2014 kpss çalışma günlüğüm

:KK1::KK1: benım az kıtabım var yedııklımı bıtırdm ıhtıyacı bıtırdm smdı ıkı tane kıtabım var data tumdersler soru bankasıyla konu anlatımı bıtane cografya defter kıtabım var x yayıncılıgın not seklınde bırde dun aldıklarım var bıtırdıgım kıtaplara baktıkça şaşırıyorm ılk başlarken çalışamam sanıyordm hatta eşimde inşallah çalıırsın demişti :KK17: ya ben konuları tekrar tekrar çalısıyorm ama hala eksıgım cok var inşallah dıyorum sınava kadar tamamen kavrarım bütün konuları :KK17:

Maşallah polisesi sıkı çalışmışsın demek ki:nazar:
Ben daha hiç kitap bitirmedim ama sona yaklaşanlar var :KK1:
Eksikler zaten hiç bir zaman bitmez. İlla ki sınavda bilmediğin bir yerden soru geliyor ama amaç zaten eksikleri olabildiğince azaltmak. Sınavda genel kültür olduğu için her şeyden sorabilyor adamlar müfredat dışına da çıkabiliyor ösym. Kimse de bir şey diyemez sonuçta genel kültüre her şey girer.
Ama bu bahsettiğim kısım toplasan 120 soruda 10 soruyu geçmez o yüzden biz 110 soruluk kısmı tam yaparsak yeter de artar bile.

Maşallah polisesi sıkı çalışmışsın demek ki:nazar:
Ben daha hiç kitap bitirmedim ama sona yaklaşanlar var :KK1:
Eksikler zaten hiç bir zaman bitmez. İlla ki sınavda bilmediğin bir yerden soru geliyor ama amaç zaten eksikleri olabildiğince azaltmak. Sınavda genel kültür olduğu için her şeyden sorabilyor adamlar müfredat dışına da çıkabiliyor ösym. Kimse de bir şey diyemez sonuçta genel kültüre her şey girer.
Ama bu bahsettiğim kısım toplasan 120 soruda 10 soruyu geçmez o yüzden biz 110 soruluk kısmı tam yaparsak yeter de artar bile.

Inşallah denemem şu sinavi anlimizin akıyla bi atlatsak topikte parti vercem :))

Mrblar :KK31: sizede sorayım bari belki güzel fikirler çıkar bende hazırlanıyorum kpss ye matematik en büyük sorun
temelden yeniden başlıcam
temelden başlayanlar nasıl çalışıyo acaba ?

Geçmiş olsun devrim, dinlendir gözlerini üzerine çaylı pamuk koyabilirsin çok iyi geliyor. Benim de gözlerim çok ağrır ya çaylı pamuk koyarım ya da göz kapaklarına viks sürüyorum içinde okaliptus yağı var ya ağrısını hemen geçiriyor. Ama sakın gözüne kaçırma sürerken dikkatli ol.

Benim kargo da geldi ama eve teslim edilmedi aras kargoda bekliyor bugün de 23 nisan yaa acaba teslimat yapılır mı bilmiyorum ki. Seninki bugün mü geldi devrim dün mü? Benim de en geç yarın eve teslim edilir diye düşünüyorum.

teşekkür ederim , deneyeceğim önerini.
kargoyla ilgili sonuca ulaşmışsındır muhtemelen yine de ceap vereyim sabah geldi sonra hemen buraya yazdım.
ama pc hata veriyor. aygıt yazılımı yüklenmedi diyor. antivirüsü kaldırdım ama yine olmadı.
eski bilgisayarıma taktım programı yüklerken pc kapandı hiç açılmıyor.hiç açamadım videoları şansa bak :)çok merak eddiyorum oysa :) sabahtan beri araştırıyorum ama beceremedim nasıl çözerim bu sorunu bilen var mı ?

Son düzenleme:
gelelim bugünün çalışma raporuna. hiç çalışamadım . saat 2 y kadar videoarla uğraştım. sonra pes ettim deneme çözdüm. ve en yüksek netimi çıkarmış oldum. matematik tam 17 net:nazar: türkçemde de artış var. çok sorun yaşadığım şu günlerde çok büyük moral oldu bana bu deneme.
nişan cumaya alınmış. yarın hazırlıkla geçer. pek çalışamam sanırım. haftasonu da zor biraz uzaktan akrabalar gelecek. ama araya soru çözümü sıkıştırmayı düşünüyorum.

Son düzenleme:
Inşallah denemem şu sinavi anlimizin akıyla bi atlatsak topikte parti vercem :))
O partiyi sabirsizlikla bekliyorum :118:

Mrblar :KK31: sizede sorayım bari belki güzel fikirler çıkar bende hazırlanıyorum kpss ye matematik en büyük sorun
Antremanlarla matematik kitabını öneriyorlar ve kullananlar memnun baya. Başlangıç olarak önerim bu
baslıyorm sarfansarı bugun yenı kıtaplar aldm dun cok guzelll cok ucuzdu 3 tl a101 de şansa denk geldı eklemeye calıstm eklıyemedm resım isimlerını yazayım belkı sızde de vardır

tarihe yön veren olaylar,tarıhe yön veren savaşlar ve antlaşmalar,tarihe yön veren komutan ve liderler son olarakta şu ilginç tarihimiz hepsı tarıhle ılgılı :)) ınsallah faydalı olur hepsını okuyup bıtırmek ıstıyorm hepımıze kolay gelsın :KK68: :119:
Bende a 101 den osmanlida isyanlari almıştım. Masamda duruyor dersten sıkıldıkça okuyorsun
Ben roman turu kitaplar çok okurdum önceden ama şimdi tarihe de ilgim başladı. Sanırım sınavdan sonra alacağım kitaplar tarih romanlari olacak :KK1:
:KK1::KK1: benım az kıtabım var yedııklımı bıtırdm ıhtıyacı bıtırdm smdı ıkı tane kıtabım var data tumdersler soru bankasıyla konu anlatımı bıtane cografya defter kıtabım var x yayıncılıgın not seklınde bırde dun aldıklarım var bıtırdıgım kıtaplara baktıkça şaşırıyorm ılk başlarken çalışamam sanıyordm hatta eşimde inşallah çalıırsın demişti :KK17: ya ben konuları tekrar tekrar çalısıyorm ama hala eksıgım cok var inşallah dıyorum sınava kadar tamamen kavrarım bütün konuları :KK17:

Polisesi çalışırken ister istemez zihnimizi tam açık tutamiyoruz, birşeyler kaçıyor. Ama her tekrarda yeni birşeyler öğreniyoruz. Bunun için tekrarı çok önemsiyorum bol bol tekrar yapıp soru çözmemiz gerek

devrim, denemem
Ben pazar gününe kadar prigramima uyup anayasa tekrarimi bitirmem gerek. Tarihe pazartesi baslayalim isterseniz.
Hergün 1 konu + 100 soru olarak ilerleyelim.
Değişik bir sorumuz olursa da buraya yazarız.

Bunun haricinde de günlük istediğimiz derse calisiriz ne dersiniz ?

devrim, denemem
Ben pazar gününe kadar prigramima uyup anayasa tekrarimi bitirmem gerek. Tarihe pazartesi baslayalim isterseniz.

benim için uygundur. zaten haftasonu ben müsait olamam:KK25:

gelelim bugünün çalışma raporuna. hiç çalışamadım . saat 2 y kadar videoarla uğraştım. sonra pes ettim deneme çözdüm. ve en yüksek netimi çıkarmış oldum. matematik tam 17 net:nazar: türkçemde de artış var. çok sorun yaşadığım şu günlerde çok büyük moral oldu bana bu deneme.
nişan cumaya alınmış. yarın hazırlıkla geçer. pek çalışamam sanırım. haftasonu da zor biraz uzaktan akrabalar gelecek. ama araya soru çözümü sıkıştırmayı düşünüyorum.

Tebrik ederim devrim :KK9:
Benimde bugün denemem vardı
Matematik çok zordu denemeye 15 dk geç kaldım.
Toplam netimi bilmiyorum cuma günü cevap anahtarı verilecek. Guncellerden 2 tane yanlisin var onu biliyorum ama :KK14:
Inşallah 76 yi geçmişimdir.

Toplam netimi bilmiyorum cuma günü cevap anahtarı verilecek. Guncellerden 2 tane yanlisin var onu biliyorum ama :KK14:
benim denememde matematik biraz mantık ağırlıklıydı. tarih zordu biraz. güzel coğrafya soruları vardı.
femin denemesiydi. coğrafya ve tarih ösym tarzı gibi geldi bana.
:KK31:

şenol hocayı denedin mi canım? youtube de mat akademi var bir de.
hiç olmadı ilk önce 6-7-8. sınıf kitaplarına göz atmalısın

Devrim senin bölüm neydi?
Kusura bakma kpss topiklerinde çok geziyorum kim hangi bolumdu unutuyorum :26:
rica ederim, kusur olur mu. bölümüm bilgisayar. 82 lere kadar düştü atama puanı. benim puanımsa 79. bi kaç soru daha yapabilseydim keşke... 1 tane matematik netim vardı:KK17:
85 atanmam için yeterli ama ben memleketime /denizliye yakın olmak istiyorum. onun için 88 hedefliyorum. az zaman kaldı başarabilir miyim bilmiyorum.
sen gıdacıydın sanırım ?

Son düzenleme:
rica ederim, kusur olur mu. bölümüm bilgisayar. 82 lere kadar düştü atama puanı. benim puanımsa 79. bi kaç soru daha yapabilseydim keşke... 1 tane matematik netim vardı:KK17:
85 atanmam için yeterli ama ben memleketime /denizliye yakın olmak istiyorum. onun için 88 hedefliyorum. az zaman kaldı başarabilir miyim bilmiyorum.
sen gıdacıydın sanırım ?
evet canım gıda benim
devrin çok şanslısın bence
son atamada puanı 80 e bile düşebilir
benim bölümümden atanmam için 92 almam gerek
düz memurlugu garantilemem içinde 88 almam gerek

matematikte çok iyi yol katetmişin :KK9:

evet canım gıda benim
devrin çok şanslısın bence
son atamada puanı 80 e bile düşebilir
benim bölümümden atanmam için 92 almam gerek
düz memurlugu garantilemem içinde 88 almam gerek

matematikte çok iyi yol katetmişin :KK9:
9-10 arası çıkarıyorum denemelerde bu kez nasıl oldu anlamadım. matematik netlerimi tekrar eşime hesaplattım hatta:KK9:sınavda da böyle yapabilsem keşke matematiği...
gıda mühendisliğine gçmeyi düşündün mü canım ? sayısalın çok iyi , yapabilirsin bence?

devrim, denemem

Tamam bana uyar yalnız kızlar ben haftaiçi pek çalışamıyorum ya ben erken başlasam sakıncası olur mu akşamları video yu izledikten sonra soru çözmeye büyük ihtimal vaktim kalmayacak çünkü. Video izledikten sonra konuyu bir özet kitaptan okuyacağım bir soru bankasından da sorularını çözcem. Bir günde hepsini yetiştiremem hafta içi maksimum 2-3 saat çalışabiliyorum. Mola verince bu 2 saate düşüyor. 2 saatte anca bir video izlerim gibi. Olmadı sabahları erken kalkarım 1 saat de öyle kazanırım.

teşekkür ederim , deneyeceğim önerini.
kargoyla ilgili sonuca ulaşmışsındır muhtemelen yine de ceap vereyim sabah geldi sonra hemen buraya yazdım.
ama pc hata veriyor. aygıt yazılımı yüklenmedi diyor. antivirüsü kaldırdım ama yine olmadı.
eski bilgisayarıma taktım programı yüklerken pc kapandı hiç açılmıyor.hiç açamadım videoları şansa bak :)çok merak eddiyorum oysa :) sabahtan beri araştırıyorum ama beceremedim nasıl çözerim bu sorunu bilen var mı ?

devrim, şurda bir şeyler var sorun yaşayanlar için bir baksana: http://www.hakandede.net/duyurular/...gili-sorun-yasanlar-lutfen-burayi-okusun.html Umarım sorunu çözebilirsin. Elime daha videolar geçmedi. Eve getirmediler kargoyu müşteri talebiyle şubeden alınacak kargo yazıyor nette oysa öyle bir talepte de bulunmadık. Bugün gidip alcam şubeden.

sarfansari geçen denemeye bende geç kaldım üstelik hastaydım. 65,75 net anca yapabildim. Bir de ben dün pek çalışamadım vaktim olduğu halde. Aşırı strese girdim baktım bir sürü kitap var sözelleri hiç bilmiyorum matematik türkçe çalışsam diğer dersler kalıyor ama onlardan da biraz eksikliklerim var napcam hangi derse hangi kitaba çalışcam diye panik oldum. Kalan günlere baktım her gün bir dersten bir üniteyi bitirsem bile haziranda bitecek dersler ne zaman tekrar yapcam elimde bir sürü kitap da var diye strese girdim acayip.

Sonra aklıma üniversite yılları geldi koca bir kitabı bir günde bitirip her şeyi aklıma yazıyordum lisede de bir tarih kitabını bir günde okuyup her şeyi sular seller gibi bir günde öğrendiğim oluyordu. Sonra elime tarih kitabı alıp ilk üniteyi okudum. Önceden çalışmama rağmen okurken stresten anlamakta zorluk çektim. Daha hiç bilmediğim konuları okumadım bile.

Acayip korkmaya başladım sözel derslerden de. ilk sene hazırlanırken de böyleydim. Korkuyordum ama çalıştıkça korkum geçmişti dersler kolay gelmeye başlamıştı. Yine öyle olacak. Soruları çözemedikçe kitap açıp okuyacağım sürekli. Yine öyle olacak biliyorum dedim. Bir plan yaptım. 16 günde tarihi bitircem 5 gün de full tarih kampı yapıp tekrar ve test çözümü yapcam. Sonra Coğrafyaya geçcem haziran bitmeden konuları bitirsem yeter. son 1 hafta da full konu okuyarak tekrar yapcam.

Bir de biliyorum ki son 1-2 aydaki bir günlük çalışma önceki aylardaki 10 günlük çalışmaya bedel. Zaman az kaldığından insan daha iyi konsantre oluyor yeter ki kendini sabote etmesin benim dün yaptığım gibi. Şimdi rahatladım. Dün yaptığım plana uyarak çalışmaya başlayacağım bugün. Dün biraz da test çözdüm tarih testleri cidden çabuk çözülüyor bu da beni motive etti biraz.

Haftasonu denemeye gireceğim. Bunu başlangıç kabul etcem her hafta denemeye girdiğim için her gün de bir ünite bitireceğim için amacım her hafta 5 net arttırmak olacak. Tablo yapıp hepsini yazcam netlerimin artış olmazsa kendime ceza olarak ödev vercem uykusuz kalıp o ödevleri yapcam.

X