evimizin ayrılmaz parçaları malesef

başlığa bi baktım kendim açtım konuyu sandım bende doğudayım dışarda tek bayan gezemiyorum ders çalışıyorum bende kimse yok konuşacak komşular en az iki çocuklu kafa dengi kimse yok ben mi ne yapıyorum yalnızlığa alıştım pc tv kitap oku zaman öldürüyorum film izliyorum en iyi sosyalleşmem bu sanırım :KK70: önceden pek makyaj yapmazdım şimdi makyaj bloglarını takip ediyorum yakında bi blog açıcam hayatıma dair yani nette sosyal olmaya çalışıcam ne desem bilmiyorum ki çaresi yok bunun pek

başlığa bi baktım kendim açtım konuyu sandım bende doğudayım dışarda tek bayan gezemiyorum ders çalışıyorum bende kimse yok konuşacak komşular en az iki çocuklu kafa dengi kimse yok ben mi ne yapıyorum yalnızlığa alıştım pc tv kitap oku zaman öldürüyorum film izliyorum en iyi sosyalleşmem bu sanırım :KK70: önceden pek makyaj yapmazdım şimdi makyaj bloglarını takip ediyorum yakında bi blog açıcam hayatıma dair yani nette sosyal olmaya çalışıcam ne desem bilmiyorum ki çaresi yok bunun pek

Ben de tek başıma çıkamıyorum alışmamışım . Sanki herkes birbirine tanıyo tek ben yalnız başımayım gibi geliyo. Kİtap okuma film seyretme vs şeyleri yapıyorum ama bi arkadaş arıyor insan.

canım merkeze uzaklığınız ne kadar

2 saat yani ha deyince gidemiyorsunuz.

İş yerinden memnun olsaydım,. diğer unsurları tolere edebilirdim sonuçta günün yaklaşık 10 saatini orda geçiriyorum. ,belki ilerde diyemiyorum.... . kimsenin hayatı dört dörtlük deil . Her şey üst üste gelince hayat çekilmez hale geliyor.

Yaslilarla arkadas olunamiyor mu? Ben benden 20 yas buyuk biriyle daha keyifli sohbet ediyorum. Onlarin hayat tecrubeleri genis yasanmisliklari cok. Genc olsa ne olacak kocam sunu dedi ben sunu dedim cocuk agladi uyumadim mevzu bunlar. Ama yaslilardan daha doyurucu sohbetler cikar. Ben olsam ofistekilerle kaynasirdim. Onlari bir abla abi bilip paylasirdim yalnizligimi..

Seninle aynı durumdayım malesef ben de zaman geçiremiyorum.
Dikkat dağılsın diye açıköğretim e kaydoldum ama iş yorgunluğundan pek çalışamadım bile.
Şehir merkezine alışverişe gitmek bile çok zor oluyor.
Bulunduğum ilçede dışarıdan gelenlere de çok tepkililer. yabancı olduğunu anladıklarında fiyatlarıı arttırıyorlar.

Zaman geçirmek için haftasonu kitap okuyorum örgü örüyorum.:KK6:
Başka da yapacak birşey olmuyor malesef

Seninle aynı durumdayım malesef ben de zaman geçiremiyorum.
Dikkat dağılsın diye açıköğretim e kaydoldum ama iş yorgunluğundan pek çalışamadım bile.
Şehir merkezine alışverişe gitmek bile çok zor oluyor.
Bulunduğum ilçede dışarıdan gelenlere de çok tepkililer. yabancı olduğunu anladıklarında fiyatlarıı arttırıyorlar.

Zaman geçirmek için haftasonu kitap okuyorum örgü örüyorum.:KK6:
Başka da yapacak birşey olmuyor malesef

Buranın insanları çok sıcaklar o yönden maşallah diyeyim .

Son düzenleme:
X