Yaş problem mi?

Kesinlikle
Bi kere erkek büyük oldu mu daha saygılı ve anlayışlı bir ilişki oluyor kanaatindeyim kuzucum. Çünkü erkekler kadınlara göre daha geç olgunlaşıyor. Kadının idrak seviyesine erkek ancak 5-10 yılda geliyor. Bu yüzden aralarında bu kadar yaş farkı olan çiftlerde erkek daha koruyucu, daha sorumluluk sahibi bir rol üstlenirken kadın sadece katılımcı oluyor.Aynı yaştaki veya kadının büyük olduğu durumlarda ise kadın herşeyi üstlenen olduğu için daha kolay yıpranıyor. (Bkz. Ben, Sen v.s) Günümüzde çalışma hayatı, çocuk sorumluluğu zaten kadını yıpratırken bir de evliliğin 1. derecede sorumluluğunu almak istemeyen tüm hanımlara tavsiyem yaş farkını koruyun. Ya da bunu beceremiyorsanız evliliğin iki rolü olan yükleyen ve yüklenenden mümkün olduğunca yükleyeni seçin:yes:

Evet erkek büyük olmalıdır ama Bence çok fazla yaş farkı olmaması lazım. Mesela 10 yaş benim için bir büyük bir uçurum. Yaş aralığı büyüdükçe bence anlaşma ve birbirini anlama olasılığı o kadar azalıyor.Kadının büyük olması durumunda ise yine anne veya abla rolü üstleniyor bir nevi. Kendinden yaşça çok küçük insanlarla birlikte olanlarıda açıkçası sorunlu buluyorum. Ha şimdi "Yaşın ne önemi var önemli olan anlaşmak "diyenler olabilir ama bir düşünün. 40 ını geçmiş bir kadın ve daha 20 küsürlerinde bir erkek. Sizce niye birliktedir bu erkek kadınla???

Krdi .!.:
Kesinlikle
Bi kere erkek büyük oldu mu daha saygılı ve anlayışlı bir ilişki oluyor kanaatindeyim kuzucum. Çünkü erkekler kadınlara göre daha geç olgunlaşıyor. Kadının idrak seviyesine erkek ancak 5-10 yılda geliyor. Bu yüzden aralarında bu kadar yaş farkı olan çiftlerde erkek daha koruyucu, daha sorumluluk sahibi bir rol üstlenirken kadın sadece katılımcı oluyor.Aynı yaştaki veya kadının büyük olduğu durumlarda ise kadın herşeyi üstlenen olduğu için daha kolay yıpranıyor. (Bkz. Ben, Sen v.s) Günümüzde çalışma hayatı, çocuk sorumluluğu zaten kadını yıpratırken bir de evliliğin 1. derecede sorumluluğunu almak istemeyen tüm hanımlara tavsiyem yaş farkını koruyun. Ya da bunu beceremiyorsanız evliliğin iki rolü olan yükleyen ve yüklenenden mümkün olduğunca yükleyeni seçin:yes:

kesinlikle katılıyorum :yes:

kuzum söylediklerine aynen katılıyorum yaş farkı belki her ilişkide değil ama bir çoğunda önemli bir faktör kadın erkekten büyük olursa azemcim senin dediğin gibi daha çok yıpranıyor normal şartlarda doğru olan erkeğin büyük olması ama mesela on yaş çok büyük bir fark benim bir erkek arkadaşım vardı benden dokuz yaş büyüktü ve ilişkide çok büyük sorunlar yaşadık ben bu yaş farkını o zamanlarda çok önemsememiştim ama şimdi geriye dönüp baktığımda sorunların bir çoğunun bundan kaynaklandığını gördüm aradaki yaş farkı onu komplekslere sokuyor ve bunu bana kıskançlık olarak yansıtıyordu kısacası bana göre en ideali erkeğin bayandan bir iki yaş büyük olduğu ilişkiler diyebilirim

sevgi saygı ve karşılıklı anlayış varsa önermli değil bence çok ön yargılı düşündüğünüzü düşünüyuorum :) insanın 20-25 yaş arası artık karekteri oturur. 50 sine de gelse değişmez bence huyu. kıskançlık her yaşta ilşikide olan bişey:smile:

Bence erkek büyük olmalı..çünkü zeka olarak kadını geç takip ediyor..anca yetişir:KK70:

Bence de yaş farkı ilişkiyi yaşayan kişilerin karakaterlerine bağlı.Benim de erkek arkadaşımla aramda 9 yaş vardı.(29 yaşındayım) Ama aradığım romantizmi,ince düşünceyi göremedim onda.Yaşı daha büyük olduğu için fazla olgundu belki de.Artık sevgili nazı çekmekmiş,sevgi gösterilerinde bulunmakmış...bunları unutmuştu.
Ama her 38 yaşındaki erkek de böyle değildir sanırım.İçindeki yaşama sevincini tetiklediği için küçük sevgililerini el üstünde tutan erkekler de tanıyorum.
Faktör yaş değil,karakter....
:smile:

bence de erkeğin yaşı bayandan büyük olmalı. ama mesela, 10'dan fazla da olmamalı. hatta max 7-8. çünkü o zaman kuşak farkı oluşur diye düşünüyorum. her iki tarafın ilişkideki beklentileri farklı olur.
ama yaşla birlikte karakter de önemli tabi.

Krdi .!.:
Kesinlikle
katılıyorum sana bence erkek buyk olmalı

merhabalar benimde esim benden 1 yas kücük.ilk basta bunun icin evlenmeyi istememistim. ama esim yasindan olgundu ve nihayetine oldu.hic bir sorun yasamadim bu insanlarin karakteriyle ilgilidir galiba.

Bence eşler arasında en fazla 4-5 yaş fark makuldür, erkek yaş aralığında çok önde olursa tek otorite kendini görür, tüm kararları kendi vermek ister, aldığı tüm kararlara da uyulmasını ister, ortak paylaşım konuları azalır, yaş fark aralığı ne kadar az olursa uyum o kadar fazla olur bence.

Krdi .!.:
Kesinlikle

kesinlikle katılmıyorum eşim benden 9 yaş büyük ve aşırı derecede sorumsuz ve saygısız bir insan öğretmen olduğumuz için tatilimiz çok yazın 2 ay kışın 1 ay yok ve kızınla ben burda ne yaparız ner ederiz hiç düşünmeden gider bu tür sorumsuzlukları vardır aileme karşı da bazı saygısızlıkları vardır yani saygı sorumluluk gibi mezsiyetlerin yaşla alakası yok bence yetiştirilme şekliyle alakalı bence evlilikte yaş o kadar önemli değil çiftlerin farklı kültür ve çevrelerden kişiler olup olmadıkları önemli çünkü ben bunun sıkıntısını çok çekiyorum

arkadaşlar yaş farkı olsun olmasın erkekler hıcbır zaman kadınların duygusallıgına erışemez onlardakı duygu bızden cok duşuk bence

bence önemli olan karşımızdaki kişinin karakteri.yaş farkının önemli olduğuna inanmıyorum.

Bayan hep erkekten küçük olmak zorundamı? Anlamadığım şey bi adam 30 yaşına gelse bile 20 yaşındaki kızla evlene biliyor ama 30 yaşına gelmiş bi bayan asla yani bayan erkekten 2_3 büyük olabilir bence sizce bayanlar aradaki yaş farkı nasıl olmalı?????

bence erkek bayandan 6-7 yaş büyük olmaslı.kadın erken çöker meselesinden dolayı değil ama.bu benim kişisel fikrim.benim erkeğim benden biraz büyük olmalıki kendimi onun yanında daha güvende,onuda daha bi erkek gibi hissedebileyim.

parpali .!.:
Bayan hep erkekten küçük olmak zorundamı? Anlamadığım şey bi adam 30 yaşına gelse bile 20 yaşındaki kızla evlene biliyor ama 30 yaşına gelmiş bi bayan asla yani bayan erkekten 2_3 büyük olabilir bence sizce bayanlar aradaki yaş farkı nasıl olmalı?????
eşim benden iki yaş küçüktü.bu hiç önemli değil çünkü ben iki yıl önce de yaşımın olgunluğuna sahiptim Ama eşim sorumluluk verilmeden yetiştirilmiş ailenin tek oğlu.benim ilişkimde en büyük sorun bu oldu.flört nişanlılık devresinde ortaya çıkmayan pekçok sorun yaşadık şuan ayrıyız.hala aynı düşüncesiz ve sorumsuzlukları devam ediyor.Bu tamamen kişinin kendini geliştirmesi ile ilgili.yaş ile ilgili değil.ben 34 yaşındayım 20li yaşlardaki kadar deli dolu değilim biraz daha durağanlaştım ama 20li yaşlarda da sorumluluklarımın farkındaydı fikirlerim ,hayat felsefem aynıydı.şimdi de aynı.

X