Yine ben (Kanser hakkında)

pinar85

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
8 Mayıs 2008
192
0
daha önce de yazmıştım. yine buraya derdimi döküyor olmaktan dolayı sanki başkalarının hakkını ihlal ediyormuşum gibi hissediyorum ama o kadar yalnızım ki. o kadar çaresizim ki.. bunu paylaşabileceğim başka kimse yok..
sadece yüzünü bile görmediğim, adını bile bilmediğim buradaki dostlara sığınabiliyorum

sevgilime lenfoma kanseri teşhisi konmuş ve bunu herkesten gizlemişti ve şu an bunu sadece ben biliyorum. sırra kadem basarak beni aramayın diyerek yine ortalıktan kayboldu.

giderken de beni aramayın dedi. ve ekledi : ben sana zarar veriyorum. ileride bir şey olur canım sıkılır, beni keserler dikerler ben seni bırakırım. pişman olacaksın. sana zarar veriyorum. beni bırak dedi. beni arama dedi ben de seni aramayacağm. sağlıklı olsaydım belki gelecek için mücadele ederdim ama bizim ileride gelecekte bir evlilik ihtimalimiz bu durumda yok. benimle zarar görüyorsun, zaman kaybediyorsun dedi.. varlığın beni mutlu ediyor ama ben sana zarar veriyorum.. ne kötü bir insanım dedi..

ki o benim canımın içi..

ilk zamanlarda anlayamadım onun hasta olduğunu. kanseri kavrayamadım.
sonra bir gece sinir krizi geçirdim ve sanırım o gün bu durumu kavrayabilmiştim.

şimdi anti depresan kullanıyorum. gün geçmek bilmiyor. saatler asır gibi.

ne olur.. ne olur biri iki satır olsun bir şey yazsın.. özür dilerim ama çok ihtiyacım var..

Canım benim üzme kendini nolur.Tıp ilerledi ve bildiğim kadarıyla bunun tedavisi oluyor.Allahtan ümit kesilmez.Ulaş sevgiline ve konuş onunla.Mutlaka vardır yapılacak bir tedavi şekli.

bana pek inandirici gelmedi arkdasim kusura bakma...insan sevdigini heleki bu durumlarda terk edermi...daha snei yaninda destek olmasini ister...

yalan olduğunu hiç sanmıyorum. yani, yapı meselesi herhalde. ben de uzun zaman inanamadım. ama gerçek işte.. ne yazık ki..
zaten sıkıntılarını anlatmaz o kimseye.. bir eziklik olarak görüyor bu durumu. herkesten kaçıyor. ortak çevremizde kimsecikler ulaşamıyor böyle sırra kadem basacağı zaman.

yani.. ne bileyim.. kaç tane kanser hastası tanıyorum ki..
onun psikolojisi de böyle belki..
herkesten kaçıyor..

sürekli aradım. hep kızdı. son görüşmemizde sıkı sıkı kızarak tembihledi beni aramayın ararsam ben ararım diye

offf ne yapacağım ben
deliriyorum

yalan olduğunu hiç sanmıyorum. yani, yapı meselesi herhalde. ben de uzun zaman inanamadım. ama gerçek işte.. ne yazık ki..
zaten sıkıntılarını anlatmaz o kimseye.. bir eziklik olarak görüyor bu durumu. herkesten kaçıyor. ortak çevremizde kimsecikler ulaşamıyor böyle sırra kadem basacağı zaman.

yani.. ne bileyim.. kaç tane kanser hastası tanıyorum ki..
onun psikolojisi de böyle belki..
herkesten kaçıyor..

sürekli aradım. hep kızdı. son görüşmemizde sıkı sıkı kızarak tembihledi beni aramayın ararsam ben ararım diye

offf ne yapacağım ben
deliriyorum

valla arkdasim ister kiz bana...bu kisi seni basindan atmak icin bu plani kumus...inan ilk aklima gelen bu oldu....gel vazgec bu kisiden kendi kendine harab ediyorsun....

cok üzüldüm icim burkuldu...
kanserden amcami kaybettim bende bilirim nasil sinsi bir hastalik oldugu hem bedene hemde psikolojiye zarar verdigini....
aslinda onun yalniz kalmamasi lazim yani böyle daha kötü olur...
kanserde en önemli sey moralin yüksek tutulmasidir...
bence o daha hastaligini kabullenmis degil ve kabullenene kadar daha cok bocaliyacak...
dilerim en kisa zamanda sagligina kavusur...

Hayır ya numara değil bence.Seni sevdiği için kaçıyor senden,üzülmeni görmek istemiyor,çünkü buna dayanamaz.

canım diğer yazınıda gördüm ve yorum yazamamıştım.sevgiyle yapılan herşey karşılığını çok güzel buluyo.tıp o kadar ilerlediki çok şükür sabırla Allahımında yardımıyla herşeyin çaresi olur inşallah.bence sevgi o kadar kolay bulunmuo tam aksine böyle durumlarda dahada güçlenio.bence onun psikolojisi bozuk olduğu içinde böyle davranmış olabilir.

canım diğer yazınıda gördüm ve yorum yazamamıştım.sevgiyle yapılan herşey karşılığını çok güzel buluyo.tıp o kadar ilerlediki çok şükür sabırla Allahımında yardımıyla herşeyin çaresi olur inşallah.bence sevgi o kadar kolay bulunmuo tam aksine böyle durumlarda dahada güçlenio.bence onun psikolojisi bozuk olduğu içinde böyle davranmış olabilir.

çok teşekkürler
yüreğime su serptiniz
umarım düzelir psikolojisi.. sağlığı.. ne yapsam bilemiyorum..

evet hatırlıyorum yazınızı...
ama siz kendinizi suçlamayın lütfen...
herşey Allahtan,herşey bizler için..
sizin yapacağınız tek şey,ona bu durumda yanında olduğunuzu hissettirmek..
Rabbim acil şifalar versin...
sevgiler...

Merhaba;
Bugün başka bir konuda da benzer birşeyler vardı ve ben o arkadaşın özeline mesaj attım. Bugün ikinci kez görünce burda benzer bir konuyu, yaşadıklarımı herkesle paylaşmak istedim. Demek ki ihtiyacı olanlar az değil.
Canım bak, benim eşim de kolon kanserini yendi. Daha doğrusu yenmiş, biz tanıştığımızda yeni bitmişti tedavisi.
Çok uzun bir hikaye ama şunu söyleyeyim, eşim kendi ailesinden bile aylarca saklamış ve saklanmış. Başka şehirlere gitmiş. Haftalarca aramamış. Ailesi bulmuş sonunda onu ve gidip almışlar. Daha neler neler. Hatta herşey bittikten iki sene sonra normal kontrol için gittiğinde (nişanlıydık) bir ileri tetkik istemiş doktor (tedbir olsun diye) ve bana bunu günlerce söyleyememiş. Tabi o günler boyunca bana ne kötü davrandığını tahmin edersin. Ama biz aştık, şimdi herşeyi konuşuyoruz, kontrollere elele gidiyoruz. Her kontrolde ailesini arıyoruz. Ama kolay olmadı. Bir oya gibi işledik, emek verdik.
Maalesef kanser böyle bir hastalık, psikolojiyi de alt üst ediyor. İnternetten kanser psikolojisi ile ilgili birşeyler bul ve oku bence.
Bence uydurmuyor. Sırf ayrılmak için böyle birşey uyduracak bir insan olamaz herhalde bu dünyada. Varsa da Allaha havale edelim gitsin.
Hemen hemen bütün kanser hastaları bunu yaşıyor. Tek düşünce şu: Sevdiklerim benden nefret ederse, ben öldüğümde daha az üzülürler.
Ama maalesef bir yandan da en büyük ilaç moral, sevdiklerinin desteği.
İşin çok zor, ama o istemese de yanında olmalısın.
İlk iş ailesine konuyu söylemek için ikna etmen. Sonra hastalığı iyiye de gitse kötüye de çok pişman olursunuz. Bu iki genç insanın altından kalkabileceği bir yük değil. Keşka imkan olsa da eşim anlatsa yaşadıklarını.
Ama tek diyeceğim bu hastalık için normal bir psikoloji bu. Uyduruyor demek kolay, siz düşünün size "Yakın zamanda ölebilirsin" dendiğini, kaçmak hiç de uzak gelmiyor değil mi? Anlamaya çalış onu ve bırakma peşini.
Belki bu süreçte -umarım olmaz- ilişkiniz yıpranır ve biter ama sen en zor gününde bir insanın yanında olmuş olursun. Ama eğer bu badireyi atlatırsanız inan bana ilşikiniz dünyanın en sarsılmaz, en güçlü ilişkisi halini alır.

benim merak ettiğim bişey var ailesi oğullarının rahatsızlığını biliyor mu, onlardanda mı gizlemiş?

evet onlardan da gizliyor. zaten ailesinden ayrı ve yalnız yaşıyor onlara da söylememiş
şu an bi tek ben biliyorum

benim aklım almıyor, insanın başına böyle bişey gelse ölmekten korkar ailesine söyler tedavi olmak için. gencecik bi insan sonuçta. böylece göçüp gideyim bu hayattan demez ki. moralini bozmak gibi olmasın ama, ya bakalım kötü zamanımda yanımda olacak mı oyunu, ya da ayrılmak için bir bahane bu. sen en iyisi ailesine ulaş hem gerçekleri öğrenmiş olursun hemde gerçekten kanserse ikna edip tedavi olmasını sağlarsın. bunun tedavisi var unutma.:teselli:

Canım ya Şu mübarek günde sizin için dua edeceğim.Allah yyardımcısı olsun.Ne zor bir durum yarabbim.Hayır varmı bu işte şimdi anlamıyorumki.

Sana nasıl bi fikir versemki inanki böyle bir durumda nutku tutuluyor insanın.Allahım en kısa zamanda şifasını versin sizi çok mutlu etsin inşallah.

Peki araştırdınmı canım lenfome kanserinde tedavi yöntemi ne durumda.

erken teşhiste tedavisi var diye biliyorum ama hastalık ne aşamadadır o konuda bilgim yok.
bu hastaların psikolojisini de açıkçası pek anlayamıyorum.
biz dışardan bakınca sevdiklerimize sarılırdık diye düşünüyoruz ama belki de biz de uzaklaşmayı seçerdik kaçardık
bu hastalığın psikolojisini bilmediğim için de bunu kendinde ve yakınlarında tecrübe edenlerin anlatacakları şu an çok değerli

Arkadasim hastaliginin gercekmi yalanmi oldugunu bilemem fakat hastaliginda kotu durum oldugunu soyluyemem cunku benim esimde ben yeni evlendim lenf kanseri tespit edildi ve suan durumu allahima binlerce sukurler olsun cok iyi 1,5 ay sonra kemoterapisi bitiyo insallah Allah tum hastaliklara sifa verir insallah. Sende uzulme canim belki iyilesince sana geri donecektir suanki psikolojisi bunu kaldirmiyordur senide uzmek istemiyordur onlarin ne dusunduklerini ben cok iyi biliyorum cok zorr sen ona karsi destegini esirgeme ilerde herseyin cok iyi olacagina inaniyorum..

sevgiler

Arkadasim hastaliginin gercekmi yalanmi oldugunu bilemem fakat hastaliginda kotu durum oldugunu soyluyemem cunku benim esimde ben yeni evlendim lenf kanseri tespit edildi ve suan durumu allahima binlerce sukurler olsun cok iyi 1,5 ay sonra kemoterapisi bitiyo insallah Allah tum hastaliklara sifa verir insallah. Sende uzulme canim belki iyilesince sana geri donecektir suanki psikolojisi bunu kaldirmiyordur senide uzmek istemiyordur onlarin ne dusunduklerini ben cok iyi biliyorum cok zorr sen ona karsi destegini esirgeme ilerde herseyin cok iyi olacagina inaniyorum..

sevgiler

çok geçmiş olsun Allah şifa versin canım eşine de
ve çok teşekkürler

X