Jinekoloji Vajinismus Nedir? Tecrübe ve deneyimlerimizle Vajinismusu yenelim

D

Deneyemedin henuz musait olamadim calisma yapamadim. Ama yapicam, tekrar soruyorum, ikinma dedigin yani cocuk dogururken, kabiz oldugunda tuvalette ysptigin ikinmadan bahsediyorsun di mi? Ikinicam bir sure sonra ikinmayi birakip kendimi serbeat biraktigimda rahat giriyor diyosun. Ama tam ikinrken denemistim daha once girmemisti.
Tabi çocuk doğurur gibi ıkınıcaksın nefesini tutup 3 5 saniye bekle , daha sonra kas penisi ittirecek ama sende yardımcı olacaksın , kasların ve sen birlikte yapacaksınız bunu

Merhaba 9 aylık evliyim vajinusmus var hemşireyim ne kadar denesemde olmadı . Çok araştırdım burda yorumlarıda okudum herkes farklı doktor öneriyor farklı çözümler öneriyor. 3 4 seansta çözülüyor diyor klinikler . Merak ettiğim bu 3 4 seansta ne gibi bir uygulama ve teravi yapıyorlar bununla ilgili kimse yazmamış? Birde istanbulda gerçekten reklam değilde işini hakkıyla yapan doktor varmı ? Doktora gitmeden çözüm varmı ?

Merhaba 9 aylık evliyim vajinusmus var hemşireyim ne kadar denesemde olmadı . Çok araştırdım burda yorumlarıda okudum herkes farklı doktor öneriyor farklı çözümler öneriyor. 3 4 seansta çözülüyor diyor klinikler . Merak ettiğim bu 3 4 seansta ne gibi bir uygulama ve teravi yapıyorlar bununla ilgili kimse yazmamış? Birde istanbulda gerçekten reklam değilde işini hakkıyla yapan doktor varmı ? Doktora gitmeden çözüm varmı ?
Merhaba , aslında yazdıklarım hep doktorum bizlere uyguladığı şeyler , Ankara olsa doktor önerim olurdu ama istanbunu bilmiyorum maalesef ama en güzeli bu şekilde burada yaparak bakarak değil de iyi bir doktor ile tedavi sürecine başlamak sağlıklı olacaktır .

Merhaba , aslında yazdıklarım hep doktorum bizlere uyguladığı şeyler , Ankara olsa doktor önerim olurdu ama istanbunu bilmiyorum maalesef ama en güzeli bu şekilde burada yaparak bakarak değil de iyi bir doktor ile tedavi sürecine başlamak sağlıklı olacaktır .
Bu arada ben 8 seans gittim

Önce muayene ediyolar yapısal bir sorun var mı diye yoksa vajina yapısıyla alakalı bilgiler verip yanlış bildiklerimizin doğrusunu anlatıyolar. Farklı yöntem izleyen var mı bilmem ama geneli aynı. Kegel egzersizi ve nefes egzersizi yaptırıyolar sonrası da aparat ya da parmak egzersizi. Genelde aparatları önce doktor uyguluyo sonra bize yaptırıyo o şekilde ilerliyo süreç

Benim eşim yanımda gibi ama değil tabiiki destek olmak için soruyorum kötü niyetten değil ne alaka
Anlamak için sordum. Yardımcı olurken genelde direk eşin ne tepki veriyor diye sormadığımız için 😊 eş desteği önemli tabi onları ikna etmek de bazen kolay olmuyor ne yazık ki

D

Deneyemedin henuz musait olamadim calisma yapamadim. Ama yapicam, tekrar soruyorum, ikinma dedigin yani cocuk dogururken, kabiz oldugunda tuvalette ysptigin ikinmadan bahsediyorsun di mi? Ikinicam bir sure sonra ikinmayi birakip kendimi serbeat biraktigimda rahat giriyor diyosun. Ama tam ikinrken denemistim daha once girmemisti.
Ikınma değil, tuvaletin geldiğinde çişini yapmak için kasını gevşetmek aslında. Her çişimiz geldiğinde bunu otomatik yapıyoruz, daha küçükken öğrendiğimiz için. Şimdi istemsizce kastigimiz vajina giriş kaslarına da birebir aynı şeyi öğretmeye çalışıyoruz. Gerekli durumda(cinsel ilişki, vajinal muayene) gevşeyip kasları açabilir hâle getirme.

X