çeyiz topiğinde ilk sayfa güncelleştirmesi?

DonukPudra

asparagas!
Kayıtlı Üye
8 Mart 2011
25.898
28.128
merhaba arkadaşlar bir sorum sorunum var.

çeyiz topiği açan arkadaşlar .çeyiz topiğini oluşturdum .şimdi çeyiz parçalarım ayrı ayrı olmasın takip edenler ilk sayfada görsün hepsini istiyorum.

yeni aldığım ürünleri ilk sayfaya eklemek istiyorum ama başaramıyorum. nasıl yapılıyor?

mesaj düzenle den resim eklemeye geliyorum uzantı vs tutmasına rağmen kabul etmiyor.

bilen ve ilk sayfasını böyle güncelleştiren arkadaşlar yardımcı olur musunuz .

teşekkürler şimdiden :KK16::KK16::KK16::KK16:

canım resim eklerken altında bi kutucuk var orda tık gözüküyo o tık ı kaldırman gerek :KK76:

yalnız link olarak eklemen gerekiyorrr

$adsız.JPG

bende aynı sorunu yaşıyorum ama nası çözüldüğünü anlamadım:44::44:

ben kendi yaptığımı anlatayım yanlışsa doğruyu anlatın lütfen bana:KK5:

mesaj düzenleme panelinden gelişmiş düzene tıklıyorum
ordan alt tarafta eklenti ekle var orya tıkladığımda yapabiliyodum artık olmuyor

bu yanlışsa doğruyu öğretin banaa:26:

bende aynı sorunu yaşıyorum ama nası çözüldüğünü anlamadım:44::44:

ben kendi yaptığımı anlatayım yanlışsa doğruyu anlatın lütfen bana:KK5:

mesaj düzenleme panelinden gelişmiş düzene tıklıyorum
ordan alt tarafta eklenti ekle var orya tıkladığımda yapabiliyodum artık olmuyor

bu yanlışsa doğruyu öğretin banaa:26:

mesaj düzenleme panelinde ınsert ımage yazan yere tıkla tatlım..

$adsız.JPG

burda yuvarlak olarak çizdiğim yer.. daha sonra çıkan pencere from url olan kısımdan resmin url sini yazıp altındaki tık olan kutucuğun tık ını kaldırmak.. bu kadar basit iştee :KK16:

Son düzenleme:
pamukcum yaa yine yapamadımm:KK5:

dediğin gibi yaptım (ımg)jpg(ımg) diye bişşi çıkıyor sayfada ama ne olduğu belli değil sadece bu yazı yani

ahh donuk pudracığım ahhhh. sırf bu yüzden güncelleme işini bıraktım.
bir iki arkadaşa sordum anlattılar ama yapamamıştım. şimdi aldığım bir kaç parçanın resmini çekip biriktiriyorum artık. yoksa parça parça oluyor.
pamukprensesin dediğini de deneyeyim bakayım. bende bu sorun tek bende var sanıyordum.

birde silmk istediğim resimlerde silinmiyor da altta eklenti olarak duruyor ya ona da sinir oluyorum.:KK19:

bir iki arkadaşa sordum anlattılar ama yapamamıştım. şimdi aldığım bir kaç parçanın resmini çekip biriktiriyorum artık. yoksa parça parça oluyor.
pamukprensesin dediğini de deneyeyim bakayım. bende bu sorun tek bende var sanıyordum.

birde silmk istediğim resimlerde silinmiyor da altta eklenti olarak duruyor ya ona da sinir oluyorum.:KK19:

al bendede o kadar:emir_bebek:

pamukcum yaa yine yapamadımm:KK5:

dediğin gibi yaptım (ımg)jpg(ımg) diye bişşi çıkıyor sayfada ama ne olduğu belli değil sadece bu yazı yani
Kuzum birazdan yapılış aşamasını resim olarak eklicem takipte kal :KK34:

al bendede o kadar:emir_bebek:

tatlım o resimleri silmek için eklenti butonuna tıklayıp altta çıkan eklentilerin üzerinden kaldırıyoruz sayfayı düzenlerken yazı siler gibi direkt silmiyoruz yanii :KK52:

1-Öncelik olarak size tavsiyem resimleri ekleyeceğiniz ilk sayfayı düzenleme modunda başka bir sekmede açmanız.. aynı sayfada resimleri bul link kopyala mesajı düzenle daha zor olucaktır..
$1. aşama.JPG

eğer internet tarayıcınız sekmeli değilse farklı sayfalarda açın !

2- ekleyeceğiniz resmin üzerine gelip sağ tıklayın. Açılan penceredeki resmin url sini kopyala seçeneğine tıklamanız yeterli

$2. aşama.JPG

3- resmi ekleyeceğiniz ilk sayfaya gelin ınsert ımage botonuna tıklayın

Eki Görüntüle 517481

4- çıkan pencerede "From URL" başlığına tıklayın . Pencereki adres çubuğuna sağ tıklayıp yapıştır deyin.
Hemen altında gördüğünüz " Retrieve remote file and reference locally" yazısının başındaki kutucuğun işaretini kaldırın.
$son aşama.JPG

işte bu kadar kızlarr :KK36:

Alttaki eklentileri kaldırmak için yaptığım girişim sonucu

bskn, bu sayfaya erişim yetkiniz bulunmamaktadır. Bunun sebepleri aşağıdaki maddelerden bir veya birkaçı olabilir !

Üye grubunuzun bu sayfa için erişim yetkisi olmayabilir. Örneğin başkasının mesajınız düzenlemeye çalışıyor olabilirsiniz !
Onay mekanizması olan bir bölüme mesaj göndermeye çalışıyor olabilirsiniz. Örneğin Estetik bölümünde açılan bir konu yönetici onayından sonra sitede yayınlanmaktadır.
Üyeliğinizin aktifleştirilmesi gerekebilir, lütfen e-posta adresinizi kontrol edip üyeliğinizi aktif ediniz. Size gelen e-postadakı linki tıkladıktan sonra yöneticilerimiz üyeliğinizi maksimum 12 saat içinde onaylayacaktır. LÜTFEN ACELE ETMEYİN !
Üye değil iseniz Ücretsiz üyelik için tıklayınız…
bu yazıyla karşılaştım =(

yaptığım işlem şuydu. düzenleme paneline yeni sekmede girdim. gelişmiş düzenle dedim. bir iki resim url si kopyaladım yapıştırdım.
acaba nasıl gözüküyor diye ön izleme yaptım. sonraaaa bir baktm kiiii tüm resimlerim orada grili kutu içinde eklenti olarak duruyor.
silmek için dediğin işlemi (eklenti kutucuğuna tıklamayı ) yapınca bu uyarı ile karşılaştım.
Allahım bu kadar mı beceriksizdim ki :KK50:

Fotoğrafların eklenmesinde sıkıntı yok. o oluyor.
ama diğer kısım olmuyor :44:
bir ara vakit ayırıp denemeliyim :KK53:

yaptıımmmm:KK52::KK76:

pamukcuum çook teşekkür ederim ya sağol valla:KK3:

yalnız şu silmek istediklerimiz kısmının üstünden tekrar geçsek onu yapamadım da:26:

Alttaki eklentileri kaldırmak için yaptığım girişim sonucu

bu yazıyla karşılaştım =(

yaptığım işlem şuydu. düzenleme paneline yeni sekmede girdim. gelişmiş düzenle dedim. bir iki resim url si kopyaladım yapıştırdım.
acaba nasıl gözüküyor diye ön izleme yaptım. sonraaaa bir baktm kiiii tüm resimlerim orada grili kutu içinde eklenti olarak duruyor.
silmek için dediğin işlemi (eklenti kutucuğuna tıklamayı ) yapınca bu uyarı ile karşılaştım.
Allahım bu kadar mı beceriksizdim ki :KK50:

Deneyerek anlatayım dedim denedim oldu :KK9:
kuzum söylediğim tarzda resmi kaldırabilmen için resmi eklenti kısmından eklemen gerekiyormuş.
bende şimcik öğrendim :KK14:

edit : ımage kısmından da eklenince aynı metodla silinebiliyormuş :KK53:

edit : bende bulamadım :KK53: :KK53:

Son düzenleme:
kuzum söylediğim tarzda resmi kaldırabilmen için resmi eklenti kısmından eklemen gerekiyormuş.

sonuç:26:
silemiyomuyuz şimcikk:44::44:

sağol canım, bu bile yeter bize :KK34: biraz kurcalayarak yapmam gerekiyor sanırım.
senin konuna baktım da sende alt kısımda ekli değiller.ben düzenliyorum ama altta da ikinci kez çıkıyor resimler. hem eklenti oolarak hemde konu içinde çıkıyor.
sanırım alt kısımda çıkmaması için dediğin şekilde yükleniyor ama onu bende bulamadım. :KK31:

Bu mesajı yazarken bir şeyi farkettim.
ben ekleyeceğim şeyleri değil de, ilk mesajdaki ve diğer ekleyeceğim mesajdakı fotoları url olarak eklediğim için olmuyormuş :KK52:

az önce bir parça kek yemiştim, sanırım içindeki şeker kanıma karıştı ve beynime ulaştı kiiii yaptığım hatayı gördüm :KK52:

bir de kulağıma küpe olsun bir daha resim eklersem url olarak ekleyeceğim diğer türlü eklenti olarak yapıldığında silinmiyorlar. :KK30:

X