Bir çok kişi hamile kalacak (Kürlerimizle, inancımızla, Dualarımızla) Buna inanıyorum

Merhaba Kuzunaz
topiğin hayırlı olsun canım.a.s.
İnşallah bizlere de hayırlı uğurlu gelir:nazar:

Ben de pkoluyum
2 yıldır evliyim.
Altı ay önce bebeğimiz olsun istedik :ecrin_bebek:
Özel doktora gittik rutin kontroller yapıldı. usg tahlil falan (hormon bakılmadı)
Bi sorun yok altı ay sonra görüşelim dedi gönderdi doktor.
korunmayı bıraktık.Tabii bişiy olmadı

ikinci kontrolde usgye baktı hımmm bişiy değişmemiş 6 ay öncekiyle aynı pklusunuz dedi.
Meğer velveye gerek görmemiş o yüzden söylememiş.
ben o an yıkıldımsenağlama
pko nedir? ne derce kötüdür? çaresi var mıdır? korkayım mı?
hiç bişiy bilmiyorum ki sorayım
öööööyleee kaldım sadece:1shok:
bi de demez mi pkos olduğunu düşünmüyorum sadece pko diye
usg deki görüntü hariç hiçbir belirti yok
sadece sancılı adet olurum.oldukçada düzenliydi son altı aya kadar 28. gün kapımı çalardı mutlaka.
Son altı ay ise 25 ile 34 gün arasında değişti (bence stesten)
kilo, tüylenme, adet düzensizliği yok
hormon tahlilleri ve spermiyografi istedi
bakalım progestrona başlıyalım dedi.
hormonda sadece lh yüksek
aslında fsh da bence ii değil ama buna da şükür 8 küsürlerde
progestronu yarın alacağım.spermiyografi gayet iyi.
ben de dr un bu tavrına çok kızdım:kızgın:
başladım araştırmaya ve bu kk yı buldum
şimdi mutluyum hem paylaşıyor hem öğreniyorum.
kaydirigubbakcemile5 vereliniortak :teselli: :içelim::1hug:

Bu arada sen görürsün dedim dra (tabiii içiçmden) Rabbime sığındım:Saruboceq:
Şifa vesilesi aradım ve soğan suyuna başladım. 5. gündeyimhihoyyyt
Ardından incire başlayacağım.hihoyyyt
Adetliykende bal, tarçın, çörek otu karışımı kullanacağım.hihoyyyt
bunlar bitince hayıt tohumu çayına geçeceğim.hihoyyyt
oldukça uzun bir zaman dilimi ama olsun
Rabbim ve zaman verirse:Saruboceq:

bu arada Esma-ül Hüsnada ki bu isimleri bende tesbih ederim.
ya Halik, ya Bari, ya Musavvir diye
tesbihten önce hep ya Mucip derim
en sonunda da seni Vekil ettim ya Rabbim der bitiririm:Saruboceq:

Amma dert varmış bende yaf yazdım da yazdım
bu güzel topik için çooook teşekkürler.yerimseniben

süpersin canım sana söyleyecek bişi yok şimdi soğan suyunu azimle kullan ki (ben azimle kullanmadım hep yarım bıraktım) inciride kullan dicem ama dr un bunu biliyomu bilmiyorum pko da kesinlikle insülin direnci vardır yani kaş yapayım derken göz çıkarmanı isemem açıkçası yani incir normalde şeker hastalarına hipoglisemi hastalarına yasaktır pko larda şeker ve insülin üst sınırdadır hep ve şeker yüklemesi yapılır ve 3 saat boyunca saatte bir kan alınıp şeker ölçülür birden bu hızla şeker 65 e kaadr düşer buda hipoglisemi yani kan şekerinde düşme demektir dolayısıyle inciri kullanırken dikkat et derim ben seni vazgeçirmek istemem çizdiğin yol özellikle duaların çok güzel canım ama böğürtlen kökü şekeri düzenler rahmi kuvvetlendirir yumurta çatlatır bağsura sistite kullanıp %100 fayda görenleri okudum internette progesteron hormonuda bi anlamda rahmi hem adet olmaya hemde bebek varsa bebeği rahimdede tutmaya yarar yani rahmin gerekli kalınlığa ulaşmasını sağlar bir anlamda bunu böğürtlen köküde yapıyor bak incir yumurtaları büyütüyor faydasını görenler çok ama rahmi hazırladığını düşünmüyorum hem pko da düşük riski var biliyorsun çnki progesteronumuz yetersiz rahim yeterli kalınlığa ulaşmıyor ve bebek korunmuyor burda ama böürtlen kök rahmi de kuvvetlendiriyor bu ay bu kürleri uyguladım adet kanamamı bir bilsen her wc ye gittiğimde simsiyah 4-5 parça düşüyordu yani bu yaşıma kadar ilk defa gördüm ben temizlendiine inanıyorum ve gelecek bebeğim allahın izniyle (alın yazımda varsa) bunu hisediyorum bebeğimin yeri hazırlanıyor şu an

Herkese merhaba,

Bende pkoluyum ve bu ay klomen ve çatlatma iğnesi tedavisine başladım, yumurtalarım büyümesini bekliyorum çatlatma iğnesi vurulmak için.
Allah hepimizin yardımcısı olsun ve lütfen dualarınızda önce hayırlısı ne ise o olsun deyin. Herşeyin bir zamanı var hepimiz teker teker bebeklerimizi kucağımıza alacağız ama vakti saati hepimiz için belli o yüzden sabırlı ve inançlı olmak lazım ve asla isyan etmemeli insan.

Size bir kaç örnek vermek istiyorum çevremde yaşanan olaylardan.

Çok yakın bir arkadaşım 1,5 yıl uğraştı doktor doktor gezdi ve bebeği olmadı, kocasında da kendinde de hiçbir sorun olmamasına rağmen. Sonra kocasının kendini aldattığını öğrendi ve apar topar 2 ay içinde boşandı. Geçen kış tekrar evlendi ve şu an hamile.

Anneminde çok yakın arkadaşı senelerce tedavi gördü. Tüp bebek dahi tutmadı, doktorlar artık yapacak bişey yok sizin için dedi. 13 yıl süren tedavilerin ardından kendiliğinden hamile kaldı ve düşürdü sonrasında 1 kızı ve 2. hamileliğinde de ikizleri oldu biri kız diğeri erkek. Bütün bu tedavilerde yanından ayrılmıyan kocası, ailesinin boşan baskılarına rağmen herkese karşı karısını savunan adam ikizler olduktan 5 yıl sonra evini terk etti ve sonrasında boşandılar.

Çevremdeki çoğu arkadaşım ya tedavi ile ya da tüp bebek yöntemi ile bebeklerine kavuştular. Daha geçen sene bebeği olmadığı için bebek gördüğünde ağlayan çok yakın bir arkadaşımın şu an 6 aylık bir kızı var. Geçen konuştuğumuzda dediki imkansız diye birşey yok sadece sabırlı olmak gerekiyor.

O yüzden her işte vardır bir hayır. Allah herşeyin hayırlısını versin ve bebeklerimizi analı babalı büyütmeyi nasip etsin.

amin canım haklısın bu arada eşinin aldattığı için boşanıp şu an yeni evlendiği eşinden hamile olan arkadaşın sanırım bu siteye de üye adını hatırlamıyorum ama yazısını okumuştum burda doğru söylüyorsun evet allah hakkımızda hayorlısını versin hayırlı evlat nasip etsin bütün yavrularımızı da anasıyla babasıyla mutlu huzurlu yaşatsın :Saruboceq::Saruboceq::Saruboceq: amin

süpersin canım sana söyleyecek bişi yok şimdi soğan suyunu azimle kullan ki (ben azimle kullanmadım hep yarım bıraktım) inciride kullan dicem ama dr un bunu biliyomu bilmiyorum pko da kesinlikle insülin direnci vardır yani kaş yapayım derken göz çıkarmanı isemem açıkçası yani incir normalde şeker hastalarına hipoglisemi hastalarına yasaktır pko larda şeker ve insülin üst sınırdadır hep ve şeker yüklemesi yapılır ve 3 saat boyunca saatte bir kan alınıp şeker ölçülür birden bu hızla şeker 65 e kaadr düşer buda hipoglisemi yani kan şekerinde düşme demektir dolayısıyle inciri kullanırken dikkat et derim ben seni vazgeçirmek istemem çizdiğin yol özellikle duaların çok güzel canım ama böğürtlen kökü şekeri düzenler rahmi kuvvetlendirir yumurta çatlatır bağsura sistite kullanıp %100 fayda görenleri okudum internette progesteron hormonuda bi anlamda rahmi hem adet olmaya hemde bebek varsa bebeği rahimdede tutmaya yarar yani rahmin gerekli kalınlığa ulaşmasını sağlar bir anlamda bunu böğürtlen köküde yapıyor bak incir yumurtaları büyütüyor faydasını görenler çok ama rahmi hazırladığını düşünmüyorum hem pko da düşük riski var biliyorsun çnki progesteronumuz yetersiz rahim yeterli kalınlığa ulaşmıyor ve bebek korunmuyor burda ama böürtlen kök rahmi de kuvvetlendiriyor bu ay bu kürleri uyguladım adet kanamamı bir bilsen her wc ye gittiğimde simsiyah 4-5 parça düşüyordu yani bu yaşıma kadar ilk defa gördüm ben temizlendiine inanıyorum ve gelecek bebeğim allahın izniyle (alın yazımda varsa) bunu hisediyorum bebeğimin yeri hazırlanıyor şu an

Canım çok teşekkür ederim verdiğin tavsiyeler ve kürler içinkaydirigubbakcemile5
şimdi hayatımda bir ilk yaşıyorum
21. günde beni kırmızılar kapımı çaldı.
şaaaaştım kaldı yineee:1shok:

kaldı benim klomen tedavisi
dr burda yok ayın altısına kadar yani tedavi yatar.
Olsun vardır bir hayır.:Saruboceq:

Çatlıyordum meraktan yumurtluyom mu diye( bu yumurtlama lafında da hep gülerim kendimi tavuk gibi hissediyoom yaff:):roflol: :roflol:

Rabbim sabır sınavına aldı beni
Öyle bir gün ki üstelik sabah kanı verirken bişiy yoktu akşama geldiler walla
İki faz arasında kaldı yani test
Hakkımızdan hayırlısı:Saruboceq:
Nedense içimde garip bir huzur var
halbuki şimdiye bir sürü zırlamalıydım tık yokCADIARZU :uhm:

incirle ilgili benimde düşüncelerim aynı asma 2. saat açlık kan şekerinde tam sınırdaydım 70 ti yani benim ki
üstelik babamdan ve o taraf olan yedi sülalemden gelen 1. derece şeker risk gurubundayımhihoyyyt

bak ne diyeceğim
son iki aydır ben de o şekilde adet oluyorum
Ayıptır söylemesi kızlar ama koyu kahve başlıyor siyaha dönüp çamurumsu bir hal alıyor.
Bu böyle iki gün devam ediyor sonra kanamaya dönüşüyordu bende de
bu ay hafif kahve ile başladık bakalım ne olacak
İnşaallah senin de benim de içimiz bir güzel temizleniyordur.:Saruboceq: :Saruboceq:

Tıpkı senin gibi kesin düşünütorum ewet ewet temizleniyor içim diyorum kendi kendime
gelecek ay gelecek bebişim diyorum garip ama:CüvCüv: :Saruboceq:
Dr oldum sanki
opuyorumnanaktan

Canım çok teşekkür ederim verdiğin tavsiyeler ve kürler içinkaydirigubbakcemile5
şimdi hayatımda bir ilk yaşıyorum
21. günde beni kırmızılar kapımı çaldı.
şaaaaştım kaldı yineee:1shok:

kaldı benim klomen tedavisi
dr burda yok ayın altısına kadar yani tedavi yatar.
Olsun vardır bir hayır.:Saruboceq:

Çatlıyordum meraktan yumurtluyom mu diye( bu yumurtlama lafında da hep gülerim kendimi tavuk gibi hissediyoom yaff:):roflol: :roflol:

Rabbim sabır sınavına aldı beni
Öyle bir gün ki üstelik sabah kanı verirken bişiy yoktu akşama geldiler walla
İki faz arasında kaldı yani test
Hakkımızdan hayırlısı:Saruboceq:
Nedense içimde garip bir huzur var
halbuki şimdiye bir sürü zırlamalıydım tık yokCADIARZU :uhm:

incirle ilgili benimde düşüncelerim aynı asma 2. saat açlık kan şekerinde tam sınırdaydım 70 ti yani benim ki
üstelik babamdan ve o taraf olan yedi sülalemden gelen 1. derece şeker risk gurubundayımhihoyyyt

bak ne diyeceğim
son iki aydır ben de o şekilde adet oluyorum
Ayıptır söylemesi kızlar ama koyu kahve başlıyor siyaha dönüp çamurumsu bir hal alıyor.
Bu böyle iki gün devam ediyor sonra kanamaya dönüşüyordu bende de
bu ay hafif kahve ile başladık bakalım ne olacak
İnşaallah senin de benim de içimiz bir güzel temizleniyordur.:Saruboceq: :Saruboceq:

Tıpkı senin gibi kesin düşünütorum ewet ewet temizleniyor içim diyorum kendi kendime
gelecek ay gelecek bebişim diyorum garip ama:CüvCüv: :Saruboceq:
Dr oldum sanki
opuyorumnanaktan

canım yanılmıyorsam adet kahverengi akıntıyla başlıyorsa yumurtlama kaliteli olmuyor diye biliyorum sen neden 21. gününde adet oldun bu ay tedavi mi olmuştun yani klomen mi kullandın acaba bu arada adetin tam başladımı yoksa şu an kahverengi akıntınmı geldi sadece eğer kahverengi akıntın olup kesilirse yania detin sökülmezse yerleşme kanaması olabilir eğer adetin geldiyse 21-14=7 yani adetinin 7. gününde yumurtlayabilirsin demektir tabi yumurtlarsan adetinin 7. günü çok dikkat et wc ye git parmağını daldır ve bak eline şeffaf renkte akıntı geliyorsa bunu 2 parmağının arasına al ve uzat bakalım eer böyle oluyorsa yumurtluyorsun demektir grçi pko da yumurtlama zor olur dr un pkos yok pko var dediyse pko nun usg görüntsünde olduğunu yani aslında yumurtalıklarında var olduğunu ama sendromlarını yaşamadığını söylüyordur ama 25 günden az süren sikluslarda adet düzensizliğini gösterebilir canım pko da bu da vardır nadir de olsa ayrıca erken adet olmana soğan suyuda sebep olmuş olabilir sen şimdi polen bal karışımına ve böğürtlen köküne başla istersen ama soğan suyunu bırak şimdilik ve yarın liste yapacağım bende böğürtlen kökünü yarın alacağım ve listeye ekleyeceğim kendimide senide sonra diğer arkadaşlarımı da

bu arada madem klomen kaldı sende kürlerle geçi bu ayını bu arada ovülasyon testi alman mümkünmüğ ben gittigidiyordan 19 tl ye aldım kargo ücreti dahil içinde 16 adet var

bişi daha adetin ne kadar sürüyor bir önceki siklusun ne kadar sürdü filan bunlarıda biliyormusun yani eğer adetin 7 gün sürüyorsa 7. gün adetin bitmezse vede yumurtlarsan nasıl ilişkiye gireceksin buda bir muamma oluyor bunları ayarlamak lazım biz elimizden geleni yapalım gerisi allaha kalsın

bu arada listeyi yarına bırakıyorum düzgün excel tablosu gibi listeler var onların nasıl yapldığını öğrenmem lazım önce sıkı takip yapmamız lazımki hamişlerimizi filan takip etmemiz lazım

canım ben çalıştığım için yatmam gerekiyor senin yazmanı bekliyorum ama bişi daha pko isen dr una danış şeker hastalığıda genetikse açlık kan şekerin dşükse bunları iyice konuş ben glucophage kkullanıyorum ama bu glukofen olabilir yani metformin içeren ilç olabilir şu ana kadar karşılaştığım bütün dr lar devlet hastanesinden tut tüp bebek merkezindekiler ban akullan dedi ama ben düzenli kullanmamıştım bu aya kadar bu ilaç şekeri metabolizmayı kiloyu kontrol ediyor hormonlar düzeliyor yumurtlamana destek oluyor adetin düzeliyor allahta izin verirse hamile kalıyorsun :) bunu da konuş tamammı canımcım

bişi daha adetin ne kadar sürüyor bir önceki siklusun ne kadar sürdü filan bunlarıda biliyormusun yani eğer adetin 7 gün sürüyorsa 7. gün adetin bitmezse vede yumurtlarsan nasıl ilişkiye gireceksin buda bir muamma oluyor bunları ayarlamak lazım biz elimizden geleni yapalım gerisi allaha kalsın

bir ilk be kuzunazcım
son altı aya kadar 28 günde birdi
çocuk isteyince korunmayı bıraktık yani eşim bıraktı:kedi: :kedi:

son altı aydır ise 25 ile 34 gün arasında değişti ama ortalası yaklaşık 28-29 gün oldu.
(Women cleander diye bi takvim kullanıyorum oradan biliyorum canım sana da tavsiye ederim mutlaka kullan bu takvimi.)
dedim ya bir ilk
Açık kahve geliyor şu an (ama hafif kanla karışık)
Ya çok afedersiniz bunlarla mideniz bulandırmak istemezdim ama mecburum yazmaya:kedi: :kedi:

soğandandır diyorum ben de bitireyim de başlıyayım ne varsa temizlensin bari yarısı bitti nasıl olsa Saraçoğlu adet olsanızda devam edin diyo mutlakahihoyyyt
Sen beni de ekle listeye bitince başlıyım böğürtlene güzelim hihoyyyt

bi de bakalım ne oluyo ne olmuyoCADIARZU
hayırlısı olsun hakkımızdan:Saruboceq:

Ben hep Rabbim hakkımızdan hayırlısı ise Cümle ümmet-i Muhammed'e içinde bana zorlaştırmadan kolaylaştırarak hayırlı sağlıklı evlatlar nasip et.
Gaybı bir tek sen bilirsin
hakkımızdan hayırlı değilse bize bu sınavı yüz akıyla atlatabilmek için sabırlar ihsan eyle ya Rabbi derim
Şimdi de öyle

Henüz hiç bir ilaç kullanmadım canım benim
ne doğum kontrol ne de klomen
Bu ay başlayacaktık klomene o da nasip de yokmuş dr olmayınca
adet döngüm 7 gün sürüyor
7. günde temizlenebiliyorum
Önceden de öyleydi
en erken 5-6. gün daha erken hiç bitmedi
fark kahvelikte sadece
kolay gelsin canım sana daha fazla ağrıtmayayım başınıkaydirigubbakcemile3

bir ilk be kuzunazcım
son altı aya kadar 28 günde birdi
çocuk isteyince korunmayı bıraktık yani eşim bıraktı:kedi: :kedi:

son altı aydır ise 25 ile 34 gün arasında değişti ama ortalası yaklaşık 28-29 gün oldu.
(Women cleander diye bi takvim kullanıyorum oradan biliyorum canım sana da tavsiye ederim mutlaka kullan bu takvimi.)
dedim ya bir ilk
Açık kahve geliyor şu an (ama hafif kanla karışık)
Ya çok afedersiniz bunlarla mideniz bulandırmak istemezdim ama mecburum yazmaya:kedi: :kedi:

soğandandır diyorum ben de bitireyim de başlıyayım ne varsa temizlensin bari yarısı bitti nasıl olsa Saraçoğlu adet olsanızda devam edin diyo mutlakahihoyyyt
Sen beni de ekle listeye bitince başlıyım böğürtlene güzelim hihoyyyt

bi de bakalım ne oluyo ne olmuyoCADIARZU
hayırlısı olsun hakkımızdan:Saruboceq:

Ben hep Rabbim hakkımızdan hayırlısı ise Cümle ümmet-i Muhammed'e içinde bana zorlaştırmadan kolaylaştırarak hayırlı sağlıklı evlatlar nasip et.
Gaybı bir tek sen bilirsin
hakkımızdan hayırlı değilse bize bu sınavı yüz akıyla atlatabilmek için sabırlar ihsan eyle ya Rabbi derim
Şimdi de öyle

çok güzel dua ediyorsun bende amin diyorum canım rabbim Muhammed s.a.v eendimiz hürmetine onun ashabı güzel ahlakı yaptığı güzel ameller hürmetine dualarımızı kabul etsin yalnız soğan kürünü bırak bence derim ve hemen böğürtlen kökü ve polene filan başla bence canım ya soğanla inciri filan bir arada kullanmayın diyor saraçoğlu am aincire başlarkende 1. gününden başlayın diyor nasıl olacak bilirsin klomeni bile en geç 5. gün başlatıyorlar soğanı kullanıcam derken geç kalma yani

Henüz hiç bir ilaç kullanmadım canım benim
ne doğum kontrol ne de klomen
Bu ay başlayacaktık klomene o da nasip de yokmuş dr olmayınca
adet döngüm 7 gün sürüyor
7. günde temizlenebiliyorum
Önceden de öyleydi
en erken 5-6. gün daha erken hiç bitmedi
fark kahvelikte sadece
kolay gelsin canım sana daha fazla ağrıtmayayım başınıkaydirigubbakcemile3

başımı ağrıtmakta ne demek akşam kayınvalidemde eimin başının etini yedim eve gidelim diye sırf burda olmak için ben çok iyiyim burda sadece iş var ya uykusuz kalmayayım diye bu arada benim bu ay adetim birden geldi ve ilk günden çookkk kanamalı oldu birden söküldü siyah siyah parça parça ama çok ben ilk defa görüyorum daha pko lu olduğumu bilmeden önc ebekarken benimde adetlerim kahverengi başlardı sonra kanamaya dönerdi böylesi iyi değil diye düşünüyorum ki duymuştum canım sen kendin bilirsin yine ama hazır adet olmuşken soğanı bırak (o kistleri temizliyor) ve kaliteli yumurta oluşturmak için bu kürlere başla derim bu benim saba acizane tavsiyem canım yumurtlamak önemli bir olgu ama kaliteli yumurtlamak en önemlisi bazen klomenle bile 6 ay tedavi görüp olmayan var daha yolun başındasın pko nun sendromlarını fazla yaşamıyorsun gibi görünüuor belki hiç gerek kalmaz klomene filan hem ilaçlara karşıyım ben insanın bünyesini iyice bozuyor gerçekten

şimdi ben çıkıyorum canım sne bana yaz ve sumeyrat arkadaşım sende topiği okuyorsun gibi görünüyor send eyazabilirsin yarın allahın izni ile bol bol konuşuruz şimdi yatsam iyi olur öpüyorum hepinizi dediğim gibi duaları unutmayalım bol dualı ve hayırlı geceler diliyorum hoşçakalın öptüm hepinizi

şimdi ben çıkıyorum canım sne bana yaz ve sumeyrat arkadaşım sende topiği okuyorsun gibi görünüyor send eyazabilirsin yarın allahın izni ile bol bol konuşuruz şimdi yatsam iyi olur öpüyorum hepinizi dediğim gibi duaları unutmayalım bol dualı ve hayırlı geceler diliyorum hoşçakalın öptüm hepinizi

Kuzunazcığım ii geceleropuyorumnanaktan

bak az önce Sraçoğlunun sitesinde sss bölümünde buldum bunu:
"Soru »
Hocam,incir kürünü uygularken ne zaman başladığımız önemli mi?Mesela adetimizin bittiği gün başlamak ,ya da adet olduğumuz gün başlamak fark eder mi?

Cevabı »

Dilediğiniz zaman başlayabilirsiniz." demiş adam

bu arada şeker hastalarına tavsiye etmiyor bu kürü.

İncir konusunda ısrarlı değilim ama şu soğanı bitireyim hiç değilse.
Başladığımız işleri yarım bırakmak iyi değilmiş
Bende endişeliyim ama rabbim büyük.
şu an yaşadığım şey belki yerleşmedir bilmiyorum bile ama
Göreceğimiz varsa görürüz artık:sm_confused:

kaydirigubbakcemile5

:nazar:mrb kurnaz hayırlı olsun topiğin allah hepimizin yardımcısı olsun bende hamile kalamıyorum kür denemek istiyorum yardımcı olursanız sevinirim sonra tedavilerimi yazcam rabbim anne olmayı herkeze nasip etsin hayırlı günler

mrh arkadaslar.bende geldim.yaklasık1 yıldır cocuk istıyoruz.ılk tedAVIM MARTA OLMUSTUM.DOKTOR BANa KLOMEN vermıstı.ve yumurtalarım cok guzel gelıstı.ıgenemı vuruldum.ama tutmadı.klomen tedavısını 3 ay gördum.sonra esım sperm testı verdı.ve varıkosel oldugu ortaya cıktı.hazıranda amelıyat oldu.bu ay 3 ayımız doldu.tekrar test verıp duzelme olmusmu dıye bakıcaz.bende rahım fılmı cektırmıstım.sukur oda temız cıktı.beklemek gercektn cok zor arkadaslar.her ay umutla bekleyıp kırmızıları gördugumde yıklııyorum.bır kac gunde topluyorum kendımı.dua etmeyı hıc bırakmıyorum.demekkı rabbım bızı bu sekılde sınıyo.ve gercekten ıcten ettıgınız butun duları kabul edııyor.icime bır ates dustu ve benı yakıp kavuruyo.evledıma hasret atesı.benı cok ıyı anlıyacagınızdan emınım..allahım kımsenın kucagını bos bırakmasın.suan evlat hasretıyle yanıp tutusan herkese saglıklı sıhatlı hayırlı evlatlar nasıp etsın:ecrin_bebek::ecrin_bebek:.burada bırbırımıze destek olup tecrubelerımızı paylasmak cok guzel olacak. bıtkısel takvıye olarak suan esım kecı boynuzu pekmezı ve bal yıyor.bıde tekrardan caksır otunu kullanmayı dusunuyorum.lısteyı yapınca eklersınız.allhım hakkımızda herseyın hayırlısını versın.kib.bıraz uzun ve karmasık oldu kusura bakmayına.s.

Kuzunazcığım ii geceleropuyorumnanaktan

bak az önce Sraçoğlunun sitesinde sss bölümünde buldum bunu:
"Soru »
Hocam,incir kürünü uygularken ne zaman başladığımız önemli mi?Mesela adetimizin bittiği gün başlamak ,ya da adet olduğumuz gün başlamak fark eder mi?

Cevabı »

Dilediğiniz zaman başlayabilirsiniz." demiş adam

bu arada şeker hastalarına tavsiye etmiyor bu kürü.

İncir konusunda ısrarlı değilim ama şu soğanı bitireyim hiç değilse.
Başladığımız işleri yarım bırakmak iyi değilmiş
Bende endişeliyim ama rabbim büyük.
şu an yaşadığım şey belki yerleşmedir bilmiyorum bile ama
Göreceğimiz varsa görürüz artık:sm_confused:

kaydirigubbakcemile5

canımcığım haklısın nasıl istersen öyle yap başladığın şeyi yarım bırakma tabi ama yerleşme kanaması ise eğer soğan suyu tehlikeli bile olabilir büyük eltim derki 50 yaşında var kendisi eskiden köylerde çocuk düşürmek için içerlermiş soğan suyunu kadınlar bilemiyorum bu anlamda kesin bişi konuşmuyorum sadece duyduklarım bunlar canım sen bilirsin tatlım en iyi bildiğin yol emin adımlarla ilerlediğin yoldur

:nazar:mrb kurnaz hayırlı olsun topiğin allah hepimizin yardımcısı olsun bende hamile kalamıyorum kür denemek istiyorum yardımcı olursanız sevinirim sonra tedavilerimi yazcam rabbim anne olmayı herkeze nasip etsin hayırlı günler

amin canım en başta dua genelde yumurtlama sorunun varsa benim kullandığım kürleri tavsiye ederim ama eğer değilse başka bişise bunlarıda konuşuruz ben bildiğim kadarıyla destek olmak isterim tabiiki

mrh arkadaslar.bende geldim.yaklasık1 yıldır cocuk istıyoruz.ılk tedAVIM MARTA OLMUSTUM.DOKTOR BANa KLOMEN vermıstı.ve yumurtalarım cok guzel gelıstı.ıgenemı vuruldum.ama tutmadı.klomen tedavısını 3 ay gördum.sonra esım sperm testı verdı.ve varıkosel oldugu ortaya cıktı.hazıranda amelıyat oldu.bu ay 3 ayımız doldu.tekrar test verıp duzelme olmusmu dıye bakıcaz.bende rahım fılmı cektırmıstım.sukur oda temız cıktı.beklemek gercektn cok zor arkadaslar.her ay umutla bekleyıp kırmızıları gördugumde yıklııyorum.bır kac gunde topluyorum kendımı.dua etmeyı hıc bırakmıyorum.demekkı rabbım bızı bu sekılde sınıyo.ve gercekten ıcten ettıgınız butun duları kabul edııyor.icime bır ates dustu ve benı yakıp kavuruyo.evledıma hasret atesı.benı cok ıyı anlıyacagınızdan emınım..allahım kımsenın kucagını bos bırakmasın.suan evlat hasretıyle yanıp tutusan herkese saglıklı sıhatlı hayırlı evlatlar nasıp etsın:ecrin_bebek::ecrin_bebek:.burada bırbırımıze destek olup tecrubelerımızı paylasmak cok guzel olacak. bıtkısel takvıye olarak suan esım kecı boynuzu pekmezı ve bal yıyor.bıde tekrardan caksır otunu kullanmayı dusunuyorum.lısteyı yapınca eklersınız.allhım hakkımızda herseyın hayırlısını versın.kib.bıraz uzun ve karmasık oldu kusura bakmayına.s.

canım hiç karmaşık depil çok iyi anladım bu arada eşinde varikosel vardı ama sen neden klomen kullandın bundan şunu çıkarıyorum siz bebeişiniz olmuyor diye dr a başvurdunuz oda sizi önce bu şekilde takip etti ve olmayınca eşinede baktı sorunun onda olduğu anlaşıldı ben böyle olduğunu düşünüyorum ama eğer değilse sendede yumurtlama problemi varsa hatta olmasa bile sende sadece en azından böğürtlen kökü kullanabilirsin ki bir çok faydası var rahmi kuvvetlendiriyor hamile kaldığını düşün bebek daha sağlam yerde duracak demektir buda kaydirigubbakcemile5 bu arada moral olsun diye söylüyorum bizim evsahibimizin kızı da zeynep kamilde aylarca teadvi gördü eşi varikosel ameliyat oldu vs derken tüp bebek yapıcaklardı haziran ayının dolmasını bekliyorlardı ki evlilikleri 3 seneyi doldursun ama gerek kalmadan kendiliğinden hamile kaldı inşallah seninde böyle olur ama bişi var arkadaşım eğer dua ediyorsan için rahat olmalı biz diyoruz ki ya vekil diye tesbih çekelim sonunda yani bütün işlerimize onu vekil edelim herşeyi ona havale edelim önce biz elimizden geleni yapalım sonra ona bırakalım ve içimiz rahat olsun buda rabbimize güvendiğimiz anlamına gelir ki oda bizden bu şekilde razı olur diye düşünüyorum canım benim ya mucib allah dualarımızı kabul etsin her zaman dualarımdasınız kendimde dahil

Kuzunaz topiciğin hayırlı olsun bende sizlerle aynı duygular içindeyim
26 Yaşındayım 2,5 senelik evliyim 1,5 senedir bebeğimizin için uğraşıyoruz..Benim regli dönemlerim düzenliydi fakat 10 ay kadar yasmin kullandım korunmak için belki hayatımın en büyük hatasını yaptım.yasmin kullanırken Kist oldu folikül kisti sancımı dindiremediler dr.a gittim ameliyat dedi hemen başka bir dr.a gittik o da hastanede serum vereceğiz dedi ve 3 gün hastanede kaldım çok kötüydü..Daha sonra ilacı bıraktım ve düzensizliklerim ozaman başladı ve başka bir dr.a gittim Pco teşhisi koydu ve normal kadınlara oranla senin kalman zor diyince yıkıldım resmen Daha sonra araştırmalarımla çözümü olan bir sendrom olarak algıladım Soğan kürünü yaptım 2 ay boyunca cidden içini okadar temizliyorki ..Snra ovulasyon testi aldım ve yumurtlamadığımı yada geç çatladığını gördüm hemen başka bir dr.a gittim Çünkü diğer gittiğim dr.lar hiç bahsi etmemişti teşhisi koyan dr.da çok erken tedavi için dedi.. Neyse 9 ay süren tedaviye başladım Pcoluydum artık ben ve her geçen gün araştırıyordum ve böğürtlen kökü kaynattım 1 ay içtim devam edemedim ..Sonra incir kürü yaptım onuda 1 ay denedim inanıyorumki kısa sürede bıraktığım için böyle yada öyle inanmak istiyorum..neyse 9 ay boyunca tek yada çift oldu başka büyümüyordu ama bana ne insülin direnci verdi yada destekleyici ilaçlar daya Klomeni ver oviterelleyi bünyem her geçen gün mahvolduğunu hissettim ve aşılama dedi göbekten iğnelere dediğinde bıraktım..çünkü gün prim uymuyordu ve çok maliyetliydi hemen akibinde 50 gün sonra adet olmamla başka bir dr.a başladım ve glifor corasprin klomen ve oviterelle vermedi çünkü,sentetikmiş doğal olan preglynmiş İşte böyle bu ay kararlıyım gitmeyeceğim dr.a filan..Bugün reglimin 5.günü Sütlü maydonoz buharı yapacağım 2-3 gün sonra akibinde hergece saf zeytinyaqğına kuru incir bastırıp sabahları aç karnına içiyorum ..bu arada hayıtı da denedim valla tohumu aldım çok zolrlandım bu ay suyunu almayı düşünüyorum İşte Hem gurbetlik özlemi hemde yafrumun hasreti kavuruyor içimi kor kor..

X